Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Dziewczyny mam pytania do tych co już drugi raz są w ciąży,
1)czy wiecie coś o hartowaniu sutków?bo mi koleżanka w pracy mówiła żebym tak robiła bo potem bardzo bolą jak się karmi 🥴
2) w jakim proszku pierzecie wszystkie ciuszki dla maleństwa? rozumiem że te nowe co kupię również uprać?
3) i czy ma sens kupywanie książki o pielęgnacji niemowląt? bo ja to jestem zielona mimo swojego wieku 🤢 i pomyślałam że może z książki się coś więcej dowiem


1) ja tam nie hartowalam i mimo ze na poczatku bolaly to smarowalam mascia na sutki i szybko sie wygoily.
2) ja pralam ciuszki w dzidziusiu i teraz tez bede w tym samym prala. Plukalam pozniej w Lenorze ale to troche pozniej nie tak od samego poczatku.
3) wedlug mnie nie ma sensu bo jak czegos nie bedziesz wiedziala wejdziesz w internet i sobie poczytasz. Ksiazke mam bo dostalam kiedys i tak sobie lezy na polce nie uzywana.

Co do zaparc mnie tez mecza a po mleku poszlam dzis i bylo ok chyba po mleku to bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia ja się zaklinam że nigdy więcej studiów i podziwiam Cię że dobrowolnie szukasz podyplomówki. Ja póki co nie potrafię się do końca cieszyć ciążą bo ciągle muszę się czegoś uczyć, pisać, poprawiać... Może gdybym miała pracę w zawodzie inaczej bym to odbierała. Chciałabym już lipiec, być po egzaminach, po obronie i po przeprowadzce, leżeć z nogami do góry i czytać o rozwoju maluszka zamiast stresować się niepotrzebnymi referatami 🤢

A co do pogody to ja uwielbiam ciepło i póki co się nie męczę, zobaczymy jak będzie dalej 🙂

Aaaa i zamawiam taką pościel - urzekła mnie 😁 http://allegro.pl/10cz-posciel-dla-dzieci-100x135-lub-90x120-wzory-i4250853983.html Tylko nie wiem czy te poduchy nie zajmą zbyt dużo miejsca... Jak myślicie???

Wszystkim chorym dużo zdrówka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata żadne hartowanie sutków NIE WOLNO... jakie kolwiek "macanie" sutków wywołuje skurcze dlatego się mówi że macica szybciej się obkurcza jak się karmi piersią... pod koniec ciąży możesz na wywołanie je hartować ale teraz NIE!!! 🙂

ja prałam i teraz też bede w LOVELI w proszku te nowe a używane albo z ciucholandów dwa razy raz w normalnym drugi raz dla niemowląt...

książke możesz sobie poczytać bedziesz chodziaż w teorii coś wiedzieć a praktyka przyjdzie sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko ja sutków nie hartowałam z tego co czytałam ostatnio jest to zupełnie bez sensu. Poza tym trochę ryzykowne,bo taka stymulacja teraz może wywołać skurcze,więc zostaw takie akcje na kilka dni przed lub po terminie. Książka hmmm kupić nie zaszkodzi,ale po porodzie dostaniesz na wyjście takie pudło pełne reklamówek,próbek kosmetyków i własnie książeczek na temat opieki nad maluchem. poza tym internet- ja większości rzeczy się stąd dowiedziałam. W razie czego pytaj nas. Z książek to kup sobie Język niemowląt, przydaje się .
Ola a co Ty studiujesz? Ja też rozglądam się za następnymi studiami,chciałabym jeszcze przez macierzyński coś skończyć,by mieć lepsze cv.
Co do tego kompletu- ślicznie to wygląda.... i chyba tyle 🙂 Strasznie wąsko się robi w takim łóżeczku,chyba że będziesz kupować 140x70 (ja mam takie sprawdza sie ekstra) Ja zaraz sobie wyobrażam,że dziecko za bardzo sie wtuli noskiem w taka poduche i przeciez jak małe to sie nie odwroci... 🤢 No,ale nie powiem- ślicznie wygląda.
Pamiętajcie,że takim maluszkom mozna dopiero w 3-4 miesiacu dawać jakakolwiek poduszkę pod główkę.

a i jszcze co do proszku- ja pralam wszystko w orzechach do prania,są bezzapachowe. Później przerzuciłam się na Dzidziusia. ogólnie wydaje mi się,że nie ma co \"szaleć\" i kupić najtańszy hypoalergiczny np Dzidziuś płatki mydlane czy w płynie. Nie oszukujmy się metodą prób i błedów zobaczysz czy dziecko coś uczuli czy nie. Ja po 2 miesiącach przerzuciłam się na zwykłego persila i płyn do płukania później,nic Alkowi nie było więc nie widziałam sensu kupowania czegoś innego. tutaj Sroka ocenia proszki http://www.srokao.pl/2013/04/analiza-proszki-i-pyny-do-prania.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Dziewczyny mam pytania do tych co już drugi raz są w ciąży,
1)czy wiecie coś o hartowaniu sutków?bo mi koleżanka w pracy mówiła żebym tak robiła bo potem bardzo bolą jak się karmi 🥴
2) w jakim proszku pierzecie wszystkie ciuszki dla maleństwa? rozumiem że te nowe co kupię również uprać?
3) i czy ma sens kupywanie książki o pielęgnacji niemowląt? bo ja to jestem zilona mimo swojego wieku 🤢 i pomyślałam że może z książki się coś więcej dowiem

Co do 1) nie wiem o żadnym hartowaniu sutków i nie mam zamiaru tego robić
2) ja piorę w proszku vizir sensitive a do płukania mam niebiecki płyn softlan niebieski .przy małej miałam podobny skład i nie mam zamiaru tego zmieniać ...
3) ja nie czytałam żadnych książek wszystko wyszło w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, ale upal, zjaralo mnie na maksa 😮 zapomnialam sie posmarowac kremem z filtrem to teraz mam.
Kasia- chyba Ty chyba ptyalas jak ubierac core- jest zasada ze takie dziecko ktore sie rusza ubieramy tak jak siebie, wczoraj i dzis moja ganiala caly dzien w krotkich spodenkach i koszulce z krotkim rekawku lub w sukieneczce z golymi nogami i bez rekawow.
Renata- ja ksiazki o pielegnacji mam i w pierwszej ciazy czytalam, mozesz kupic uzywane na allegro, wiecej jednak dowiedzialam sie na szkole rodzenia, co do hartowania sutkow to ja w pierwszej ciazy 2 miesiace przed terminem smarowalam codziennie sutki mascia maltan i nie wiem czy dzieki temu ale ani razu nie mialam poranionych ani bolacych sutkow, teraz kupilam z ziaji lano masc i tez za niedlugo zaczne smarowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas upał ....Danusia pewnie się opala taką ładną mają pogodę
Zuziek już wiadomo kiedy wychodzisz ????
Dominika ...przy zatruciach nie możesz jeść nabiału....pij dużo wody , bo z tego co piszesz masz to co ja grypę żołądkową ....jedz banany , jakieś biszkopty i pij dużo pij ....jak dojdzie biegunka możesz wypić smectę ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja prawdopodobnie wychodzę jutro ale okaże się po badaniu moczu bo brałam antybiotyk na bakterie w moczu...

ja też po kilku miesiącach prałam już w normalnym proszku na początku tylko w Lovelii... Zuzia nie była uczulona na nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
ale mi uczucia rozjebali... 😞 nie wychodzę bo zobaczą jak wygląda dzień po odstawieniu antybiotyku... o.O i EWENTUALNIE jutro pomyślimy o wypisie... :/ wrrr... gryze...

Masakra.... a wiedza skad te bakterie? W sensie co moze je powodowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi na moje wątpliwości, ja się dopiero uczę więc wybaczcie 🙃
Zuziek współczuje że zostajesz, wiem jak to jest jak się co dzień czeka żeby wyjść a tu nic,to ile już leżysz?
Ja jadę dziś do Starostwa po pozwolenie, zaplanowałam sobie zakupy w biedronce i w paru sklepach ale boję się że z tego upału mogą być nici z zakupów 🤢
wczoraj o 22.30 jeszcze zgłodniałam więc głupia jeszcze zjadłam miseczkę barszczu białego z białą kiełbasą i noc miałam z głowy, ból brzucha i kłucie na przestrzał,plecy, nie mogłam spać,nospa też nie pomogła, więcej taka głupia nie będę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
Ja po glukozie, zmęczyłam się, jest duszno i gorąco i zaraz idę spać...
ale zanim odpłynę toooo:
1. Zamówiłam wózek, graco symbio - jestem w nim całkowicie zakochana i czekam z utęsknieniem aż do mnie dotrze 🙂 🙂 http://allegro.pl/wozek-symbio-graco-3w1-spiwor-torba-parasol-tanio-i4232384660.html

2. Rzeczy malucha prałam w białym jeleniu i w lovelli, a po jakimś czasie dodatkowo płukałam w lenorze sensitive - ale to jakiś 2 miesiącach 🙂
3. Książka o pielęgnacji niemowląt nie zaszkodzi, ale i niezbyt pomoże - na szczęście na początku do domu przychodzi rejonowa położna i w razie wątpliwości podpowie co i jak, a i dobrze wziąć od takiej nr telefonu i po prostu dzwonić - internet to nie jest dobre źródło informacji 😉 Renata, a jak będziesz w szpitalu, to złap jakąś położną i niech Ci krok po kroku pokaże, jak się przewija, karmi czy kąpie - po to one są 🙂
4. Tak jak dziewczyny pisały - absolutnie nie dotykaj sutków, bo wywołasz skurcze. A do szpitala kup sobie maść na sutki - polecam Bepanthen lub Medela
5. Dziewczyny i mi się chce do szkoły - jak tylko się ogarnę, to też zwieję na jakąś podyplomówkę 🙂
6. Zuziek - po antybiotyku koniecznie zacznij brać jakiś probiotyk ginekologiczny, bo zaraz znowu jakiś bakterius Ci się przypałęta - ja złapałam właśnie po antybiotyku i 10 dni po wypisie znowu wylądowałam w szpitalu, bo jałowy organizm złapał bakterię i ta wywołała skurcze. A teraz biorę provag i posiewy mam idealne 😉






Ufff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Xandi wózek super. 😉)
Zuziek Trzymam kciuki by Cię w końcu jutro wypuścili.
Czarna Nie wiem czemu ale dzień na nabiale chyba mi pomógł. Czuję się lepiej,tylko pogoda wykańcza. 🥴
Ola Pościel super wygląda. Ale jak to pisały dziewczyny chyba tylko wygląda. Jakoś malo miejsca dla dzidzi zostaje ; o Tyle tych poduszek 😜

U mnie dziś 30 stopni. Zero wiatru,nawet w cieniu upał 🤨 I jak tu przeżyć ... 😜 Muszę sobie kupić jakieś spodenki i sukienki bo w leginsach zaparzę sobie dupe 🤨 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence jestem na terapii pedagogicznej (licencjat z wych. wczesnoszkolnego+przedszkolnego). Oczywiście kiedy zapisywałam się na studia wydawało mi się że trochę zapału i dobrej woli i pracę znajdę bez trudu. Może z mgr przed nazwiskiem będzie łatwiej 🙂

xandi wózek super, niestety nie na moją kieszeń ☺️ czarny bardzo mi się podoba 😎

zuziek dasz radę 😘

No i teraz sama nie wiem co z tą pościelą... kupować czy nie? podoba mi się ale może faktycznie jest niepraktyczna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Essence jestem na terapii pedagogicznej (licencjat z wych. wczesnoszkolnego+przedszkolnego). Oczywiście kiedy zapisywałam się na studia wydawało mi się że trochę zapału i dobrej woli i pracę znajdę bez trudu. Może z mgr przed nazwiskiem będzie łatwiej 🙂

xandi wózek super, niestety nie na moją kieszeń ☺️ czarny bardzo mi się podoba 😎

zuziek dasz radę 😘

No i teraz sama nie wiem co z tą pościelą... kupować czy nie? podoba mi się ale może faktycznie jest niepraktyczna 😞


Cobi, ja kupowałam pościel ze strony http://www.poscieldladzieci.pl i generalnie jest OK, ale gdybym miała kupować raz jeszcze, to na 100% poszłabym w Ikeę. Pościel z Ikei jest fantastyczna jakościowo, ładna, można ją prać w normalnych temperaturach i nic się nie dzieje. Jak Gnomisławowi zmieniłam łóżko to od razu dostał kilka kompletów kolorowej pościeli i prześcieradła z ochronną powłoką od środka, a po przeprowadzce mam zamiar wymienić całą pościel i do naszego łóżka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
BAsieńko dziękuje przyda się dostałam wczoraj 😉

Xandi dobrze wiedzieć nie powiedzieli skąd te bakterie... o.O 🤢 ale na pewno wykupie...


Zuziek - ja złapałam pierwszy raz w życiu właśnie po zakończeniu kuracji antybiotykowej i żaden z lekarzy nie wspomniał, żeby się zabezpieczyć probiotykiem - a teraz jest naprawdę dobrze. Oprócz kapsułek provagu, po kąpieli używam jeszcze żelu probiotycznego - też provag 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika super że już lepiej u Ciebie
Zuziek wiesz, że za pobyt w szpitalu możesz sie starać o pieniądze z ubezpieczalni ....Dłużej niż 4 doby musisz być w szpitalu.....mam ndzieje ze jutro już Cie wypuszczą ....jak Twoja mała????
U nas tez upały....
Kasia co do ubierania dzieci to moja mała krótkie spodenki i krótka bluzeczka , skarpetki i buty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Justyna jak synuś po tych zstrzykach ????Masz nadal bóle w kroczu ????


Po zastrzykach jest już ok. Nie kaszle,lekarka obejrzała i już nie ma anginy ropnej,zostało lekko czerwone gardło. Gorzej,że mnie się czepiło i oby to nie była angina 😮 🤢 Ze sprawami między nogami jest ok,po prostu dużo wiecej odpoczywam.

Xandi- fajny wózek 🙂 tez mam posciel z ikei dla Alka,jest super. Ja to ogólnie nie lubię i wystrzegałam się pościeli z misiami,samochodzikami itd. Ciezki model ze mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak często tu zaglądam i się udzielam to jakieś przestoje zawsze 🙃 a jak mnie nie ma to od razu przekupy się pojawiają 🙃 😁 Fest koleżanki 😜

U mnie upał, skwar. Siedzę w domu. Muszę bo praca zdalna 🤢 co się wyluzuję to telefon albo mail 🤢 i muszę być dostępna. Zły to pomysł był, oj zły. Ale pocieszam się myślą, że to już na prawdę końcówka!

Współczuję anginy 🤢 to cholerstwo zawsze łapie jak jest gorąco 😠

Ikea ja w ogóle tego sklepu nie lubię i nie uznaję. Jakoś nic mi się tam nie podoba 😎

Pościel kolorowa, dziecięca jest słodka, przytulna i uwielbiam 😆

Zuziek Ty już wychodź, nie rób sobie jaj 🙃 😁

Xandi ale taka położna rejonowa to nie przychodzi od razu. Kiedyś taka zostawiła u mojej koleżanki notatki a tam informacje o miejscu zamieszkania i np czy telewizor włączony, stan mieszkania, czystość i inne takie... już nawet nie pamiętam bo to 3 lata temu było ale pamiętam mega zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga- ja juz sie nie opalam, wczoraj chwile posiedzialam nie posmarowana i mnie spieklo ze jestem cala czerwona, dzis siedze pod parasolem bo skora parzy 😮 moja cora choc smarowana filtrem 50 wyglada juz jak murzyn ale ona ma ciemna karnacje i w lecie rok temu tez tak wygladala.
Ola- ja jestem po pedagogice- tzn licencjat mam z pracy socjalnej ,a magisterke z opiekunczo- wychowawczej, no i podyuplomowke z zarzadzania zasobami ludzkimi, od ponad 7 lat pracuje w tym samym osrodku i powiem Ci ze o prace jest bardzo ciezko i mgr nic nie zmienil 😮 u nas w miescieprace dostaje sie w urzedach glownie po znajomosci, ja mialam szczescie bo sie zalapalam bo nikogo swojego nie mieli a gwaltem szukali kogos z uprawnieniami pracownika socjalnego, zlozylam ponad 50 cv w roznew miejsca, z desperacji nawet do dpsow i zaprosili mnie tylko do jednego dpsu- katolickiego to podziekowalam 😁 i z MOPSu i koniec. No i wszedzie w zawodzie na szeregowycvh stanowiskach placa na poziomie minimalnej krajowej plus premia, ja mam juz lepiewjk bo jestem \"wysoko\" tzn terapeuta i mam dodatek za wysluge lat ale ogolnie zarobki to masakra a czlowiek tylwe kasy wywalil na szkole i tyle lat sie meczyl, ale tez wybieram sie na podyplomowke jak tylko sie ogarne, pooszukam jakiejs darmowej z UE dla pracownikow pomocy spol, z tej co chodzilam bylam bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...