Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Emi_ja napisał:

Bezsenność chyba każdego dopada w ciąży. Ja szybko zasypiam, owszem, ale budzę się bardzo często, przy każdej zmianie pozycji. To jest bardzo wyczerpujące 😟

Też się budzę podczas zmian pozycji i łapię się na tym że śpię na brzuchu😓 przed ciążą spałam tylko na brzuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Też się budzę podczas zmian pozycji i łapię się na tym że śpię na brzuchu😓 przed ciążą spałam tylko na brzuchu...

Jeśli brzuch Ci nie przeszkadza, to nie ma przeciwwskazań 😉 Pytałam o to kiedyś swojego gina, bo ja też często budzę się na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Mainusia napisał:

Baby merc faster 3 o ile dobrze napisałam 😄 chyba @dorcia6579 taki zakupiła a ja im więcej szukałam tym więcej ofert różnych się wyświetlało to się zdałam na jedną z was a tak poza tym dużo czytam co tu piszecie i co rusz biorę jakiś pomysł czy przykład z was to moje pierwsze dziecko i nie bardzo wiem co i jak nawet dzisiaj zrobiłam screena tego ile ciuszkow danych kupować i trochę brakuje ale pomału do celu 😁 ja łóżeczko też mam ale zastanawiam się nad zmianą materaca bo mam zwykły taką o żółtą gąbkę i nie wiem czy nie zamienić na pianka kokos

Tak, mam ten sam model i jestem nim zachwycona, świetny jest.W jakich kolorach kupiłaś? 

 

@Emi_ja ja detektor tętna płodu kupowałam na Aliexpres za nie całe 50 zł , przyszedł po 9 dniach, sprawdza się rewelacyjnie , mam go od listopada.

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Tak, mam ten sam model i jestem nim zachwycona, świetny jest.W jakich kolorach kupiłaś? 

 

@Emi_ja ja detektor tętna płodu kupowałam na Aliexpres za nie całe 50 zł , przyszedł po 9 dniach, sprawdza się rewelacyjnie , mam go od listopada.

Ja myślałam, że kupuje Sonoline, bo tak była oznaczona aukcja a tymczasem to podróbka chińska a dałam za to 180 złotych 😟Tętno mierzy i jego wartość jest taka jak w gabinecie, ale po drodze wskakuje mnóstwo jakichś dziwnych pomiarów, które nie wiem skąd są. Ja biorę pod uwagę tylko to, ktore się wyświetla, gdy słyszę tętno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AgaIGaja napisał:

Też się budzę podczas zmian pozycji i łapię się na tym że śpię na brzuchu😓 przed ciążą spałam tylko na brzuchu...

Później, jak brzuch będzie większy, to pewnie z automatu bedziesz przybierać inne pozycje. Śmieszy mnie to, że podają wszędzie, że w ciąży powinno się spać na lewym boku...Który normalny człowiek jest w stanie spać w jednej pozycji przez całą noc. To nierealne😶🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dziewczyny ja wczoraj miałam wizytę ale wróciłam tak zmęczona i obolała przez tą pogodę że poszłam spać 🙈🙈 z maleństwem wszystko ok ale nie wiem ile waży🤔 dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej a po tej podróży wczorajszej do dziś bolą znowu pachwiny i całe krocze ale tak ciężko mi było przejść gdziekolwiek u nas śniegu do połowy łydki 🙉🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@dorcia6579 w prawdzie dopiero będziemy zamawiać i mam nadzieję że to w tym tygodniu zrobimy. Jaki kolor raczej coś w szarości żeby był neutralny nie chce typowo dla dziewczynki 😊 

 

Ja przed ciążą non-stop spałam na lewym boku to stwierdziłam że nie będę miała z tym problemu a tu buum tak mi się teraz odmieniło że staram się na nim zasnąć a budzę się na prawym albo na plecach ale wtedy szybko zmieniam pozycję bo czuję jak pachwiny mnie ciągną. Zasnąć ciężko bo mała boksuje mame właśnie po lewej stronie wczoraj nawet na badaniu było widać jak mnie uderza tymi małymi piąstkami

 A w nocy co 2 godziny jak w zegarku toaleta 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mainusia napisał:

@dorcia6579 w prawdzie dopiero będziemy zamawiać i mam nadzieję że to w tym tygodniu zrobimy. Jaki kolor raczej coś w szarości żeby był neutralny nie chce typowo dla dziewczynki 😊 

 

Ja przed ciążą non-stop spałam na lewym boku to stwierdziłam że nie będę miała z tym problemu a tu buum tak mi się teraz odmieniło że staram się na nim zasnąć a budzę się na prawym albo na plecach ale wtedy szybko zmieniam pozycję bo czuję jak pachwiny mnie ciągną. Zasnąć ciężko bo mała boksuje mame właśnie po lewej stronie wczoraj nawet na badaniu było widać jak mnie uderza tymi małymi piąstkami

 A w nocy co 2 godziny jak w zegarku toaleta 😒

Myślałam, że tylko ja się budzę milion razy w ciągu nocy na siku... Co śmieszne - ani w pierwszej ani w drugiej ciąży tak nie miałam. Chłopcy byli znacznie wyżej od brata 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, banasiatko napisał:

Myślałam, że tylko ja się budzę milion razy w ciągu nocy na siku... Co śmieszne - ani w pierwszej ani w drugiej ciąży tak nie miałam. Chłopcy byli znacznie wyżej od brata 😅

Ja w każdej ciąży też mam takie częste pobudki , co prawda jak na ten tydzień ciąży to brzuch mam wysoko, ale dziecko już duże i macica 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MariKate napisał:

U mnie dziś 24+6 tc

IMG_20210209_110130.jpg

MariKate dobrze wyglądasz, ja jestem dwa dni do tyłu, bo 24+4, myślę, że rozmiary brzuszka porównywalne😊😊Ale ja o czymś innym też. Dziś 🍕 day, skusisz się?Ja chyba zakręcę orkiszowa pełnoziarnista z mozarella light🤩🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dorcia6579piękny brzuszek 😍@MariKatecudowny😍 wyglądasz bardzo zgrabnie z tym brzuszkiem, ja też muszę dziś zrobić zdjęcie i porównać z twoim bo mam wrażenie że ja to już wyglądam jakbym nosiła bliźnięta hehe

 

Ja też, jak większość z nas, mam problemy ze snem 😕 Wstaję po kilka razy w nocy do toalety, budzę się bo jest mi niewygodnie. Dziewczyny ja Wam z całego serca polecam rogala do spania jak bolą was plecy, ja mam go od początku ciąży i jak tylko czuję że zaczynają boleć to z nim śpię i po nocy jest już lepiej 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny 😉 😘

 

@dorcia6579 brzuszek super 😉 

 

@Emi_ja chętnie bym zjadła pizze, ale chyba dopiero zrobię ja jutro, bo po pierwsze zaczyna brakować mi produktów i muszę się wybrać na wieksze zakupy, a z tym muszę czekać aż mąż wróci z pracy i zostanie z córa, a po drugie w sobotę zrobiłam sobie domowe tortille/kebaby i jadłam je przez pół dnia więc kilka dni od takich przyjemności muszę odpocząć hihi  😅😅🙈

 

@Do_Mi no właśnie nie wiem czy to nie zasługa tej diety cukrzycowej. Bo mam wrażenie, że wszystko idzie tylko w brzuszek ☺️ wczoraj byłam na wizycie u Pani dietetyk i od ostatniego ważenia u niej 3tyg temu przybyło mi 800g.  Za tydzień mam wizyte u ginekologa więc tak podejrzewam że do 1kg dobije (wyjdzie że 1miesiac =1kg więcej). To chyba w normie tycie? ☺️

W ogóle już kilka razy słyszałam, że całkiem inaczej brzuszek wygląda jak jest dziewczynka, a inaczej przy chlopcu. I w sumie w poprzedniej ciąży ten brzuszek był rozlany od jednego do drugiego boczku, a teraz mam tylko z przodu taka piłeczkę. Ale wiadomo, że wtedy nie miałam cukrzycy więc jadłam wszystko i dużo przytyłam, a teraz się pilnuje i to też na pewno ma wpływ. 

 

Ja już jakoś od grudnia śpię z rogalem. Jest dużo wygodniej i czuje się bezpieczniej kiedy śpię z córeczka 😁

 

@Mama88 Ty to dopiero wyglądasz ślicznie i zdrabnie ☺️😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, MariKate napisał:

Dzięki dziewczyny 😉 😘

 

@dorcia6579 brzuszek super 😉 

 

@Emi_ja chętnie bym zjadła pizze, ale chyba dopiero zrobię ja jutro, bo po pierwsze zaczyna brakować mi produktów i muszę się wybrać na wieksze zakupy, a z tym muszę czekać aż mąż wróci z pracy i zostanie z córa, a po drugie w sobotę zrobiłam sobie domowe tortille/kebaby i jadłam je przez pół dnia więc kilka dni od takich przyjemności muszę odpocząć hihi  😅😅🙈

 

@Do_Mi no właśnie nie wiem czy to nie zasługa tej diety cukrzycowej. Bo mam wrażenie, że wszystko idzie tylko w brzuszek ☺️ wczoraj byłam na wizycie u Pani dietetyk i od ostatniego ważenia u niej 3tyg temu przybyło mi 800g.  Za tydzień mam wizyte u ginekologa więc tak podejrzewam że do 1kg dobije (wyjdzie że 1miesiac =1kg więcej). To chyba w normie tycie? ☺️

W ogóle już kilka razy słyszałam, że całkiem inaczej brzuszek wygląda jak jest dziewczynka, a inaczej przy chlopcu. I w sumie w poprzedniej ciąży ten brzuszek był rozlany od jednego do drugiego boczku, a teraz mam tylko z przodu taka piłeczkę. Ale wiadomo, że wtedy nie miałam cukrzycy więc jadłam wszystko i dużo przytyłam, a teraz się pilnuje i to też na pewno ma wpływ. 

 

Ja już jakoś od grudnia śpię z rogalem. Jest dużo wygodniej i czuje się bezpieczniej kiedy śpię z córeczka 😁

 

@Mama88 Ty to dopiero wyglądasz ślicznie i zdrabnie ☺️😉

Dziękuję 😊 Wy też wszystkie macie śliczne okrąglutkie brzuszki 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@MariKate @Mama88 no ślicznie dziewczyny wyglądacie 🙂 A poza tym dobrze widzieć wkoncu z kim piszemy 🙂 bo te zdjęcia na profilowym nie koniecznie wyraźne 🙂

Mój brzuch to rano jest o wiele mniejszy, a to zdjęcie robiłam wczoraj wieczorem i wtedy taki wydęty 😉 Poza tym moja nadwaga to druga sprawa ☺️, ale faktycznie póki co idzie w brzuch i w piersi.Dzis byłam w swoich ulubionych jeansach, tylko pod brzuchem zapiełam.

 

dzwoniła dziś do mnie Pani diabetologa i dostałam receptę na insulinę- w sumie spodziewałam się tego.

 

Ja rogala też mam, ale jak z nim śpię, to wtedy cała noc na jednym boku, bo źle mi się z nim przemieszczać po łóżku, a tak nie umiem ciągle w jednej pozycji spać i rzadko kiedy z nim śpię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 24+6.  @MariKate no to ty prawie nie przytyłaś 🙂 ja niestety od początku przytyłam już ok. 6 kg 😞 mam wyrzuty sumienia ale nie potrafię sobie odmówić owsianki na śniadanie, w ciągu dnia słodkości i wieczorami jem bardzo dużo owoców 😕

 

Dziewczyny bardzo ładne BRZUSZKI 😍 Gratuluję każdej z Was ❤️💙

 

IMG_20210209_133740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tytka 23 napisał:

A to moj 28+3 20210209_122355.thumb.jpg.4b45637e8e70cd88562bf232e172e950.jpg

Ojej ale mi przypominasz moja szwagierkę w ciąży, ona też miała taki malutki i zgrabniutki brzuszek 🙂 dopiero po 30 tygodniu zaczął jej się mocno powiększać a po porodzie szczęściara wyglądała jakby wcale nie była w ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Emi_ja napisał:

Hehe, ładna szminka😊😊Coś ty,  brzuszek masz zgrabny i zwarty na pewno nie jest za duży 😅

Jak się miewasz? 

Dziękuję 😊 😘 tak w nawiasie to szminki, błyszczyki to moja zmora bo uwielbiam 😁a dzisiaj nawet przypływ Energii mam bo wczoraj to żywy trup z ciśnieniem 92/48 ale pewnie jutro będę znowu sklapciała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...