Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

cobi napisał(a):
dzięki dziewczyny 🙂 a do nasiadówek do szpitala to było Tantum Rosa tak? 🙂

Xandi Ty to na nude nie narzekasz 🙂 dobrze że potraktowali Cię poważnie i z małym wszystko ok.


Cobi ja nasiadówek nie robiłam. Bardziej wzięłam tantum Rosę w takim opakowaniu ze spryskiwaczem i tak sie myłam 2-3 dni a suszyłam tamte rejony suszarką. Wiem brzmi ko(s)micznie,ale nie mogłam się odważyć tam dotknąć przez kilka dni a umyć i osuszyć trzeba... 🤢
Polecam jeszcze czopki glicerynowe,baardzo pomocne przy załatwianiu się po porodzie. Może tylko ja tak miałam,ale bałam się napiąć mięśnie i wypróżnić żeby szew nie poszedł... 😁

Xandi bardzo dobrze,że potraktowali Cię priorytetowo ! Oby Olek siedział jak najdłużej w brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,

No i po weekendzie....
Jesli chodzi o referncyjnosc to pewnie macie racje zeby tym sie kierowac, ja dodatkowo kieruje sie jeszcze opiniami. Tak np. szpital w Rudzie Slaskiej ma referencyjnosc 3, natomiast moja kuzynka, ktora ksztalci sie na lekarza powiedziala ze nigdy tego szpitala nie wybierze, przez wzglad na personel i zebym tam nie szla. Szpital w Gliwicach ma tez nie najlepsze opinie o opiece po porodowej pomimo ze ma referencyjnosc 2. Moze to wynika z tego ze w tych dwoch szpitalach sa ciezsze przypadki co powoduje duuuuzo wieksza sposobnosc do pomylek itp.
Co do pepka, ja mialam gaziki ze spirytusem (o ktorych pisalyscie), kupilam 1 paczke i zurzylam 4 szt 😉 Z Pyskowic dzieci wypuszczaja juz bez kikuta 🙂 wiec w sumie nie mialam co pielegnowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
dzięki dziewczyny 🙂 a do nasiadówek do szpitala to było Tantum Rosa tak? 🙂

Xandi Ty to na nude nie narzekasz 🙂 dobrze że potraktowali Cię poważnie i z małym wszystko ok.


Generalnie to większość czasu jest nudnawo, ale jak już coś się dzieje, to mam szybką akcję 🙂))
W środku mam rozwarcie na 2 cm, ale szew ponoć ładnie trzyma, więc mam leżeć i tym się nie martwić...Już odliczam tygodnie do 24 lipca - wtedy będę mogła wstać!!!

Aaa...i wygląda na to, że dziecko mi się kurczy 😉 1,5 tyg temu miał ponad 1,6 kg, a wczoraj babka do mnie mówi, że ponad 1,5 i ślicznie rośnie...No i zobaczcie jak jest z tymi badaniami; co usg, co lekarz, to inny wynik 😉

Też słyszałam, że dobrze wziąć do szpitala tantum rosa - poprzednio nie miałam, ale i tak miałam cc, więc nie potrzebowałabym. Teraz wezmę i saszetki, i irygator, bo skoro mi dziecko odwrotnie rośnie, to może i damy radę sn 🙃
Dodatkowo wezmę jeszcze nawilżane chusteczki do higieny intymnej 🙂

W kwestii szpitala nie ukrywam, że mam cudną sytuację, bo niedaleko mam aż 2 duże z III stopniem referencyjności i bardzo dobrymi opiniami (choć ludzie w nich bywają różni i nie ma co, się tym przejmować) - w jednym z nich jestem stałym bywalcem 😉 - jeden z II stopniem i mnóstwo mniejszych z I stopniem. Natomiast jak poprzednim razem szukałam szpitala do porodu, to moi lekarze zgodnie mówili, że mam wybrać jeden z dwóch z III stopniem, bo nawet jeśli ciąża jest niezagrożona, donoszona, a dziecko wygląda na zdrowe, to nigdy nie wiadomo co się będzie działo przy porodzie i w jakim stanie będzie maluch, więc najlepiej nawet na wszelki wypadek wybrać takie miejsce, gdzie się nim dobrze zajmą bez konieczności transportu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema mamuśki i brzusie ......
Muszę spróbować te gaziki nasączone spirytrem bo ja pryskałam tym co piszecie ale jakoś długo odpadał ten pępek ....
Xandi ....czy ten szew może Ci strzelić tam w środku ????super podejscie w szpitalu , mam nadzieję ze tam będziesz rodziła ???? 24 lipca ty będziesz mogła wstac ,a ja będę się darła bo to mój termin porodu ....
Zuziek i Basia ....jak wasze cukry ????
Dziewczyny te które są aktywne seksualnie w czasie ciąży ....czy odczuwacie ból pochwy w trakcie stosunku????
Kaski i Renata odzywajcie się.....bo Dominika pewnie dzisiaj cos napisze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cukry w miare. zwykle do 120 🙂
po fast foodach mam wysoki, a pozatym moge jesc wszystko. Wczoraj nawet jadlam chipsy, paluszki i ciasto i cukier 105 😉
Poczatek sierpnia musze jeszcze sobie zrobic krzywa cukrowa. Pani diabetolog chce miec pewnosc ze wszytsko ok do porodu. Znowu mnie czeka picie 75g glukozy.... a potem drugi raz 6 tygodni po porodzie znowu krzywa cukrowa... Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna - szew nie strzeli 🙂 Może się zsunąć - co występuje bardzo rzadko i u mnie już raczej się za mocno zasiedział, bo był zakładany na dość wczesnym etapie ciąży - albo rozerwać mi szyjkę - stąd jak pojawiają się jakieś skurcze, to muszę lecieć do szpitala (brrr...) Ja 24 lipca kończę 36 tc i naprawdę już mogę rodzić, chociaż w sumie równie dobrze może się okazać, że przenoszę - a tego bym nie chciała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema mamuśki i brzusie ......
Muszę spróbować te gaziki nasączone spirytrem bo ja pryskałam tym co piszecie ale jakoś długo odpadał ten pępek ....
Xandi ....czy ten szew może Ci strzelić tam w środku ????super podejscie w szpitalu , mam nadzieję ze tam będziesz rodziła ???? 24 lipca ty będziesz mogła wstac ,a ja będę się darła bo to mój termin porodu ....
Zuziek i Basia ....jak wasze cukry ????
Dziewczyny te które są aktywne seksualnie w czasie ciąży ....czy odczuwacie ból pochwy w trakcie stosunku????
Kaski i Renata odzywajcie się.....bo Dominika pewnie dzisiaj cos napisze....


szczerze nie mam weny do pisania slaba ciagle sie czuje, miesnie bola mimo ze Mg biore. Mam cholernego lenia mieszkanie prosi sie o generalne sprzatanie a ja nie mam sil ale nie jest zapuszczone wiec zle nie jest.

Własnie jest u mnie kolezanka i prasuje mi pranie bo jej sie nudzi to dobrze troche mnie odciazy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kobietki. 😉
Oj czarna jak Ty wiesz kiedy ja sie odzywam ha ;D
W weekend zazwyczaj poza domem więc nie ma okazji pisać 😜
Od rana dziś strasznie szczypią mnie oczy...ale jak ,normalnie szału idzie dostać. Może to przez te wstrętne topola.. 🤔

Padło pytanie o bólu w trakcie sexu. A więc ja nie miewam bólu ale za to bardzo trudno jest mi się"nawilżyć" ☺️ ☺️ Nie wiem czemu tak się dzieje.. a żeli nie lubie..ble 🤔 Ale cóż jakoś sobie radzimy. Ale coraz bardziej boje się uprawiać sex... że zaszkodzę swojej szyjcie itp...
Za tydzień wizyta u ginekologa,już nie mogę się doczekać by usłyszeć czy wszystko okej po tych ostatnich bólach..

Aha i ja do szpitala biorę octenisept do psikania rany. Chusteczki do intymnej i mój rewelacyjny płyn który polecam każdej z Was .........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikuss - brak nawilżenia to wina ciążowej burzy hormonów. Problem ten większość kobiet ma również w okresie połogu - i tu głównym winowajcą jest prolaktyna, która odpowiedzialna jest za laktację, ale i dodatkowo wpływa na zmniejszenie popędu i suchość pochwy właśnie. Niektóre panie z kolei są super nawilżone, ale to w przypadku wysokiego poziomu estrogenu.

Czarna - no właśnie jak dotarłam do szpitala to brzuch przestał się stawiać i skurcze były malusie 🙂 Położne i lekarka mówiły, że tak bywa i dobrze, że się nie rozkręciły, ale i tak wolały wszystko dokładnie sprawdzić.
Podczas godzinnego zapisu zapisały się tylko ze dwa i to nie jakieś imponujące.
A poza tym godzinę przed zapisem wzięłam podwójną dawkę no-spy... dlatego mam brać ją znowu przez najbliższy tydzień, a potem iść na kontrolę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Dzięki Dominika za odpowiedź....
Xandi byłam ciekawa co z tym twoim szwem ....
Kasia 85 ta koleżanka może też do mnie przyjechać nie pogniewam się ....
Basia dlaczego az tyle razy musisz powtórzyć tą glukozę ?????

Diabetolog stwoerdzila ze przed porodem chce miec pewnosci ze wszystko ok. Ona tez moze dac skierowanie na CC jesli cos wyda jej sie niepokojacego.
Jesli chodzi o ta druga to powiedziala ze po porodzie wszystko musi wrocic do normy, co za tym idzie krzywa cukrowa powinna tez byc ok. Trzeba to po porodzie sprawdzic zeby miec pewnosc ze w zadna cukrzyce sie to nie przerodzi. Jak to mowi rutynowe sprawdzanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam do płukania Lenor Sensitiv, mi z kolei kupiła babcia na jakiejś promocji i też zastanawiam się czy do rzeczy dziecięcych dodaje się płynu? Do prania kupiłam Białego Jelenia ale co do płukania mam wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobiety 🙂
u mnie wreszcie dziś laba, nic nie gotowałam 🤪 dach skończony i konto nasze też 🤢 🤢
jakieś tam parę groszy jest ale na wszelki wypadek wzięłam sobie pożyczkę z pracy taką bez procentu
cały dzień przeleżałam, dopiero co wstałam bo jak usnęłam o 13 to teraz oczęta otworzyłam, wczoraj też z mężem leżeliśmy cały dzień, śpimy na podłodze na materacu w drugim pokoju bo sypialnia w remoncie i zaklejona, ale w przyszłym tyg ma przyjść już malarz, więc jeszcze ze 2tyg spania na podłodze,mój se tak dał czadu w sobotę po zakończeniu że wczoraj zdychał i na jogurcikach i mleczku żył, a mnie porywało 😠
po za tym na podwórku pierdolnik na całego 😠 😠nie wiem kiedy mój to posprząta,
dziś pojechał już do pracy i znów samiutka ale mam mecze, które oglądam co dzień 😜
wczoraj wieczorem to mała tak mi dawała wycisk że aż mąż jak się wieczorem obudził to się wystraszył że tak brzuch skacze, normalnie chciało mi się płakać z bólu czasem, i dół brzucha potem bolał
a teraz mam straszną ochotę na piwo warkę tą 0,0% alkoholu, jest pychota,jak lemoniada,jeszcze troszkę schłodzona zajebi...ta 😁
ja zaczęłam 33 tyg i już się coraz bardziej boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do seksu to ja po czasem czuje taki moze nie bol ale dyskomfort tam w srodku 🤔 nie wiem czemu, troche tak pobolewa no i male nawilzenie, moze cos sie ociera przez to i dlatego.
Ja mialam bobini oprzy Oldze i nic jej nie bbylo, co do plynu do plukania to ja kupilam plyny dzidzius do kolorow i do bialego i w tym wypiore te pierwsze ubrranka bez plynu do plukania, a na pozniej mam proszki dzidzius plus płyny do płukania dla niemowlat, tych pierwszych nie bede tym plukac, na butelce plynu do prania pisze ze pranie puszystwe ma byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mam seksu więc się nie wypowiadam... 😜 ale wróce do tematu jak w 9 miesiącu bede 😉

dziś ostatnie pranie poszło wyprasować jeszcze tą partie i z głowy... za tydzień okna wymieniają u nas więc ogarnę ten syf, łóżeczko wstawie wypiore wózek i mogę czekać na młodego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a zapomnialam napisac- bylam dzis na wizycie- czekalam ponad 2 godziny bo jakas awaria sprzetu byla 😮 mlody waży prawie 2 kg, szyjka nadal zamknieta,dluga ale miekka. Dziewczyny kiedy erobilo sie ten wymaz na GBSa? tzn paciorkowca- cos kolo 36-37 z tego co pamietam z pierwszej ciazy chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
co do sexu to tak jak zuziek piszesz ty, u mnie susza, mój sie zaparł bo stwierdził że wcześniej jak cos było to szyjka się skracała co wizytę a teraz nie więc nic nie będzie 🤢
ja dzis mam zamiar jechać do miasta sama po buty bo w sobotę mamy wesele a nie mam w czym wystąpić, sukienkę mam ale butów żadnych, tylko się boję sama troszkę i zastanawiam sie czy zabrać siostrę ze sobą, choć wolałabym sama bo jak wiecie ona troche za bardzo opiekuńcza co do mnie a mnie to wkur...ia! i to bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...