Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej,

Justyna gratulacje!!!!

Co do moczu to moze zjadlas cos bardzo slodkiego wieczorem i dlatego wyszly Ci ciala Ketonowe. Lekarz napewno cos Ci przepisze nie martw sie. Bedzie dobrze...

U mnie po staremu praca, dom, praca, dom... W domu temat staly i niezmienny... Najgorszy jest ten brak informacji... Cialo nadal jest u prokuratora i nie wiadomo kiedy bedzie mozna zrobic pogrzeb. Po pogrzebie sadze ze bedzie juz troche latwiej...

Ciesze sie ze u Was sie uklada i niektore maja juz zielone swiatlo na porody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Renata- ja tez tak uwazam- wyluzuj, niestety chyba wszedzie traktuja tasmowo, no chyba ze prywatna klinika- takie realia mamy i nic nie poradzimy.
Basia- dzieki za odpowiedz 🙂 pocieszylas mnie- w sumie to jem na okraglo, a slodkie glownie na wieczor i w nocy ☺️ efekt widac na wadze- 19 kg na plus 🤔 ale n ie przejmuje sie bo po pierwszej ciazy 20 zeszlo w miesiac. Zobaczymy co powie lekarz, ide dopiero wieczorem z mezem i cora. Wspolczuje calej sytuacji, no ale niestety chyba jeszcze to troche potrwa bo przy wypadkach to niestety tak jest.... po pogrzebie napewno bedzie łatwiej. Postaraj sie jakos nie myslec o tym wszystkim bo stres odbije sie na maluszku niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuzia moja dzisiaj wraca do domu bo już chce do mamy... stęskniłam się ojojojoj... ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
i chyba Wojtek nas wywiezie nad wodę do dziadków bo w domu nie ma gdzie spać ani siedzieć nawet...

dziewczyny wy też tak macie czy tylko ja 🤔 🤔 🤔 🤔 że idąc do sklepu co najmniej 5 osób się pyta "ojojoj ile jeszcze zostało? pewnie nie dużo" albo coś w tym stylu... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):

Basia- dzieki za odpowiedz 🙂 pocieszylas mnie- w sumie to jem na okraglo, a slodkie glownie na wieczor i w nocy ☺️ efekt widac na wadze- 19 kg na plus 🤔 ale n ie przejmuje sie bo po pierwszej ciazy 20 zeszlo w miesiac. Zobaczymy co powie lekarz, ide dopiero wieczorem z mezem i cora. Wspolczuje calej sytuacji, no ale niestety chyba jeszcze to troche potrwa bo przy wypadkach to niestety tak jest.... po pogrzebie napewno bedzie łatwiej. Postaraj sie jakos nie myslec o tym wszystkim bo stres odbije sie na maluszku niestety 😞

Ja od diabetolog mojej dostalam takie paseczki na ktore sie sika i one ci wyliczaja ilosc glukozy i cial ketonowych. Zauwazylam ze jak zjem dosc duzo slodkiego to na paseczku najpierw zabarwia mi sie glukoza a rano minimalnie ciala ketonowe. Idz do lekarza na pewno cos Ci poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie Monika to wręcz odwrotnie,każdy się dziwi że niedługo mam rodzić. Wkurza mnie to bo duzo ludzi myśli że jestem niżej w ciąży i nie zdaje sobie sprawy że np trudno mi juz stać w kolejce u rzeźnika czy coś ;/

Basiu współczuję straty. trzymaj się tam jakoś. Musisz byc silna dla Was obojga. Dla siebie i dla dzidziusia.


matkoooo co za upał..ja się pytam za jakie grzechy he 😜 😜 wolałabym by tego lata nie było 😁 gdzie nie ide to zaraz ze mnie leci albo robi mi się słabi. Masakra. A ja nie umiem siedzieć non stop w domu. Musze chociaż 2 razy dziennie iść na spacer. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tez zagaduja w sklepie- to ile zostalo? juz na dniach? albo mowia ze mam sliczny brzuszek ☺️ taka pileczke (raczej arbuza) a nie rozlany na boki.No i wszystkie starsze panie mowia ze mam nisko. Zobaczymy co dzis gin powie, az wstyd mi pokazywac takie wyniki 🤨 pierwszy raz mam takie dziadostwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
mnie tez zagaduja w sklepie- to ile zostalo? juz na dniach? albo mowia ze mam sliczny brzuszek ☺️ taka pileczke (raczej arbuza) a nie rozlany na boki.No i wszystkie starsze panie mowia ze mam nisko. Zobaczymy co dzis gin powie, az wstyd mi pokazywac takie wyniki 🤨 pierwszy raz mam takie dziadostwo.

Wazne ze wykryte. Najwyzej kaze Ci powtorzyc. Moze zle zebrana probka, ale opakowanie zanieczyszczone... bedzie dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Dzięki dziewczyny za gratulacje 🙂 Cieszę się,że już po obronie i mam wreszcie święty spokój. Szkoda,że z Alkiem tyle zamieszania,dzisiaj znowu jedziemy do Lublina :/ bleeh,wczoraj,dzisiaj no,ale jak mus to mus. Tłumaczę sobie,że przecież byłoby zbyt idealnie,gdyby wszystko było po naszej myśli. Mnie od rana dół boli,kłuje ostro. Ciekawa jestem jak to się skończy,mam nadzieję,że nie urodzę dzisiaj/ jutro,ale kartę ciąży biorę ze sobą do Lublina 🥴
U nas upału dzisiaj nie ma,jest ciepło ale bardzo silny wiatr. przypomina mi się pogoda nad morzem,tylko bryzy brak 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia ja tam zawsze jakieś dziadostwo miałam więc no stressss... najwyżej przepisze leki... albo każe powtórzyć mi zawsze mówi przed pobraniem wymyć się dobrze rozchylić wargi i środkowy mocz łapać... wcześniej to był pikuś :p a teraz z tym brzuchem trochę ciężko ale daje radę... 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy tak jak u mnie z rowarciem i krotka szyjka to mogą wypisać ze szpitala? Pytam te doświadczone mamusie,a jeśli tak to w jakim czasie to rozwarcie bedzie sie powiększało,szybko czy nie i od czego to zależy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum wydaje mi się,że spokojnie możesz iść do domu, bo :
1) leżąc w szpitalu nic Ci w zasadzie nie zrobią.
2)Lepiej poleżeć w domu 🙂
3) Możesz chodzić kilka,kilkanaście dni z rozwarciem i skróconą szyjką i nic się dziać nie będzie.

ale... też może doba,dwie i urodzisz. To lekarz Cię tam oglądał,wie jak wygląda szyjka. Często jest niedojrzała i po prostu niegotowa,więc nie wiem czy nasze dyskusje na ten temat są potrzebne. My Cię tam nie oglądałyśmy i nie wiemy jak się sprawa ma.

Co do lekceważenia pacjentek w szpitalu to chyba norma. Mój lekarz jest zastępcą ordynatora i wszelkie swoje wątpliwości rozwiewam u niego,jak go złapię na korytarzu. Mnie najbardziej rozbraja obchód lekarzy rano. Czekasz jak na zbawienei, myślisz że się cokolwiek dowiesz a oni sobie pod nosem gadają i zdawkowo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Dziewczyny czy tak jak u mnie z rowarciem i krotka szyjka to mogą wypisać ze szpitala? Pytam te doświadczone mamusie,a jeśli tak to w jakim czasie to rozwarcie bedzie sie powiększało,szybko czy nie i od czego to zależy??

Wszystko zalezy od osoby, kazda z Nas jest inna.
Teraz jestes w szpitalu wiec obserwuja na pewno czy szyjka sie dalej rozwiera czy nie. Czasem jest tak ze szyjka sie rozwiera szybko do 3 cm a potem stop i trezba robic cesarke. Roznie to bywa.
Poki nie ma masz skurczy to powinno byc ok. Czy wypisuja ze szpitala to zalezy strokte od lekarzy. Kuzynce np. dali przepustke na dwa dni i tyle. Potem musiala wrocic i jej wywolywali porod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata - ja w pierwszej ciąży z rozwarciem na palec chodziłam przez miesiąc i nic się nie działo - nawet masaż nie pomógł, a poród miałam wywoływany po terminie, więc naprawdę nie ma reguły i nikt nie udzieli Ci precyzyjnej odpowiedzi - nawet najlepszy lekarz 🙂 Możesz ewentualnie usłyszeć, że rozwarcie będzie postępowało szybko albo i nie 😉

Oooo...podam Ci przykład: obecnie moja szyjka ma 1,7 mm (tzn. miała tyle 2 tyg. temu 😉 ) i jest wewnętrznie rozwarta na 2 cm, więc w sumie wszystko trzyma się na szwie, a jednak usłyszałam od kilku lekarzy, że albo urodzę błyskawicznie, jak tylko zdejmą szew, albo szyjka tak się \"zapiekła\", że przenoszę, bo ten ostatni centymetr nie puści - a niby powinno pójść szybko 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziwczyny za odpowiedzi,troche spokojniejsza jestem, mnie to boli brzuch i mam te kłucia z przerwami ale są,nospa troche pomaga ale nie do końca,
U mnie skwar ze masakra w tym szpitalu,bokiem przeszła burza a tu nic,ugotować się można,ledwo wyjdę z prysznica i jestem znów mokra,aby do piątku,w domu jest o wiele chlodniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja obiecałam sobie, że dziś cały dzień będę się uczyć, ale oczywiście nic z tego nie wyszło i pół dnia przespałam, a teraz jednym okiem zaglądam do notatek a drugim czytam co u Was 😁 ale jeszcze tylko jeden dzień stresu i po wszystkim.

Co do mówienia o brzuszku to jeszcze nikt nigdy mnie o to nie zapytał. Wczoraj się mierzyłam i ma już 94cm 😮 a w cyckach mam 10cm więcej niż przed ciążą, szczerze to chciałabym wrócić do starego rozmiaru.

Danusia ja z takimi wynikami wylądowałam w szpitalu na 3 dni i dostałam antybiotyk, ciekawe co Twój gin powie... Ja na wszelki wypadek od razu musiałam powtarzać badanie bo lekarz powiedział że często wyniki są zafałszowane bo np niedokładnie się podmyło przed pobraniem albo pojemnik był zanieczyszczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Ja obiecałam sobie, że dziś cały dzień będę się uczyć, ale oczywiście nic z tego nie wyszło i pół dnia przespałam, a teraz jednym okiem zaglądam do notatek a drugim czytam co u Was 😁 ale jeszcze tylko jeden dzień stresu i po wszystkim.

Co do mówienia o brzuszku to jeszcze nikt nigdy mnie o to nie zapytał. Wczoraj się mierzyłam i ma już 94cm 😮 a w cyckach mam 10cm więcej niż przed ciążą, szczerze to chciałabym wrócić do starego rozmiaru.

Danusia ja z takimi wynikami wylądowałam w szpitalu na 3 dni i dostałam antybiotyk, ciekawe co Twój gin powie... Ja na wszelki wypadek od razu musiałam powtarzać badanie bo lekarz powiedział że często wyniki są zafałszowane bo np niedokładnie się podmyło przed pobraniem albo pojemnik był zanieczyszczony

Ja jestem ciekawa jak to bedzie z moim biustem. Przed pierwsza ciaza mialam D czasem E a po ciazy mam H i tak mi zostalo do dzis...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do urlopu macierzynskiego. Dostalam wlasnie dokumenty z HR\\\\\\\'ów i pisze tam tak:
Informacja dla Pracownika: Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński i urlop rodzicielski składa się:
(1) odrębnie dla każdego urlopu na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z wybranego urlopu; w takim przypadku zasiłek macierzyński wynosi:
(a) za czas dodatkowego urlopu macierzyńskiego 100% podstawy wymiaru,
(b) za czas urlopu rodzicielskiego – 60% podstawy wymiaru;
(2) jednocześnie dla urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze oraz urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze w terminie 14 dni od dnia porodu (tylko pracownica); w takim przypadku zasiłek macierzyński wynosi 80% podstawy wymiaru za cały okres urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego.

Pracownik może wykorzystać maksymalnie 6 tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego w przypadku urodzenia jednego dziecka oraz maksymalnie 8 tygodni w przypadku ciąży mnogiej. Dodatkowy urlop macierzyński musi obejmować tydzień lub jego wielokrotność, udzielany jest bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego, jednorazowo lub w dwóch częściach, jedna po drugiej ze wskazaniem daty końca pierwszej części dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Dodatkowy urlop macierzyński może być wykorzystywany przez oboje rodziców, przy czym nie mogą oni korzystać z urlopu w tym samym czasie a łącznie urlop nie może przekraczać 6 lub 8 tygodni. Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński można złożyć w terminie 14 dni od dnia porodu, jeśli dotyczy jednocześnie udzielenia urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze (dotyczy tylko matki dziecka) lub na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu. W przypadku złożenia wniosku w terminie 14 dni od dnia porodu zasiłek macierzyński wynosi 80% podstawy wymiaru, a w przypadku złożenia wniosku później – 100% wymiaru.

Pracownik może wykorzystać maksymalnie 26 tygodni urlopu rodzicielskiego (niezależnie od liczby dzieci urodzonych przy jednym porodzie). Urlop rodzicielski udzielany jest bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze, jednorazowo lub w maksymalnie 3 częściach, przypadających bezpośrednio po sobie, ze wskazaniem daty końca poprzedniej części. Każda z części urlopu rodzicielskiego nie może trwać krócej niż 8 tygodni. Urlop może być wykorzystywany przez jednego lub oboje rodziców, przy czym w przypadku, gdy oboje rodzice korzystają z urlopu jednocześnie urlop łącznie nie może przekraczać 26 tygodni.

Należy uzyskać pisemną zgodę Pracodawcy na łączenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego z pracą w pomniejszonym wymiarze czasu pracy (wymiar pracy nie może być wyższy niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy). Pracodawca ma prawo nie wyrażenia zgody na łączenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego z pracę, jeżeli nie jest to możliwe ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez Pracownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
renata35 napisał(a):
Hejka,
Wczoraj nie pisałam bo byłam zła a dzis jeszcze bardziej,wczoraj na o chodzie mówiłam ze jakieś upławy mam po badaniu a on ze nie ma czasu bo leci na operacje,dzis przed chwila na wizycie usłyszałam ze \"w sumie po co panią badać,czekać trzeba na skurcze,do 15sierpnia nikt panią nie bedzie ruszał\", potem przyszedł ordynator znów mu mowie o uplawach no to ten chociaż zapytał czy dzis też i żeby zgłaszać jakby co
Wiecie co? Mam tego dość,jak pójdę do swojego to sie poskarże na wszystko i nie wiem czy tu chce trafić znow 😠 🥴


Renatka - możesz się złościć i skarżyć, ale taki stosunek lekarzy to raczej norma i gdziekolwiek trafisz, to może Cię spotkać jakaś nieprzyjemna sytuacja. Oczywiście nie uważam, że to w porządku, ale jeśli chcemy być inaczej traktowane, to niestety pozostaje opcja: zapłacę kilka tysięcy i pójdę do prywatnej kliniki 🙂 A w zwykłym szpitalu, gdzie nie ma się konkretnego lekarza prowadzącego, tylko decyzje podejmuje ten, co akurat ma dyżur, a potem idzie do kolejnych 50. pacjentek, to nie ma co liczyć na cuda, lecz trzeba głośno i wyraźnie komunikować, co się dzieje, co boli i często jeszcze pilnować, żeby dostać swoje leki 😁 😁
W związku z powyższym weź się zrelaksuj, mów lekarzom, jeśli coś się dzieje i korzystaj z ostatnich chwil, kiedy to możesz odpocząć, bo za chwilkę życie przewróci Ci się do góry nogami 😁 😁[/quote
jestem w szoku to co wy piszecie ....u mnie nigdy nie było takiej olewki.....zawsze były 3 obchody , zawsze pytanie czy coś się dzieje , ktg 3-4 razy dziennie , usg codziennie lub co 2 dzień , badanie na fotelu jak nic się nie dzieje to co 2 dzień ....jak są jakieś upławy proszę zgłaszać i najlepsze codziennie pytanie czy był stolec ....nigdy nikomu nic nie płaciłam i nie mam zamiaru ....
jestem w szoku takim traktowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia napisz jak po wizycie
Justyna napisz jak tam u Was .....
A jak Zuzia na to zareagowała????
No cos mnie kłuje strasznie krocze , po dzisiejszym badaniu wszystko zamknięte ale małego główka jest bardzo nisko .....mały wazy 3510 .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna to ciesz się, że masz szczęście, bo to niestety raczej wyjątek 🙂 Chociaż ja tam na naszą opiekę medyczną nie mogę narzekać, bo np. gdybym mieszkała w Wielkiej Brytanii, to już bym dawno mojego malucha nie miała - tego drugiego USG po 20. tygodniu już bym nie doczekała. A w szpitalu jest jak jest - ważne, że jak coś się dzieje to blisko ma się lekarzy i regularne badania - resztę da się przeżyć, a potem zapomnieć i wrócić do życia 🙂 Poza tym dla mnie najważniejsze jest to, że w moim szpitalu jest w razie potrzeby fantastyczny oddział noworodkowy i zespół neonatologów, a i położne są świetne dla maluchów - mnie tam za uszkiem drapać nikt nie musi, sama się podrapię 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u nas od rana pada jak z cebra.
I po wizycie- dostalam antybiotyk monural i urosept, popnoc futraginy w tak zaawansowanej ciazy sie nie stosuje juz. Maly ma 3 kg, wszystko pozamykane, pobrala mi wymaz na gbs.
Basia- ja bede brac l4 do 2 tyg po porodzie b o jak urodze tak jak ostatnio 2 tyg po terminie a do szpitala trafilam 2 tyg wczesniej wiec jakbym brala od dnia przyjecia do szpitala bylabym stratna 😜
Monika- no popatrz, a taki zdziwiony byl jak sie dowiedzial ze jestes w ciazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...