Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No ja może teraz na tym prenatalnym usłyszę bicie serduszka 🙂 mysle,ze na pewno uslysze 🙂 no i mam mala nadzieje,ze powie mi wstepnie plec,choc pewnie za wczesnie bedzie 🙂 🙂
Moj A.w weekend pracowal na rano,wiec w sb o 18.poszlismy na 3godz.na grilla,bo z malym,no i A.na6. W niedziele do pracy. Zostalismy u tescia na noc,wiec tam bylismy na obiad,jak A.wrocil z pracy,zjadl obiad i pojechalismy do cioci na kawe,no a pozniej juz do siebie.
W sb powiedzoalam mezowi,ze ja nie wiem co sie ze mna dzieje,ze jestem taka wredna,wiecznoe wkurzona,krzyczaca..to stwierdzil,ze moze ciaza..pewnie tak i fajnie,ze tak mowi,ale wiem,ze wytrzyma tylko troszke i pozniej bedziemy sie zrec o to! Chcialabym do rodzicow jechac na troche,ale jak moj A.to uslyszy to pewnie zadowolony nie bedzie.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny.
Witaj Słoneczko3004 wśród Nas 🙂

Nam weekend minął zdecydowanie za szybko... w sobotę byliśmy na basenie, potem zaspokoiłam McDonaldową zachciankę na tortillę i resztę dnia spędziliśmy na rowerach. A niedziela trochę na działce jesiennych porządków, zasadziłam tulipany za 2,99 zł z biedry, taki ze mnie ogrodnik 😁

ja słyszałam serduszko przez chwilę na pierwszej wizycie dokładnie 2 tygodnie temu 🙂

miłego dnia dla Was... ja dziś spadek formy znów mam, sennie i tak jakoś jesiennie. idę po kawę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nam tez bardzo szybko minał weekend az za szybko. w piatek w domu, w sobote pojechaliśmy do moich dziadków na wykopki ziemniaków. troche mnie zakwasy złapały widac jaka to mam forme 😁 niedziela u szwagra i szwagierki i tak jakos minelo 🙂 dzis juz po pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nowe dziewczyny.
Tydzień mnie nie było ale ładnie naskrobałyście, przynajmniej coś się dzieje.
Ja we wtorek byłam na wizycie, tarczyca sie unormowała, dzidzius ma ponad 4cm, już widziałąm zary nóg i rąk, mam nawet zdjęcie 🙂
Co do badan prenatalnych, teraz badają przezierność i kośc nosową. Najlepiej jest iść po 20tc kiedy wszystkie narządy są ukształtowane i lepsze do oceny. Ja sie zastanawiam czy dla psychicznego komfortu nie zrobić teraz prenatalnych. Ale z kasą krucho i trzeba zaciskać pasa przed zimą. Jest mase innych wydatków jak naprawa auta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania to mowisz zeby robic teraz badania z usg a po 20 tc z krwi? Bo ja mam cholerny dylemat co do tych badan czy robic u gin z usg czy jechac do lodzi zrobic z krwi,ale skoro mowisz ze teraz mozna tylki z usg a pozniej zeby miec wieksza pewnosc z krwi to moze masz racje. Z usg tez sporo wyjdzie a czlowiek spokojniejszy bedzie. Bo mnie tez o kase chodzi wlasnie i mysle czy je robic wogole tzn te platne.
Co do brzuszka to juz lekki zarys mam 😉 fajny taki malutki 😉 moje malenstwo w tamten czw mierzylo 3 cm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz na podstawowym USG u ginekologa można zbadaC NT i kosn nosową - markery które wykluczą zespół Downa. A po 20tc badania prenatalne u specjalisty z monitorem 3D/4D bo jest dokładniejsze. Co do badan z krwi nie wypowiem sie bo nie znam. Wiem ze w grupie wysokiego ryzyka pobiera sie jakiś płyn, ale jest to badanie inwazyjne, niosące duże ryzyko koplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz test PAPPA również wykonuje się pomiędzy 11 a 14 tc. tutaj masz w skrócie wytłumaczone co i jak 🙂
"Badanie USG charakteryzuje się 80% czułością wykrywania aberracji chromosomalnych u płodu (tzn przy pomocy prawidłowo wykonanego badania USG w 11-14 tygodniu ciąży wykryjemy 80% dzieci z Downa).
Połączenie badania USG z testem PAPP-A zwiększa czułość do 95%.
Badanie USG i test PAPP-A badają zupełnie różne parametry. USG określa parametry morfologiczne płodu (przezierność karku, kość nosowa, przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną). Test PAPP-A określa parametry biochemiczne, których "nie widać" w badaniu USG i pozwala rozpoznać aberracje chromosomalne u tych dzieci, które w badaniu USG wyglądają prawidłowo."
Jeśli nie zdecydujesz się na PAPPA to między 17 a 20 tc można wykonać test potrójny, który również określa markery m.in w kierunku zespołu Downa.
Usg między 18 a 22 tc określa inne parametry niż usg w 1szym trymestrze np. obwód głowy, brzuszka, długość kości udowej, ilość wód płodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziewczyny jestrm zakrecona jak...nie chce uzyc brzydkiego skojarzenia..
Non stop mi cos upada albo zlapie w ostayniej chwili..kuzwa nie wiem:/ mialam jechac dzisiaj do moich rodzicow,ale nikt nie dal rady po mnie przyjechac..mama stwierdzila,ze moze jutro nawet z rana przyjechac,ale to mi sie nie oplaca,bo w czwartek rano,przed praca A.by po mnie juz przyjechal,gdyz w pt na 9:30 mam dentyste. Stwierdzilam,ze pojade za 2tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 🙂
Jasne,że możesz się przyłączyć im nas więcej,tym lepiej 🙂
Póki co to częsro jest tak,że pisze sama ze sobą,ale to dlatego,że co mam chwilkę to zaglądam i coś piszę 😁
Jejku Dziewczyny,wczoraj na wieczór pierwszy raz wymiotowa£am,ale to chyba dlatego,że zjadlam almette!!! Długi czas nawet nie moglam spojrzec na opakowanoe almette,ale wczoraj mnie tak jakos naszlo i po godzinie jak zjadlam bulke z serkiem to kuzwa zwymiotowalam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj buffy85 🙂

tuska ja akurat almette bardzo lubię ale wiem o czym piszesz bo mnie tak odrzuca od serków topionych, samą myślą o nich jestem w stanie wywołać u siebie mdłości bleee lepiej ich nie tykam póki nie przejdzie.

piekę właśnie ciasto z truskawkami i jeszcze 30 min ma siedzieć w piekarniku a ja już się nie mogę go doczekać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nową koleżankę 🙂
a chciałam zapytać czy przechodzą Wam te senności, mdłości i różnego rodzaju odrzuty na jedzenie, ale widzę że nie 😎 ja od 2 dni czuję się bardziej rozruszana niż przymulona jak do tej pory, więc mam nadzieję że powoli wychodzę z 1 trymestru. Chociaż smak w gębie po zjedzeniu niektórych rzeczy mam nadal obleśny 🤢
wiecie co zauważyłam.....że tylko ja mam córkę hehe wszystkie macie synków 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
witam nową koleżankę 🙂
a chciałam zapytać czy przechodzą Wam te senności, mdłości i różnego rodzaju odrzuty na jedzenie, ale widzę że nie 😎 ja od 2 dni czuję się bardziej rozruszana niż przymulona jak do tej pory, więc mam nadzieję że powoli wychodzę z 1 trymestru. Chociaż smak w gębie po zjedzeniu niektórych rzeczy mam nadal obleśny 🤢
wiecie co zauważyłam.....że tylko ja mam córkę hehe wszystkie macie synków 😜


A nieprawda - ja też mam córcię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny! Też się przyłączam 🙂 😆

Ja również mam mdłości ale związane z mięsem a w szczególności mielonym. Ogólnie obiady sa teraz feee ... Na samą myśl jest mi niedobrze. Ale za to słodycze jakie są teraz pyszne!

Pozdrawiam Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wazylam sie pierwszy raz u lekatza na ostatniej wizycie i do tej pory nie,wiec powoem wam dopiero po wizycie 7.10 ile i czy przytylam od ostatniej wizyty..
Mnie nie mdli juz,dlatego zjadlam to almette,bo naprawde mialam smak,ale niestety zwrocilam..wiec z almette dam sobie jeszcze spokoj..a normalnie to uwielbiam tak jak Justyna 🙂

Witam jeszcze jedną nową Koleżankę 🙂

Coś miałam jeszcze pisać,ale nie wiem co..
Aaa..Kamila,Wiola Wy macie córeczki..to teraz czas na synków,a u nas na córeczki ! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...