Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MariKate napisał:

Słyszałyście dziewczyny, że jednak będą badania przesiewowe w kierunku SMA od tego roku? Niestety w tym roku tylko w 10 województwach, a dopiero w przyszłym roku w całej Polsce 🤨

A wiadomo, o które województwa chodzi?Niezależnie od tego, my się chyba już nie zalapiemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MariKate napisał:

No ja dzisiaj też za duża porcje na śniadanie zjadłam i dodatkowo z żółtym serem który chyba rzeczywiście mi nie służy i cukier był 144. Mi tak średnio raz na tydzień albo na 2 zdarza się przekroczenie właśnie głównie po śniadaniach, ale mój diabetolog twierdzi że takie pojedyncze wyskoki to nic złego. 

Zmierzyłam cukier i po takim zestawie (2 oponki, mandarynka, 1/2 jogurtu naturalnego i kawka) po godzinie było 96 ☺️ może jeszcze na podwieczorek coś takiego sobie skomponuje 😅

Hej 😉Wczoraj właśnie poszłam na całość i zjadłam dwa pączki, praktycznie pod rząd a przed tym mały obiad. Niestety nie wyszła mi ta logistyka, miałam wczoraj za dużo rzeczy, by jakoś sensownie to rozplanować. Myślałam, że cukier poszybuje a tutaj robię pomiar i 113.  Także upiekło mi się a warto było, bo jednak jeden nadmuchany paczek to zjadasz w dwie sekundy. Nie rzutowało to na późniejsze pomiary. Miałam iść na spacer zaraz po tym incydencie, ale termometr wskazywał -13 więc sobie odpuściłam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Emi_ja napisał:

Hej 😉Wczoraj właśnie poszłam na całość i zjadłam dwa pączki, praktycznie pod rząd a przed tym mały obiad. Niestety nie wyszła mi ta logistyka, miałam wczoraj za dużo rzeczy, by jakoś sensownie to rozplanować. Myślałam, że cukier poszybuje a tutaj robię pomiar i 113.  Także upiekło mi się a warto było, bo jednak jeden nadmuchany paczek to zjadasz w dwie sekundy. Nie rzutowało to na późniejsze pomiary. Miałam iść na spacer zaraz po tym incydencie, ale termometr wskazywał -13 więc sobie odpuściłam 😊

Co nie oznacza, że np. po 15 minutach mógł cukier wystrzelić.. 😈 Ja zjadłam wczoraj dwa 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Co nie oznacza, że np. po 15 minutach mógł cukier wystrzelić.. 😈 Ja zjadłam wczoraj dwa 🙈

Mógł wystrzelić, ale to akurat jest norma, także u osób zdrowych, które zjedzą posiłek wysokoweglowodanowy. Kluczem jest metabolizm węglowodanów i to to jest zaburzone w naszej cukrzycy😊 Jeśli w tym czasie byłaś nie zakupach, to na pewno cukier szybko został poskromiony 😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam ubranka dla Leosia i zorientowałam się, że mam kilka w rozmiarze 52. Myślę czy nie spakować ich do szpitala bo są niewiele mniejsze od 56 a może będą lepiej leżały (nie wisiały) na maluszku. Miałam pakować głównie 56 i może komplet 62 ale one wyszystkie wydają się wręcz ogromne (nawet 56). Mamusie, które mają już dzieci, podpowiedzcie jak to wyglądało z waszego doświadczenia? Czy 56 nie były jednak trochę na wyrost? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Do_Mi napisał:

Właśnie przeglądam ubranka dla Leosia i zorientowałam się, że mam kilka w rozmiarze 52. Myślę czy nie spakować ich do szpitala bo są niewiele mniejsze od 56 a może będą lepiej leżały (nie wisiały) na maluszku. Miałam pakować głównie 56 i może komplet 62 ale one wyszystkie wydają się wręcz ogromne (nawet 56). Mamusie, które mają już dzieci, podpowiedzcie jak to wyglądało z waszego doświadczenia? Czy 56 nie były jednak trochę na wyrost? 

U mnie 56 było za małe i teraz tylko mam 2 bodziaki i dwa śpiochy na 56 a reszta 62 i większe 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Moja młodsza córka urodziła się 58 długa, 3870kg, więc raczej duże dziecko, ciuszki na 56 były ok.Starsza córka urodziła się 3510kg, 56cm i ciuszki na 56 były obszerne, ale myślę, ze w mniejsze bym nie szła.Te 52 to raczej dla wcześniaka.I nawet gdy rodziłam, to lekarze mówili , że przy jednej i drugiej będą dzieci powyżej 4kg to na szczęście takiej wagi nie dobiły 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Do_Mi napisał:

No to nieźle. A lekarz mówił Ci że dziecko może urodzić się długie? 

Teraz jak o tym myślę, to w sumie kilka razy lekarz się smiał, że mała ma długie nogi, ale jakoś nie brałam tego aż tak poważnie do siebie 🙈 z wagą do porodu to się o 800g pomylili i głównie z tego powodu 56 było za male🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Do_Mi napisał:

Właśnie przeglądam ubranka dla Leosia i zorientowałam się, że mam kilka w rozmiarze 52. Myślę czy nie spakować ich do szpitala bo są niewiele mniejsze od 56 a może będą lepiej leżały (nie wisiały) na maluszku. Miałam pakować głównie 56 i może komplet 62 ale one wyszystkie wydają się wręcz ogromne (nawet 56). Mamusie, które mają już dzieci, podpowiedzcie jak to wyglądało z waszego doświadczenia? Czy 56 nie były jednak trochę na wyrost? 

Moi chłopcy obaj urodzili się 56cm. Starszy ważył 3710g a młodszy 3660g i ubranka na 56 były akurat i dość szybko wyrośli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Moja młodsza córka urodziła się 58 długa, 3870kg, więc raczej duże dziecko, ciuszki na 56 były ok.Starsza córka urodziła się 3510kg, 56cm i ciuszki na 56 były obszerne, ale myślę, ze w mniejsze bym nie szła.Te 52 to raczej dla wcześniaka.I nawet gdy rodziłam, to lekarze mówili , że przy jednej i drugiej będą dzieci powyżej 4kg to na szczęście takiej wagi nie dobiły 👌

Czy to ty pisałaś, że masz w domu detektor tętna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Rozumie i co Wam wyszło? Ja miałam robione teraz tak czysto przypadkowo przy okazji innego problemu. Wyszło że mam IGG dodatni IGM ujemny czyli, że już kiedyś przechodziłam to zakażenie, chyba bezobjawowo zupełnie no w ogóle nie mam pojęcia kiedy. A teraz wyczytałam jakie to w ciąży groźne i właśnie się zastanawiałam czy ktoś to bada bo ja przed ciąża nie miałam tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Rozumie i co Wam wyszło? Ja miałam robione teraz tak czysto przypadkowo przy okazji innego problemu. Wyszło że mam IGG dodatni IGM ujemny czyli, że już kiedyś przechodziłam to zakażenie, chyba bezobjawowo zupełnie no w ogóle nie mam pojęcia kiedy. A teraz wyczytałam jakie to w ciąży groźne i właśnie się zastanawiałam czy ktoś to bada bo ja przed ciąża nie miałam tego badania.

Cytomegalie dorosły człowiek przechodzi podobnie jak silne przeziębienie czy grypę. Pewnie coś takiego miałaś. Większość osób która ma kontakt z małymi dziećmi ją przeszła nawet o tym nie wiedząc. Niestety jest groźna dla płodu więc w powinna być badana na początku ciąży ale jak jest to nie mam pojęcia. Natomiast jest to jedno z podstawowych badań bez których nie można zacząć procedury in vitro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Do_Mi napisał:

Cytomegalie dorosły człowiek przechodzi podobnie jak silne przeziębienie czy grypę. Pewnie coś takiego miałaś. Większość osób która ma kontakt z małymi dziećmi ją przeszła nawet o tym nie wiedząc. Niestety jest groźna dla płodu więc w powinna być badana na początku ciąży ale jak jest to nie mam pojęcia. Natomiast jest to jedno z podstawowych badań bez których nie można zacząć procedury in vitro. 

No właśnie też tak myślę że powinna być badana przed ciąża lub na samym początku podobnie jak rozyczka, toxoplazmoza. Niestety ani w jednej ani w drugiej cytomegalii nikt mi nie zlecal. Teraz miałam dopiero badane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...