Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Danusia sama nie wiem jak to przetrwałam... Ale to był ten okres 10kg w dół i problemy z nerwami... Bardzo się cieszę że mam to za sobą i że teraz doceniam wiele rzeczy...

Jeszcze taką informacje mam dziewczyny ze Śląska 15 lutego o godz. 11 w Gliwicach w CH Europa Centralna odbędą się bezpłatne badania usg 3D/4D. Zapraszam do sklepu Smyk linka mam też na fb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Zuziek- szacun, ja bym sobie nie poradzila zeby przezyc za taka kwote, ostatnio jak policzylam ile idzie na core- mleko, jedzenie, srodki czystosci, kosmetyki, pieluchy, ubrania i czasem jakas zabawka to miesiecznie wychodzi ponad 700 zl, a gdzie reszta? jedzenie dla nas, rachunki, paliwo, kredyt itp.
Katia- prenatalne robi sie do 14tyg.A jestes pewna ze to prwenatalne a nie zwykle usg? bo prenatalne polegaja na tym ze najpierw okresla sie ryzyko wyjsciowe dla roznych chorob genetycznych na poodstawie wieku matki, nastepnie nowe ryzyko tych zespolow na podstawie pomiarow naszego dzidziusia, ocenia budowe ciala, narzady, no i test z krwi.
Ja wlasnie wrocilam ze studiow i padam.


to widocznie bylo to zwykle usg ale mierzyl cos tam lecz gowno powiedzial. Zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza ale do niego chodzilam z cora w ciazy. Mam mieszane uczucia co zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Jestem w końcu po badaniach prenatalnych - przezierność wyszła 1,2, kość nosowa widoczna, tętno prawidłowe, budowa maluszka również - zresztą baaaardzo ruchliwy ten mój Groszek 🙂 Nawet nam łapką machał, na co mój synek uśmiechnął się szeroko i aż piszczał z radości, że : "dzidzia robi papa" 🙂
No i wszystko byłoby OK, tylko moja szyjka ma długość na granicy normy (3,5 cm), a ja już schizuję 😮

A nad badaniem PAPPA mam się w ogóle nie zastanawiać, bo obciążony wywiad i wiek zakłócą statystyki i dopiero wtedy będę się denerwowała, więc doktorek tylko potwierdził słuszność mojej decyzji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ja dzis juz w pracy. Wrocilismy cali i zdrowi. Bylo super 🙂 Nawet sobie na nartkach pojezdzilam i pochodzilam po gorach. Troche bylo ciezej niz zwykle chodzic ale dalam rade 🙂 Tata. moj Maz i Floro bardzo zadowoleni. Przewitrzylismy sie, przyczepke przetestowalismy i juz nie moge sie doczekac Marca (jedziemy na Austrii).
Jutro mam prenatalne a w piatek wizyte i mojego Ginekologa.
Co do porodu to ja nie bede rodzic w szpitalu, w ktorym dyzur ma moj ginekolog i w poprzedniej ciazy tez tak bylo. Reakcja lekarzy w Pyskowicach uwazam ze jest szybka i trafna, wiec z doswiadczenia nie zalezy mi na tym zeby moj lekarz pracowal w tym szpitalu.
Renia gratulacje swietnej decyzji !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi super że z maluszkiem wszystko dobrze ;*

a ja się wczoraj nie mało wkur*am Zuzia była na weekend u taty i nie uważam się za nadopiekuńczą matkę i histeryczkę ale przy kąpieli jak ją myłam zobaczyłam ugryzienie na plecach była u swojego kuzyna ja rozumiem dziecko przechodzi etap gryzienia Zuza też przechodziła ale tu widać całe jego uzębienie... 🤢 po za tym tak śmierdziała papierosami włosy ubrania wszystko aż mnie dźwigło... 😠 😠 😠 też mam osoby palące w domu i sama paliłam ale każdy wychodzi na dwór nigdy nie paliło się w domu nawet jak Adam z nami mieszkał i on o tym wie... a pytam się Zuzi to tata z ciocią Kasią palą papierosy w kuchni... 🤢 dziś zwróciłam mu uwagę to wdałam się z nim jak zwykle w niepotrzebną pyskówke... i jestem wściekła sama na siebie że mam w ciąży małpi rozum... 😠 że dałam się sprowokować... 😲 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziek nie denerwuj się,zaraz będzie cieplej,będą siedzieć na dworze i mała przestanie odczuwać ten dymu. No,ale na spokojnie porozmawiałabym z eks mężem o zdrowiu jego dziecka... ugryzieniem sie nie martw- tak bywa. Są rożne dzieci i róznie przeżywaja zabkowanie. Wystarczy czasem pół minuty nieuwagi.Mysle,że Zuzia już nie da się następnym razem ugryźć 😉 Nie wygląda to tragicznie. Gdybyś była świadkiem tego zajścia pewnie inaczej byś zareagowała na ten widok,a tu sie mocno przejęłaś 🙂

My wczoraj robiliśmy Alkowi urodziny,nieduże,bo nie lubię tłoku. Od dziadków podostawał pieniądze,bo tak chcieliśmy. Od znajomych dresy- też sobie zażyczyłam 😉 Ze wszystkiego mi powyrastał a jak ma iść do żłobka to akurat ubrania sie przydadzą. Za pieniadze od dziadkow kupilam dzisiaj w Lidlu ubranka,wyszłam z kilkoma siatami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
on nawet o tym ugryzieniu nie wiedział... dopiero dziś ja mu powiedziałam był na urodzinach u brata więc pewnie siedział i patrzył do kieliszka a dzieci robiły co chciały... (tak to zazwyczaj wyglądało) jego mama latała za dzieciakami...

rozmowa... na prawdę nie chce już setny raz rozmawiać ze ścianą bo tak to wygląda... grzecznie poprosiłam żeby tego nie robił i wracał większą uwagę na nią... a on odbiera każdą rozmowe jako atak na niego... a przez hormony dziś dałam się sprowokować tekstem że sama nie jestem lepszą matką... przeważnie każde jego głupie teksty olewałam albo przemilczałam...
ja na prawdę mam wielką wiare w niego że kiedyś to się zmieni ale nie był odpowiedzialny jak mieszkał z nami to jak mam wierzyć że teraz też będzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek gdybym usłyszała takie teksty też bym była zła. Jedyne co Ci pozostaje to następnym razem powiedzieć że nie życzysz sobie palenia przy dziecku, dwa dni chyba Twój były może wyjść na zewnątrz. Tylko nie daj się znowu sprowokować bo jego to pewnie bawi.

Essence to z Alka będzie modniś 🙂 a Ty chcesz drugiego chłopca czy dziewczynkę? bo nie pamiętam już co pisałaś 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Basiu nie widzę tej tabelki.
Cobi- nie mam szczególnego zamówienia co do płci. Fajnie jak bedzie drugi chłopak a jeszcze fajniej jak córka 😉 Oby zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):

Cobi- nie mam szczególnego zamówienia co do płci. Fajnie jak bedzie drugi chłopak a jeszcze fajniej jak córka 😉 Oby zdrowe.


Pytałam bo często dziewczyny jak mają chłopca to marzą o córce i odwrotnie ;-)

zuziek - czy wiesz coś więcej na temat akcji w Europie? chętnie bym sie przejechała ale zastanawiam sie jaka jest szansa dostania sie na usg i przede wszystkim - czy przy takiej wczesnej ciąży w ogóle będzie coś widać? czy to ma sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak nie będzie widać :P przeciesz jak widzisz u swojego gineksa dzidzie to tam też 🙂 pewnosci ci nie dam bo nie wiem ile kobiet przyjedzie szwagierka Wojtka była w zeszłym roku na takiej akcji i się namiejscu nie złapała ale byla z nimi w kontakcie meilowym i umowiona była na inny termin... Też za free..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wrażenie,że czuję już cos w brzuchu.Mąz się śmieje,że to ta glista 😮 🤢 😁
Dziś śnił mi się poród. Był szybki,bezbolesny i dziecko urodzilo się takie małe... Nawet nie wiem jaka płeć. A i jeszcze tak od razu pięknie jadło z piersi i nie bolały przy karmieniu- ehhhh to musiał być sen 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wieczorem najbardziej 🙂

Essence mnie się takie rzeczy śnią jak za dużo o tym myślę... :P tzn. O porodzie ciąży dziecku 😉

Dziewczyny mam pytanie wyczuwacie macice? Bo macam sobie teraz brzuch i moja macica jest już 2cm pod pępkiem... I brzuch mam trochę twardy... Spytam się o to dziś swojego gineksa :P bo pamiętam przy Zuzi twardy brzuch nie wrozyl nic dobrego ale to około 28 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że sie załapie 🙂
ale Ci fajnie że już czujesz ruchy, przy drugiej ciąży podobno szybciej zaczyna sie je czuć. Ja pewnie będe czekać gdzieś do kwietnia ;p
A co do twardego brzucha i macicy to ja sie nie wypowiem bo nie znam sie na tym kompletnie.

Mi póki co sny z dzieciaczkiem w roli głównej minęły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Wieczorem najbardziej 🙂

Essence mnie się takie rzeczy śnią jak za dużo o tym myślę... :P tzn. O porodzie ciąży dziecku 😉

Dziewczyny mam pytanie wyczuwacie macice? Bo macam sobie teraz brzuch i moja macica jest już 2cm pod pępkiem... I brzuch mam trochę twardy... Spytam się o to dziś swojego gineksa :P bo pamiętam przy Zuzi twardy brzuch nie wrozyl nic dobrego ale to około 28 tyg.


Ja wyczuwam macice ale nie zawsze ogolnie czuje ze jest w tym miejscu twarda i brzuch tez czasem lekko twardy. Co do snow to snilo mi sie dzis ze plamilam 🤢 🤢 w snach sie odzwierciedlaja obawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj mam strasznego doła 🥴
Dzien użalania. Wykąpałam się,teraz jakoś ogarnę,zjem obiad i oby się skończył... Może zaproszę koleżankę na kawę co by sie nie dołować do wieczora.

Zniosłam pudła z ciuchami Alka i zaczełam patrzeć co mam. Z racji tego,że mam dziecko z lutego a to drugie bedzie z sierpnia,te poczatkowe ubranka wcale sie nie pokrywaja :/ W wiekszosci same grube welurowe pajacyki,albo wełniane duperele.Na szczescie te juz powyzej 3 miesiaca są cieplejsze i będą akurat. Nie wiem co mnie wzięło na takie porządki. Serio.Robię to i jestem przerażona,że to przecież jeszcze róznie może być i .żebym sie nie cieszyła..... Besztam siebie w myslach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence nie besztaj sie. Dobrze ze myslisz pozytywnie nie martw sie wszystko bedzie dobrze. MOj syn jest z Grudnia ale sadze ze ciuchy mi sie przydadza i na sierpien bo wiekszosc jednam mam bawelnianych i ubieralam na cebulke raczej anizeli kupowalam grube ciuszki 🙂 ale jeszcze nie sprawdzalam wiec chyba niedlugo bedzie trzeba sie wziac za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie!
Nie było mnie parę dni trafiłam do szpitala w sobotę przed południem, wstała rano do łazienki a tu krew, od razu telefon do swojego gin on kazał mężowi przyjechać po receptę na duphaston, ale zaraz ja się źle poczułam,zaczęłam wymiotować więc wtedy mąż zadzwonił po pogotowie,no i mnie zabrali, myślałam że znów będzie powtórka z przed 3 lat, na szczęście w niedzielę już przestałam plamić i dziś wyszłam!!!!! 🙂 ale mam zalecenie leżenie,leżenie,leżenie 🤢
a w czwartek rano jadę znów do szpitala na leczenie depresji choć mam mieszane uczuci co do tego czy to pomoże 🥴
w szpitalu było okropnie, nie spałam całe noce,od 5 duszenie,płacz,lęk ale nikogo to nie obchodziło bo nikt nawet nie zajrzał do mnie przez pierwsze dwa dni,mimo że mówiłam że mam depresje na izbie przyjęć, wiem jedno nigdy nie chcę do tego szpitala wrócić!! Rano na wizycie stanęło 10 osób nad tobą,pielęgniarka przeczytała co biorę i tyle. Mogłam wyjść w każdej chwili i nikt by nie zauważył, tak jak dziś, powiedziałam że chce iść do domu a lekarz ok i poszedł, więc wyszłam bez wypisu i nawet nikt się nie zainteresował mną.
Dziewczyny myślałam że jak zostanę sma w tym szpitalu to trochę mi przejdzie ale było okropnie, bałam się tam,płakałam sama nie wiem czemu,znów czarne myśle, myśle że nie nadaje sie na matke tak jak wy wszystkie,teraz leże w domu i też się boję i płacze jak wytrzymam m-ąc w tym szpitalu bez męża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...