Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka!
wróciłam z kawki od koleżanki.. ma syna o dwa miesiace młodszego od mojego.. chłopaki rozrabiali, tak ze mój wylądował na panelach i na łuku brwiowym śliwa.. ech.. teraz juz wykapany i najedzony leży w łozku i ogląda pingwiny...
leniuch dostałam maila od GLS ze jutro dotrze przesyłka... mam nadzieje ze nie bedzie pomyłek 🙂)
jeśli chodzi o majty.. to przy janku.. miałam zakupione ale nie uzyłam ani jednej pary..bo połozne kazały wietrzyc i chodziłam tylko z tymi podkładami miedzy nogami.. zreszta w domu również nie nosiłam majtek doś długo tylko na wyjścia 🙂 🙂 jak dochodzi tam powietrze to sie lepiej goiło.. wiec teraz nie bede kupowac..
a co do stanika.. to najważniejsze aby mieć wygodny który nie gniecie i jest łatwy dostep do piersi.. bo maluchy z reguły sa niecierpliwe hehe 🙂 a z fiszbinami mozesz sobie na wyjscia zostawic...
ja miałam tyle pokarmu ze długo musiałam spac w staniku bo miałam dosłownie potop.. było to dla mnie bardzo dyskomfortowe.. ale co poradzic...mleczarnia działała 24/h na pełnych obrotach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A no moja tez glowkowo jest ulozona i tez buzki nie pokazala ale noga pomachala 😜 mam rozeznanie czym daje mamusi znac o sobie , tak mniej wiecej 😜

Wlasnie ja nie spie w stanikach i w tym problem ze nie umialabym. Jedyne w ktorych miarowo sie spi to z lidla ale one sa plytkie bardzo. Zobaczymy. Tez slyszalam ze majtki nie wchodza w gre dlategk kupie takie ktore wykorzystam pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kinga to Córcia już sporawa 😉 . Fajnie! Co do cukru to moze bedzie chciala Cie polozyc,zeby poobserwowac? Sama nie wiem.
Marta ja jestem strasznie nerwowa i tak naprawdę cierpliwości nie miałam prawiw w ogóle..ale z czaswm jest lepiej.. 😉 . Ja się śmieję,że nie jest już tak łatwo wyprowadzić mnie z równiwagi,jak kiedyś..no ale zdarza się,alw to zazwyczaj jak za dużo się skumuluje..
Coś chyba miałam jeszcze pisać,ale co?
Ach.. Ania ja już od miesiąca śpie w staniku i z wkładkami,bo juz mam plamy rano na bluzkach! :/ czasami pierdziele to i spie bez,bo tak mi wygodniej,ale tak jak pisze albo obudze sie mokra iw ciagu nocy(ale to jak juz naprawde wycieknie sporo), albo dopiero rano widze plamy na koszulce..wiec zeby tak czesto nie zmieniac koszulek,tj.codziennie..dla swietego spokoju zakladam stanik i wkladki.
Kinga ja nie lubię spać w staniku,ale naprawdę idzie się przyzwyczaić 😁

Ja to tak .. uwielbiam spac na brzuchu-niestety nie da sie,nie znosze spac w staniku-niestety trzeba 😉 - co to dla mnie byla za radosc jak urodzilam i po jakims miesiacu moglam znowu spac na brzuchu 😉 . No a kolejna radosc,jak pokarm przestal leciec i moglam sciagnac biustonosz i spac bez 😜 choc musze powiedziec,ze dlugo po odstawiwniu jeszcze mi z cyckow lecialo..nawet jak po jakis 5mcach mocniej nacisnelam to jeszcze cos wylecialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na szczeście jeszcze nie cieknie nic...tylko taks biała maź sie zbiera:-)ale piersi to mam tak wrazliwe ze w domu bez zadnego stanika chodze..a mezowi to nie pozwalam dotykac:-)
Tuska mam to samo ...uwielbiam spac na brzuchu...i teraz to jest straszna meka bo sie nie da...no i nie znosze spac w staniku...ale lepsze to niz pranie codzien koszul tak jak piszesz:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy każda juz ma wózek? Ja się zdecydować nie mogę, mimo ze juz uzywalam chyba ze 4, ale żaden się nie sprawdził. Jaki polecicie?
To moje dziecko jest najmłodsze z tych mam które juz posiadają potomstwo, bo niedawno Michal sonczyl 2 lata, mówi po swojemu, ale wyl,apuje co niektóre słowa.
Ja tez w przyszłym tyg robię zakupy na allegro.
Moje dziecko w brzuszku tez jeszcze jest glowkowo, ale u wielorodek obrót następuje później bo macica jest elastyczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam dosc wrazliwe..ogolnie ta ciaza jest inna niz ta pierwsza..
W ogole to Mała mi się jakoś obróciła,bo brzuch mam jakoś taki mniejszy 🤢 - przynajmniej mnie się tak wydaje.
Jak moj jest w domu to o 20.00 zasypiam na stojąco,a jak ma na popoludnie i to jeszcze nadgodziny,bo do 2:00 robi to ja siedze sama..w tym tyg.chodzilam tak spac o polnocy..no ale dzisiaj juz raczej zaraz padne 😜 juz mi się oczy kleją .. może w końcu troszkę odeśpię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też właśnie niedawno zauważyłam, że już mam mleko... a po domu śmigam bez stanika od początku ciąży bo mam oczywiście od niego wysypkę kontaktową pod piersiami :/ i zakładam tylko gdy wychodzę.
a do karmienia niby polecają bez fiszbin bo zatykają kanaliki mleczne ale ja z Młodym miałam z i nic nie wadziło, mleko leeeeciało, że hej 🙂

Mamusie - w biedrze 2 x 50 puzzli z trefla za 9.99zł :P i jest świnka peppa ( mój Młody to świr na peppę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna no wlasnie musze sie wybrac po te puzzle i po pieluchy Dada ale jakos nie moge sie ogarnac, moze jutro sie uda.

Kinga jak masz za niski cukier na czczo to znaczy ze mozesz zakwaszac dziecko poniewac Twoj organizm w nocy nie ma skad brac cukru wiec zaczyna spalac tkanke tłuszczowa a tak byc nie powinno. Ja tez musialam mierzyc cukier w nocy bo ok 3 jest najwiekszy spadek ale bylo ok. Zjedz sobie przed snem np kanapke z serem żółtym albo moze migdały bo one wolno uwalniaja cukier.

a mnie cos dzisiaj podbrzusze pobolewa i lędzwia tak jak na okres i nie przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój już o 7 poszedl po te pieluchy do biedry to kurde tylko 5 kartonow stalo z czego 2-jki to tylko jeden więc ciekawe czy jutro coś dostaniecie....może zależy jaka duża biedronka bo ta obok mnie jest dość mała
mi brakuje już tylko Oillanu i pościeli ale to mogę dokupić w każdej chwili....a za 3 tyg już będę się pakować buuu
moja kumpela wczoraj urodziła sporego bobasa bo 4,2 kg i 62 cm. Namęczyła się 22h aż w końcu zrobili jej cesarę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga
ja też na czczo miałam cukier niższy od normy ale ginka się nie przejęła... i miałm troche ciał ketonowych
Leniuch jak to niski cuker zakwasza? Własnie cukier i węglowodany zakwaszają organizm a warzywa alkalizują... Tak przynajmniej czytałam. Jak we krwii spada poziom glukozy to organizm sobie pobiera energię z białek i tłuszczy ale by musiało być wygłodzenie organizmu duże żeby to było niedobre dla organizmu ..
ale w sumie na temat diet jest tyle sprzecznych opinii
a jak Twój cukier jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila licze na to ze w Biedronie nie jest tak jak w Lidlu 😉 moze jeszcze dorzuca najwyzej mamy w okolicy 3 sklepy moze w ktoryms trafie 🙂
co do dzieciaczka to sporawy juz nie tyle waga co długość. ciekawe czy zmiesci sie jeszcze w rozmiar 62 czy juz raczej 68.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia mi jak mialam na czczo niski cukier i tego tez dnia robilam badania w moczu wyszly ciala ketonowe (aceton) to oznacza ze organizm jest przeglodzony i nie ma skad spalac w nocy energii i zaczyna spalac sam siebie. Jest to niewskazane w ciazy poniewac wtedy dochodzi do kwasicy. Dlatego wlasnie ciezarowki ktore maja cukrzyce musza ostatni posilek zjesc pol godziny przed snem zeby organimz przez noc mial co trawic i spalac a nie pobierac z tkanek tłuszczowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka brzuchole... 🙂

ale mi sie dzisiaj nic nie chce.. wyszykowałam chłopaków do przedszkola i do pracy i zalegam w wyrku 🙂
u mnie sprawdziły sie te papmry z pampersa.. jakoś nie miałam z nimi problemów... i chyba teraz tez zakupie...
justynaa.. miałam pisać ze super ciasteczka upiekłaś 🙂) mały sie nie wygadał??
wszystkiego najlepszego z okazji walentynek 🙂)
buziole i mam was na oku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzucholki. Dziekuje dziewczyny za wypowiedzi na temat tego cukru, to musze poczytac w necie co jesc na noc zeby go podwyzszyc i do konca ciazy to robic. Przedostatnie wyniki mialam 52, a wczoraj odebralam i bylo 58, no i kazal powtorzyc jak kolejny wynik bedzie ponizej 52 to trzeba to.sprawdzic.

Ja bez stanika sie nigdzie nie rusze, w domu tez popylam w nim bo nie lubie tak bez 😉 aha czyli jesli chodzi o karmienie to moge sobie kupic takie jak sprzed ciazy 😉

Juz pileuchy kupujecie? 😉 ja sie musze wziac za te ostatnie rzeczy i sie zebrac nie noge zeby dokupic, ciagle mam czyms innym glowe zawalona a musze sie ogarnac bo trzeba tetre kupic i poprac to juz powoli.

Udanych walentynek zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
wlasnie wrocilismy z Biedronki i rzeczywiscie w jednej to wogule nie było tych pieluch Dada. No to pojechalismy do drugiej szukamy, szukamy i nic. No to mowie trudno i wracajac do wyjscia zauwazylam jedno jedyne pudelko na proszkach do prania i byl to akurat rozmiar 2.

my Walentynek nie obchodzimy tak wiec dzien jak co dzien 🙂 zreszta moj M idzie do pracy na 14 i bedziemy pewnie siedziec sami albo pujdziemy do sasiadki

kingasz jak pisalam zjedz sobie ser żółty albo migdaly przed snem to najlepsze i powinno raczej pomoc.

Tuska pisalas ze Alana to od razu w pieluchy rozmiar 3 wsadzilas bo w 2 sie zasikiwał? Pytam bo te 2 maja przedzial 3-6kg a rozm 3 maja przedzial od 4-9kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer wygadał się już na wejściu więc przyspieszone mieliśmy walentynki :P

ja jedynek z Młodym miałam jedną paczkę a potem od razu dwójki bo wielki był... no i na początku pampers ale potem zmieniliśmy na dadę i żadnej różnicy w nich jak dla mnie nie ma. teraz nie kupuje w tym pudle bo nie mam gdzie go trzymać w domu a nie chcę w garażu podziemnym bo tam spaliny, wilgoć i jakoś tak mi nie pasuje ich tam przechować...
ale się gromadzi tych rzeczy...pampersy,pościel, jakieś akcesoria...potem leżaczek, mata, jeździk ,,, jeju :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie orientujecie sie moze na temat tej ulgi podatkowej na dziecko za 2013r? Ja myslalam ze jako rodzicom jednego dziecka nam ulga nie przysługuje ale teraz szukam info w necie i jest wzmianka ze przysługuje jesli roczny dochód nie przekroczy jakiejs kwoty. Moze znacie sie na tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch przysługuje jeśli w małżeństwie łączne zarobki nie przekroczyły 112 tys brutto rocznie , poza małżeństwem , single itp. 56 tys rocznie i wtedy jest 1112 zł ulgi, na drugie dziecko tyle samo i chyba na trzecie zwiększyła się kwota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch tak, juz sie w tym orientowałam... i wygląda to nastepująco... możesz odliczyć ulge przy jednym dziecku jeśli twój dochód roczny nie przekracza 56 tyś zł, a jak sie rozliczasz z małżonkiem to 112 tyś zł.. przy wiekszej liczbie dzieci to ograniczenie juz nie obowiązuje..

przyszła przesyłka 🙂) i chyba wszystko zgodne z zamówieniem 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer justyna to dobra wiadomosc jak dla mnie 🙂
a co do przesylki to dlatego sie u mnie wydłużuło bo ja wybralam paczke ekonomiczna a nie kuriera 😁 a ekonomia idzie ze trzy dni a ja o tym zapomnialam
a i zamowilam u nich ten termofor z pestek wisni ciekawe jak sie sprawdzi na ten moj kregoslop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...