Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Emi_ja napisał(a):

No właśnie, ja mając doświadczenie pierwszego dziecka zrezygnowałam z przewijaka, bo był tylko kula u nogi. Początkowo go tam kładliśmy w potem to już "gdziekolwiek" na macie, byle było wygodnie 😉Szczotki przez pierwsze miesiące chyba wogole nie użyłam 😅

 

Heh, powiem ci, że jak czytam o kolejnych "rozladunkach"to jest mi coraz trudniej...Ty masz już poniedziałek a mój synuś nie daje żadnych znaków dymnych, że może chciałby już wyjść. Oprócz lekkich skurczy nic🤢

Mnie te" rozładunki" mobilizują, ale mam świadomość, że termin coraz bliżej, chociaż Wanda siedzi cicho jak mysz pod miotłą😕

Zobaczysz, że Twój smyk zdecyduje się w końcu na wyjście, czeka tylko na odpowiedni moment😉

 

Akurat ja i mój kręgosłup jesteśmy przewijakowi. Później to faktycznie zmianę pieluchy ogarnie się gdzie popadnie, ale wygodnie będzie mi mieć wszystko w jednym miejscu: pieluchy, waciki, pojemnik na wodę, termos z wodą i zapasowe ubranko. Przynajmniej mam pewność, że mój mąż będzie odkładał wszystko na swoje miejsce i nie będę biegać ciągle po domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paaula napisał(a):

Miała mieć 3 kg. W domu mam parę 50, ale przede wszystkim 56. Nie kupowałam mniejszych. ☺️

No to mniej więcej jak u mnie. Czyli jednak może dukupię jeszcze 50. Ja już niby do szpitala wcześniej spakowałam 4 komplety 50 ale chyba nawet 56 wymienię na 50 bo bez sensu je brać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Do_Mi napisał(a):

Kochana ty przynajmniej masz jakieś skurcze. U mnie nawet jeden się nie pojawił. A przed wczoraj sprzątałam, prałam, prasowałam i nic 😕 byłam tylko zmęczona. Wczoraj spacer i też nic. Poczekam tylko do poniedziałku i jak wszystko będzie z małym dobrze to wprowadzam 3S. 

Domi te moje skurcze to jeden poranny  dość mocny ból jak na okres i to wsio😅Nawet po intensywnych aktywnościach w ciągu dnia - nic. A przecież ja prawie nie odpoczywam. Pomimo, że już się slaniam, to jeszcze coś robię i potrafię jeszcze o 20 na spacer pójść😂Bez rezultatów. Dobra, no może jest jeszcze tych parę dni za wcześnie. Dziś mam wizytę u ginka, więc zobaczymy jaka perspektywa. Przy okazji wizyty z Luxmedzie zamierzam skoczyć do Złotych na chwilę i kupić że dwie letnie kiecki, bo dosłownie nic nie mam😯

Co do 3s to nie wiem właśnie, jedno z tych s jest u mnie problematyczne. Mam tego gbsa a ponadto e.coli w drogach moczowych. Wprawdzie nie w wartości infekcyjnej, ale nie wiem, jak to rzutuje...Zapytam dziś lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Do_Mi napisał(a):

No to mniej więcej jak u mnie. Czyli jednak może dukupię jeszcze 50. Ja już niby do szpitala wcześniej spakowałam 4 komplety 50 ale chyba nawet 56 wymienię na 50 bo bez sensu je brać. 

Wiesz Domi, jak się rodzi dziecko w okolicy 3 kg to ubranka na 56 mogą być nieznacznie za duże, też zależy od marki. Ale mówią położne, że lepiej jak ubranko jest bardziej obszerne niżby miało być dopasowane. Ja mam same 56 nie mam innych. Mój pierwszy synek urodził się drobny, ale nie powiem, by to 56 było jakoś dużo za duże wówczas 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KahnaMaj napisał(a):

Mnie te" rozładunki" mobilizują, ale mam świadomość, że termin coraz bliżej, chociaż Wanda siedzi cicho jak mysz pod miotłą😕

Zobaczysz, że Twój smyk zdecyduje się w końcu na wyjście, czeka tylko na odpowiedni moment😉

 

Akurat ja i mój kręgosłup jesteśmy przewijakowi. Później to faktycznie zmianę pieluchy ogarnie się gdzie popadnie, ale wygodnie będzie mi mieć wszystko w jednym miejscu: pieluchy, waciki, pojemnik na wodę, termos z wodą i zapasowe ubranko. Przynajmniej mam pewność, że mój mąż będzie odkładał wszystko na swoje miejsce i nie będę biegać ciągle po domu. 

No właśnie dobra wizja organizacyjna, ja raczej bardziej jestem z tych latających po domu i szukających 😊Twoja Wandulka może już czuje pismo nosem..że już niebawem się do niej dobiorą 😊Swoją drogą fajnie imię, Wanda, może będzie jak Wanda Rutkiewicz...🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, był obchód i zapadła decyzja że dzisiaj CC. Muszą mi porobić badania i trochę odczekać bo o 5 rano zjadłam pół kromki chleba i minimum 4h lekarz mówił że musi być odstępu, ale myślę że do południa się z tym wyrobią. Tak więc już dziś będzie po wszystkim 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny, był obchód i zapadła decyzja że dzisiaj CC. Muszą mi porobić badania i trochę odczekać bo o 5 rano zjadłam pół kromki chleba i minimum 4h lekarz mówił że musi być odstępu, ale myślę że do południa się z tym wyrobią. Tak więc już dziś będzie po wszystkim 🙈

Czyli już jesteś bez szans na poród naturalny, ale przynajmniej już dziś będziesz tuliła synka. Daj znać, po wszystkim. Strasznie pędzi ten twój lekarz a przecież ty masz termin 2 dni wcześniej ode mnie😯No ale może to i lepiej przynajmniej nie musisz już się stresować cukrzyca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Eda85 napisał(a):

Całą noc miałam skurcze i to coraz bardziej bolesne i dość regularne. O 4.30 ściągłam męża z łóżka bo stwierdziłam, że trzeba jechać na IP i tak oto zostałam w szpitalu i czekam na wynik covidu i podpisuję papiery do cesarki. Myślę, że przed południem już będę po. Lekarz po badaniu stwierdził tylko, że jeszcze pare godzin i bym sama urodziła. 

Czekamy na info 🥰 super ze już jesteście prawie razem ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
53 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

No właśnie, ja mając doświadczenie pierwszego dziecka zrezygnowałam z przewijaka, bo był tylko kula u nogi. Początkowo go tam kładliśmy w potem to już "gdziekolwiek" na macie, byle było wygodnie 😉Szczotki przez pierwsze miesiące chyba wogole nie użyłam 😅

 

Heh, powiem ci, że jak czytam o kolejnych "rozladunkach"to jest mi coraz trudniej...Ty masz już poniedziałek a mój synuś nie daje żadnych znaków dymnych, że może chciałby już wyjść. Oprócz lekkich skurczy nic🤢

 

36 minut temu, Do_Mi napisał(a):

Kochana ty przynajmniej masz jakieś skurcze. U mnie nawet jeden się nie pojawił. A przed wczoraj sprzątałam, prałam, prasowałam i nic 😕 byłam tylko zmęczona. Wczoraj spacer i też nic. Poczekam tylko do poniedziałku i jak wszystko będzie z małym dobrze to wprowadzam 3S. 


mamusie ja miałam tak samo z pierwszym porodem, cała ciaze żadnych boli i dolegliwości. Po prostu przyszedł dzień i się zaczęło 😉 także nie ma się co martwic bo na pewno i u was się zacznie w dobrym czasie jakie wybiorą wasze maluszki ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
30 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Domi te moje skurcze to jeden poranny  dość mocny ból jak na okres i to wsio😅Nawet po intensywnych aktywnościach w ciągu dnia - nic. A przecież ja prawie nie odpoczywam. Pomimo, że już się slaniam, to jeszcze coś robię i potrafię jeszcze o 20 na spacer pójść😂Bez rezultatów. Dobra, no może jest jeszcze tych parę dni za wcześnie. Dziś mam wizytę u ginka, więc zobaczymy jaka perspektywa. Przy okazji wizyty z Luxmedzie zamierzam skoczyć do Złotych na chwilę i kupić że dwie letnie kiecki, bo dosłownie nic nie mam😯

Co do 3s to nie wiem właśnie, jedno z tych s jest u mnie problematyczne. Mam tego gbsa a ponadto e.coli w drogach moczowych. Wprawdzie nie w wartości infekcyjnej, ale nie wiem, jak to rzutuje...Zapytam dziś lekarza.

A herbata z liści malin i daktyle ? Podobno one działają ? 
slyszalam tez o ananasie? Może to musicie zacząć zajadać 🤷‍♀️😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 minut temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny, był obchód i zapadła decyzja że dzisiaj CC. Muszą mi porobić badania i trochę odczekać bo o 5 rano zjadłam pół kromki chleba i minimum 4h lekarz mówił że musi być odstępu, ale myślę że do południa się z tym wyrobią. Tak więc już dziś będzie po wszystkim 🙈

Aaaaa czekamy😘😘😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Czyli już jesteś bez szans na poród naturalny, ale przynajmniej już dziś będziesz tuliła synka. Daj znać, po wszystkim. Strasznie pędzi ten twój lekarz a przecież ty masz termin 2 dni wcześniej ode mnie😯No ale może to i lepiej przynajmniej nie musisz już się stresować cukrzyca. 

Tu już nawet nie mój lekarz podejmował decyzję o dzisiejszym dniu tylko szef oddziału. Stwierdził, że nie ma co czekać bo skoro od soboty są takie skurcze a z szyjka się nic nie dzieje to bez sensu żeby mnie tu dłużej trzymali, a też chca dmuchac na zimne z tą cukrzyca. Pogodziłam się już z tym i wolę właśnie mieć już to za sobą. Doświadczenie z CC już mam, więc wiem że tak źle nie będzie. Wiadomo, że trochę przykro że jednak nie udało się SN, ale no już nic nie poradzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dalej walcze z piersiami, ale znalazłam metodę na nawał... chociaż coś co daje ulgę.
Przer karmieniem termofor na rozgrzanie piersi, a po karmieniu zimny okład. 
Jako ze nie mam kompresów zmoczylam woda pieluszkę i wrzuciłam do zamrażalnika- sprawdza się idealnie 😁
 
Laktator neno bardzo fajny, mysle ze ta cenę ciekzo znaleźć coś podobnego. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał(a):

Tu już nawet nie mój lekarz podejmował decyzję o dzisiejszym dniu tylko szef oddziału. Stwierdził, że nie ma co czekać bo skoro od soboty są takie skurcze a z szyjka się nic nie dzieje to bez sensu żeby mnie tu dłużej trzymali, a też chca dmuchac na zimne z tą cukrzyca. Pogodziłam się już z tym i wolę właśnie mieć już to za sobą. Doświadczenie z CC już mam, więc wiem że tak źle nie będzie. Wiadomo, że trochę przykro że jednak nie udało się SN, ale no już nic nie poradzę 

No skoro nie mogą zrobić więcej w kwestii indukcji, to faktycznie pozostaje cesarka. Mam nadzieję, że przejdziesz to wszystko łagodnie😊Teraz myśl o synku, ewentualnie o tym, co dobrego zjesz po wszystkim 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariKate napisał(a):

Tu już nawet nie mój lekarz podejmował decyzję o dzisiejszym dniu tylko szef oddziału. Stwierdził, że nie ma co czekać bo skoro od soboty są takie skurcze a z szyjka się nic nie dzieje to bez sensu żeby mnie tu dłużej trzymali, a też chca dmuchac na zimne z tą cukrzyca. Pogodziłam się już z tym i wolę właśnie mieć już to za sobą. Doświadczenie z CC już mam, więc wiem że tak źle nie będzie. Wiadomo, że trochę przykro że jednak nie udało się SN, ale no już nic nie poradzę 

Przynajmniej wszystko jasne i już wiesz, co Cię czeka a to duży plus. 13 to wbrew niektórym bardzo dobra data, my mamy dzisiaj rocznicę ślubu i mąż obstawiał, że mała się wstrzeli w tę datę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KahnaMaj napisał(a):

Przynajmniej wszystko jasne i już wiesz, co Cię czeka a to duży plus. 13 to wbrew niektórym bardzo dobra data, my mamy dzisiaj rocznicę ślubu i mąż obstawiał, że mała się wstrzeli w tę datę 😁

No już jestem spokojna o to wszystko 🙂 

Gratulacje z okazji rocznicy ślubu ❤️🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KahnaMaj napisał(a):

Przynajmniej wszystko jasne i już wiesz, co Cię czeka a to duży plus. 13 to wbrew niektórym bardzo dobra data, my mamy dzisiaj rocznicę ślubu i mąż obstawiał, że mała się wstrzeli w tę datę 😁

Zatem kolejnych długich, szczęśliwych lat razem. Cudowności, radości, miłości😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

No właśnie, ja mając doświadczenie pierwszego dziecka zrezygnowałam z przewijaka, bo był tylko kula u nogi. Początkowo go tam kładliśmy w potem to już "gdziekolwiek" na macie, byle było wygodnie 😉Szczotki przez pierwsze miesiące chyba wogole nie użyłam 😅

 

Heh, powiem ci, że jak czytam o kolejnych "rozladunkach"to jest mi coraz trudniej...Ty masz już poniedziałek a mój synuś nie daje żadnych znaków dymnych, że może chciałby już wyjść. Oprócz lekkich skurczy nic🤢

U mnie przy każdym dziecku przewijak był niezbędny.Najwygodniejszy.

Co do szczotki, to używałam nawet przy mojej łysej córce, żeby pobudzać skórę do działania i omijać ciemieniuche.

A teraz przy Kalinie to musimy szczotkować, bo na dużo włosów i przy myciu też używamy szczotki .

 

 

@MariKate czyli czekamy na wieści 🙂

swoją drogą u mnie średnia urodzona 1.12 a Kalina 1.05 🙂

 

@Eda85 czekamy i na Ciebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Emi_ja napisał(a):

No właśnie dobra wizja organizacyjna, ja raczej bardziej jestem z tych latających po domu i szukających 😊Twoja Wandulka może już czuje pismo nosem..że już niebawem się do niej dobiorą 😊Swoją drogą fajnie imię, Wanda, może będzie jak Wanda Rutkiewicz...🤗

Teoria jest opanowana, ale w praktyce pewnie też będę biagać. 

Z Wandą celowałam raczej po mojej babci, albo po Wandzie Chotomskiej, ale Rutkiewicz też może być 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MariKate napisał(a):

No już jestem spokojna o to wszystko 🙂 

Gratulacje z okazji rocznicy ślubu ❤️🥰

 

4 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

Zatem kolejnych długich, szczęśliwych lat razem. Cudowności, radości, miłości😘

Dziękuję❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kiedy nadrobić co się tutaj dzieje 😁 pochłania mnie opieką nad małą, bo ma fototerapie na żółtaczkę. Nie wiem jak się to nazywa. Wczoraj miała wynik 10,2. Dzisiaj dopiero będzie sprawdzany, czekam za wynikiem.. ale od wczoraj zrobiła się bardziej żółta.. 😢😢 mam nadzieję że szybko stąd wyjdziemy...ale na jutro nie mamy co liczyć.. mam nadzieję że chociaż w weekend się uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Rio napisał(a):

Kahna wszystkiego dobrego 🙂 z okazji rocznicy.

Moja Mała kończy dziś 2 tygodnie ale ten czas pędzi.

 

Oj pędzi ten czas pędzi moja w sobotę już będzie miała 6 tygodni. Codziennie widzę jak się zmienia już więcej uwagi potrzebuje a jaka pulchniutka jest 🙂 11 maja był jej termin ważyłam ją to 3700 ciekawe ile by ważyła 🙄😶🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...