Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dudusia usmialam sie poprawilas mi nastroj 🙂Disel daj znac jak po wizycie....Dziekuje za liste wyprawki jyz sobie sciagnel na tel w pdf liste niebawem bede kompletowac.Wozek znalazlam na allegro za 1000zl 3w1 z gonfola jesienny i na lato z parasolka torba pakowna nosidelko wielofunkcyjne i kurcze jakbym znala plec to juz bym kupila ale musxe tydz jeszcze tydz poczekac a i znalazlam lozko z kolyska polaczone z materacem koldra poduszka przescieradlem rozek baldahim etc full zestaw za 900zl piekne kolory i tez na allegro...kurcze niezle ceny w sklepie bym dala 2razy tyle...juz nie moge sie doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bry bry
Nie wytrzymałam, przy chorobie mojego dziecka tak się denerwowałam, że brzuch mnie bolał i wróciły wymioty. Poszłam dziś do gin. Groszek rozwija się prawidłowo ma 10 cm. Lekarz zgłupiał jeśli chodzi o płeć wracamy teraz do stanu że 50 proc dziewczynka 50 proc chłopiec. Więc nic nie wiadomo.
p.s witam kolejną mamusię, do tabelki dodam ją tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie te ubranka dla niemowlat w jakim proszku pralyscie?Sa jakies specjalne dla malenstw?????I balsamy mydelka oliwki to z jakuej firmy.My uzywamy oliatum.


Do prania Dzidziuś i proszek i płyn do płukania. Do kąpieli płyn od pierwszego dnia życia z Zjajki. Oliwka z Bambino. Do pupy na odparzenia Bepanthen (ta maść dobra na wszystko).
To było u nas.

Pozdrawiamy dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc Dzidzia ma 10,18 cm waży 160g wszytko w najlepszym porządku 🙂 No i wiem kto mieszka pod serduchem 🙂 Będziemy mieć SYNUSIA 🙂 Mąż i gin widzieli siusiorka ale ja nie- taka jakaś plamka 🙂 jesteśmy baaaaardzo zadowoleni 🙂 do tabelki można wpisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kosmetykow to u mnie Lovela proszek lub plyn do prania (delikatniejszych rzeczy). Plynu do plukania nie stosowalam bo nie widzialam roznicy z czy bez. Kosmetyki to ja na Oilatum bazowalam jednak. Drogie ale lepszego zamiennika nie odkrylam choc jak dziec podrosl to testowalam. Do pupy u nas Sudocrem.
Zona, czyzby moje przeczucie mialo byc mylne?? Ja core przeczuwalam dla Ciebie;-) Mam nadzieję, ze u mnie sie plec nie zmieni jednak;-)
Dzisiaj Hubert mi wskoczyl na kolana i przytulil sie tak, ze troche zgniotl brzuch. Od razu poszedl kopniak od siostry;-) Zazdrosnica jedna;-)
Zona, cora juz lepiej sie ma? Ja chlopakow nafaszerowalam lekami na noc. Zobaczymy co jutro bedzie. Starszy antybiotyk i sterydy jedzie a mlodszy zachowawczo poki co ale juz ma kaszel paskudny jak brat tylko dopiero pierwszą dobę gorączkuje - moze sobie poradzi.
Spokojnej nocy mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Lagunka 🙂 fajnie ze do nas dolaczylas 🙂
Oj dziewczyny wspolczuje wam ze was tak meczy 😞 masakra jakas...
Ja odziwo czuje sie dosyc dobrze 🙂 tylko strasznie szybko sie mecze 😁 i wydawalo mi sie ze juz mam spory brzuch i ze juz widac ze jestem w ciazy a nie ze przytylam 😁 a dzis bylam u znajomej co nie wiedziala jeszcze ze jestem w ciazy i zdziwila sie ze to juz 18 tydz bo stwierdzila ze nie widac po mnie czy to ciaza czy przytylam ☺️\'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel gratuluje synusia 🙂 no i super ze wszystko w pozadku 🙂
U mnie do prania byl proszek dzidzius, kapalam w mydelku bambino a potem przeszlam na plyn do kapieli z johnsons baby czy jak sie to pisze 🙂 a po kapieli balsam z nivea bo slyszalam ze oliwka nie jest za dobra bo zamyka pory podobno....ale czy to prawda to nie wiem...na odparzenia to chyba wszystko co bylo mozliwe to przetestowalam bo moja okropnie sie odparzala bo miala problemy z kupkami robila je czesto i rzadkie...no masakra byla...ale mniejsza z tym...ale w zasadzie to dosyc dobrze wypadl krem z nivea albo termentiol w polaczeniu z alantanem...(takie masci z apteki dla niewtajemniczonych 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg ja tak jak Dudasia stosowałam proszek Lovela i płyn lovela -gdzieś taki zestaw na promocji kupiłam i przez pierwsze jakieś 4 miesiące tylko Oilatum do kąpieli skóra po tym cudna -wg mnie nie ma nic lepszego pożniej zaczęłam wprowadzać żel do kąpieli Nivea baby i na tym jesteśmy cały czas 🙂 natomiast bardzo nie polecam żelu Johnson bo uczula u mojej siostry tak było i mój mały tez miał jakieś plamy na ciałku jak wypróbowaliśmy próbkę na ich stronie wtedy można było zamówić próbki 🙂
do pupy miałam i bepanthen i sudocrem oba spoko ale tylko na czerwoną pupkę stosowane tak to oliwką po kąpieli też Nivea Baby ale to już w późniejszym czasie też do dziś 😉
na necie są bardzo dobre okazje cenowe na Oilatum bo w rossmanie fakt z 60 zł....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
z doświadczenia wiem, że najlepszym kremem jest Sudocrem a do kąpieli Oilatum. Próbowałam różnych specyfików ale te zdecydowanie są najlepsze. Fakt, że Oilatum jest dosyć drogi ale naprawdę warto. Starcza również na długo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg ja tak jak Marika 321 nie polecam Johansona u nas i u wielu koleżanek wywołał czerwone plamy na ciele. Oilatum zamieniłam na zjajkę bo tańsza. Do pupy polecam jeszcze alantan krem.
Dudusia : moja córeczka miała noc dziś w miarę, kaszel dalej męczy, katar też. Wizyta u lekarza dała nam tylko tyle że osłuchowo czysto ale to wiedziałam bo mam stetoskop w domu, wszystko co zapisała lekarka stosowałam na własną rękę w domu przed wizytą, prócz kropelek do oczu bo wszystkie na receptę są.

p.s dziś znów zaczęłam od wymiotów, boję się jeść bo czuję że zwrócę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki dziekuje za info my stosujemy mydlo oilatum dosc drogie 25zl ale idealne do skory...Diesel jutro podesle linki na allegro dzis caly dzien mam zajety a musze przysiasc i poszukac tych rzeczy....Milego sloneczneko dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 nadrabiam wasze wpisy. I jestem w ogromnym szoku że nie które z was wymiotują do tej pory. Jednak matka natura była dla mnie łaskawa i przytrafiło mi się to może dwa razy. Fakt że mdłości miałam potworne i ból żołądka lub wątroby przez pierwszy trymestr mnie nie opuszczał tylko o tyle to było dziwne że bolał mnie wieczorami od godziny 18. Śmiałam się że moje dziecko wie że mamusia musi pracować.
Korzystając z faktu że jestem na L4 i mam dużo czasu dla siebie zaczynam zapisywać wasze mądrości na temat pielęgnacji maluszka i wszelkich niezbędnych rzeczy. Boje się że później jak wrócę do pracy nie będę miała na to czasu.
Meg ja też przeglądam allegro i co do łóżeczka myślę ze je tu kupię, większe obiekcje mam do wózka chciałabym go podnieść, zobaczyć jak się składa czy buda chodzi cicho. Fakt że jeszcze nie oglądałam ich w sklepie wiec nie znam cen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka te wozki jak patrzylam w sklepie np smyk czy inny to kwota 2tys w gore wiec na tym zaoszczedze i kupie fajne lozeczlo ze wsxystkimi akcesoriami i w 2tys sie zamkne.A ty juz znasz plec?Ja jak sie dowiem to od razu zamawiam wiele rzeczy z allegro zamawuamy do domu i wszystko git 🙂lipy nie ma 🙂hehe...Nom mnie mdlisci biora od 2dni i zawsze rano siedze na l4 juz 4msc o powrocie do pracy moge zapomniec potem macierzynski roczny i wychowawczy no coz dobrze ze co msc mam kase na koncie 🙂Nom ale coz tak juz kochamy tego szkraba ze dla nuego wszystko maz bedzie pracowal ma wieksza kase a za rok chce swoj gabinet otworzyc wiec mam nadzieje ze sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie!
Ja miałam ten tydzień trochę zalatany. Musiałam podjechać do firmy na jeden dzień, trochę porobić, byłam na badaniach a teraz siedzę na kawce. W badaniach oczywiście wyszła anemia ale to i bez tego wiedziałam po tych omdleniach paskudnych. Mocz tez do kitu 😞 w poniedziałek idę do lekarza mam nadzieje, że poznam płeć bo już mam tyle rzeczy dla maleństwa ale wszystko uniwersalne.

Co do kosmetyków dla malucha ja stosowalam Oilatum tak do roku, może ciut ponad. Do tego krem Oilatum zamiennie z sudocremem i bephantenem choć ten ostatni najcześciej. Oliwki tez nie używałam bo zatyka pory wiec smarowalam W po kąpieli balsamem z pharmacerisa. Proszki i płyny tez u mnie dość długo gościły takie dzidziusiowe bo kocham ten zapach i do 1,5 roku prałat w nich. Ja używałam Jelpa. Do dzisiaj pamietam ten zapach 😉

Zazdroszczę wam, ze możecie wybierać teraz wózek. Ja już mam po W wózki. Jakbym mogła to bym jeszcze raz porządnie sie wszystkim przyjrzała, oglądajcie dokładnie, przejedzcie sie, podniescie, rozłóżcie itp. Ja wybierałam bo mi sie podoba design i wyszło tak sobie. Nie mowię ze tragicznie ale mogłam wybrać lepszy. A łóżeczko jednak zdecydowałam kupić drewniane taki klasyczne do tego komoda z przewijakiem i szafa tak jak przy W. Jakoś nie mogę sie przekonać do turystycznego na stałe. 🤨

Karlosita trzymam kciuki za Twoje zdrówko! Na pewno będzie wszystko w porządku! Nie ma innej opcji.

Diestel gratuluje synusia 😆

Lagunka super, ze dolaczylas. Gratuluje i witam 🙂

Zonanagazie ty sie wykonczysz kobito. Współczuje takiego paskudnego samopoczucia. Ale na pocieszenie jedno jest pewne. Przytyjesz najmniej z nas i o wagę nie masz sie co martwic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety płci jeszcze nie znam bo moje kochane maleństwo jest tak zafochane jak tylko mam badanie usg to jest odwrócone tyłem i główką w dół. A połówkowe usg będę miała 25 kwietnia. Nie wiem jak wytrzymam przez ten czas 😞. Mam pytanie do tak zwanych pierworódek czy czujecie już ruchy. Bo ja jeszcze nie i zaczyna mnie to niepokoić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka napisał(a):
Niestety płci jeszcze nie znam bo moje kochane maleństwo jest tak zafochane jak tylko mam badanie usg to jest odwrócone tyłem i główką w dół. A połówkowe usg będę miała 25 kwietnia. Nie wiem jak wytrzymam przez ten czas 😞. Mam pytanie do tak zwanych pierworódek czy czujecie już ruchy. Bo ja jeszcze nie i zaczyna mnie to niepokoić.


Lagunko nie jestem pierworódką ale od mojego porodu minęło nie tak wiele czasu i się wypowiem. Płeć poznałam późno bo w 6 miesiącu, a ruchy poczułam koło 22 tyg więc spokojnie nie martw się. Wiem że łatwo się pisze, a ty tak będziesz się denerwować, ale może odrobinę mniej, dzięki nam. Pamiętam jak było u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Langunka ja we wtorek bede w 18tc i poki co nie czuje ruchow dziecka a jedynie perystaltyke jelit wiec nie jestes sama 🙂wizyta 15kwietnia i tez doczekac sie nie moge .Ja dxis na spotkanku z kolezankami z pracy duzo newsow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Lagunka ja tez nie jestem pierworodka ale tez sie wypowiem zeby cie uspokoic 🙂 w pierwszej ciazy tez tak jak Zona ruchy poczulam dopiero cos kolo 21-22 tyg a teraz niby czasami mi sie wydaje ze cos czuje ale juz sama nie wiem czy to nie jelita czasami 🥴 co do tych wszystkich kosmetykow to ja mysle ze i tak kazda musi sama ze tak powiem przetestowac na wlasnej skorze co jest najlepsze...z tym Johnsonem faktycznie jest roznie...ja tez slyszalam ze mocno uczula bo jest bardzo perfumowany a potem dostalam go w prezencie i sprobowalam i okazalo sie ze jest fajny 🙂 a jezeli chodzi o wozek to ja wlasnie tez mam po mojej juz wozek wiec teraz wyboru juz nie mam 🙂 a lozeczko tak jak juz wczesniej pisalam przy Lenie mialam turystyczne i teraz tez zamierzam takie samo kupic bo jestem z niego bardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam 🙂co taka cisza....jaki ja dzis mialam sen no masakra.Jestem u ginekolog swojej i ona mowi ze dziecko nie zyje ze serduszko nie bije od kilku tyg.O boze az sie obudzilam a potem pochowalismy nasza coreczke....Ja juz schizuje nom nawet sny mnie dopadaja idiotyczne......Cholerka no 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 jak zwykle weekend to dziewczyny zniknely 🙂 Meg okropny sen 😞 masakra 😞 ale obawiam sie ze przed nami jeszcze pewnie nie jeden taki sen 😞 teraz jeszcze nie mialam ale w poprzedniej ciazy pamietam ze nie raz mi sie snilo 😞
a u mnie oczywiscie sielanki byc nie moze...i tescia mam w szpitalu 😞 malo tego....on jest na kardiologii...serce slabe...oni chca dac mu rozrusznik a on powiedzial NIE!!!!a dlaczego?? BO NIE!!! i za nic nie chce sie dac przekonac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...