Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kurcze jakos sie stresuje przed jutrzejsza wizyta. umowiona jestem na 11:15. pierwszy raz bede jechala tam komunikacja wiec mam nadzieje ze trafie i ze sie nie spoznie...

co do imion to jakby byla dziewczynka to moj M proponuje Laura albo Weronika a jesli chłopiec to na razie jest propozycja aby dac mu na imie Sylwester. ale wiecie moze nam sie jeszcze ze trzy razy odmienic.

wiecie od 4 dni boli mnie podbrzusze a od wczoraj mam akie twardnienie brzucha moze to te skurcze braxtona hi... czy jakos tam albo moze mi sie dziecko wypina po prostu? sama juz nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No to jeśli malutka się ruszała i widziałaś to się nie stresuj! Na pewno w koncu ruchy poczujesz 🙂
Dzięki,a no komplecik będzie 😁 strasznie się cieszę ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola Twoj stres jest zrozumialy ja tez bym sie troche martwila ale skoro na usg jest wszystko ok to tak jak mowi Tuska to nie ma sie co denerwowac.

ja wczoraj scielam sie z moim M no i smutek pocieszalam czyms słodkim... a juz tak długo sie trzymalam...
my zaraz wyruszamy najpierw syna odstawiam do przedszkola a potem lece na na autobus metro i tramwaj... ech taka calodniowa wycieczka przede mna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki!! jeszcze raz dziękuje pieknie za życzenia 🙂
leniuchtrzymam kciuki za podróż do gina 🙂 i szybciutko zdawaj nam relacje po powrocie 🙂
ola jak tydzien temu oglądałas maleństwo i wszystko było ok, to naprawde nie ma co sie stresowac...moze Twoja dzidzia ma duzo wód płodowych i czuje sie jak rybka 🙂

powiem wam , że wczorajsze popołudnie to był koszmar... jak zwykle pojechałam ciapagiem do domu, w Strzelinie byłam ok 17 tej, podjechałam na chwile do marketu po drobne zakupy do lodówki.. no i wsiadam do mojego srajdka a on nie chce nawet mruknać.. myslałam ze sie zapłacze, bo moj maż jak na złośc we Wrocławiu... wiec dzwoniłam po znajomych który mogli byc w miescie i podrzucic mnie do domu, no i akurat był kolega, który powiedział , że zaraz bedzie jechał, wiec umowilismy sie pod takim barem... tylko ze ja nie sądziłam ze jego "zaraz" bedzie trwało 1,5 h.. bo weszłabym do tego baru na gorącą herbate, a tak zmarzłam do szpiku kosci 😞( była okrutnie wściekła, na siebie, na niego i na to porąbane auto...
za to jak juz leżałam w łózeczku to moja niunia wynagrodziła mi całe zdenerwowanie...bo pierwszy raz czułam ją tak wyraźnie i tak długo.. dosłownie nie moglam sie nacieszyc 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola nieraz słyszałam że nawet w 24 tc laski poczuły ruchy, więc nie musi być tak książkowo 🙂
ja mam dziś wizytę na 16.10, muszę też wyniki odebrać moczu, morfologii i toxo ciekawe jak z tym wyglądam, bo jakoś w morfologii zawsze najgorszą mam gęstość krwi i kaze mi więcej pić, staram się, ale sama woda to mi tak nie bardzo wchodzi 😜
ja ten tydzień mam też cały zwariowany, jedynie jak zaprowadzę Maję do przedszkola to mam taką chwilę dla siebie. Ale zaraz muszę porobić jakieś słodkie paczki dla chrześniaczek męża więc lecę do sklepu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer od nas też wszytskiego dobrego, dużo zdrówka dla mausi i maleństwa bo jest najważniejsze 🙂!
Ola nie przejmuj się ja też nie czułam ruchów dopiero od 2 dni wiem, że mam dzidzię w brzuszku 🙂 nie ma co czyta za dużo o tym, na wszystko przyjdzie czas.

Dzisiaj w końcu mi lekarz powiedział, że będzie dziewczynka, a każdy kto mnie widział mówił mi, na pewno chłopak a tuatj niespodzianka, sama nie wierzę 🙂!

Dziewczyny męczy Was też tak zgaga?
mnie już od 3 msc, wcześniej dawałam rade ale teraz juz jest masakra, ale gin mi mowi , ze przez caly dzien tylko mleczko popijac;/ a to mi nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izuska gratuluje córci! Co do zgagi to jeszcze migdaly moga pomoc,wiem,ze pijaja siemię lniane,herbatkę z rumianku..moja babcia np.jak miala zgage napila sie gazowanego i jej przechodzilo:O lekarz mowil mi o wodzie niegazowanej..ogolnie z A.w ciazy nic mi nie pomagalo. No i lekarz w koncu powiedzial mi,ze w ciazy mozna rennie brac. No i to mi przynosilo ulge!

W ogole tesciowa przyjezdza na swieta z Niemiec,bo tam pracuje..opiekuje sie starsza osoba i,tzn.na miesiac i poprosila mnie,zebym umowila ja do gina tam gdzie chodze i dobrze,ze zadzwonilam!! Ja chcialam sie umowic na 23.12 bo do tego dnia mam zwolnienie..a ona nie zrozumiala i zapisala mnie na piatek,na 9:40.. a jak to wyszlo? Mowie,ze chcialam tesciowa umowic do ginekologa przed swietami,ale po 15.12,bo wtedy przyjezdza..no to ona mi mowi 20.12 piatek godz.12:20 pyta o nazwisko,no to jakie,a ona mowi,a imie jak,bo mam juz Joanne P.,mowie,ze Hanna,a Joanna to ja.acha,to beda mialy panie wizyte w jednym dniu..to jej mowoe,ze ja to mialam miec na 23.12 w pn na 9:40,bo do tego dnia mam zwolnienie..a ona,ze musiala mnie zle zrozumiec jak dzwonilam sie umawiac,no i mam na 23.12 o godz.11:00,a tesciowa na moje miejsce poszla..kuzwa jak dobrze,ze zadzwonilam,bo bym poszla w pn na 9:40,a tu dupa..nie ten dzien:P jeszcze w pn chyba od 11.przyjmuje dopiero i bym klamke pocalowala 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summernie zazdroszczę przeżyć samochodowych - ale jak te nasze dzieciaczki wyczuwają kiedy mamusię trzeba pocieszyć i posmurać 🙂
leniuch, kamila powodzenia na wizytach!
tuska to dobrze, że sytuacja u gina wyjaśniona - faktycznie nie za ciekawie by było.

ja dziś taka rozlazła ;( pewnie przez pogodę. No wychodzę dziś trochę z łóżka-więc hurrrra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza gratki córeczki 🙂 łoł to już 9 dziewczynka 🤪
jeszcze tylko ja, Leniuch, Justyna i Słoneczko chyba nie wiemy 🙂
też słyszałam że migdały pomagają i podobno imbir np. do herbatki, mi osobiście w ciąży z Mają pomagało zimne mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza gratuluje córeczki 🙂
i zazdroszczę kopniaczków 😠 😁

ja dziś wróciłam z Gdańska do Krakowa. jechałam sypialnym żeby leżeć ale też takie podróżę męczą okrutnie. Zauważyłam że jak jestem zmęczona bardzo to mi sie płakać chce i mam mdłości - jakby miała zaraz zwymiotować. Na razie nigdzie się kurcze nie ruszam i już. Na świeta tylko nie wiem jak dojadę do rodziców - to jest 500 km.... Jak wyjazd służbowy to sypialnym jechałam ale prywatnie to by było za drogo dla mnie i męża - wychodzi 440 zł w 1 stronę. Masakra.

buffy miłego łazikowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po burzliwej debacie imię wybrane.. wypisalismy z ksiegi imion te ktore nam sie podobaja i wykreslalismy.. moj uparl sie na Lilia..gdzie ja tego w ogole nie widze :/ ja Korbelia i w sumie moj sie zgodzil na to,ale przemyslalam i stwierdzilam,ze zamiast Lilia,damy Liliana - będzie Lila w zdrobnieniu. Roznicy jakos nie ma miedzy tymi dwoma,ale lepiej mi brzmi Liliana 🙂 także do tabelki mozna wpisac Liliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila ja też miałam za gęstą krew i stąd chodze do hematologa, ale zaczełam więcej pić i jest ok. Teraz przynajmniej mam wizyty u hematologa na NFZ i daje mi darmowe skierowania na witaminy potrzebne w ciąży, wyszło ze brak mi B12. Mnie ginka nastraszyła że od gęstej krwi czasem ciśnienie jest wysokie, i że robią się skrzepy w łożycku dlatego ja tego nie bagatelizowałam.
Tuska ładnie imie wybraliście , u mnie na razie jest Maria Anna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja po wizycie i wszystko jest ok, mam 5 kg na plusie więc póki co po kg na miesiąc
jutro mam usg na 12 więc wszystko się okaże 🙂
Ania mi się wydaje że normalnie piję a i tak jest za mało 😠 bo znów mam poniżej normy, chyba oprócz tych herbat, kaw i kakao które pijam to jednak ten min litr wody bym musiała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila to ja w tabelce ma gdzies luke wiec jakbys miala chwile to zerknij jak ja wkleje i porownaj gdzie mi brakuje.

ja dzisiaj mialam niezla wycieczke bo postanowilam po wizycie pojechac do kolezanki zobaczyc jej mała calineczke Kornelie. Do niej trzeba prywatnym autobusem jechac a potem sporo dojsc z buta ale jakos poszlo. Teraz tylko mnie krocze boli od chodzenia.

na wizycie coz lekarka dala mi zwolnienie tylko na 2 tyg bo ona jest wylacznie we srody i wypadaja jej trzy srody 25/12 i 01/12. dotrzec jakos dotarlam. mam jakies bakterie w pochwie wiec pobrala ponownie posiew zeby sprawidzic co to jest. no i jak juz sie polozylam na tym samolocie to juz wstac nie moglam. nie dalam rady bo mnie zaczelo bolec i sie oczywiscie poplakalam jak głupia ale to chyba bardziej z tej bezsilnosci. dala mi jakies globulki dopochwowe i zelazo bo mam anemie. i z tego wszystkiego zapomnialam o tym ze ma imieniny i nawet jej zyczen nie zlozylam. ale olac to. zrobilam mi usg podgladowe ale tylko zeby sprawdzic ile ma szyjka 3,2cm no i czy serce bije. i to wszystko. teraz czekam do 13/12 wtedy dowiem sie jaka plec i czy wszystko jest w porzadku z dzieciaczkiem.

wiecie bylam na chwile w Carreforu zeby kupic pieluchy dla kolezanki i nie wiem czy zauwazylyscie ale nie ma juz pieluch Huggies. Moje ulubione pieluchy zniknely z niektorych sklepow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj na ploteczkach .. posiedzielismy z 3godzinki 🙂 u znajomej,ktora ma core jak syn,5dni starsza. Pobawili sie razem,pozniej troszke pobili :/ ale w sumie bylo ok. Dawno sie nie widzieli,wiec wiecej czasu minelo na wspolnej zabawie,a my plity ploty i jeszcze raz ploty 🙂 brakowalo mi tego,bo oprocz tej znajomej to ciocie,wujka,kuzynke mamy tutaj..tak to nikogo nie znam na naszym osiedlu,choc mieszkam tu 3lata,bo wprowadzilam sie do A.po maturach..a tak to mieszka od lipca 2009 tu,a ja pomieszkiwalam w wakacje,weekendy..az wstyd,ze jeszcze sie nikogo nie poznalo! Ogolnie w Zabrzu mamy znajomych,ale odkad urodzilam A.to mniej sie spotykalismy,a wgl jak teraz w ciazy jestem to chyba stwierdzili,ze wgl jestesmy na straceniu:/ wkurwia mnie to,ale tak o jest jak sami kawalerowie,a jak malzenstwo to bezdzietne!!w moich rodzinnych stronach to juz wgl chyba nikt o mnie nie pamieta 😞 jakk pisalam do znajomych jakis to zazwyczaj mieli juz plany albo w pracy..a czasami siedzialam tam caly tydz.z malym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila
nalej sobie wodę do dużej szklanki i dodaj cytryny albo mięty.
Ja też mało wody piję ale jak sobie stoi w szklance to jakoś bardziej wchodzi. A z cytryną znacznie przyjemniej i zdrowiej 🙂

Tuska
ja też myślałam nad Lilianą 🙂 ostatecznie jest Jaśmina.
podajcie jeszcze raz linka do tabelki bo ja nie wiem gdzie jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...