Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
20 minut temu, MariKate napisał(a):

U mnie z usg jest termin 26.05, a z miesiączki 27.05 i w aplikacji mam wpisana ta druga datę i z niej mi tak wylicza. Spakowana jestem już od jakis 2 tygodni, a w tym tygodniu muszę dopakować jakieś przekąski, talerz, kubek itp no i dzień przed leki, glukometr i insuline, ale to to chyba po prostu do torebki wrzuce. 

Na ktg w ogóle nie dostałam takiego zalecenia (a kilka razy o to pytałam), więc moim pierwszym ktg w tej ciąży będzie to, które zrobią mi w szpitalu 🤦‍♀️ w ogóle zaczęłam trochę liczyć na to, że jeśli pojadę tego 10 do szpitala to, że oni mnie tam przebadają i stwierdza ze wszystko jest ok i że  mogę się zgłosić dopiero za kilka dni spowrotem🙈

Przebadają napewno. Ja na przyjęcie miałam ktg, pełne badanie USG plus ginekologiczne. 

Może jak będzie wszystko dobrze to poczekają 😉

 

Ja z cukrzycą ale bez insu urodziłam 39+4, łożysko już było 3 stopnia ale przepływy i wszystko inne dobre nadal, więc nie zmieniali terminu na wcześniej. Ale przy cukrzycy powinno się robić Ktg od 36tyg. Ja miałam potem co tydzień, ostatnie dwa dni przed szpitalem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 godzin temu, Mama88 napisał(a):

Raz jest w moim pokoju raz do siebie zabierają przy okazji badań. Dzisiaj Gabi ma zły wieczór bo płaczę i nie chce pod lampami leżeć więc Panie wzięły ją teraz do siebie, niestety🙄Boże chciała bym do domu już z nią iść 

Jeszcze moment i będziecie w domku😘 a jaki status tej żółtaczki? Codziennie robią badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MariKate napisał(a):

W ogóle spelnilo się dziś to o czym już tu kiedyś pisałam.... Byłam dziś u rodziców i w końcu mieliśmy zabrać łóżeczko i wózek od nich. No i niestety okazało się że łóżeczko jest w dosyć kiepskiej kondycji i właśnie zamawiałam nowe... Na szczęście pisało, że dostawa będzie maksymalnie w czwartek, więc zdążę to jeszcze ogarnąć. 

Ale wózek w porządku?Ja łóżeczka też jeszcze nie mam. Teraz znajoma chce mi oddać zwykle, białe drewniane po swoim synku a ja chciałam dostawne konderkrafta. I teraz biję się, co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, Do_Mi napisał(a):

O też się chętnie dowiem jaki jest faktycznie ten ból i gdzie się lokalizuje (czy w brzuchu czy w kroczu czy gdzieś indziej). Ostatnio mąż czytał ze to jak łamanie kilku kości i nie nastraja mnie to pozytywnie bo próg bólu mam dość niski. 

U mnie bóle moje i te po oxy były równie bolesne.

oxy dostałam gdy moje się wyciszyły. Wydaje mi się ze oxy obwiniana jest za większy ból bo wprowadza poród w inna fazę.

co do kości, to ja się zgadzam 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

Domi ten ból może lokalizować się wszędzie, podbrzusze, pachwiny, uda, kręgosłup...Ja akurat miałam wyłącznie bóle z krzyża, które są upiorne. Coś jakby cię łamali kołem...Są jednak babeczki, które boli nieco bardziej jak na okres. Ale od czego mamy zzo. Ja właśnie z ulgą zobaczyłam w mojej morfologii, że płytki mam jeszcze nadal w normie mimo lekkiej anemii. Bo niestety maloplytkowosc dyskwalifikuje do zzo. 

Tylko płytki krwi musza być w normie? Bo tez się szykuje na znieczulenie 😈 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Ale wózek w porządku?Ja łóżeczka też jeszcze nie mam. Teraz znajoma chce mi oddać zwykle, białe drewniane po swoim synku a ja chciałam dostawne konderkrafta. I teraz biję się, co zrobić

Wózek w porządku, bo wózek prałam przed schowaniem i zapakowałam w kilka warstw folii i worków, a łóżeczko jest siostry i jak się okazało ona po prostu je złożyła i tak bez żadnego zabezpieczenia zostawiła na strychu na te 3 lata. Moze gdybym wcześniej je obejrzała to bym je jakoś ogarnęła do ładu i składu, ale nawet moja mama stwierdziła, że gdzie ja z takim brzuchem będę się wyginać i schylać żeby je doczyścić no i nie wiem ile musiałoby się wietrzyć, żeby pozbyć się zapachu strychu 🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, mami napisał(a):

Jeszcze moment i będziecie w domku😘 a jaki status tej żółtaczki? Codziennie robią badanie?

Szlak mnie trafia w tym szpitalu wczoraj rano było 7z czymś to wstrzymała lampy dzisiaj rano było 9 a na wieczór 10 i nie wiem co będzie z nami bo stwierdziła że dziecko nadal żółknie 

Ja juz dzisiaj płakałam, nie chce tu być chce do domu. 😭😭😭😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
23 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

Ale wózek w porządku?Ja łóżeczka też jeszcze nie mam. Teraz znajoma chce mi oddać zwykle, białe drewniane po swoim synku a ja chciałam dostawne konderkrafta. I teraz biję się, co zrobić

Kinderkraft fajny ale na krótko wiec bierz to zwykle bo tak czy siak będzie potrzebne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olcia_Mia2021 napisał(a):

Hej dziewczyny, jestem Ola, mam 21 lat. Dopiero znalazłam to forum

Termin miałam na 30.05 ale moja córeczka urodziła się dzisiaj

Hej! Ja mam termin na 31.05. Poki co się jeszcze trzymam 😅

Gratuluję córeczki 😊 Jak przebiegał poród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 minut temu, Mama88 napisał(a):

Szlak mnie trafia w tym szpitalu wczoraj rano było 7z czymś to wstrzymała lampy dzisiaj rano było 9 a na wieczór 10 i nie wiem co będzie z nami bo stwierdziła że dziecko nadal żółknie 

Ja juz dzisiaj płakałam, nie chce tu być chce do domu. 😭😭😭😭

Przystawiaj ja jak najczęściej, może sama się upominaj ze chcesz ja przystawić??. To naprawdę pomaga przy żółtaczce. Mam nadzieje ze zaraz wyniki sie polepsza bo wiadomo ze lepszy nastrój bedziecie mieć w domku. Trzymam kciuki mocnooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Olcia_Mia2021 napisał(a):

Hej dziewczyny, jestem Ola, mam 21 lat. Dopiero znalazłam to forum

Termin miałam na 30.05 ale moja córeczka urodziła się dzisiaj

Oo, witamy cię i od razu zamiast brzuchatki status mamusi 😊 Gratuluję!Czy dobrze się miewacie?Jaka przyczyna tego wcześniejszego porodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mama88 napisał(a):

Szlak mnie trafia w tym szpitalu wczoraj rano było 7z czymś to wstrzymała lampy dzisiaj rano było 9 a na wieczór 10 i nie wiem co będzie z nami bo stwierdziła że dziecko nadal żółknie 

Ja juz dzisiaj płakałam, nie chce tu być chce do domu. 😭😭😭😭

Trzymaj się kochana. Wiem, co przeżywasz, bo mój najstarszy syn też miał żółtaczkę po porodzie i nie chcieli nas wypuścić 😟 Leżeliśmy chyba z pięć dni, a ja z każdym dniem wyłam coraz bardziej. Tym bardziej, że ze mną na sali leżały dziewczyny, które rodziły w tym samym dniu i je wypisali po trzech dniach... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mami napisał(a):

Tylko płytki krwi musza być w normie? Bo tez się szykuje na znieczulenie 😈 

No płytki i jeszcze fibrynogen biorą pod uwagę, mój jest podwyższony, ale w ciąży jest to fizjologiczne, w ten sposób organizm zabezpiecza matkę i dziecko przed krwotokiem. Zrób fibrynogen, bo wymagają w szpitalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Emi_ja tak jak pisze @mami bierz takie zwykłe też. Przystawne są super na pierwsze miesiące, ale dziecko szybko wyrasta i potem i tak trzeba mieć zwykle.

Zawsze można mieć dwa 😉 ja mam koszyk i zwykle łóżeczko, na którym teraz leży przewijak, a korzystać będziemy jak wyjdzie z koszyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MariKate napisał(a):

Wózek w porządku, bo wózek prałam przed schowaniem i zapakowałam w kilka warstw folii i worków, a łóżeczko jest siostry i jak się okazało ona po prostu je złożyła i tak bez żadnego zabezpieczenia zostawiła na strychu na te 3 lata. Moze gdybym wcześniej je obejrzała to bym je jakoś ogarnęła do ładu i składu, ale nawet moja mama stwierdziła, że gdzie ja z takim brzuchem będę się wyginać i schylać żeby je doczyścić no i nie wiem ile musiałoby się wietrzyć, żeby pozbyć się zapachu strychu 🙄 

My mieliśmy akcję łóżeczko tydzień temu. Mąż je przywiózł, próbował zeszlifowac i pomalować ale było już w takim stanie, takie brzydkie, że zostawiliśmy szczebelki i przerobimy je na dekoracje na taras a ja zamówiłam najzwyklejsze białe łóżeczko za 170 zł na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eda85 napisał(a):

My mieliśmy akcję łóżeczko tydzień temu. Mąż je przywiózł, próbował zeszlifowac i pomalować ale było już w takim stanie, takie brzydkie, że zostawiliśmy szczebelki i przerobimy je na dekoracje na taras a ja zamówiłam najzwyklejsze białe łóżeczko za 170 zł na allegro. 

No to ja w takiej samej cenie (już z przesyłką) znalazłam na allegro, ale turystyczne bo tym razem na takie stawiałam ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, Mama88 napisał(a):

Szlak mnie trafia w tym szpitalu wczoraj rano było 7z czymś to wstrzymała lampy dzisiaj rano było 9 a na wieczór 10 i nie wiem co będzie z nami bo stwierdziła że dziecko nadal żółknie 

Ja juz dzisiaj płakałam, nie chce tu być chce do domu. 😭😭😭😭

Oj współczuję. Ja z córką siedziałam tydzień i po 5 dniach gdy ja mogłam wyjsc to wyłam i błagałam lekarza że przecież będę blisko i na to usg (bo musiała mieć powtórzone w 7 dobie) przyjadę. Ale nie mógł nas puścić. 

 

Ja też mam nadzieję że mały dzis ładnie jadł (ale wczoraj też mi się tak wydawało) i że ta waga mu już nie spadnie. Bo musi się utrzymać, aby nas pediatra puścił do domu. A nie chce go dokarmiac mm. 

 

Przy naturalnym tego tak nie pilnują bo dzieci standardowo spadają w pierwszej dobie a w drugiej już wychodzisz. A tu min 3 doby i już nie jest tak różowo. 

 

Musimy być obie dobrej myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Olcia_Mia2021 napisał(a):

Hej dziewczyny, jestem Ola, mam 21 lat. Dopiero znalazłam to forum

Termin miałam na 30.05 ale moja córeczka urodziła się dzisiaj

Witamy na grupie i od razu w gronie mam 🙂 

Jak masz ochotę to napisz coś o Was. Bo my tu z różnych części Polski jesteśmy 🙂 więc może znajdziesz kogoś blisko siebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AnnaT napisał(a):

Oj współczuję. Ja z córką siedziałam tydzień i po 5 dniach gdy ja mogłam wyjsc to wyłam i błagałam lekarza że przecież będę blisko i na to usg (bo musiała mieć powtórzone w 7 dobie) przyjadę. Ale nie mógł nas puścić. 

 

Ja też mam nadzieję że mały dzis ładnie jadł (ale wczoraj też mi się tak wydawało) i że ta waga mu już nie spadnie. Bo musi się utrzymać, aby nas pediatra puścił do domu. A nie chce go dokarmiac mm. 

 

Przy naturalnym tego tak nie pilnują bo dzieci standardowo spadają w pierwszej dobie a w drugiej już wychodzisz. A tu min 3 doby i już nie jest tak różowo. 

 

Musimy być obie dobrej myśli. 

Ja tak miałam przy córce, że z powodu spadku wagi przetrzymali nas dzień dłużej. No i tego dnia, kiedy przywieźli ją rano z badań i ważenia i już zapadła decyzja że wychodzimy to jak tylko lekarz wyszedł z pokoju to córa walnęła taką kupę, że się śmiałam, że gdyby zrobiła ją przed ważeniem to chyba by nas jeszcze 1 dzień zatrzymali 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

Wiecie dziewczyny a u nas było tak, że wypuścili nas normalnie po 3 dobach mimo spadku wagi, która jest normą w zasadzie póki nie ustabilizuje się karmienie. Wyszliśmy tez mając jeszcze jakiś ślad żółtaczki 7,7 bodajże. 

A duży był spadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AnnaT napisał(a):

@Emi_ja tak jak pisze @mami bierz takie zwykłe też. Przystawne są super na pierwsze miesiące, ale dziecko szybko wyrasta i potem i tak trzeba mieć zwykle.

Zawsze można mieć dwa 😉 ja mam koszyk i zwykle łóżeczko, na którym teraz leży przewijak, a korzystać będziemy jak wyjdzie z koszyka. 

My będziemy mieć kołyskę u góry i łóżeczko na dole 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...