Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze Projusta przykro mi że nie idzie "tak gładko" 😞 Ale najważniejsze że dostrzeżono problem i w porę jest reakcja. A miałaś mierzoną dokładnie szyjkę, wiesz ile ma? A to cc to z jakich powodów miałabys mieć? Kurcze ja wczoraj tak się naczytałam o tych moich krwotokach poporodowych że aż mi się słabo zrobiło 🤢 Sporo dziewczyn pisało że po jednym takim porodzie i już za drugim razem lekarze proponowali cesarkę.. Nie wiem czy to nie przesada a z drugiej strony u mnie było dwa razy i teraz jest jeszcze więsze prawdopodobieństwo, ale cesarki nie chciałabym chociaż boję się bardzo tego krwotoku 😞

Trzymajcie jutro kciuki, mam USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinia gratulacje 🙂 no to księżniczka P oustawia chlopakow 😉.

Ja w sb mam to wesele i buty szpilki.... przez tą szyjka założę je tylko na chwilkę na ślub chyba i już. Ech. Przyzwyczaiłam się już ze zazwyczaj u mnie wszystko jest pod gorke 😉 oby tylko gorzej nie było. Najważniejsze ze dzidzia ładnie się rozwija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
projusta najważniejsze że lekarz zauważył, że cos jest nien tak i masz to pod kontrolą, a passer to jeszcze nie koniec świat.
Kinia super że będzie dziewczynka, będziesz miała jakąs odmianę przy 3 dzieciaczku.
Do mnie dziś przyjeżdzają teście bo od piątku rano zostaja sami z moją Igusią. Strasznie sie martwie jak to bedzie bo pierwszy raz zostawiam ją na 2 noce bez mamy i taty. Mam nadzieję, że za bardzo nie da sie dziadkom we znaki i sobię z nią poradza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zadzwoniłam do znajomej położnej i podobno te lakuny to jakieś wolbe przestrzenie i nic się nie dzieje. Po prostu różne szkoły lekarzy i akurat ten tak napisał bo "jest ładnie" 😉

W takim razie skoro płeć u nas już pewna to imię też już mamy - będzie Lilka 🙂 Nikuś już dzisiaj mówił "Lilusiu kocham Cię" 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny… trochę mnie tu nie było w wersji ,,piszącej” ale za to w ,,czytającej” tak 🙂… nie miałam czasu… problemy rodzinne… postaram się was nadrobić choć to nie będzie łatwe 🙂

Słoneczko 1992 super, że nowy lekarz okazał się fajny… to ważne aby czuć się swobodnie i wychodzić zawsze doinformowanym 🙂 Bardzo zazdroszczę, że już remont pokoju masz za sobą … u nas jest wszystko przed i nawet nie mamy koncepcji jak to zrobić… echh aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl 🙂

Projusta u nas na razie też zakupy pełną parą ale właśnie do przedszkola 🙂 czy twoja Dobrusia też jest taka podekscytowana całą tą sytuacją?? Hehe dzieci potrafią zaskakiwać 🙂 na szczęście i w lody da radę wetknąć świeczkę 🙂 no i widać, że mała ma już wyraźnie swoje zdanie 🙂 U mnie tak jak i u Ciebie ciuszki dopiero po 3mcu mam tyle że kombinezony dwa mi zostały dla takiego malucha 😁 Nauka jazdy na rowerze jest czasem bolesna… u nas też nie obyło się bez siniaków… Ten cellulit to zmora… ja nie mogę za żadne skarby się go pozbyć… ale ostatnio oglądałam Pani Gadżet, i pokazywała tam że jest urządzenie oczywiście w salonach kosmetycznych które skutecznie rozbijają cellulit 😉 koszt 40 zł 1 zabieg… więc jakieś światełko w tunelu jest  Co do wagi to u mnie 23 na plusie teraz mam nadzieję że za wiele nie dojdzie i jednak zrzucę co nie co  Bieganie nocne do toalety już mam we krwi ;D… powoli się przyzwyczajam 😁

Kinia_nh to widzę, że kolejny przedszkolak się szykuje 😉 w sumie ty już masz wprawę z wysyłaniem do przedszkola ja to świeżyzna i przeżywam to niemiłosiernie…
Moja córcia to Laura urodzona w styczniu 24.01.2012 🙂 także wstrzeliłam się w podobny termin heh. A no i wszystkiego dobrego dla Jasia… spóźnione mocno ale szczere 😉 mnie na szczęście jeszcze nie dopadł taki ból żeby coś brać no ale jeszcze trochę drogi przede mną więc kto wie jak to się będzie miało… 🙂 Chuderlaczek z ciebie także się nie przejmuj 😁 ja mam problem z większą ilością masy hehehe Co do witamin to na pewno ważne bo wspomaga rozwój malucha, ale nie przejmuj się tym aż tak bo wiele z nich spożywamy w samym jedzeniu więc na pewno z maluchem wszystko ok. ooo i gratuluję dziewczynki 😁 heh mała zmiana w oczekiwaniach 😁

Dora2 Jaki rozmiar czapeczek kupiłaś bo mi nie została ani jedna dla takiego malucha (koleżanki chyba zapomniały oddać…) a nie pamiętam kompletnie jak mniej więcej to się określa…. Co do ruchów to ja czuję od 8.08 🙂byłam zdziwiona że tak szybko… no i z każdym tygodniem się nasilają 🙂, oj biedny ten twój Kevin, uczulenie na słońce to nic dobrego 🙂… Oj z ogórkami to i ja się namęczyłam 65 słoików zrobionych… plus 23 słoiki buraczków i 15 z czerwoną papryką 🙂 3 dni roboty (dobrze że już za mną), no i gratuluję drugiego synka 🙂

Aldona757 z tymi rozmiarami to chyba każdy ma problem… ja zawsze kupuję na ,,oko” bo innej opcji nie widzę… raz ma 98-104 innym 110-116…no i gratuluję chłopca . U mnie z kg to już 3 na plusie ale to i tak lepiej niż w 1 ciąży 😁 więc się pocieszam i ograniczam hehe, ja wczoraj odkupiłam od koleżanki Tako Warrior i jest rewelacyjny jak dla mnie …


Rowerki biegowe… my zrobiliśmy błąd bo nasza córcia nauczyła się na rowerku z pedałami i teraz nie trzyma równowagi a na biegowych nie chce jeździć…

Annkkkaaa moim zdaniem kupno ubranek i ogólnie potrzebnych akcesoriów dla malucha jest obojętne od kiedy się zacznie, ważne żeby jak się dzidzia urodzi nie okazało się że połowy rzeczy nadal nie ma 😉… choć i takie pary znam co zakupy robią po porodzie 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii wow szacun za takiego posta! 🙂
Dziękuję za życzenia dla Jasia i za gratulacje Córci 🙂 No będzie to ciekawa odmiana 😁 Szkoda tylko że wyszłam z wprawy z zakupami dla nowordka, ostatnio to robiłam dla Pierworodnego czyli 5lat temu 😁 Ale koleżanki stycznióweczki na pewno pomogą co i ile 😉
A no i mam nadzieję że wszystko Ci się poukładało o będziesz z nami częściej 😘

Dziewczynu to która teraz w następna w kolejności na połowkowe? 🙂 Ciekawa jestem jak nam się rozłoży "płciowo" ten styczeń 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia_nh ja byłam wczoraj u ginekologa.. płeć nadal nie znana... ukrywa się jak nie wiem co 🙂 poza tym rośnie zdrowo waży około 300g na razie jest nadal pośladkowo ułożone no ale to jeszcze daleka droga więc może się poobracać 🙂.

Z wyprawką to i ja mam problem bo nie pamiętam czego ile było mi trzeba 😁... no ale może uda mi się trochę pamięć odświeżyć i będzie ok 🙂

Myślę czy nie iść za tydzień na usg osobno aby płci poszukać ;D tyle że nie wiem czy to nie zaszkodzi dziecku.

Aaa no i mój facebook to Pamela Dyda Brzeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii moja wiedza na temat USG jest taka że nie dowodów ani na to że szkodzi ani na to że nie szkodzi dziecku. Znam pełno dziewczyn które co wizytę mają.. Ja w tej ciąży poza tymi na NFZ, zrobiłam dwa dodatkowe i też nie wiem czy nie zrobię jeszcze jedbwgo bo na NFZ dopiero chyva po 30tc jakoś. Zastanawiam się też nad 3d/4d tak żeby solidnie posprawdzać i upewnić się że Córcia 😉 Bo trochę różu już kupiłam 😁

No a poza tym Pamii to świetnie że dzidziuś zdrowo rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja USG mam co wizytę czyli co 4 tygodnie i w pierwszej ciązy co byłam u lekarza tomi robił. My juz po weselu. Wróciliśmy do domu i padnieta jestem po 5 godzinach podróży ale bylo fajnie. Igusia jakos przezyła z dziadkami i nawet jakos specjalnie nie zareagowała na nasz powrót. Mój mały kopie ostatnio jak szalony, dziś rano nawet gołym okiem było widać jak mi się brzuch rusza. Śmiesznie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też po weselu. Dobrisia się wyznaczyła. Ja średnio bo wolałam oszczędnie z tą moją szyjka skracajaca sie:/ ale i tak było fajnie. U mnie z tymi ruchami różnie. W jednym dniu czuję bardziej innego dnia czuję mało. Pewnie dlatego ze mój t luszczyk amortyzuje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Ja dzisiaj mam wizytę u gin także trzymajcie kciuki 🙂

Aldona to fajnie że Mały już tak zaznacza swoją obecność 😉 Będzie piłkarz 😁 No i super że wesele udane 🙂

Projusta szkoda że nie mogłaś porządnie się zabawić ale chciaż tyle że w ogóle mogłaś iść a nie już uziemiona w łóżku.

Co do ruchów to u mnie dość słabiutko i raczej rzadko. Zdarza się tak że czuć pod ręką ale to dosłownie kilka razy tak miałam. Z Chłopcami to już porządnie czułam. Najwidoczniej Księżniczka będzie delikatniejsza 😉 Albo mój tłuszczyk po Jasiu skutecznie mi utrudnia odczucia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Ciężarówki!
dawno do Was nie zaglądałam, bo po prostu nie mogłam się przemóc 😞 bardzo cieszę się Waszym szczęściem. A teraz wreszcie szczęście uśmiechnęło się do mnie. Prawie już zaczęłam się poddawać, a okazało się, że będziemy mieli drugie dziecko 🤪 jestem w 5 tc !!!
W czwartek idę do lekarza, żeby zobaczyć czy wszystko ok, ale nie ma żadnych oznak nieprawidłowości, więc jestem dobrej myśli 🙂
Nie będę więcej Was zanudzać. Trzymajcie się cieplutko i powodzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia ja mam tylko luteine dopochwowo. Wcześniej miałam szyjki 3 cm teraz 2.5 cm. Mój lekarz kazał mi to "brac" dwa tygodnie. 4 sierpnia mam kolejną wizytę i ma sprawdzić czy luteine pomogła czy jednak trzeba szew/pessar. Nie mówił nic o oszczędzaniu się... Ale ja pamiętam ze w pierwszej ciazy miałam prowadzić oszczędny tryb życia... A tobie co powiedział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia ja mam tylko luteine dopochwowo. Wcześniej miałam szyjki 3 cm teraz 2.5 cm. Mój lekarz kazał mi to "brac" dwa tygodnie. 4 sierpnia mam kolejną wizytę i ma sprawdzić czy luteine pomogła czy jednak trzeba szew/pessar. Nie mówił nic o oszczędzaniu się... Ale ja pamiętam ze w pierwszej ciazy miałam prowadzić oszczędny tryb życia... A tobie co powiedział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...