Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, dorcia6579 napisał:

Hej, 

Ja dziś bardzo mało spałam, bo późno poszłam spać, a rano musiałam wstać, bo właśnie dojeżdżam do Szczecina na wizytę u gina.

A Ty jak tam dzisiaj?

Ja póki co w porządku 😉 Czekam aż panie w przedszkolu będą dzwonić, bo młody poszedł w wisielczym humorze do przedszkola 😅

 

@Natalika spokojnie, na pewno nic złego się nie wydarzy 😊 

 

Dajcie znać jak już będziecie po wizytach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, banasiatko napisał:

Ja póki co w porządku 😉 Czekam aż panie w przedszkolu będą dzwonić, bo młody poszedł w wisielczym humorze do przedszkola 😅

 

@Natalika spokojnie, na pewno nic złego się nie wydarzy 😊 

 

Dajcie znać jak już będziecie po wizytach 😉

Moja młodsza dziś zastrajkowała i została w domu...Więc zostały obie w domu, bo starsza ma nadal nauczanie zdalne...aż się boje co zastane jak wrócę..póki co jeszcze nie dzwonią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się od wczoraj fatalnie czuje. Córa z przedszkola przyniosła katar (ją już w sobotę zaczęło męczyć) i musiałam się od niej zarazić. Leci mi z nosa i dodatkowo zaczynam czuć gardło 🤨 wczoraj wieczorem wzięłam tabletki na gardło dla ciężarnych, ale miały jakis tam cukier i dziś rano miałam wynik zawyzony 😔 muszę znaleźć jakąś inną alternatywę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, MariKate napisał:

Ja się od wczoraj fatalnie czuje. Córa z przedszkola przyniosła katar (ją już w sobotę zaczęło męczyć) i musiałam się od niej zarazić. Leci mi z nosa i dodatkowo zaczynam czuć gardło 🤨 wczoraj wieczorem wzięłam tabletki na gardło dla ciężarnych, ale miały jakis tam cukier i dziś rano miałam wynik zawyzony 😔 muszę znaleźć jakąś inną alternatywę... 

Popłukaj sobie gardło wodą utlenioną albo wodą z sodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Natalika napisał:

Cukrem też się denerwuje, ale oprócz tego mam wrażenie że coś jeszcze jest. Wypiłam melise zaraz pójdę się wykąpać. Będzie dobrze 🙂

Pełen luz, stres tylko potęguje głupie odczucia.

Ja właśnie czekam na wizytę, aczkolwiek standardowo się tu przedłuża, przede mną jest babka, która miała wizytę na 9, ja mam na 10, a jeszcze przed chwilą przyszła co miała na 9:45...w dodatku babka z rejestracji poszła jedną ciężarną zaprowadzić na izbę przyjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 9.02.2021 o 08:23, Emi_ja napisał:

Później, jak brzuch będzie większy, to pewnie z automatu bedziesz przybierać inne pozycje. Śmieszy mnie to, że podają wszędzie, że w ciąży powinno się spać na lewym boku...Który normalny człowiek jest w stanie spać w jednej pozycji przez całą noc. To nierealne😶🤨

to nie realne, a ja jednak tak musze 😛 wystarczy że przełoże się na prawy i dzidzia się tłucze... na brzuchu to nawet moge zapomniec bo taki wielki, a jak leże za długo na plecach to też mi nię wygodnie  😞 no i zostaje lewy bok ,,,,

 

a w lux med nie ma poloznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jakiś czas temu zapisałam się do bebiclubu bo wyskoczyła mi kiedyś reklama, że przy rejestracji dostaje się w prezencie termoforek z pestek wiśni. Czytalam różne opinie, że jednym dziewczyna ta paczka dotarła, a innym nie, ale stwierdziłam że co mi szkodzi spróbować. Nawet już o tym zapomniałam, a tu przed chwilą był listonosz i przyniósł paczuszkę ☺️ naprawdę się miło zaskoczyłam ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Mamusie !! macie takie urocze brzuszki ❤️ ale kilka z was to ma takie małe groszki, że jak jak się najem to tak wyglądam 😛

Ja mam taki brzuszek jaki miałam przed samym porodem z pierwszym synem, a wszystko dlatego, że rozeszły się mięśnie, a mi się ćwiczyć nie chciało... nie wiem jak inaczej to tlumaczyć.

Nie przejmujcie się dodatkowymi kg bo z reguły dużo się traci przy samym karmieniu plus spacerki z wózkiem też pomagają. ja też zawsze myślę, że wole mieć +1kg niż jakieś braki w organizmie które wyjdą po ciąży. Wiadmo, że dzieciaczki wezmą to co najlepsze.

 

 

Ja wczoraj miałam glukozę i całe szczęście wyszła poprawnie, dziś za to kolposkopie i strasznie się namęczyłam na tym badaniu 😞 dodatkowo muszę powtórzyć w 35tyg a boję się bo ono jest takie nie przyjemne, że mam wrażenie, że poród może się od niego zacząć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja już po wizycie, oczywiście bez USG 🤬, tylko badanie ginekologiczne  i słuchanie serduszka detektorem, co sama w domu sobie mogę posłuchać... Za 3 tygodnie mam kolejna wizytę a i mam się umówić gdzieś u siebie na badanie III trymestru , tak aby mieć wynik na kolejną wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mami napisał:

Mamusie !! macie takie urocze brzuszki ❤️ ale kilka z was to ma takie małe groszki, że jak jak się najem to tak wyglądam 😛

Ja mam taki brzuszek jaki miałam przed samym porodem z pierwszym synem, a wszystko dlatego, że rozeszły się mięśnie, a mi się ćwiczyć nie chciało... nie wiem jak inaczej to tlumaczyć.

Nie przejmujcie się dodatkowymi kg bo z reguły dużo się traci przy samym karmieniu plus spacerki z wózkiem też pomagają. ja też zawsze myślę, że wole mieć +1kg niż jakieś braki w organizmie które wyjdą po ciąży. Wiadmo, że dzieciaczki wezmą to co najlepsze.

 

 

Ja wczoraj miałam glukozę i całe szczęście wyszła poprawnie, dziś za to kolposkopie i strasznie się namęczyłam na tym badaniu 😞 dodatkowo muszę powtórzyć w 35tyg a boję się bo ono jest takie nie przyjemne, że mam wrażenie, że poród może się od niego zacząć.

 

 

Jak się mięśnie rozchodzą to żeby krzywdy sobie nie zrobić najpierw do fizjo, a dopiero ćwiczenia 😉 Ja też mam duży brzuszek. Trzecia ciąża w końcu 🤷 Ważę już więcej niż na końcu poprzedniej ciąży, ale i tamtą ciążę zaczynałam z wagą dwadzieścia kilo mniejszą niż tą 🙈 Boję się że do porodu to będę wyglądać jak słoń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzień zapowiada się pozytywnie. Czytam o diecie, planuje zakupy dla siebie, bo chłopaków na bank na drastyczne zmiany żywieniowe nie namówię 😁

Wczoraj pochwaliłam się, że dobrze sypiam, więc dzisiaj pół nocy się męczyłam: przerwa od godziny 3 do 5. I w związku z tym mam pytanie: czy jeśli budzę się na tak długo to wtedy powinnam zmierzyć cukry na czczo? A może nawet jeśli jest tylko krótkie wybudzenie na siku? 

I nie doczytałam jeszcze, czy kromkę chleba mogę posmarować masłem, jogurtem, pastą, humusem albo serkiem typu almette? Nie potrafię zjeść suchej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, banasiatko napisał:

Jak się mięśnie rozchodzą to żeby krzywdy sobie nie zrobić najpierw do fizjo, a dopiero ćwiczenia 😉 Ja też mam duży brzuszek. Trzecia ciąża w końcu 🤷 Ważę już więcej niż na końcu poprzedniej ciąży, ale i tamtą ciążę zaczynałam z wagą dwadzieścia kilo mniejszą niż tą 🙈 Boję się że do porodu to będę wyglądać jak słoń. 

Słonie są urocze ☺️

Sama pewnie będę jednym z nich, więc tak sobie pozytywnie wmawiam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KahnaMaj napisał:

Słonie są urocze ☺️

Sama pewnie będę jednym z nich, więc tak sobie pozytywnie wmawiam 😁

Mnie przed chwilą naszła taka refleksja a propo słoni. Mianowicie zastanawiałam się czy słonie mogą mieć nadwagę 😅 Mogą, jakby ktoś też się nad tym zastanawial 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 minut temu, banasiatko napisał:

Jak się mięśnie rozchodzą to żeby krzywdy sobie nie zrobić najpierw do fizjo, a dopiero ćwiczenia 😉 Ja też mam duży brzuszek. Trzecia ciąża w końcu 🤷 Ważę już więcej niż na końcu poprzedniej ciąży, ale i tamtą ciążę zaczynałam z wagą dwadzieścia kilo mniejszą niż tą 🙈 Boję się że do porodu to będę wyglądać jak słoń. 

prawda, fizjo uroginekologiczny to powinien nam od ciąży towarzyszyć.

Ja też poprzednią zaczynałam z niższą wagą, więc teraz będzie kolorowo,,, w maju będę się turlać bo już dziś jest ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Ja już po wizycie, oczywiście bez USG 🤬, tylko badanie ginekologiczne  i słuchanie serduszka detektorem, co sama w domu sobie mogę posłuchać... Za 3 tygodnie mam kolejna wizytę a i mam się umówić gdzieś u siebie na badanie III trymestru , tak aby mieć wynik na kolejną wizytę.

Czyli jechałaś taki kawał a największej przyjemności z badania nie było. Znam to niestety dobrze, u mojego lekarza w gabinecie też nie ma aparatu do usg, muszę się osobno umawiać prywatnie, albo czekać na to planowane na NFZ. Początkowo mi to przeszkadzało, ale teraz tak szybko czas płynie, że nawet nie zauważam. Jednocześnie mam świadomość, że jakby coś się działo, to w trybie pilnym jestem kierowana do pracowni USG, więc na zapas staram się nie przejmować. 

Tylko teraz musisz znaleźć dobrego lekarza, żeby III prenatalne ogarnąć. Na pewno się uda ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, banasiatko napisał:

Mnie przed chwilą naszła taka refleksja a propo słoni. Mianowicie zastanawiałam się czy słonie mogą mieć nadwagę 😅 Mogą, jakby ktoś też się nad tym zastanawial 😂😂😂

Niestety ich to też nie ominęło. 

Zostaje nam się cieszyć, że ciąża u człowieka nie trwa jak słoniowa 21 miesięcy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 minutę temu, KahnaMaj napisał:

Niestety ich to też nie ominęło. 

Zostaje nam się cieszyć, że ciąża u człowieka nie trwa jak słoniowa 21 miesięcy😁

o to ciekawostka 🙂 

9 msc wystarczy w zupełności, mam wrażenie, ze i tak szybko zleciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie 9 miesięcy czekania na szkraba wystarczy☺️ Szczególnie, jeśli ktoś długo się o niego starał. I tak wydaje mi się, że czas szybko mija. Szybciej, niż się spodziewałam. Dzisiaj już 25+6

 

Wlasnie dotarł nasz termoforek z BebiKlubu. Wygląda całkiem solidnie. Zamierzałam kupić (wszyscy dookoła polecają) a później natknęłam się na reklamę i skorzystałam z okazji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, KahnaMaj napisał:

U nas dzień zapowiada się pozytywnie. Czytam o diecie, planuje zakupy dla siebie, bo chłopaków na bank na drastyczne zmiany żywieniowe nie namówię 😁

Wczoraj pochwaliłam się, że dobrze sypiam, więc dzisiaj pół nocy się męczyłam: przerwa od godziny 3 do 5. I w związku z tym mam pytanie: czy jeśli budzę się na tak długo to wtedy powinnam zmierzyć cukry na czczo? A może nawet jeśli jest tylko krótkie wybudzenie na siku? 

I nie doczytałam jeszcze, czy kromkę chleba mogę posmarować masłem, jogurtem, pastą, humusem albo serkiem typu almette? Nie potrafię zjeść suchej. 

Najlepszy serek typu łaciaty lub Piątnica, humus tez jest ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KahnaMaj napisał:

Wlasnie dotarł nasz termoforek z BebiKlubu. Wygląda całkiem solidnie. Zamierzałam kupić (wszyscy dookoła polecają) a później natknęłam się na reklamę i skorzystałam z okazji.

No ja właśnie też dziś odebrałam ten termoforek 😁

Jesli chodzi o jedzenie w nocy przy cukrzycy, to nie jest zalecane niestety. Możesz się napić wody. Niektórzy diabetolodzy zalecają mierzenie cukru w nocy między 2 a 4. Jeśli zmierzysz w nocy to i tak rano po wstaniu musisz zmierzyć, a żeby być na czczo to musi być 8h przerwy od ostatniego posiłku więc jeśli zjesz coś w nocy to wtedy nie będziesz rano na czczo. 

Jesli chodzi o smarowanie czyms chleba to zaleca się zdrowe tłuszcze. Jakąś oliwa z oliwek albo pasta z avocado. Białe serki takie do smarowania też są ok 😉 Większość gotowych humusow ma w składzie cukier więc to odpada, chyba że zrobisz sobie sama w domu z dozwolonych składników  albo znajdziesz taki bio bez cukru w skladzie🙂 jeśli masz fb (jak była o tym dyskusja to nie pamiętam już która z nas ma konto a która nie 😁), to tam jest kilka grup dotyczących cukrzycy ciążowej i dziewczyny wrzucają też tam fajne przepisy 😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mami napisał:

to nie realne, a ja jednak tak musze 😛 wystarczy że przełoże się na prawy i dzidzia się tłucze... na brzuchu to nawet moge zapomniec bo taki wielki, a jak leże za długo na plecach to też mi nię wygodnie  😞 no i zostaje lewy bok ,,,,

 

a w lux med nie ma poloznych?

Jeśli lewy jest akurat dla ciebie wygodny, to nie ma problemu. Chodzi o to, by wszystkim jak jeden mąż kazać tak spać 😉

Już się dokopalam do info, że jednak w mojej przychodni jest położna...Tylko jakoś się z tym nie afiszują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia 93, MariKate dziękuję. 

Nie miałam na myśli jedzenia w nocy, ale mierzenie cukrów. Tak się tym problemem zestresowałam, że pewnie dlatego nie mogłam spać. Na fb (ja akurat z tych częściej korzystających) już zaglądam na kilka grup, część wiedzy przysfoiłam, ale jest tego tyle, że czasem się gubię😁 A na skład humusu muszę zerknąć i ewentualnie swój skombinować. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...