Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MariKate napisał:

Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i jeszcze kilka mniejszych miast to tak zwane Zagłębie Dąbrowskie. Pomimo że jesteśmy w województwie śląskim to nie można o nas powiedzieć że jesteśmy Ślązakami. Taka nasza mała autonomia 😁

Zobacz,przez całe życie człowiek uczy się czegoś nowego ;D Albo Ślązaczka ze mnie marna, że się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KahnaMaj napisał:

Część Do_Mi właśnie dlatego nie zrobiłam testu pappa, bałam się że namiesza mi w głowie, że stresuję a później się okaże że wszystko w porządku. 

To jest też moja pierwsza ciąża i długo zastanawiałam się nad lekarzem i szpitalem, w którym chciałabym rodzić. Blisko mam ten na Madalińskiego, ale ostatecznie wybrałam Starynkiewicza:tam do przychodni przyszpitalnej chodzę właśnie do ginekologa i jak na razie jestem super zadowolona. Jakby był problem to Żelazna i Inflancka są stamtąd o rzut beretem😁

Gdybym miała decydować drugi raz to też bym tego nie zrobiła. Ja po tak długim staraniu o dziecko chciałam od razu zrobić badanie wolego dna płodowego ale moja ginekolog stwierdziła że bez sensu wydawać tyle pieniędzy jak za ułamek tego mogę zrobić pappa. No więc zrobiłam a potem i tak na prędce robiłam sanco. Wyszło bardzo wysokie wolne beta-hcg a wszystkie inne parametry były idealne a ryzyko zespołu downa określono jako wysokie. Zbiło mnie to z nóg bo lekarka która robiła usg do pappa stwierdziła że mamy się zastanowić jak chcemy rozwiązać "tą sytuację" jeśli maleństwo okaże się chore biorąc pod uwagę ostatnie orzeczenie TK! Pośrednio zasugerowała że mamy się szybko dalej badać i szukać szpitala gdzie jeszcze ewentualnie wykonują terminację płodu. Na szczęście moja ginekolog okazała się bardziej ludzka i wystarczyło zrobić sanco żeby wszystko okazało się jasne. 

Przepraszam że tak się rozpisałam ale chyba ta sprawa dalej gdzieś we mnie siedzi 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Do_Mi napisał:

Gdybym miała decydować drugi raz to też bym tego nie zrobiła. Ja po tak długim staraniu o dziecko chciałam od razu zrobić badanie wolego dna płodowego ale moja ginekolog stwierdziła że bez sensu wydawać tyle pieniędzy jak za ułamek tego mogę zrobić pappa. No więc zrobiłam a potem i tak na prędce robiłam sanco. Wyszło bardzo wysokie wolne beta-hcg a wszystkie inne parametry były idealne a ryzyko zespołu downa określono jako wysokie. Zbiło mnie to z nóg bo lekarka która robiła usg do pappa stwierdziła że mamy się zastanowić jak chcemy rozwiązać "tą sytuację" jeśli maleństwo okaże się chore biorąc pod uwagę ostatnie orzeczenie TK! Pośrednio zasugerowała że mamy się szybko dalej badać i szukać szpitala gdzie jeszcze ewentualnie wykonują terminację płodu. Na szczęście moja ginekolog okazała się bardziej ludzka i wystarczyło zrobić sanco żeby wszystko okazało się jasne. 

Przepraszam że tak się rozpisałam ale chyba ta sprawa dalej gdzieś we mnie siedzi 😕

Taaa najgorzej kiedy cię nastraszą, a ty chcesz zrobić jak najlepiej.

Całe szczęście jest wszystko dobrze i masz świetną ginekolog, która nie pozwoliła panikować i dobrze zareagowała, trzymaj się jej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KahnaMaj napisał:

Taaa najgorzej kiedy cię nastraszą, a ty chcesz zrobić jak najlepiej.

Całe szczęście jest wszystko dobrze i masz świetną ginekolog, która nie pozwoliła panikować i dobrze zareagowała, trzymaj się jej 😉

Oj tak, ginekolog mam cudowną, to ona doprowadziła do tego że maleństwo się pojawi więc jestem jest ogromnie wdzięczna i będę się jej trzymała 🙂

A wracając do tematu szpitala to właśnie mam znajomą która rodziła na Madalińskiego i sobie chwaliła, moja przyjaciółka natomiast rodziła na Karowej bo wcześniej musiała trochę w ciąży tam poleżeć i w sumie ja sama byłam pod wrażeniem opieki w tym szpitalu. Co chwilę ktoś przychodził i pytał jak się czuje i tak dalej 🙂

Ja jednak wybrałam Inflancką bo moja szwagierka już 2 razy tam rodziła i jest zadowolona a ja planuję wykupić tam prywatną położną dla swojego świętego spokoju 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hey dziewczyny😃 ja dziś po połówkowym wkoncu dowiedziałam się, że to dziewczynka. (w moim przypadku już druga). Z maleństwem wszystko w porządku aktualnie waży 317 g. i ma 15 cm. No i moje łożysko wkoncu powedrowalo w górę bo do tej pory miałam nisko w dodatku blisko blizny po poprzedniej CC i ostatnio lekarz trochę mnie nastraszyl. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Hey dziewczyny😃 ja dziś po połówkowym wkoncu dowiedziałam się, że to dziewczynka. (w moim przypadku już druga). Z maleństwem wszystko w porządku aktualnie waży 317 g. i ma 15 cm. No i moje łożysko wkoncu powedrowalo w górę bo do tej pory miałam nisko w dodatku blisko blizny po poprzedniej CC i ostatnio lekarz trochę mnie nastraszyl. 

Super wieści 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Do_Mi napisał:

Oj tak, ginekolog mam cudowną, to ona doprowadziła do tego że maleństwo się pojawi więc jestem jest ogromnie wdzięczna i będę się jej trzymała 🙂

A wracając do tematu szpitala to właśnie mam znajomą która rodziła na Madalińskiego i sobie chwaliła, moja przyjaciółka natomiast rodziła na Karowej bo wcześniej musiała trochę w ciąży tam poleżeć i w sumie ja sama byłam pod wrażeniem opieki w tym szpitalu. Co chwilę ktoś przychodził i pytał jak się czuje i tak dalej 🙂

Ja jednak wybrałam Inflancką bo moja szwagierka już 2 razy tam rodziła i jest zadowolona a ja planuję wykupić tam prywatną położną dla swojego świętego spokoju 🙂

O Karowej też czytałam przychylne opinie, znajoma chwaliła tez Praski, dwa razy tam rodziła: za pierwszym miała swoją opłaconą położną, ale nie pomogła za specjalnie, za drugim razem zdała się na personel, który był w szpitalu i podobno o niebo lepsza opieka.

Do maja jeszcze trochę czasu i możemy się zastanawiać, dopytywać i czytać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Kurczę...jak o tym wczoraj przeczytałam to bardzo się zmartwiłam . Ale z Maleństwem wszystko w porządku? Chyba waga prawidłowa

Mówi, że tak. Powoli moje nerwy dochodzą do siebie, ale całą noc się martwiłam. Za dużo studiów skończonych 🙈🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dzwonili z przychodni gdzie miałam mieć 04.01 badanie połówkowe i okazało się że akurat wtedy Pani doktor ma jednak urlop i przełożyli mi wizytę na 11.01. Dobrze, że chociaż teraz 21.12 mam wizytę u swojego lekarza to zobaczę co tam u maleństwa, chociaż u niego jest trochę gorszy sprzęt niz w tej przychodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariKate napisał:

Do mnie właśnie dzwonili z przychodni gdzie miałam mieć 04.01 badanie połówkowe i okazało się że akurat wtedy Pani doktor ma jednak urlop i przełożyli mi wizytę na 11.01. Dobrze, że chociaż teraz 21.12 mam wizytę u swojego lekarza to zobaczę co tam u maleństwa, chociaż u niego jest trochę gorszy sprzęt niz w tej przychodni. 

Też mam połówkowe 11.01 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mam które mają termin porodu na drugą połowę mają (ja na 20) , kiedy robicie badania połówkowe? Jeszcze w grudniu czy w styczniu? 

Ja mam mieć normalna  wizytę za tydzień,do tej pory nic lekarz o drugich prenatalnych nie mówił, ale teraz patrzę że to wypada na 24 grudnia więc wątpię że ta wizyta w ogóle się odbędzie.

Edytowane przez Tylko_ONA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Do mam które mają termin porodu na drugą połowę mają (ja na 20) , kiedy robicie badania połówkowe? Jeszcze w grudniu czy w styczniu? 

Ja mam mieć normalna  wizytę za tydzień,do tej pory nic lekarz o drugich prenatalnych nie mówił, ale teraz patrzę że to wypada na 24 grudnia więc wątpię że ta wizyta w ogóle się odbędzie.

Ja mam termin na 26.05 i połówkowe dziś mi przełożyli na 11.01 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, Tylko_ONA napisał:

Do mam które mają termin porodu na drugą połowę mają (ja na 20) , kiedy robicie badania połówkowe? Jeszcze w grudniu czy w styczniu? 

Ja mam mieć normalna  wizytę za tydzień,do tej pory nic lekarz o drugich prenatalnych nie mówił, ale teraz patrzę że to wypada na 24 grudnia więc wątpię że ta wizyta w ogóle się odbędzie.

Połówkowe wykonuje się między 20 a 22+6 TC , więc podpytaj lekarza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu tu do Was zaglądam a teraz postanowiłam dołączyć. Mam termin na ok. 24 maja. W domu już dwojkę chłopaków. Liczą na siostrę ale jeszcze nie widać. Będę mieć napewno trzecie cc. Cieszę się, że są takie grupy, na ktorych można się dzielić swoimi troskami i radościami i mimo, że każda ma swoje zmartwienia to zawsze jestescie życzliwe i potraficie podnieść na duchu innych. Jestescie super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Eda85 napisał:

Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu tu do Was zaglądam a teraz postanowiłam dołączyć. Mam termin na ok. 24 maja. W domu już dwojkę chłopaków. Liczą na siostrę ale jeszcze nie widać. Będę mieć napewno trzecie cc. Cieszę się, że są takie grupy, na ktorych można się dzielić swoimi troskami i radościami i mimo, że każda ma swoje zmartwienia to zawsze jestescie życzliwe i potraficie podnieść na duchu innych. Jestescie super:)

Witam, 

Napisz coś o sobie, skąd jesteś, ile masz lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Żywca, mam 35 wiosenek za sobą i uznałam, że to ostatni dzwonek dla mnie na kolejną ciąże. Mam już dwóch chopaków - 12 i 8 lat. Tą ciąże przechodzę trochę gorzej. Jestem już na zwolnieniu od tygodnia. W poprzedniej dwa tygodnie przed porodem jeszcze byłam w pracy.  Mam spore problemy z magnezem i przez to się gorzej czuję. Póki co dzidziuś rozwija się dobrze i mam nadzieję, że tak zostanie. Nastepna wizyta 30 grudnia. Tak jak wszystkie, już nie mogę się doczekać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Hey dziewczyny😃 ja dziś po połówkowym wkoncu dowiedziałam się, że to dziewczynka. (w moim przypadku już druga). Z maleństwem wszystko w porządku aktualnie waży 317 g. i ma 15 cm. No i moje łożysko wkoncu powedrowalo w górę bo do tej pory miałam nisko w dodatku blisko blizny po poprzedniej CC i ostatnio lekarz trochę mnie nastraszyl. 

Leżałaś dużo? Brałaś jakieś leki? Czy samo się łożysko podniosło?

Moje łożysko jest przy samym ujściu szyjki macicy i siostra mnie dzisiaj postraszyła, że albo poronię albo będę miała krwotok przy porodzie ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...