Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja kreski na brzuchu nie mialam..twarz to ja mialam bladziutka,bo chyba jakas anemia mi sie przyplatala po porodzie.nie mialam zadnych przebarwien..za to moja babcia dalej ma kteske na brzuchu..
Mnie te 7poty wkurzaly po porodzie..czasem to najlepiej byloby sie w ciagu nocy przebrac :/ nie wiem co jeszcze mnie denerwowalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, właśnie wróciłam od lekarza 🙂 Wszystko jest ok i widziałam jak nóżkami dzidzuś przebiera. Lekarz powiedział, że chyba będzie chlopiec ... 🙂 Cieszę się 😁 Ale chcieliśmy mieć dziewczynkę to duże zaskoczenie dziś. Ciekawe mojej znajomej tez mowili ze chlopiec a 2 miechy przed porodem stwierdzili ze jednak dziewczynka.
Musze imie jakies wybrac bo dla dziewczynki to mialam mnostwo opcji a dla chlopca nie bardzo mam. A Wy macie jakies imiona wstepnie wybrane?

Ja smaruje sie na razie oliwka z aloesem. Myslalm nad jakims kremem na rozstepy ale czy to warto? Moze lepiej zainwestowac w jakis dobry krem nawilzajacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to dobrze, że wszystko ok...ale Ci szybko powiedział o płci, ale chyba na tym etapie to jeszcze bym do tego się nie przywiązywała...chociaż może chłopca rzeczywiście szybciej rozpoznać, ale i tak nie czaje jak można pomylić chłopca z dziewczynką...na odwrót to tak ale widzieć siusiaka a potem, co zaniknął 🤪
ja też miałam tą ciemną kreskę ale szybko dość zniknęła, a denerwowało mnie (chyba przez pół roku tak miałam) że jak stałam to czułam jak na mnie działa grawitacja, w sensie jakby macica mi miała wypaść - chyba od tego parcia takie uczucie mi towarzyszyło, myślałam że nigdy to nie minie, a i przez 2 m-ce bąki puszczałam hehe, to bylo najgorsze bo nie trzymałam zwieracza 😜
co do imion to na razie mam Filip i Inga...ale i tak nie jestem w 100% pewna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja myślałam, że dziewczynka, bo wszyscy mi to wmówili :P hehe
a dzisiaj lekarka powiedziała, że jeszcze i za bardzo nie chce nic mówić żebyśmy się nie nastawiali, ale właśnie przełączyła na obraz 3d i powiedziała, że chyba coś tu jest między nóżkami - no i jak tak sobie oglądamy płytę z tego usg to nam się też wydaje że coś jest 😉 zobaczymy!

ja teraz wizyta dopiero 5.11 - strasznie długo.........esz..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny fajnie,ze z dzieciaczkami wszystko ok 🙂 no i gratulowac synkow jeszcze nie bede 🙂 bo sama z Alanem uslyszalam najpierw,ze dziewczynka bedzie 😁

Ja pojechalam zrobic badania i jeszcze cofajac tam z posesji przywalilam w inne auto :/ blotnik wgniotlam i lampe strzaskalam..napisalam wstepne oswiadczenie mu,ale okazalo sie po zadzeonieniu do mojego ubezpieczyciela,ze.trzeba zawrzec w nim wiecej informacji
.Alan plakal,wiec Pan stwierdzil,ze jak skonczy robote to podjedzie do mnie do domu i wtedy to spiszemy na spokojnie...mam nadzieje,ze przyjedzie,dane moje sobie spisal..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do imion to przy pierwszej ciąży często było zmieniane i w końcu zostało na cześć dziadka - Michał, bo zawsze chciał mieć syna a ma same córy 😁
ja mam wizyte dopiero 15.10, na prenatalne teraz się nie zdecydowałam, pójde w 20 tc bo wtedy oceniają wszystkie narządy. I jeszcze cytogogie przed wizytą muszę zrobić a z dzieckiem ciężko się zorganizować.
Jakie przyjmujecie witaminy ciążowe? Ja od 2 tyg nie przyjmuje witamin, tylko Jod i kwas foliowy bo morfologie mam bardzo dobrą, a hematollog zasugerowała zeby lepiej nie drażnić układu jak wszystko jest w porządku. Do następnego badania krwi mam być tylko na tych witaminach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
super dziewczyny, że podglądnęłyście dzieciaczki i że wszystko ok 🙂 zazdroszczę Wam tych "potencjalnych" chłopaczków, marzę o drugim synku, zobaczymy 🙂 ja mam wizytę dopiero 17tego, już doczekać się nie mogę. wtedy usg, wyniki badań no wszystko naraz. w piątek idę na pobranie krwi.
ja o płci dowiedziałam się na tym 2gim usg prenatalnym, własnie coś ok 20 tyg.
imion jeszcze żadnych na tapecie nie mamy, coś tam może w głowie ale wiadomo, że to się jeszcze sto razy zmieni, znając mnie :p

z witamin biorę kwas foliowy i magnez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki!!
ciesze sie ze u dzieciaczków wszystko ok 🙂) no i dosc szybko okreslili Wam płec, chyba również patrzyłabym na to z przymrużeniem oka 🙂

mnie niestety pokonao jakies wstretne choróbsko.. wczoraj przeleżałam pod kocem pół dnia.. kupiłam syrop i tabletki na gardło dla kobiet w cązy Prenalen, wszystko naturalne i nie zaszkodzi.. do tego gorąca hernbata i maliny ze słoiczka...
brzucha jeszcze niczym nie smaruje, w pierwszej ciązy wyskoczyło mi pare rozstepów ale faktycznie nie drażnią mnie tak jak ciemne plamy na twarzy które bardzo długo miałam do tego niestety pojawiaja sie za kazdym razem jak zbyt długo wystawiam twarz na słonce.. wiec w moim przypadku opalanie twarzy juz odpada..
z witamin to biore jakiś Prenatal complex.. dostałam od kolezanki która nie wykorzystała podczas swojej ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh powiem Wam, że dopiero jak wczoraj zobaczyłam mojego Dzidziusia jak sobie rusza rączkami i nóżkami i taki "wyraźniejszy" jest i już brzuszek robi się twardszy i lekkowidoczny to dociera do mnie, że będę mamą i, że na prawde Maleństwo jest we mnie 🙂 🙂 🙂
Cieszę się i jestem taka szczęśliwa! Życzę Wam równie wspaniałych przeżyć jak pójdziecie podglądać swoje Maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sprawe z panem,ktoremu stuknelam auto zalatwilam,tzn.napisalam oswiadczenie..
Ale juz ostatnio powiedxialam,ze do tego auta za kierpwnice nie wsiadam..mielismy je sprzedawac,ale amortyzatory jeszcze musimy wymienic..teraz juz jestem pewna,ze sprzedajemy,bo jak sie zaczelo psuc to na calego:/ no i od tej pory i dla mnie jest pechowe..kierowac go juz nie bede i moj A.dobrze o tym wie. Jutro po wyniki bede jechac autobusem..fajnie jakbym miala z kim Alana zostawic,ale niestety..dobrze,ze to tylko kilka przystankow,bo jak dluzej jedziemy autobusem to mlody juz jeczy..chyba,ze jeszcze znajoma chwilke mi sie zgodzi zostac z Mlodym,ale ona sama ma 2,5letnia core i pewnie wszystko bedzie zalezec od ich humorkow,czy nie beda chcieli sie pozabijac..

Cos mnie brzuch boli..pewnie przez te moje nerwy dzisiaj 😞 musze troszke sie uspokoic..a tu moj A.wroci z pracy i zaczne opowiadac,no i na nowo nerwy..wiem,ze to moja wina i przez to jeszcze bardziej sie wkurzam..jakas masakra 😞 jak ja moglam tego auta nie zauwazyc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska głowa do góry! nerwy już i tak nic nie pomogą...a ja też dziś samochodowo-pechowo :/ chyba fotoradar mi fotkę strzelił 😞

a co do płci-pewnie-jeszcze się nie nastawiam, że to była ostateczna wersja 😉 imion jeszcze nie mamy - może jakieś wstępne propozycje, ale to pewnie jeszcze 100 razy sie zmieni.

ja na razie też witamin nie biorę - tylko ten kwas foliowy - morfologia super, to na razie się nie faszeruję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz spokojna jestem..maz stwierdzil,ze to auto nie jest nam pisane..no i chyba faktycxnie. Po wyplacie wymieniamy amortyzatory i sprzedajemy..kupimy co innego i bardziej ekonomicznego. Jutro zadzwonie do tego punktu pobran czy moge odebrac w poniedzialek moje wyniki badan dopiero 🙂 nie chce mi sie autobusem jezdzic,a w pn mamy na 11:40 lekarza to przed bysmy podjechali z A.po nie.
Ciekawa jestem strasznie co tam miedzy nozkami dzidzia chowa 😉 moj maz stwierdzil dzis,ze to chyba naprawde bedzie dziewczynkA bo z Alanem takich zachcianek nie mialam i wredota taka nie bylam-jak to nazywa skumulowane hormony zenskie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch poszłam na to usg podjarana jakbym w 1 ciąży była, jednocześnie zestresowana - czasem to nie wiem skąd ten stres...czekałam z pól godz. a ten nie przychodzi więc poszlam zapytać do dyżurki, a tam mi mowią że mój gin nie wrócił z urlopu jeszcze 🤢 i że mam dowiadywać się jutro...to postanowiłam zadzwonić do przychodni bo mi się przypomniało że w pon i środy urzęduje i okazało się że tu ma być popołudniem. Pojechałam zapytałam kiedy w takim razie mam przyjść (podobno samolot mu się opóźnił:huh 🙂 więc idę jutro na 11....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Kamila przynajmniej tyle,ze nie masz jakiegos odleglego terminu..ja mam tak samo jak Ty..niby nie powinnam,ale jakos dziwnie sie stresuje przed kazda wizyta 🙂 😜 co do imion to u nas sa takie spory,ze poczekamy na rozpoznanie,choc wstepne plci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

kurde napisałam posta i gdzieś mi go wcięło 😲

no to jeszcze raz.. tuska mnie brzuch po nocy boli tylko wtedy gdy mam pełen pęcherz więc może to coś takiego u Ciebie? jeśli masz jakieś niepokoje to zadzwoń do gina dla świętego spokoju.

Czy u Was Dziewczyny w rodzinie już wiedzą, że jesteście w ciąży?
U mnie wiemy tylko my no i właśnie jutro jedziemy na weekend do moich rodziców przekazać wieści 😉 stresuje się jak za pierwszym razem chociaż wiem, że dla nich to ogromna radość będzie no ale jakieś takie uczucie poddenerwowania mi towarzyszy ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...