Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
jeszcze raz dziękuję za życzonka 😘

a ja jestem podłamana po tej wizycie tak jak Wiola 😞 myślałam że mała będzie ważyć spokojnie między 2,5 a 3 kg a tu mi mówi że 2150 😮 to przytyła w miesiąc tylko 250 g, co prawda pocieszał mnie że na pewno te 300g różnicy tu wchodzi i że z 2,5 waży ale jakoś mnie to nie przekonuje...Znów urodzę krasnalka poniżej 3 kg 🤨 no i pobrał mi ten gbs - to w piątek się okaże czy jeszcze jakiś robali nie mam...

Wiola a ile u Twojej waga wychodzi?


Kamila tydzień temu miała 2496. Mam nadzieje, że do 3,2 kg dobije. Chciałabym aby nie była mniejsza niż 3 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Kamilee napisał(a):
jeszcze raz dziękuję za życzonka 😘

a ja jestem podłamana po tej wizycie tak jak Wiola 😞 myślałam że mała będzie ważyć spokojnie między 2,5 a 3 kg a tu mi mówi że 2150 😮 to przytyła w miesiąc tylko 250 g, co prawda pocieszał mnie że na pewno te 300g różnicy tu wchodzi i że z 2,5 waży ale jakoś mnie to nie przekonuje...Znów urodzę krasnalka poniżej 3 kg 🤨 no i pobrał mi ten gbs - to w piątek się okaże czy jeszcze jakiś robali nie mam...

Wiola a ile u Twojej waga wychodzi?


Kamila tydzień temu miała 2496. Mam nadzieje, że do 3,2 kg dobije. Chciałabym aby nie była mniejsza niż 3 kg.


łeee to Twoja w tym samym czasie co ja teraz ważyła te minimum co powinna....a u mnie 2150 to jakaś porażka 🤔 ja w dupie 11 kg na plusie a dzieciak jak zwykle niedożywiony 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilko...Twoje dziecko napewno nie jest niedozywione...nie wkrecaj sie:-) ja bym sie ciesza gdybym miala wycisnac szkraba ponizej 3 kg..a pewnie bede musiala powalczyc z blisko 4 kg klocuszkiem:-) Janek wazyl 3860 a urodzil sie w 41 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja również jestem po wizycie.
szyjka trzyma, wszystko ok. na następnej da mi jakiś tam papier, że ma być CC więc mnie trochę uspokoił.
Mała waży 2200 więc tyle co Twoja Kamila więc biorąc pod uwagę różnice w sprzętach i błąd pomiaru wcale nie masz niedożywionego dzidziusia, głowa do góry 🙂
No i główkę ma do góry więc tym bardziej podwójne wskazanie do cc.

ja mam za wysokie ciśnienie - 140 na 80 i mam mierzyć trzy razy dziennie ale to chyba było przez stres u lekarza bo pomiar w domu już miałam ok.

przytyłam 9,5 kg, niby ładnie i mało i srało ale i tak ważę już tyle co jakiś mały słoń czy hipopotam więc nic mnie to nie pociesza.
kolejną wizytę umówił mi 10 kwietnia czyli w 37 tygodniu.

Mam już szczerze dość tej ciąży a właściwie wizyt u lekarza, też Was tak psychicznie wykańczają wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna mnie mecza juz te wizyty u lekarzy, szczegolnie ta jutrzejsza. Bede musiala wszystko od poczatku opowiadac i do tego jeszcze te nowe rzeczy ktore doszly. Kobieta bedzie mi musiala wystawic zwolnienie, recepte na paski do glukometru i jeszcze skierowanie na ktg bo nastepna wizyte mam na 9 kwietnia a to bedzie 38tc wiec juz pozno. do tego pewnie bedzie chciala mnie zbadac a ja bardzo ale to bardzo tego nie chce. mam okropnego doła bo wlasnie mialam wzyte w toalecie zryczalam sie strasznie z tego bolu i tak jest kazdego dnia. nie wiem czy jakiegos zakazenia nie bedzie bo caly czas ta ranka po wycieciu mi krawi a przy defekacji jeszcze mocniej... jestem zalamana... nie wiem czy ten facet mi czegos nie spieprzyl i czy to powinno tak dlugo trwac te gojenie sie 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez juz kuzwa mecza te wizyty u lekarza..tym bardziej,ze co wizyta tam mam wysokie cisnienie,a w domu mam ok..mimo wszystko biore dopegyt,no i i tak ta sama historia..lekarz cisnienie wysokie,w dpmu ok.. ostatnio pierwsze visnienie jakie mi mierzyla ta babka u lekarza to 152/97! - a w domu gora 130/85 mialam .. jakas masakra mowie wam.

Ja to do malej non stop mowie,zeby juz wychodzila..ze mamusie juz wszystko boli,jest zmeczona :P i woli sie nie wysypiac z nia tutaj,po tej stronie brzuszka 😜

Ide spac,pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie najbardziej stresuje badanie na samolocie... niby wiem, że to lekarz "od tych spraw" i w ogóle ale tak mnie to krępuje, że szok. pewnie każda z Nas ma w tym temacie podobnie ale mnie to czasem aż wpędza w strach przed pójściem na wizytę :/

leniuch Ty to bidulko w ogóle masz już przewalone 😞 jeszcze takie newralgiczne miejsce. mam nadzieję, że będzie się coraz lepiej goiło, bez konsekwencji.

tuska a denerwujesz się podczas wizyty jak Ci mierzą te ciśnienie? bo ja dziś byłam mega zestresowana, aż sama to czułam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska a sprobuj zmierzyć ciśnienie w domu na innym sprzęcie.
Ja wizyt w gabinecie nie boje się, badan samolotowych tez nie, bardziej tego co mi powie. I wyników, może dlatego ze Lubie moja lekarke
Moje dziecko w 33 tyg miało 2 kg
Ja segregowalam ubranka, i pewnie ze 3 prania będę miała, odechciewa mi się tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
ja tak jak Justyna nie lubie tego badania na samolocie chociaz nie wiem jak miłybyłby ginekolog to zawsze jest uwaga zeby sie nie zaciskac i wkoncu pytanie czy rodziłam przez CC. Chyba uwazaja ze dlatego jestem taka mało elastyczna bo nie wycisnelam z siebie dziecka 😉

Justyna a jak tam spór na allegro? no i kiedy jest Wasz wielki dzien? 🙂

Ja dziś musze uzbroic sie w cierpliwosc bo mam wrazenie ze łatwo z tymi skierwaniami nie bedzie. Inni lekarze zazwyczaj boja sie (jesli nie prowadza pacjentki) podejmowac jakies decyzje tym bardziej jesli jest (jak to mowia przy cukrzycy ciazowej) ciaza powiklana.

Moj lokator robi sie coraz silniejszy i taki mi czasem takie kopniaki ze az podskakuje 🙂 nic to najwazniejsze ze u niego wszystko dobrze skoro ma sile matke kopac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie wizyty nie męczą, chociaż teraz to prawie co tydzień coś będzie, bo w przyszłym to mam i ktg i wizytę prywatną więc pewnie mi się już przeje...

spać dziś nie mogłam, różne myśli mi chodziły po głowie...

Tuska zdrówka i buźka dla Alana w dniu jego święta 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja tez nie mam jakis oporów przed wizytami u lekarza, bardziej właśnie wyników jak mam jakies badanue zlecone, w piatek ide po GBS, mam nadzieje ze nie wyhodowali niczego.

Moje dziecko przez szpital uciekło na lewą strone, a była na prawej na szczęście dalej główką w dół 🙂

Wczoraj troche z psem sie drażniłam i delikatnie podskoczyłam wiecie co ja od wczoraj przeżywam? boli mnie cały dół, jakby mała przy tym podskoku sie obnizyła, chodzic nie moge, przy przekrecaniu boli jak cholera. mam nadzieje ze nic nie wycudowałam...;/

jeszcze troche dziewczyny 🙂 już koncówka 🙂 musze zadzwonic do mojego gina zey mnie na wiyte umówił bo nie wyznaczył mi wizyty po wyjściu ze szpitala.

Umówiłam się do fryzjera na srode 🙂

a no justyna kiedy ten Wasz wilelki dzień? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wlaśnie mi tego GBSa nie pobierali jeszcze i powinni chyba teraz bo na nastepnej wizycie bedzie za pozno. Oni pobieraja to z odbytu? Bo jesli talk to po prostu chyba sie zastrzele.... Matko jak to dobrze ze ta pogoda jest cudowna bo normalnie chyba bym tylko sie dołowała a jak słoneczko świeci to jakiejs werwy dostaje i lepszego nastawienia.

U mnie nocka tez ciezka budze sie co chwila, jakies pierdoly mi sie snia no i jeszcze Olek ma te krosty niby juz nie sa czerwone tylko taka kasza mu zostala ale na całej buzi. Wiec w nocy sie strasznie wierci, drapal i jeszcze zgrzytał zebami okropnie. Myslalam ze sobie je polamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch
niestety mi po zabiegu też długo się goiło bardzo.. 😞 krew miałam co najmniej 2 tygodnie ale przestało boleć chyba około tygodnia po zabiegu. Powinnaś mieć jakąś wizytę kontrolną u proktologa.
GBS pobierają z pochwy i moja gin twierdzi że że też powinno się z odbytu a położna zdziwiona była. Mi właśnie wyszło że pochwa czysta a w przewodzenie pokarmowym mam (ma około 30% ludzików).
Ginka stwierdziła, że muszę mieć podany anytybiotyk 😞 ale ja się uprę żeby nie wolę sobie zrobic lewatywę - to przecież wtedy dziecka nie mam jak zarazić a odgrzybiać potem po antybiotyku to dopiero może byc kłopot.

leniuch - jak młody zgrzyta zębami i ma wysypkę to może zrób badanie kału na pasożyty - co najmniejj 3 pródbki w Felixie (labolatorium). takie objawy daje m.in. pasożyty - tylko trzeba zrobić badanie z kilku próbek i w dobrym laboratorium. Normalny lekarz ci tego nie zaleci raczej..

dzięki dziewczyny za info a propo tych ochraniaczy na materac... a w lidlu to sa etraz na małe łóżeczka czy duże też - bo w sumie chciałam sobie kupić na nasze łoże także...

Miłego dzionka wszytskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola dzieki troche mnie uspokoiłaś bo ten lekarz nic mi nie powiedzial a w necie nie moglam nic na ten temat znaleźć. Tylko zeby tak jeszcze nie bolalo... A dostac sie na wizyte to cizko jest do tego proktologa nawet w luxmedzie. Nic bede sprawdzac na bierzaco moze sie cos trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
]Mnie GBS pobieral z pochwy i przejechal kolo odbytu 🙂

Ola nie wiem czy teraz w lidlu je dostaniesz bo my kupiłysmy jak był tydzień maluszka, może jak dobrze poszukasz ale watpie. nasze materace sa 70/90 takze do lozeczka sie zmieszcza 🙂 ale w sklepie z rzeczami dzieciecymi powinny takie ochranicze byc tez 🙂

Tuska całusek dla synka z okazji urodzinek 🙂 samych słodkich lat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Brzuszki 🙂

nasz wielki dzień jest w tę sobotę więc w związku z tym latam jak za własnym ogonem od początku tygodnia żeby wszystko podopinać ( na szczęście w sukienkę się dopinam bez problemu ufff. 😁 )
dziś byłam z Młodym po koszule bo z tej, którą kupiliśmy mu na chrzciny kuzyna ( w grudniu ) już wyrósł i tak oto mój niespełna 3latek nosi 116 z h&m :O ja nie wiem wielkoluda mam czy co, może mu mniej jeść dawać ? 😁
potem umyłam okna, fronty szafek w kuchni i wstawiłam kolejne pranie dla Małej. Teraz Waćpan śpi a ja kawę wypije i mam nadzieję, że słowa które wypowiedział przed snem - \" jak wstanę to idziemy na rower\" gdzieś się rozpłyną w nicości bo ostatnie czego mi się teraz chce to latać spocona za petardą na biegówce...

leniuch mi ten gbs pobierze właśnie za miesiąc co też mnie zdziwiło, że tak późno ale on w ogóle mówił o tym moim porodzie jak o czymś co wydarzy się za milion lat świetlnych a nie jak ja uważam - zaraz. więc od wczoraj trochę mnie przyhamował w moim entuzjazmie, że to \"już i za chwilę\" 🤨
a co do sporu to tamten skończył się w sumie niczym - allegro wysłało jej ostrzeżenie i pokierowali sprawę do jakiejś windykacji za moją zgodą, że pokryje koszty postępowania ( 13 zł :P ) i mam nadzieję, że finał będzie dla mnie pomyślny bo babka mnie wkurzyła jak mało kto.

poza tym muszę podjechać do pediatry syna żeby mi wypisał receptę na szczepionkę Engerix bo tym chcę żeby zaszczepili Małą w szpitalu ( zamiast Euvaxu ), dla Młodego pamiętam musiałam się nieźle nakombinować żeby mi ktoś wypisał i mam nadzieję, że teraz pójdzie bez problemu.

a ochraniacze na materace i duże i małe są też w Ikea 🙂

aaa i właśnie Tuska sto lat dla Alana , samych radosnych przygód i mało siniaków 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuchole:-)
Leniuch...naprawde wspolczuje Ci tego przez co musisz przechodzic:-(mam nadzieje ze szybciutko przejda Twe meczarnie...
Tuska wszystkiego naj dla Alana..
Ja rowniez nie mialam jeszcze pobieranego tego gbs..i lekarz nic narazie o tym nie wspomnial a wizyta 19 Tego..
Jejku dzisiaj tak pieknie, ze od samego rana grzebalam w ogrodku..kwitna mi juz krokusy,narcyze i hiacytny no i takie drobne plozace sie ale naxwy nie znam..wszystkue tulipany juz mi powschodzily...uwielbiam taka grzrbanine w ogrodku..tylko z tym brzuchem troche niewygodnie:-)
A wogole to przyszla dzisiaj posciel i recznuki dla Janka, jestem supet zadowolona bo ekstra gatunek i swietna kolorystyka...obiecalam ze mu kupie bo widzi ze ciagle cos przybywa dla malej i nie chcialam aby czul sie poszkodowany:-) pewnie bedzie frajda jak wroci z przedszkola
Justynaa ja juz wiem ze rower mnie dzisiaj nie ominie, juz od samego rana moje dziecko sie zapowiedzialo:-) wczoraj za to duzo spacerowalusmy i gralismy w pilke..moze spedzajac tak aktywnie czas predzej urodze gehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki!
Sto lat mnie nie było - ale informuję, że żyję i mam się dobrze 😉 podobnie jak mój brzuszkowy synuś 🙂

Chyba będę pierwszą kwietniówką - w poniedziałek idę na cesarkę 😁 aż nie mogę uwierzyć, że to już, no ale cieszę się bo wiem że zaraz zobaczę mojego Skarbka - no i te najgorsze ostatnie dni oczekiwań przed terminem porodu mnie ominą 😉 hehe

podczytałam parę stron i widzę, że Leniuch masz jakąś masakrę 😞 strasznie mi przykro, że takie dolegliwości Ci się przypałętały... a ten Twój zabieg to nie jest czasem wskazaniem do cesarki?? Przecież pewnie przy napinaniu podczas porodu może to wszystko popękać :/

mi siara jeszcze nie leci - chociaż z Marcinkiem w ciąży to pokapywało mi od 20tyg prawie... no więc się trochę stresuję jak z tym naszym karmieniem będzie :/

a co do gbs - to powinno się pobierać i z pochwy i z odbytu i po 36tyg ciąży. Właściwie to im później tym lepiej, tylko potem zawsze jest stresik, że można nie zdążyć w razie jakby poród się wcześniej rozpoczął...

mnie jakoś wizyty u lekarza nie przerażały - zawsze się cieszyłam że Maluszka zobaczę no i że posprawdza mi wszystko co i jak. ale mam super ginkę to pewnie dlatego.

trzymajcie się dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo ja buffy witaj wśród żywych, chyba skupilas caly czas nieobecnosci na forum na przygotowaniach do porodu 🙂 w poniedzialek bedziesz juz po wszytskim? a to co sie dzieje ze tak szybko musisz urodzic? bedziesz juz ze swoim lokatorem 🙂 pewnie sie stresujesz co?

siara mi juz nie leci, nie wiem jakis jednorazowy wybryk:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffy witaj! Ach i powiem Ci,że strasznie Ci zazdroszczę!! Ja to bym chciała,żeby Młoda już wylazła..czuje sie taka ociezala..to cholerne naciskanie na krocze mnie dobijaa! Dzisiaj jak wyszlam z auta to mialam taki ucisk,ze myslalam,ze zaraz mi wody chlusna!!!
Umylam dwa okna,na jutro mi zostanie jeszcze jedno. Nusze ogarnac mieszkanie,bo szwagierka przyjezdza do mlodego..dzisiaj naprawde jest mi ciezko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy czyli rozpoczniesz rozpakowywanie :-)
Mi tez dziś ciezko , zrobilam 2 prania, suszarka zapełniona wiec reszta zostanie na jutro.
Mi GBS pobierali z pochwy i odbytu, i później kontrolnej z pochwy, dwa razy wyszło to samo, wiec na pewno dostaje antybiotyk przy porodzie. Sama tego dopilnuje żeby dziecka nie zarazić, bo ta bakteria może doprowadzić do np. Zapalenia płuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój się ze mnie śmieje, że autem jeżdżę teraz jak na gokarcie - na pół leżąco 😁 i czy cokolwiek widzę skoro nie za wysoka jestem.

Buffy fajnie, że się odezwałaś 🙂 ale Ci fajnie, już po weekendzie będziesz miała Dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę autem :P moj sie nie upomina,bo pewnieysli,ze i tak powiem nie :P w pn do lekarza on mnoe zawiozl,pojechal do pracy autem dlatego,bo powiedzialam,ze nie pojade bo tam zwykle nie ma gdzie zaparkowac i wole sobie wrocic autobusem 😉 .

Mi na gbs z pochwy pobieral.

Ech,chcialabym juz miec malutka po weekwndzie ze soba,a ja tu pewnie jeszcze przenosze pomimo tych wszystkich skurczy,odpadajacego czopu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...