Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kingasz ja tez mialam taka plaska poduszke i maly na niej spal.

Justyna nie wiem w sumie jaka decyzje podjac pogadam jeszcze z lekarzem i może jak na ktg pojde do szpitala to cos mi podpowiedza.
Co do rzeczy w łózeczku to ja nawet kołdry nie dawalam bo balam się ze się Maly udusi

Ja już po wizycie u diabetologa powiedziala ze mam bardzo ladne cukry i ze mogę Mierzyc sobie cukier co dwa dni. Mogę pic moja ulubiona kawe zbozowa uff ciesze się bardzo bo już mialam dosyc herbaty. Co do ciał ketonowych w moczu to dala mi recepte na takie specjalne paski do mierzenia czy nie zakwaszam dziecka bo ten aceton nie jest zbyt dobry. I jakby się okazalo ze rano w moczu mam te ketony to w nocy mam cos zjesc np. jogurt albo kefir.
Moje dziecko niestey nie wytrzymalo tak dlugiego czasu oczekiwania i zaczęło rozrabiac no ale coz zrobic. Pozniej poszlam do lumpa bo było wszystko po 1zl co prawda już prawie nic nie było ale cos tam zawsze wypatrzylam.
A i kupilam sobie nożyczki fryzjerskie i mam zamiar podciąć sobie wlosy. Nie wiem jeszcze jak to zrobie ale cos wykombinuje bo już mam dosyc tych długich kłaków. Potem chce kupic farbe ta bez amoniaku zobaczymy co mi z tego wyjdzie najwyżej będę chodzic w kucyku i czapce hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja bella mamma kupowa£am w tamtej ciąży w aptece..a teraz widziałam u tego sprzedawcy od Justyny. Ja te z rossmana Baby Dream naprawdę polecam wkładki laktacyjne! Mam nadzieje,że się nie pogorszyły.
Ania ja pieluch z rossmana nie używam wlasnie przez to ze sa sztywne..dady o niebo lepsze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie wrocilam z rossmana kupilam sobie tylko.wkladki laktacyjne bo podklady na lozko byly kolorowe i moze w aptece razem z bella.kupie czysty podklad 🙂 suma sumarum z mezem nie.pojechalismy po koncowa wyprawke bo mi sie rozchorowal, a ze ja i tak musialam na zakupy jechac to weszlam przy okazji do.rossmana zobaczyc co tam jest 🙂

A ja do lozeczka tez nie bede nic dawac, nawet kolezanka usypiala dziecko z pieluszka i pozniej ja zostawiala w lozeczku! Ja bym sie bala..

Widzialam z canpolu staniki specjalne do.karmienia ale nie wiem czy nie zostane przy swoich, chyba ze jeden kupie taki a jeden normalny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, leniuch - moze cos się więcej dowiecie...
https://www.facebook.com/NaturalniePoCesarce
sle nie to żebym Was na coś namawiała ale można poczytać/ zapytać...

leniuch i kinga chyba? też miałaś ciała ketowe?
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,badanie,1584970,4,analiza-moczu,index.html
czasami to jest normalne że się pojawiają...

a ja kurcze nie wzięłam tych podkładów Belli od sprzedawcy...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja wczoraj byłam na zakupach i w ccc kupilam klapki pod prysznic,kapcie mam,szlafrok tez(w panterke 😜),2koszule z poprzedniego razu-jedna dokupie.
W rossmanie kupiłam paczkę podkładów na łóżko z baby dream,oliwkę i żel do ciałka i włosków baby dream-Aniag one sa od 1dnia życia,prawda?bo nie wyczyta£am,a pisałaś że ty przy synku stosowałaś..wkladki kupilam i bepanthen,ach i sobie zel pod prysznic i szampon,tak zeby juz osobne do szpitala miec,ach i smoczki tez z baby dream..zostalo mi te podklady kupic z belli i majtki poporodowe..czy jeszcze cos? Ach pampersy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mam już troszkę dość..chciałabym już urodzić..tzn.żeby był tenn 37tc i żeby mnie szybko chwyciło..trochę ja pomarudzę..nie dość,że ciężko zasnąć wieczorem,bo jest mi a to za goraco,a to chłodno..a to duszno,zle mi sie oddycha,ech szkoda gadac! To dzisiaj obudzilam sie o 2:00,maly przyszedl 2:30-odprowadzilam Go i tak do dobrej 5:00 nie spalam,bo jakos dziwnie sie czulam..jakby mnie cos rozkladalo..w pewnych momentach miałam chocby nogi z waty,jakbym wstala to jestem pewna,ze padam na podloge! Dziwnie naprawde..vrakowalo mi tchu,jak chodzilam po mieszkaniu to mi slabo bylo..spac sie chcialo,a przez to,ze zle mi sie oddychalo zasnac nie moglam..i tylko lewy bok,prawy,plecy,na pol lezaco..nie wiwm co jest,bo to nie pierwszy raz .. no i oczywiscie,jak ja tyle nie spalam to Alan 6:15 przyszedl..i wiem,ze dzis musze sie polozyc,jak moj wroci,bo inaczej nie dam rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska tez mam napady gorąca w nocy, wyczytalam ze tak może być, bo działa nam metabolizm dwa razy szybciej i organizm się męczy.
Co do kosmetyków z rosska to ja nie uzywalam od pierwszego miesiąca bo Michal miał bardzo sucha skore i kapalam w oilatum ale teraz kupie oilan i przez pierwszy miesiąc w nim będę kąpać i niczym nie smarowac po kąpieli.
Ale ze wszystkich zeczy z bebydream byłam zadowolona.
Czytam Cie. I sama muszę dokompletowac wszystko. Ale to po kolejnej wizycie, jak mi sprawdzi szyjkę, to na spokojnie pochodzenia jak dostaje zielone światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska kupilas te kolorowe podklady? 😜 w ccc sa klapki pod prysznic? To tez musze sie wybrac. Wogole musze plaszczyk na wiosne kupic bo sprzed ciazy sie nie wcisne, troche kasy szkoda, no ake nie bede w kurtce zimowej chodzic do kwietnia, chyba ze.mrozy przyjda, a i buty bo.kozaki przejsciowe mi sie juz zrujnowaly a mialy prawo bo 5 lat je cioralam 🙂 a widzialam w ccc sliczne kozaki 🙂

Co do zlego spania w nocy to ja mam identycznie! Dzis z 20 razy wstawalam a zasnelam po polnocy, zgaga mnie piekla cala.noc wiec ciagle.do mleka wstawalam. Tez mi jest goraco i zimno na zmiane, zle.mi.sie przekreca, jak leze na pol to czuje malej nogi albo.kregoslup i jej tez niesygodnie wiec mnie.kopie i musze sie obrocic calkiem.na. bok albo na.plecy. jak leze za dlugo na.jednym boku to mnie biodro po jakims czasie boli. Kurde jak ja tesknie za spaniem na brzuchu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz wzięłam te podkłady i faktycznie są kolorowe 😜 nie zauwazylam,ale co tam 😉 nie no ja mylam zele do cialka,ale teraz zglupialam czy od pierwszego dnia jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola u mnie lekarz nie zwrocil uwagi na zadne ciala.ketonowe wiec chyba jest ok. A nawet nie wiem czy w wynikach mam je opisane maja one jakis skrot? Ale do mnie ten artykul nie pasuje bo.ja ciagle jem, wiec raczej sie nie glodze. U mnie jest problem taki ze ja od razu cukier.przetrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wczoraj czytalam w tesco sklad ziaji i rzeczywiscie ja wezme, ma juz oliwke w sobie to po kapieli nie bedzie trzeba dziecka smarowac oliwka chyba nie? Czy mozna? No i krem tez jest z tej serii to po.kapieli i po zmianie.pielusi mozna smarowac cialko i pupe, nie bede mieszac firm bo.myslalam o kremie bambino ale skoro ma.ziaja krem to.lepiej jedna serie dziecku stosowac nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzucholki!!

i ja ponarzekam na nocne spanie.. traaagediaaaa.. to samo.. nie wiadomo jak sie ułozyć... zgaga piecze.. kregosłup boli... wstaje kilka razy siku.. a jak wstaje to mam wrażenie ze brzuch jest wypełniony kamieniami.. okropnie ciągnie w dół... no a dzisiaj dosłownie obudziłam sie w nocy około drugiej z okropnym poczuciem głodu... no i dosłownie tego nie pisali zebym miała wstawać jeśc... jakoś to przemogłam ... wypiłam szklanke wody i jakos do rana wytrwałam..... wogóle dopadł mnie straszny apetyt....
do figury nie chce sie wypowiadac.. bo startowałam z waga o 10 wieksza niż z Jankiem... teraz mam około 10 kg na plusie a boje sie ze bedzie jeszcze tego wiecej bo jak siedze w domu to ciagle chce mi sie jesc... mam nadzieje ze nie dobije do 30 kg jak w poprzedniej ciaży... no i musze sie ostro pilnowac po urodzeniu.. bo we wrześniu mamy weselicho i chciałabym jakos wyglądać a nie wyglądać i czuć sie jak słoń 😞(wiec bede miała około 5 m-cy aby zmieścic sie w swoje sukienki... 🙂
wczoraj uprzatnełam wkońcu garderobe i szafe.. zajeło mi to prawie cały dzień z przerwami na zabawy z dzieckiem i szykowaniem obiadu... ale jestem wściekła.. bo nie znalazłam moich staników do karmienia.. byłam przekonana ze w przeprowadzce zabrałam je od teściowej...chciałam sprawdzic czy sa jeszcze dobre i czy do czegoś sie jeszcze nadaja... a tu klops.. przejrzałam wszystko i nic....
posortowałam ciuszki które otrzymałam,,,, bo taka dalsza sąsiadka podrzuciła mi jeszcze reklamówe ubranek.. i chyba w przyszłym tygodniu zabiore sie za pranie... kurcze jeszcze sie zastanawiam co tu przyszykowac na wyjscie ze szpitala....ta pogoda jest nieobliczalna...mam nadzieje ze ta okropna zima nie wróci i nie bedzie z tym problemu...
mały mi sie rozkaszlał.. 😞 pakuje mu jakiś syrop.. no ale na dziś mamy kardiologa na 13-ta i mam nadzieje ze ten jego kaszel nie przeszkodzi w badaniu serduszka.... i nie bedziemy na darmo dryłować na wrocław...a na wizyte czekaliśmy 3 m-ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer ja tez mam ogromny apetyt i 12 kg mam do przodu mam.nadzieje ze zmieszcze sie w tym bezpiecznym przedziale do 15 kg :P

Ja jutro bede prala nowe ciuszki bo pieluszek jeszcze nie mam a chce wszytsko razem poprac. Ubranka uzywane bede prala oddzielnie 🙂

A ja biore uniwersalnie rzeczy na wyjscie, body polspiochy czy spodenki skarpetki bluzeczke i tak wyjdziemy jak bedzie chlodno.zaloze jej kombinezon przykryje kocem i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eee to mi też źle śpi się w nocy, ciągle z boku na bok, w dodatku z tm arbuzem się przekręcać to nie takie hop siup...
w ogóle jak stoje w kolejce w sklepie to nie dość że gorąco to zaraz jakoś tak mi nogi wiodczeją i jakiś dziwny brzuch mi się robi....nie cierpię tego uczucia
w sumie chciałabym urodzić chociaż 1 kwietnia, aby tylko był kwiecień ale wiem że po 20 marca to już mogę się wykluć bo z Mają miałam 37tc i 2 dzień....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
mi wczorajsza noc tez nie najlepiej przeszla. Wstaje co 2h na siku no ale jak wstalam ostatnio to przez godzine zasnac nie moglam. Czesto tez robi mi ise slabo.

Tuska a moze ta Twoja ciezka nocka to z cisnienia? Nastepnym razem moze sprawdz w nocy czy Ci nie skacze.

Kingasz piszesz ze jesz czesto i sie nie glodzisz ale moze po prostu odleglosc miedzy ostatnim a pierwszym posilkiem jest zbyt dluga? i stad ten niski cukier?

Ciala ketonowe w wynikach moczu raczej nie maja jakiegos skrotu i jezeli ktos nie ma problemu z cukrem to moga sie pojawiac tak przygodnie ale jesli jest ten cukier w ciazy nie jest do konca w porzadku to nie jest to zbyt dobre dla dziecka.

my bylismy wczoraj w sali zabaw zeby moj syn mogl sie wyszalec no i oczywiscie zachaczylam o smyka a ze tam ceny sa super bo to taki outlet (w Factory) to niestety skusilam sie na dwie pary polspiochow za 17zł. I jak zwykle potem sie zastanawialam czy dobrze zrobilam czy przypadkiem to nie jest niepotrzebny zakup ech... ale po prostu chcialabym zeby Sylwek mial cos nowego. W sumie to sie oplacalo za taka cene ale ja jestem porabana i zawsze takie wyrzuty mam.

co do Ziajki to bylismy przed wczoraj w Realu i nie moglam znalezc takiej od pierwszego dnia zycia byly tylko powyzej miesiaca. Wiecie czy w rossmanie je dostane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,ze ja cisnienie mam ok,tylko u lekarxa mam wysokie. Mierze od 2 do 3 razy dziennie.rozmawialam z mama i powiedziala,ze jak nie jestem pewna co do tego zelu,od kiedy stosowac mozna to zebym mydelko kupila 😉 - chyba tak zrobie! No a oliwke bede wlewac do kapieli i juz smarowac nie bede.

Co do zimy,to moj maz wczoraj mowil , ze juz nie bedzie..tak mowili dwaj koledzy..jefen ma chyba 8 huskich i gubia siersc,a oznacza to koniec zimy i drugi kolega ma huskiego 8lat i mowi,ze tez juz zrzuca siersc...a przez te 8lat zawsze sie to sprawdzalo.. fajnie by bylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W rossku nie ma ziajki, w naturze jest. U nas ziajka się wogole nie sprawdziła, po oliwce Michal miał uczulenie. Pierwszy miesiaz życia jest dość ciężki dla skory małego dziecka bo to okres adaptacyjny i dość czuły, dlatego większość produktów jest po 1 mies, ja zresztą dziecko nie kapalam codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz to powiedzmy od tej 19 do 10 to jest odstep gdzies z 14h i wychodzi ze przez ponad pol doby nic nie wcinasz to chyba ogolnie sporo. Mozesx wspomniec o tym ginowi. Ja tyle ze przy tej cukrxycy to pierwszy posilek musze zjesc najlepiej miedz 8-9 a ostatni przed snem czyli ok 21-22 a jak mnie glod w nocy dopadnie to zlapie jakiegos suchara, mace albo wase zalezy co mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer do jakiego kardiologa chodzicie? my z Młodym też mamy wizyty, u dr Bułacika na Kamieńskiego, następną zarejestrowali nam na wrzesień :P

Ola dzięki, na pewno poczytam tego bloga o porodach naturalnych po cesarkach, mimo, że chyba jestem już zdecydowana to kto wie... 🙂

Kamila ja to już sama nawet nie łażę gdzie są duże skupiska ludzi/wielkie kolejki bo momentalnie mi duszno i boję się, że wyłożę się jak długa...

ja nocą tak samo jak Wy kręcę się jak młynek, plecy mnie bolą, dodatkowo średnio co 2 dzień swędzi mnie cała skóra to tylko się kontroluje żeby nie drapać a jak nie drapię to mam myśli, że za chwilę oszaleje i tak leżę często sama nie wiem ile bo wolę się nie dołować zerkając na zegarek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...