Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,widze że mówicie o glukozie, ja miałam w zeszły piątek, jutro wyniki,powiem szczerze że nizezbyt miłe to picie ale dodałam cytryne i poszło ledwo ledwo,myślalam że zwymiotuje takie to słodkie a ja od poczatku nie mogę jeść słodkiego,najpierw godzinka czekania,pobrała krew i potem znów godzina czekania i jeszcze raz,wynudziliśmy się z mężem że hej 🤢
wogóle to pojechaliśmy na 7 a okazało sie że czynne od 8-pierwsza porażka,potem te dwie nieszczęsne godziny czekania -to druga porażka. a piłam 75
ja zwlekłam się o 9,pewnie bym leżała jeszcze ale mąż mi przywiózł swojego bratanka wiec musiałam wstac,ugotowałam zupę ogórkową,teraz bratowa męża zabrała małego bo jechali po rower dla niego i więc usiadłam zajrzec do was
Wiecie miałam sen,dziwny,śnił mi się mój mąż jako ksiądz 🙃 koszmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Mikussss a ja też prywatnie chodzę do Medicover właśnie. Już mam skierowanie w systemie i wcale nie musiałam odbywać dodatkowych konsultacji lekarskich - ale mnie ta internistka wpieniła wczoraj, że tylko lekarz na wizycie może 😠 jak ja wiem, że nie muszę łazić po lekarzach 😠 Swojego gina mam spoza Medicover.
Daj znać jak po wizycie 😆 na pewno wszystko będzie dobrze 😆

Odnośnie alergii moja Natalka jest alergikiem i ma AZS 😞 na szczęście sobie radzimy z tym wszystkim. Najgorsze były początki.

Basia jak ty masz medicover to pamiętaj, że skierowania na badania zgodnie z kalendarzem ciąży w systemie może Ci wypisać położna, nie trzeba specjalnie chodzić do lekarza.

Dziś mam dzień buczenia 🥴 chodzę i wyję od rana 🥴 w pracy się pilnuję ale rano wyłam jak bóbr 😞 zamknęłam się w łazience.gruba, brzydka, obleśna jestem o 🥴 🥴 😞 😞 😞

Dzieki 🙂
Wiem ze moze wystawic. Szczerze to nigdy nie korzystalam z poloznej. Ja widze mojego lekarza co 3 tygodnie, wiec w sumie nie musialam nigdy z niej skorzystac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kacha ja też ostatnio chodzę i beczę. takie ciążowe humorki albo przesilenie wiosenne. nie wiem. w ogóle mam tak zły humor, non stop się martwię o wszystko. o kase, o mieszkanie, o to czy chce wychodzić za mąż i w ogole o jezu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to w sumie cieszę się, że nie jestem sama z tym buczeniem 😎 🥴 🙂

Basia ja już nie korzystam z gina z medicover, nie odpowiadały mi godziny a i sprzęt mają jakiś kiepski - tu we Wrocławiu przynajmniej. Chodzę do swojego zupełnie prywatnie. A w medicover tylko korzystam z innych specjalistów no i badania robię zgodnie z kalendarzem ciąży. Dobrze, że jest taka możliwość.

Może w piątek się wybiorę na glukozę. To 2 razy pobierają??? Raz przed i potem 2 h po???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
No to w sumie cieszę się, że nie jestem sama z tym buczeniem 😎 🥴 🙂

Basia ja już nie korzystam z gina z medicover, nie odpowiadały mi godziny a i sprzęt mają jakiś kiepski - tu we Wrocławiu przynajmniej. Chodzę do swojego zupełnie prywatnie. A w medicover tylko korzystam z innych specjalistów no i badania robię zgodnie z kalendarzem ciąży. Dobrze, że jest taka możliwość.

Może w piątek się wybiorę na glukozę. To 2 razy pobierają??? Raz przed i potem 2 h po???

Z glukoza sa dwie szkoly. Na pewno pobiora Ci przed. Potem z zaleznosci dzie robisz po wypiciu pobiora Ci po godzinie i po 2 albo tylko po dwoch godzinach. To co jest pewno to to ze beda Cie dwa razy kluc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w laboratorium pobieraja przed,po godzinie i 2 dwóch. Czyli 3 ukłucia grr. ;/

Jezu odliczam ten czas do tej wizyty i doczekac się nie moge. Właśnie wróciłam ze spacerku,teraz czas na kawusie i pączusia mm 😜 troche czas zleci 😆


Polie Mam ostatnio identyczne zmartwienia jak Ty. Wszystkim się martwie chociaż wiem że nie potrzebnie. I wtedy wymyślam problemy których tak naprawde nie ma... grr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa ale jestem szcześliwa. 😁 Ja już po wizycie. Maluszek zdrowy,wszystko jak byc powinno, dobrze się rozwija. Serduszko zdrowe,bije jak bic powinno. Mały waży 431g. Ginekolog sie śmieje że ja chudzinka a dzidzia wyprzedza termin porodu o 2 dni. No i widziałam siusiaka. Na 100% będzie synuś. 😆 Juuupi. 🙂 Według ginekologa zaczełam 22 tydzień. 😉

Dostałam pełno gratisów. Karty rabatowe do smyka,do rossmana i na zabawki z fisher price. 2 pampersy dada,krem z nivea przeciw odparzeniom,sudokrem hmm troche tego jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Aaaa ale jestem szcześliwa. 😁 Ja już po wizycie. Maluszek zdrowy,wszystko jak byc powinno, dobrze się rozwija. Serduszko zdrowe,bije jak bic powinno. Mały waży 431g. Ginekolog sie śmieje że ja chudzinka a dzidzia wyprzedza termin porodu o 2 dni. No i widziałam siusiaka. Na 100% będzie synuś. 😆 Juuupi. 🙂 Według ginekologa zaczełam 22 tydzień. 😉

Dostałam pełno gratisów. Karty rabatowe do smyka,do rossmana i na zabawki z fisher price. 2 pampersy dada,krem z nivea przeciw odparzeniom,sudokrem hmm troche tego jest 😜


Super ja wizyte mam w piatek juz sie doczekac nie moge 🙂 ciekawe czy u mnie bedzie corka jak mam lekkie przeczucie 🙃 🙃 A twoj synus duzy chlopczyk rosnie ale niech rosnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikusss gratuluję synka 🤪

Widziałam naszą tabelkę i coś mi się zdaje że wojna idzie bo chlopaki królują na sierpniowych salonach 🙃 😁

A ja... Leżę już w łóżku... Źle się czuję. Niedobrze mi, brzuch w dół ciągnie albo tylko takie wrażenie. Cały dzień jakiś paskudny.

Ciekawe która z nas pierwsza się rozpakuje 🤪 tak mnie coś naszło choć jeszcze dużo czasu mamy. Bo nasze terminy są orientacyjne a życie pokaże jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha ja zamierzam pierwsza a później Zuziek ...scisnąc poślady bo jest kolejka ha ha ....wszystkie zdążymy w swoim czasie ...
Lekarz i kobietka od badan mówiła ze teraz jest 75 wiec nie wiem dlaczego ci wypisał 50....i każdy na skierwoaniu powinien mieć wypisane ile razy pobierają krew ja miałam 0 i po 2 h
Gratuluje synka , fajne zdjecie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Mikusss gratuluję synka 🤪

Widziałam naszą tabelkę i coś mi się zdaje że wojna idzie bo chlopaki królują na sierpniowych salonach 🙃 😁

A ja... Leżę już w łóżku... Źle się czuję. Niedobrze mi, brzuch w dół ciągnie albo tylko takie wrażenie. Cały dzień jakiś paskudny.

Ciekawe która z nas pierwsza się rozpakuje 🤪 tak mnie coś naszło choć jeszcze dużo czasu mamy. Bo nasze terminy są orientacyjne a życie pokaże jak będzie.


hehe na pewno nie ja 😁 ja z tych ostatnich. Wy bedziecie tulic maluszki a my ostatnie sierpniowki na porodowce krzyczec :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jutro do tego alergologa prywatnie bo na nfz terminy sa na przyszly rok. O homeopacie tez myslalam bo moja kolezanka chodzi z synem ale narazie bez efektow ale w sumie by nie zaszkodzilo napewno. Na ospe zaszczepimy Olge jak wyzdrowieje bo juz nie mam sily do tych chorob 😞 co do eliminacji alergenow to chetnie bym to zrobila ale nie wiadomo o co chodzi, a alergia jak jest ige ujemna to w testach nie wyjdzie wiec dziecko moze byc uczulone a w tescie moze nie wyjsc.
Ja w pierwszej ciazy tez mialam 50 glukozy a teraz 75, doktorka mowila ze teraz daje wszystkim 75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia ale robiłaś testy? Mojej Natalce w skórnych nic nie wyszło ale z krwi owszem. Odnośnie chorób to na bilansie lekarka mowiła by na pneumokoki zaszczepić ale nie słyszałam by szczepienie na ospę coś pomogło. Chyba że źle odczytałam twój post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza lekarka powiedziala ze na testy za wczesnie, zobaczymy co powie alergolog jutro. Na pneumokoki zaszczepimy jak bedzie miec dwa latka bo wtedy wystarczy jedna dawka, do dwoch lat to juz nie daleko a nie chce jej stresowac dwiema bo teraz jeszcze do konca pierwszego trzebaby dwie. Ale jak szczepienie na ospe nie pomoze? jak sie zaszczepi nie bedzie miala ospy i bedzie spokoj, ja mialam ospe w zerowce i byla masakra- mialam chrosty nawet w oczach i dupce w srodku, do tego straszna goraczka, cos tam z tego pamietam ale mama mi opowiadala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉

ja chce żeby młoda przeszła ospe w wieku przedszkolnym najlepiej za rok :P młody wtedy też ją przejdzie i bedzie spokój ja zarażałam się wszystkimi chorobami od siostry odchorowałam 2tyg. i koniec. Każdy lekarz powie że lepiej przejść choroby w wieku przedszkolnym niż potem bo przechodzi się je gorzej i dłużej... i czasem bywają niebezpieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Dobry 😉

ja chce żeby młoda przeszła ospe w wieku przedszkolnym najlepiej za rok :P młody wtedy też ją przejdzie i bedzie spokój ja zarażałam się wszystkimi chorobami od siostry odchorowałam 2tyg. i koniec. Każdy lekarz powie że lepiej przejść choroby w wieku przedszkolnym niż potem bo przechodzi się je gorzej i dłużej... i czasem bywają niebezpieczne...

Hej,
ja mialam ospe jak byla w Anglii w pracy. wtedy mialam jakies 24 lata. Przespalam jakies 48 godzin non stop i po tygodniu wrocilam do pracy.
Co do zarazania sie to nie wiem jak to jest. Moja siostra miala ospe jak byla w przedszkolu i ja sie nie zarazilam za to po dwoch tygodniach dostalam swinke 😉
Jesli chodzi o szczepionke na ospe to Floro jest zaszczepiony. Szczepionka jest darmowa jesli przyniesiesz zaswiadczenie ze dziecko chodzi do przedszkola lub zlobka.

GRATULACJE synka!!! Sliczny jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...