Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MariKate napisał:

U mnie dziś 16tc+3dzien. Naprawdę mam wrażenie że ten mój brzuszek jest ogromny 🙈 ale widzę po dloniach, że chyba mi się też woda musiała zatrzymać bo zostają ślady na palcach po pierścionkach a do tej pory były luźno 🤔IMG_20201212_125758.thumb.jpg.ecfbfaffb2d69257fe02c948d6a23500.jpg

No już widać ładny brzuszek! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, brzuchatka90 napisał:

No szybciutko przyszło 😉

Kochana, ja nie wiem co będę miała. 

Mam 4letniego syna, a teraz tajemnica. Mam nadzieję, że 23 na wizycie już się dowiem 😉 bo chyba umrę z ciekawości .. 

A bo myślałam, że potwierdzi mi się też,że chłopcy mają niższe tętno niż dziewczynki 😉

Ja też jeszcze nie wiem, ale cały czas mi po głowie chodzi, że to będzie trzecia córka, a u mnie tętno w granicach 152 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy Wy też tak macie, że jak coś Wam dotyka brzucha to strasznie Wam to przeszkadza? Mówię tu np. o suwaku kurtki, pasku od torebki, guzikach swetra, itp. W poprzednich ciążach tak nie miałam, a teraz wszystko mi tak przeszkadza... Czy to normalne? Zapomniałam zapytać ostatnio o to swojego lekarza, a nie słyszałam żeby ktoś z moich znajomych tak miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, czy Wy też tak macie, że jak coś Wam dotyka brzucha to strasznie Wam to przeszkadza? Mówię tu np. o suwaku kurtki, pasku od torebki, guzikach swetra, itp. W poprzednich ciążach tak nie miałam, a teraz wszystko mi tak przeszkadza... Czy to normalne? Zapomniałam zapytać ostatnio o to swojego lekarza, a nie słyszałam żeby ktoś z moich znajomych tak miał...

Ja mam tak z ciuchami jak mam coś luźniejszego i to tak ociera się o skórę brzucha to mnie to denerwuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, banasiatko napisał:

Trochę mnie pocieszyłyście, bo mocno mnie to martwiło... 😅

Ja jak tylko się kładę zaraz odkrywam brzuszek inaczej się czuje wtedy 😁

Dziwne to wszystko, niby kolejna ciąża ta sama osoba a całkiem inaczej przechodzę niż pierwszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mama88 napisał:

Ja jak tylko się kładę zaraz odkrywam brzuszek inaczej się czuje wtedy 😁

Dziwne to wszystko, niby kolejna ciąża ta sama osoba a całkiem inaczej przechodzę niż pierwszą

Ja już sama na sobie przekonałam się, że każda ciąża jest zupełnie inna od poprzedniej 😅 Trzy ciąże i żadna do siebie nie podobna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
39 minut temu, MariKate napisał:

Wiem że temat już był poruszany, ale powiedzcie dziewczyny jaki magnez polecacie😊 dziś przez pół nocy twardniał mi brzuch więc stwierdziłam że czas juz zaczac brać magnez 🙂

Hey Ja biorę najzwyklejszy magnez z wit. B6 ale lek nie suplement. Wcześniej miałam taki specjalny chelatowany dla kobiet ciężarnych, ale mój lekarz powiedział, że w rzeczywistości ma słabsze wchłanianie niż ten zwykły. Biorę 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, MariKate napisał:

Wiem że temat już był poruszany, ale powiedzcie dziewczyny jaki magnez polecacie😊 dziś przez pół nocy twardniał mi brzuch więc stwierdziłam że czas juz zaczac brać magnez 🙂

Ja biorę asmag też lek nie suplement i do wizyty do 21 biorę po jednej tabletce zapytam się lekarki czy mogę więcej. Ale jednak polecam brać bo pomaga 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, MariKate napisał:

Wiem że temat już był poruszany, ale powiedzcie dziewczyny jaki magnez polecacie😊 dziś przez pół nocy twardniał mi brzuch więc stwierdziłam że czas juz zaczac brać magnez 🙂

A bierzesz jakieś witaminy dla kobiet w ciąży?Bo tam też jest magnez napewno, a ważne żeby nie przekroczyć dawki. Najlepiej doradz się lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny a bierzecie już jakieś żelazo w tabletkach? Jakie macie wyniki hemoglobiny? Ja jeszcze nie, ale z każdym badaniem hemoglobina spada.

Morfologię ostatnio robiłam we wrześniu i było ok.Teraz zrobię w styczniu. A witaminy bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, dorcia6579 napisał:

Morfologię ostatnio robiłam we wrześniu i było ok.Teraz zrobię w styczniu. A witaminy bierzesz?

Morfologie miałam robiona 3 razy do tej pory. Hemoglobina na poczatku 15,1, potem 14,6. Ostatnio już 13,6. W drugim trymestrze najbardziej spada. W poprzedniej ciąży na pewnym etapie brałam tardyferon w tabletkach ale nie służył mi i ratowalam sie domowymi sposobami. Ja biore pregne plus więc tam nie ma zbyt wielu witamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

A bierzesz jakieś witaminy dla kobiet w ciąży?Bo tam też jest magnez napewno, a ważne żeby nie przekroczyć dawki. Najlepiej doradz się lekarza.

Biorę i jest w nich magnez, ale chyba mała dawka bo jest zaznaczone ze tylko 16% dziennego zapotrzebowania pokrywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Ja w poprzednich ciążach miałam zalecany Aspargin , ale tylko po to, że łapały mnie skurcze łydek w nocy, a właśnie na brzuszek tylko Nospa

Ja w poprzedniej ciąży miałam takie skurcze łydek w nocy, że budziłam się z płaczem i dłuuuga chwilę zajmowało zanim skurcz puścił. Dzisiaj w nocy też w pewnym momencie mnie złapał ale dosłownie na sekundę, więc muszę zacząć brać coś na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...