Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nam się przyfarciło bez małżeństwa 😁 bo ja zarabiam mniej niż chłop więc ja się do rozliczenia ulgi załapię, razem już byśmy nie dostali... dobrze, że przy dwójce już jest bez żadnych kryteriów do spełnienia bo by trzeba było ślub odwołać 😁

a orientujecie się może czy jak zamówiłam przesyłkę pobraniową to mogę sprawdzić jej zawartość przy listonoszu przed zapłaceniem i ewentualnie nie przyjąć? czy trzeba mieć wykupione jakieś ubezpieczenie czy coś jak się chce otworzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justynaa tu małzenstwo nic nie zmienia, bo wtedy poprostu rozliczylibyscie sie osobno....:-)nie ma prikazu prawnego ze jak juz poslubie to trzeba sie rozliczac wspolnie..patrzysz na to co jest korzystniejsze:-)
W moim przypadku jest odwrotnie..gdybym to ja chciala rozliczyc sama to by mi sie nie nalezalo...ale z mezulkiem jeszcze sie zalapujemy...w przyszlym roku mam nadzieje ze nic sie nie zmieni bo bedziemy mieli juz dwojke a to juz bez ograniczen:-)
Matka samotnie wychowujaca dziecko ma ograniczenie w kwocie 112 tys-to tak informacyjnie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zawsze rozliczalam sie osobno bo dla mnie bylo tak korzystniej. poza tym moj M przekazywal 1% jednej instytucji a ja drugiej. teraz ja juz ulg nie ma to moze i razem sie rozliczymy nie wiem zobaczy sie. my od zeszlego roku puszczamy rozliczenie przez edeklaracje i powiem Wam ze dosyc szybko mamy zwrot (w porownaniu do tych co skladaja w formie papierowej). No i wiadomo ja nie ma wiekszych odlicznen to system sam wszystko wylicza.

wlasnie z niecierpliwoscia czekam az zrobi sie moj obiad bo jestem glodna... i mysle tylko kiedy sie zakonczy moja przygoda z cukrzyca 🙂 oby w miare szybko po porodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniuch jedynki szybko przesikiwal. No i ja tak jak Justyna nie mam za nardzo gdzie trzymac tych pampkow,wiec chyba jednak nie kupie..moze jeszcze do kwietnia bedzie z raz taka promocja 😉 chyba,ze kupie i zawioze do tesciow,zeby przechowali 😉

Ja kupilam ciastko mojemu A.na walentynki,ach no i synusiowi tez 😉 a ja dostalam zawieszke..wykonaną przez Niego 😉 pozniej wrzuce zdjecia 😉 przez imageshack wrzucacie tu zdjecia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://www.tinypic.pl/te3gvaq5xdsx][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00500/te3gvaq5xdsx_t.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.tinypic.pl/v53eit6zh44m][IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00500/v53eit6zh44m_t.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch dzieki za ta porade sprobuje 🙂 ale dziwne to jest bo jednak slodyczy i owowcow ja jem na kilogramy a tu taki niski cukier-zobaczymy, jak bedzie potrzeba to sie polozymy do tego szpitala.

Wow tuska super prezent

Ja te nie kupuje pampersow na razie, bedzie potrzeba to sie kupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz słodycze i owoce podnosza cukier na od razu a potem zaraz cukier spada, dlatego wlsanie jak cukrzyk ma niski cukier powinien zjesc cos co mu go szybko podniesie np batonik lub napic sie coli.
ach ale teraz to ze mnie madrala... 😉

Tuska a prezent rzeczywiscie super 🙂

co do miejsca to u mnie te pieluchy i to co zamowilam do szpitala (podklady itp) leza w pokoju pod sciana i czekaja. W tym samym pokoju stoi tez zlozony wozek i nosidelko bo nie mamy piwnicy tak wiec graciarnia niezla. W pokoju malego to juz wogule miesca nie ma przez te zabawki masakra jakas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj wyniki moczu i wyszly dosc liczne bakterie :/ - pewnie tak,jak z Alanem w ciąży każe mi znów zrobić badania w sanepidzie ... i jakies nieliczne kryszt.(mysle,ze skrot od kryształków)szczawianu wapnia??? Wgl nie wiem o co kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Walentynki 🙂

Tuska super prezent 🙂
ja dzis rano pojechalam na wizyte do lekarza taki fajny przystojniak byl wyjasnil co i jak z tymi wynikami. powiedzial ze trzeba powtorzyc bo sa jakies bakterie ale nie wiem jakie 🙂
moj mi powiedzial zebym kupila jakies dobre miesko to sobie zorbimy na kolacje... wiec kupilam karkowke przyprawilam i zrobilam w piekarniku z pieczonymi ziemniaczkami i brokulem 🙂 najlepsze bylo to ze jak wstawilam jedzonko to po 30 minutach wylaczyli prad bo sie przelanczali na nowe generatory 🙂 wiec poszlam po jogurt bo bylam strasznie glodna 🙂
dzis juz zrobilam przepiorke w naszych papierach i wyrzucilam 3 worki smieci tyle sie tego nazbieralo 🙂
juz dwa kartony leza spakowane 🙂 rano odbieramy klucze i zaczynamy nowe zycie 🙂
ciesze sie jak male dziecko 🙂
buziaki dla was wszystkich i zycze romantycznie spedzonego wieczorku 🙂 ja tam dalej bede sie pakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko to niezle z tym pradem... 🙃 a na dlugo wylaczyli czy jednak kolacja sie udala? Powodzenia w przeprowadzce i milego urzadzania 🙂

u nas dzis od rana swieci słońce i tak milo sie robi od razu, bo czuc moja kochana Wiosne 🙂

no tak wypytalam i ulge na dziecko a wiecie moze cos dokladniej o becikowym? Bo w necie znalazlam kwote 1922zl (ze dochod na jedna os w rodzinie nie moze jej przekroczyc) z tym ze nie wiem czy to kwota netto czy brutto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko życzę udanej przeprowadzki-bez przygód 😉
leniuch ja to nie wiem jak to jest z tym becikowym..hmm..sama jestem ciekawa..

Mnie dzisiaj od rana podbrzusze pobolewa..dosc mocno,ale mam nadzieje,ze jak sie rozruszam to bedzie ok..

Milego weekendu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam weekendowo 🙂
ja jakoś się pomieściłam z tymi pieluchami hehe, to dzięki nowej komodzie 😜

posprzątałam więc teraz można się polenić 🙂 dziś po raz pierwszy moja Maja idzie na noc do dziadków ciekawe jak to będzie....czy w nocy nie trzeba po nią jechać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko super że się lepiej czujesz i gratulacje nowego lokum ! 🙂

Ja odebrałam wyniki moczu robione w poniedziałek- zero bakterii, niskie CRP - faktycznie jak robiłam badanie to czułam się ok - piłam sokr z żurawiny i zrobiłam sobie nasiadówkę z szałwii - a wczoraj znowu cewka moczowa mnie piecze ... Coś mi sie tak wydaje czy co? Czy żurawiną i szałwią zabiłam bakteire i znowu się przyplątały?? dziwne...

Zaczęłam mieć chyba skórcze przepowiadające... a ja kurcze w lesie z zakupami i urządzaniem miejsca dla dziecka. Ciuszki tylko mamy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila moje dziecko nie ma okazji zostawac u kogos na noc zdazylo sie moze ze dwa razy ale bardziej to przezywalam niz on. Tak wiec powodzenia 🙂

Ola a polozna juz masz zaklepana na pordo w domu?
Żurawina na pewno nie zaszkodzila nie wiem jak z tymi nasiadowkami jest bo ja jak mam problemy z hemoroidami to czytalam ze nie sa one zalecane. Moze daje pij duzo podmywaj sie (nie kąp) lub bierz prysznic i miejsca szczypiace nie wycieraj zwyklym recznikiem tylko np papierowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci pomogła żurawina,to może też sobie kupię..

Leniuch a leczysz jakos te hemoroidy? Mnie lekarz pozwolil stosowac posterisan..ale kupilam i ani razu jeszcze nie zastosowalam,bo od tamtej pory jakiejs wiwkszej masakry nie mialam..jak karmilam Alana to stosowalam procto-glyvenol,ktory tez on mi zalecil..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak bylam na poczatku ciazy to mu powiedzialam,ze zaczynaja mi doskwierac znow..i to dosyc,to powiedzial,ze w poczatkowej fazie ciazy to posterisan..a nie procto-glyvenol. Nawet w karcie ciazy mi napisal nazwe,wiec mysle,ze mozna stosowac. Mi czopki przepisal i mowil,ze na noc stosowac..zaaplikowac przed pojsciem spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska tylko mi ktoś powiedzial ze żurawina bez cukru tylko - nie wiem czy to prawda - kupiła sok bez curku. I kup żurawinę luzem gdzieś bez dodatku oleju - nawet jak z cukrem - taka w sklepach w paczuszkach często jest szprycowana róznymi ulepszaczami...
natka pietruszki jeszcze ma bardzo dużo witaminy C - więcej niz cytryna 🙂 a cytrynka też fajna - z ciekawostek - jest produktem zasadowym dla krwii a cukier zakwasza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Mamusie 🙂
u nas pochmurno od rana pada deszcz ale co jakis czas słoneczko próbuje sie przebic.

co do tych bakterii w moczu to u mnie np bylo wskazanie do ponownego pobrania bo probka mogla byc zanieczyszona wiec moglam zle ja pobrac. W środe ide wrescie do diabetologa ciekawe co mi tam powie ciekawego.

cały czas obczajam az sie zwolni miejsce na usg i moze uda mi sie w poniedzialek albo we wtorek. ciekawa jestem ile wazy bo ostatnie usg mialam 27/12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzusie,

Weekend minął nawet dość spokojnie 😉 choć wczoraj Alan odstawił nam taką szopkę w sklepie,że A.był cały bordowy ze złości..i cieszę się,że byliśmy wśród ludzi,bo nie wiem co to by było 😜
A wszystko przez - pasztet!!! Bo se uwalił,że go chce..jeszcze najdrozszy w calym sklepie chybaa 😉 no i pozniej caly sklep go slyszal..
Ja wczoraj pisalam o umowienie sie na sesje zdjeciowa..no i pewnie dzissiaj umowimy sie juz na jakis konkretny termin 😉 fajnie,bo ta co ostatnio u niej sobie robilismy sesje teraz liczy sobie 500zl za 20zdjec na plycie i 5 z nich wywolanych.. a teraz umowilam sie u innej i 1-2stylizacje,ok.10-15 zdjec - 150zl,a za 200zl 20-25zdjec,2-3stylizacje..nawet napisala mi,ze mozemy 2-3ujecia zrobic Alanowi osobno 😉 nie wiem czy tylko na plycie te zdjecia czy cos wywolane tez,ale jesli nawet nie to wywolanie to grosze 😉 . A i jakbysmy sie zdecydowali u niej na sesje noworodkowa/niemowleca to zaobie sesje zamiast 400zl,zaplacimy 300 😉 - takze tu za dwie sesje zaplacimy mniej niz za jedna u tej poprzedniej 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...