Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
o Buffy a czemu musisz się już rozpakować na początku 37 tc?

mi tylko z pochwy pobierali gbs...

ale się dziś nachodziłam myślałam że krocze mi pęknie, kręgosłup też swoje dźwiga....chociaż to chyba mój tłuszcz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czy kazdej z was lekarz zleca ktg pod koniec? Ja z Alanem nie mialam oprocz tego co na ip i pozniej patologii ciazy,ach no i przy porodzie..no i teraz nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo.

Ja nie miałam w tej ciąży robionego KTG ale w zeszłej robili mi w Medicoverze.

Dzisiaj ponad godzinę spacerowałam z moją gwiazdą bo ma fazę na rower ale powiem wam że z chodzeniem mam już coraz większą masakrę. Jak chodzę to czuję to co ty Tuska - jakby mi miało dziecko zaraz wypaść taki mam nacisk. Strasznie beznadziejne uczucie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam ten nacisk a jeszcze po tych wczorajszych wariacjach z psem chyba gorszego bolu sobie narobilam:/ siedziec jeszcze usiedze, ale ze wstawaniem to masakra jest, a chodze jak pingwin z rozstawionymi nogami bo tak mniej boli:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to chyba norma, bo ja jak chodze to czasem muszę się trzymać pod brzuchem, hakbym go musiała nosic 😆
Moje dziecko takie wygibsy robi w brzuchu ze cały aż chodzi. I raczej się nie odwróciło 🥴 bo główkę czuje wysoko na pepkiem.
U mnie KTG zlecaja dopiero od 40 tyg. Zapytam na kolejnej wizycie jak to jest, może warto chodzić wczesniej żeby sprawdzić jak macica się przygotowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
no i ja tez juz po wizycie. Dostalam zwolnienie, skierowanie na usg, recepte na zelazo i antybiotyk (znowu) oraz skierowanie (wyproszone) do szpitala na KTG bo w cukrzycy trzeba robic juz po 36tc. Niestety nie chciala mi wystawic recepty na paski do glukometru... 😮 wiec troche sie zdziwilam bo przeciez nie bede placic 100% bo to ok 50zł na okolo10-12 dni mi starcza. Powiedziala ze ona sie nie zajmuje powiklana ciaza i ze nie jestem jej pacjetka (niezle co).

Badac mnie tez nie zbadala bo stwierdzila ze moze faktycznie jak tam krwawie to nie ma sensu. Nie miala aparatu USG wiec nie sprawdzila szyjki ani tego czy rozwarcia nie ma. A nastepna wizyta dopiero za 4 tyg.

a najlepiej sie zalatwilam tym ze zostawilam u niej wyniki badan i karte ciazy.... wrr mam nadzieje ze dadza jutro mojemu M i nie beda robic problemu bo nie widzi mi sie tam znowu taki kawal jechac

Jesli chodzi o KTG to w poprzedniej ciazy mialam dopiero w dniu planowego terminu porodu i tak co dwa dni jakos.

buffy no to niezle wiadomości 🙂 bedziemy czekac na info wiec daj znac jak juz bedziesz miala chwilke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Dziewczyny to chyba norma, bo ja jak chórze to czasem muszę się trzymać pod brzuchem, hakbym go musiała nosic 😆
Moje dziecko takie wygibsy robi w brzuchu ze cały aż chodzi. I raczej się nie odwróciło 🥴 bo główkę czuje wysoko na pepkiem.
U mnie KTG zlecaja dopiero od 40 tyg. Zapytam na kolejnej wizycie jak to jest, może warto chodzić wczesniej żeby sprawdzić jak macica się przygotowuje.


Ania moze to nie główka tylko dupinka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
aniag070 napisał(a):
Dziewczyny to chyba norma, bo ja jak chórze to czasem muszę się trzymać pod brzuchem, hakbym go musiała nosic 😆
Moje dziecko takie wygibsy robi w brzuchu ze cały aż chodzi. I raczej się nie odwróciło 🥴 bo główkę czuje wysoko na pepkiem.
U mnie KTG zlecaja dopiero od 40 tyg. Zapytam na kolejnej wizycie jak to jest, może warto chodzić wczesniej żeby sprawdzić jak macica się przygotowuje.


Ania moze to nie główka tylko dupinka 😉


Hehe chciałabym, może się odwróciła, i to pupka tak wywala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mam wykupiony abonament w Luxmedzie bo u mojego M w pracy sie oplaca wiec niby to odpłatnie. Dziwie sie ze tej szyjki sprawdzic nie chciala bo przeciez teraz przy powiedzmy koncowce jest to dosyc wazne. A antybiotyk z jednej strony przez eColi w moczu, po drugie CRP podwyzszone a po trzecie uwazala ze po takim zabiegu chirurgicznym gdzie dalej krwawie i moze dojsc do zakazania to lepiej go przyjac.

probuje sie dostac do proktologa ale bez skutecznie. niby moglabym isc do tego dziada ale jakos nie bardzo chce isc do tego gabinetu pol stomatologicznego pol proktologicznego. Ale tak na chłopski rozum to mam stracha bo wiadomo fekalia to same smieci i jakies odpadki a skoro tam jest ranka z ktorej saczy sie krew to do zakazenia łatwo moze dojsc.

materac mam wywietrzony, pokrowiec uprany teraz tylko ciuchy mi zostały do prania i prasowania. no i okazalo sie ze nie mam torby w ktora moglabym sie spakowac... 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba faktycznie troche obnizyl sie brzuchacz,bo nie mam jak siedziec ze zlaczonymi nogami :P a nie mialam z tym problemu 😉 . Moj to sie dzisiaj mnie zapytal czy ja mam ochote na seks(widzi,ze mnie wszystko boli),czy tak mnie boli,ze mi sie nie chce ... cos w tym jest,ze nie ma za czesto,bo mnie tam boli,ale tez postanowilam nie wspominac o seksie,bo czesto sie sprzeczalismy,bo mi osmawial,a ja uwazalam,ze przez to,ze jestem wielka ... takze dalam sobie spokoj.

Mnie co jakis czas skurcz lapie i dosc trzyma...caly brzuch spiety wtedy i w tym momencie nie tylkp mam ucisk w podbrzuszu,ale i na d... 🤢 pewnie przez to,ze mloda nisko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania możesz spróbować się wyleczyć tak:

http://www.midwiferytoday.com/articles/garlic.asp
http://holisticsquid.com/alternative-treatment-for-gbs/

zrobić powtórne badania i dopiero antybiotyk...
GBS to paskuda ale anybiotyk też sieje spustoszenie może Ci sie uda pozbyć go...

buffy ale szybko sie rozpakowujesz
napisz koniecznie co i jak

Tuska - ja też nóg nie mogę złączyć 🙂 i brzuszysko już faktycznie wielgachne...jeszcze parę dni i trzeba zacząć dzieciątko zachęcać do wyjścia 🙂

Leniuch biedaku...masakra jak Cię babka potraktowała... koniecznie załatw sobie wizytę u proktologa to sie uspokoisz.. a fekalia nie doprowadzą do zakażenia same z siebie mają Twoją florę bakteryjną. Tak mi sie wydaje... jesteś pewna tego antybiotyku?

Leniuch dzięki za linka o związku szczepień z autyzmem - czytałam co prawda już ten artykuł 🙂 ciekawe że bardzo mało na ten temat jest w tradycyjnych mediach... Im więcej czytam tym bardziej się boję. Na ten temat jest bardzo mało jakiś obiektywnych infromacji. Albo bardzo za albo bardzo przeciw. Ale jedno mnie zastanawia: Nasze pokolenie miało znacznie mniej tych szczepień...W wielu krajach szczepi się później i mniej.. I te kraje mają niższe wskaźniki śmierci dzieci i róznych chorób.

Kurcze malutka mnie teraz tak kopie i boksuje że nie ma szansy na sen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz mnie dzisiaj przywital slowami,jak wrocil z pracy: jeszcze miesiac do terminu,a Ty wygladasz jakbys miala rodzic 🤢 pytam sie go,ale jak to? Z czym? A on mi no nie wiwm,jakos tak qygadasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch porazka z ta sluzba zdrowia, ale Ci sie tego nazbieralo w ostatnich miesiacach, nic tylko antybiotyki:/

Tuska to chyba Cie maz nie pocieszyl co? Moze bedziesz druga do rozpakunku 🙂

A mnie juz nic nie uciska, czyli wychodzi na to ze sie delikatnie nadwyrezylam przy zabawie z psem:P teraz omijam go szerokim lukiem, bo jak mnie widzi to przybiera pozycje do zabawy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska niestety faceci czasem maja takie trafne skojarzenia ze po prostu mnie osłabiaja. Moj to nsa przyklad jest specjalista od porodow. Jak jakas kolezanka jest w ciazy to on jest "wujek dobra rada". najlepiej jak powiedzial mi kiedys: "Ciebie to tak bardzo nie bolało". Super co moze nie rodzilam SN ale dotrwalam do pełnego rozwarcia iskurczy partych z tym ze ja nie krzycze tylko w sobie dusze i placze po cichu ale spoko przeciez on jest w takich sprawach doświadczony 😉

Ostatnio mowie do niego ze musze kupic jakis szlafrok a on do mnie (na powaznie): sluchaj a moze nie kupuj tylko wezmiesz mój. Mi odjelo mowe ale moj wzrok mowil wszystko wiec on od razu skontrowal: "no wiesz tak tylko mowie jakbys chciala". Ja mam 163cm wzrstu a on 176cm. Obecnie pewnie w brzuchu mamy tyle samo ale wiadomo ze jak juz urodze to troche spadeni ze mnie wiec wygladalbym w tym szlafroku jak w worku do tego ten szlafrok jest gruby i ciezki a w szpitalu to raczej potrezbny mi taki cienszy bo cieplo jest zreszta pamietam ze pocilam sie jak świna az ode mnie capilo ale podobno to wina hormonow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojechalam ze skurczami co 3-5min.regularnymi na ip i lekarz dal mi kroplowke na powstrzymanie skurczow,bo szyjka sie skracala..poki co malo daje kroplowka,bo moze czuje slabsze skurcze,ale uslyszalam szyjka skrocona,przepuszcza cm. Ach tu na usg wyszlo cos kolo 2900,zee ma mala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra na pewno leze..kroplowka to moze do wieczora zlezie,ale co z tego jak bole i tak sa..przez ta kroplowke zmienily sie na krzyzowe :/ recr mi lataja,ale to przez ta kroplowke.. ponoc tak ten lek dziala...pomimo dania kroplowki zaczela przepuszczac na cm.. ja myslee,ze urodze mimo wsszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...