Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja dziś miałam nigdzie nie wychodzić, jednak weszłam na stronę mojego ulubionego sklepu i zlukałam że są większe wyprzedaże no i jednak się przejechałam 😁 😎
a mróz i wiatr to aż gębę wykręcają...
teraz gotuję ogórkową na 2 dni, nie ma co...i jeszcze prasowanko na mnie czeka, ale to już później 🙂

tak sobie czasem myślę czy którąś z nas może jakaś niespodzianka przy porodzie spotka, w sensie inna płeć niż na usg....co prawda rzadko to już się zdarza no ale jednak bywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja postanowiłam nie jeść słodkiego,a wpierniczyłam właśnie 3czekoladki! :/ na obiad zachciało mi się placków ziemniaczanych 😉 - a do nich zrobiłam gulasz. Wyszło Go tyle,że pewnie zostanie to jutro kaszę ugotuje i obiad bedzie i na jutro 😉. Ja już jutro wybiorę się na zakupy,pójdziemy na targ kupić warzywa i owoce 😉. Bo z warzyw to mi pekińska została już tylko 😉

Sloneczko trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna po tym zastrzyku z hydrokortizolu to mi przeszło tylko twarz mi została nie wiem czemu 🤨 tzn. już nie tak mocno, ale mam chropowatą kaszkę na skroniach, wzdłuż nosa i ust. W piątek idę do dermatologa to może da mi coś do smarowania bo mnie to już wnerwia nie tyle że ciut swędzi ale szpeci i wyglądam jak wysypana nastolatka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja juz dotarlam do domu zjadlam obiad i musze sie ogrzac bo mi tyłek niezle zmarzl.
Na poczatku mojej podrozy w autobusie podszedl do mnie jakis facet i powiedzial zebym mu ustapila miejsca... 😮 no ja tylko sie usmiechnelam i powiedzialam ze niebardzo i poglaskalam sie po brzuchu ale powiem Wam ze bylam zaskoczona.

u lekarza coz przepisala Augumentin 2x1 i powiedziala ze obawia sie zakazenia wewnatrz macicznego skoro nic mi nie dolega. Dostalam jeszcze cos oslonowo. Jak po leczeniu antybiotykiem wyniki nie spadna to mam sie znowu pojawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch 😲 co za sytuacja z tym facetem w autobusie... jeju...

Kamila widzisz można się w ciąży w czasie przenieść do czasów nastolatki :P

Ewela mnie kość łonowa nie boli ale lędźwia i żebra po stronie gdzie fasola się ułożyła tak...

Dziewczyny jakiej firmy polecacie pościel do łóżeczka? ja poprzednio kupiłam jeden komplet Gluck, jeden Feretti i jeden jakiś tańszy na allegro i powiem Wam, że po kilku praniach różnicy w nich nie było a te dwa 1sze dość sporo mnie wyniosły więc nie chce i tym razem \"za markę\" przepłacić...
Myślałam nad Ikeą ale wiem, że oni mają swoje rozmiarówki i wtedy wypełnienie też u nich bym musiała kupić... sama nie wiem... poradźcie coś sprawdzonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,dziewczynki
Dzis mialam duzo pracy,wiec niemialam kiedy luknac:-(
Ewela mnie kość łonowa dosc czesto boli i nie tylko w nocy. Pytalam sie lekarza, i niestety jest to normalne bo rozchodzi sie spojenie lonowe.
Justynaa ja posciel mialam zwykla,bawelniana na jakiejs aukcji kupiona i sprawila sie super, bo jeszcze bede mogla ja uzyc.wiec ja bym nie przeplacala za to ze cos jest markowe..
Dzisiaj w nocy miałam skurcze i to dość mocne. Nie spałam juz gdzzieś od czwartej. Zdalam sobie sprawe,że chyba trzeba przyszzykowac torbe do szpitala,bo w razie "W" to ja jestem w proszku:-) nawet porzadnej pizamy nie mam.
Sorki za bledy ale pisze z tel:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂 Wlasnie zastanawiam sie nad butelka dla dzidzi. I moze powiecie mi ktora lepsza tommee tippee czy avent? i na pocztaek to ktora wybrac 250 ml czy 150?

Mnie nie boli nic na szczescie, chociaz ciezko juz sie robi podnosic sie i przekrecac sie. Cos tam zaczyna mnie ciagnac w doole ale jeszcze nie dokucza mi to az tak bardzo. No i zauwazylam ze nogi mi zgrubly, i w ogole to przybralam na buzi i wszedzie. A w brzuszku mam ponad 80 cm. Chcialam troszke sobie pocwiczyc jakies rozluzniajace cwiczenia ale takiej zadyszki dostalam ze mi ochota odeszla. Ach ale i tak podoba mi sie ten stan 🙂 Czasami wyobrazam sobie jakby Bartek juz byl na Swiecie i jak sie bed nim zajmowac i taka sielanka sobie trwa :p hehe

W tych autobusach to ludzie niezli sa. Co prawda mnie nikt nie pytal czy mu ustapie ale baby chca czasem wzrokiem wymusic a ja tez sie patrze i usmiecham i czekam az cos powiedza.

Pozdrawiam i milego wieczorku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kuzwa nie wiem co mialam pisac! Przeczytalam i nie pamietam co :O

Ach..ja znowu mam wyprysk na wyprysku,okropnie wyglądam!
Hmm..ja nie pamiętam jakiej firmy miałam pościel..hmm..chyba smiki,czy jakos tak. Nie mam jak zobaczyc,bo mam ją w worku,w piwnicy.

Mnie bolą pachwiny,no i kość łonowa również,rzadko..ale jak już boli to masakra jakas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka mnie boli cale krocze ale wtedy jak siedze i chce wstac to az sie za "mala" łapie

marta co do butelek to na poczatek ja mialam 100ml firmy Avent ale przydala sie tylko do herbatki bo na cycku byl

justyna co do poscieli to ja nie wiem. kupowalam jakas tansza na allgero i nie za bardzo bylam zadowolona bo strasznie szorstka byla. ale okazalo sie ze z tego wszystkiego to tylko poduszka mi sie przydala bo zamiast kolderka Olo byl przykrywany kocykami (i tak mu zostalo do dzis). Balam sie przykrywac kołdra ze mi sie zakryje (a spora ta kołdra) i sie nie daj Boze udusi.
a w ikei wlasnie mnie to wkurza te ich rozmiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch - jak chcesz wpisać do tabelki to wpisz ale wiesz jak to jest - i tak nie znasz dnia ani godziny 😉

Co do pościeli to ostatnim razem kupiłam cały komplet z baldachimem i obiciami ale nie wiem z jakiej firmy. Tym razem oprócz tej jednej co mam po Laurze mam już drugą - kupiłam materiał i teściowa mi uszyła 🙂 Mam taki wzór jak chciałam, jest porządna i wytrzymała. No i cena o niebo niższa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!!!
Potrzebuje Waszej pomocy.
Powiedzcie mi jak too jest z tymi wymiarami płodu/??
Bo tak schizuje , dzisiaj jak mi zrobil badanie to niby powiedzial, ze nic zlego nie widzi
ale Wymiary podal takie
BPD=78 - 31,5
AC=226 - 26,6
HC= 270- 26,1
FL= 54 - 28,1
Wydaje mi sie duza rozbiezność miedzy BPD a reszta.
Juz nie wiem co myslec. Na szczescie za tydzien ide do innego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izuska23 napisał(a):
Hej mamusie!!!
Potrzebuje Waszej pomocy.
Powiedzcie mi jak too jest z tymi wymiarami płodu/??
Bo tak schizuje , dzisiaj jak mi zrobil badanie to niby powiedzial, ze nic zlego nie widzi
ale Wymiary podal takie
BPD=78 - 31,5
AC=226 - 26,6
HC= 270- 26,1
FL= 54 - 28,1
Wydaje mi sie duza rozbiezność miedzy BPD a reszta.
Juz nie wiem co myslec. Na szczescie za tydzien ide do innego lekarza


ja miałam to badanie 16stego i takie mam wyniki :
BDP - 6,26 cm - wymiar dwuciemieniowy główki
AC- 20,11 cm - obwód brzucha
HC - 23,52 - obwód główki
FL - 4,72 - długość kości udowej

wszystkie odpowiadają 25 tyg ciąży ( +/- 2 dni ) czyli temu w którym byłam podczas badania. Lekarz mówił, że ok ale skoro Twój również to czemu się martwisz?

tutaj też jest jakiś przelicznik :
http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ja teraz też kupiłam jeden materiał ale nic więcej ciekawego znaleźć nie mogłam stacjonarnie i nie wiem czy szukać materiału w necie czy kupować pościel hmm...

Marta ja miałam jedną butelkę z aventu, tą najmniejszą - dostałam ją w jakiejś paczce po porodzie w ramach akcji promocyjnej i użylam jej może z 5 razy. karmiłam cycem a jak skończył 5 mcy to kupiłam niekapek z miękkim ustnikiem więc omineliśmy etap butelki. najlepiej zaczekaj czy będą Ci w ogóle potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm moja kuzynka a właściwie jej dzidzia podczas ciaży miała też zaniżony obwód brzucha w stosunku do reszty i miała stwierdzoną hipotrofię asymetryczną płodu, była pod zwiększoną opieką ale córę ma zdrową, urodziła się tylko malutka ( niecałe 2 kg ) i teraz gdy ma 1,5 roku nie widać różnicy w rozwoju, wygladzie, wzroście i wadze. Jednak skoro Twój lekarz nic Ci o tym nie wspominał to może na te markery się patrzy później lub wcześniej i faktycznie nie ma się co martwić? Skonsultuj to dla pewności ale nie stresuj się na zapas, będzie wszystko ok !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i w pizdu....
niby agencja chce troche obnizyc koszty ale moj K nie chce bo gorka a nie ogrod no i dupa
w sobote jade ogladac kolejne juz nie mam sily
z checia bym ssie wina napila zeby sie odstresowac
jeszcze dzwonili ze szpitala ze mam anemie i musze jechac odbrac leki a nawet nie mam kiedy bo caly czas jestem w pracy i do dupy z takim czyms
tak to szlam sie wyzyc na silownie a teraz nawet nie moge
wyc mi sie chce i to wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch a co Ci lekarka powiedziała na to zatrucie? Ile masz brac te leki?
Ja dzis byłam na izbie przyjęc bo dziecko tak mi naciska na pęcherz ze nie wiem kiedy mi sie chce siku, raz mi sie polało i chciałam sprawdzić czy to nie płyn, ale test wyszedł negatywny. Z tego stresu to nawet ciśnienie mi skoczyło 140/80.
Ja miałam najtanszą pościel z allegro, z ochraniaczem. Ale w konsekwencji Michał śpi pod kocykiem, uszytą mam poszewke na wymiar.
A ja chyba sobie sama zaszkodziłam z moczem i lekko podwyższonymi leukocytami, bo od tego nacisku na pęcherz mniej piłam płynów, bo ileż można było latac do toalety. I zzagęściłam krew 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko badz dobrej mysli 🙂 moze lepiej poszukac i znalezc cos lepszego. Moze Twoj mial racje ze przeprowadzka bedzie 1 marca chociaz do lutego zostal jeszcze ponad tydzien tydzien. Powodznia!

aniag070 no ye mam brac ten lek poyniej powtoryzc badania i w razie co jakby CRP nie spadlo to mam znowu do niej przyjsc. A Augumentin mam brac 2x1tabl przez tydzien.
w ciazy z Olkiem moj gin nie robil mi CRP a moze bylo warto bo w 2 dobie po porodzie okazalo sie ze ma bakterie. Stasznie zanosil sie placzem, nic nie jadl i stracil sporo na wadze. No i dostal antybiotyk. Spedzilismy w szpitalu prawie 10dni... wiec moze tu unikne takiej sytuacji.
A z tym moczem musisz uwazac zeby Ci sie jakies bakterie nie zaczepily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki..

ale mam dzisiaj zgage 😞(( bleee..... cały dzień piecze mnie przełyk...
Izuśka.. spokojnie... skoro lekarz nie zwrócił zadnej uwagi na te wymiary to nie warto sie stresowac na zapas...myśle że jakby było to coś znaczącego to jego obowiązkiem byłoby poinformowanie Ciebie o tym.. a pozatym te pomiary nie zawsze sa super miarodajne
słoneczko.. trzymam kciuki abyscie szybko znależli dla siebie jakieś gniazdko..
moje ostatnie wyniki też w niektórych parametrach świeciły na czerwono.. ale gin powiedział ze w ciązy to tak jest.. ze są odchyły od norm 🙂
jeśli chodzi o butelki.. to jak sie planuje karmić cycem to są zbedne...pierwsza butelke która mi sie przydała to była chyba 100 ml Lovi.. gdzie pierwszym płynem który podawałam była herbatka lub przegotowana woda... jak był upał... a pózniej kupiłam wieksza butelke LOvi i ja osobiście bardzo byłam z nich zadowolona,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słonko ja tam Ci trochę zazdroszczę tej przeprowadzki....stale mogłabym coś zmieniać i urządzać 😜 na przyszły tydzień już wymyśliłam że będę z tatą malować krzesła 🙃
Leniuch to i tak dobrze że Ci kazali to crp zrobić...a jakieś objawy miałaś czy takie badanie ci zlecili i już?
u mnie mróz -15 stopni z rana, aż mi kurtka stwardniała na mrozie...ale za to świeci dawno niewidziane słoneczko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny 😁

Ja dzisiaj obudziłam się o 3:40 na siusiu i później kręciłam się z boku na bok do ok.5:00! Z Alanem mam mega sukces,jeśli chodzi o spanie..przyszedl 4:20,odprowadziłam Go i zasnął.w minutę..przyszedł 7:10..włączyłam mu bajkę i mogłam się dobudzić 😉 .
Byliśmy już na zakupach! Alan szał..biegał..brał śnieg w rączki i rzucał 😉 . Do domu za bardzo nie chciał iść,ale powiedziałam,że ma całe rękawiczki już mokre,że mama ma ciężkie zakupy..zrobimy herbatkę,a jak tata przyjdzie to przyniesie sanki i pójdziemy jeszcze się pobawić 😉 . W sumie myślę,że zgodził się pójść,bo już mu w ręce i poliki zimno było. 😉
Kupiłam owoce i warzywa .. owocami zaspokoje trochę chęć na słodkie 😜 kupiłam mandarynki,pomarańcze,banany i mój syn zażyczył sobie czerwone winogrona 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...