Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Polcia27┬áu nas te┼╝ Sta┼Ť si─Ö pr─Ö┼╝y i post─Ökuje. Zastanawiam si─Ö czy to nie┬á po mleku kt├│re sobie dolewam┬ádo kawy. Kupi┼éam dzisiaj mleko bez laktozy i zobacz─Ö czy b─Ödzie lepiej.┬á

Na odparzenia używam Sudocremu. Stasiowi odparzyły się lekko pachwinki i po Sudocremie szybko przeszło. 

Edytowane przez elvi
Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

@Polcia27 u nas jeszcze gorzej - potrafi mi si─Ö przy piersi nagle wydrze─ç, a potem tak samo nagle uspokoi─ç, czasem ewentualnie odbicie pomo┼╝e. Przez sen okrutnie te┼╝ kw─Öka. Po┼éo┼╝na dzis w┼éa┼Ťnie jak jej o tym opowiedzia┼éam to kaza┼éa ca┼éy czas k┼éa┼Ť─ç go na brzuszku, nawet do spania (ale tak to tylko w dzie┼ä b─Öd─Ö robi─ç) i w┼éa┼Ťnie przepaja─ç wod─ů w razie potrzeby. Po jej wyj┼Ťciu po┼éo┼╝y┼éam go tak w trakcie spania i spa┼é ca┼ékiem spokojnie - co┼Ť tam poj─Öcza┼é te┼╝ przez sen, ale mniej ni┼╝ na pleckach.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Moja te┼╝ si─Ö napr─Ö┼╝a i post─Ökuje robi─ůc kupk─Ö czy siusiu czasem te┼╝, ale te┼╝ s┼éysz─Ö, ┼╝e to normalne. Sam fakt za┼éatwiania si─Ö na le┼╝─ůco nie u┼éatwia sprawy.┬á

A co do mleka @elvi┬álaktoza to cukier, a maluszkom jak ju┼╝ to b─Ödzie szkodzi┼éa kazeina czyli bia┼éko mleka krowiego, wi─Öc przej┼Ťciem na mleko bez laktozy nic nie zmienisz­čśë ja te┼╝ si─Ö troszk─Ö brzuszkiem zaniepokoi┼éam, a jak podpisywa┼éam deklaracj─Ö w przychodni, akurat wysz┼éa pediatra i m├│wi ┼╝eby w┼éa┼Ťnie nie pi─ç w og├│le mleka nawet do kawy, ani innych nabia┼éowych produkt├│w, no wi─Öc te┼╝ popr├│buj─Ö i wr├│ci┼éam do mleka owsianego.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

U nas poprzednia noc by┼éa straszna w┼éa┼Ťnie ze wzgl─Ödu na pr─Ö┼╝enie i st─Ökanie, ale jak ma┼éy pu┼Ťci┼é b─ůczka, albo zrobi┼é kupk─Ö, to spa┼é dalej spokojnie. Akurat mia┼éam wczoraj wizyt─Ö u po┼éo┼╝nej i powiedzia┼éam, ┼╝e tak s┼éabo spa┼é w nocy, bo go m─Öczy┼éo... To powiedzia┼éa, ┼╝e to etap rozwoju uk┼éadu trawiennego. Dziecko z noworodkowego za┼éatwiania si─Ö bez problemu, gdzie nie musia┼éo si─Ö trudzi─ç i wszystko przelatywa┼éo przez nie, zaczyna ─çwiczy─ç zwieracz, a wi─Öc zaciska i rozlu┼║nia. I je┼Ťli po rozlu┼║nieniu i np. zrobieniu kupki jest ok, to jak najbardziej jest to normalne. Ale kaza┼éa te┼╝ si─Ö do tego przyzwyczai─ç i obserwowa─ç male┼ästwo. ­čśë┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

U nas od 3 dni jest jaka┼Ť masakraÔÇŽ Franek nie chce spa─ç, zasypia na 5-10 min, a dopiero jak naprawd─Ö si─Ö zm─Öczy to u┼Ťnie na d┼éu┼╝ej. Do dzisiaj by┼éo okej w nocy, p┼éacz zaczyna┼é si─Ö dopiero nad ranem, ale par─Ö godzin temu mieli┼Ťmy istny armagedon. No tak si─Ö male┼äki rozp┼éaka┼é ┼╝e w og├│le nie sz┼éo go uspokoi─çÔÇŽ┬á

po┼éo┼╝na kaza┼éa i┼Ť─ç skonsultowa─ç to zachowanie z pediatr─ů gastrologiem i byli┼Ťmy dzisiaj rano - stwierdzi┼é ┼╝e to kolka. Zapisa┼é debridat i w┼éa┼Ťnie w razie takich atak├│w p┼éaczu lek robiony w aptece. Zobaczymy czy to co┼Ť da, mam nadzieje bo szkoda mi dziecka jak si─Ö tak m─Öczy no i sama┬áchodz─Ö ju┼╝ jak na rz─Ösach od tego niespania ­čÖł

Franek wa┼╝y ju┼╝ 4,7 kg i lekarz stwierdzi┼é ┼╝e du┼╝o przybra┼é, wi─Öc jutro jak b─Ödzie po┼éo┼╝na to musz─Ö z ni─ů porozmawia─ç o karmieniu, bo nadal karmie i piersi─ů i mm. Tyle ┼╝e w piersiach mam ju┼╝ wi─Öcej pokarmu, chocia┼╝ jak ┼Ťci─ůga┼éam laktatorem to i tak by┼éo niby niewystarczaj─ůco na jedn─ů porcje. Zmniejszy┼éam ju┼╝ troch─Ö mm, ale nie wiem czy to dobrze czy nie, wi─Öc zapytam po┼éo┼╝nej jak przyjdzie.

Odno┼Ťnik do komentarza

@Polcia27┬áoch jejciu┬á biedactwo. Oby by┼éo lepiej. A mo┼╝e te┼╝ w┼éa┼Ťnie takie mieszane mleczko mu nie s┼éu┼╝y? Mo┼╝e jak ju┼╝ przejdziesz tylko na pier┼Ť to si─Ö poprawi?... Chocia┼╝ regu┼éy nie ma ┼╝adnej... No i podobno laktatorem nie wyci─ůgnie si─Ö tyle co potrafi dziecko, mo┼╝e i to jest te┼╝ nadzieja. Mokre pieluszki i przybieranie na wadze s─ů wska┼║nikiem, a jak wida─ç u Was jest ca┼ékiem nie┼║le ­čśë

U nas za to pojawi┼éa si─Ö wysypka jaka┼Ť. Laura ma dzi┼Ť dwa tygodnie i od wczorajszego wieczora ma takie kropeczki na ca┼éym cia┼éku. Wyk─ůpa┼éam j─ů w krochmalu dzisiaj, zobaczymy. Po┼éo┼╝na pyta┼éa czy czego┼Ť nie jad┼éam innego, to tylko sok pomara┼äczowy mi przyszed┼é do g┼éowy, bo ze dwie szklanki wypi┼éam. M├│wi ┼╝eby w kali k─ůpa─ç i poobserwowa─ç. Eh no nie ma lekko.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Magdalena.B┬áNiestety te male┼ästwa takie wra┼╝liwe na pocz─ůtku na wszystkoÔÇŽ┬á

Dzisiaj by┼éa u nas po┼éo┼╝na i kaza┼éa odstawi─ç mieszank─Ö tak┼╝e zobaczymy jak to b─Ödzie wygl─ůda┼éo. Od dw├│ch dni i tak nie dajemy mu w ci─ůgu dnia, wi─Öc mam nadziej─Ö ┼╝e zostaniemy ju┼╝ tylko przy piersi┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

A ja musze si─Ö pochwali─ç ­čÖé my od 3 dni juz tylko i wy┼é─ůcznie na moim mleku ­čÖé zawzielam si─Ö i aby rozkr─Öca─ç laktacje pilam bawarki i herbatki laktacyjne oraz regularnie odciagalam mleko laktatorem co 3h 20 minut i posz┼éo ­čÖé ja mam w┼éa┼Ťnie wra┼╝enie ze moj laktator wysysa wszystko do ostatniej kropli a Nadia popije i przysypia przez co nie wydoi wszystkiego...

Patrzcie jak to zlecia┼éo - niedawno rozmawialysmy jak sie czujemy w ciazy a tu juz dyskusja jak sie male┼ästwa czuj─ů... :D.

Odno┼Ťnik do komentarza

@Gucia23tak­čśâmeldujemy si─Ö z Korneli─ů... Urodzi┼éam we wtorek 29go...byla to cesarka na ┼╝yczenie w 41tc...lekarz twierdzi┼é ze mam niedojrza┼é─ů szyjk─Ö i minimalne rozwarcie a dziecko ponad 4kg... Kaza┼é przyj┼Ť─ç w srode na wywo┼éanie... Ba┼éam si─Ö ┼╝e co┼Ť p├│jdzie nie tak i zdecydowa┼éam si─Ö na cc...we wtorek na izbie okaza┼éo si─Ö ┼╝e mam 4cm rozwarcia... Gdybym o tym wiedzia┼éa nie posz┼éabym na ci─Öcie ale ju┼╝ mia┼éam za┼éatwione.... A dziecko nie by┼éo takie du┼╝e bo mia┼éo 3880 wi─Öc spokojnie bym urodzi┼éa ale trudno... Najwa┼╝niejsze ┼╝e wszystko dobrze si─Ö sko┼äczy┼éo... Jeste┼Ťmy w domku od wczoraj... Mia┼éam jeszcze nawa┼é pokarmu i te┼╝ by┼éo ci─Ö┼╝ko ale chyba wychodzimy na prost─ů... ­čśâ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Ewelinaaa31┬ágratulacje, doczeka┼éa┼Ť si─Ö ­čÖé

U nas leci trzeci tydzie┼ä, tak dzie┼ä po dniu... I mam wra┼╝enie, ┼╝e dzie┼ä po dniu co┼Ť jest inaczej ­čśä ┼Ťpimy p├│ki co g┼é├│wnie na brzuszku w ci─ůgu dnia, bo inaczej nie zasypia prawie w og├│le, w nocy ┼Ťpi ┼╝e mn─ů, ostatnio po ledwo przespanej nocy ju┼╝ go nawet nie pr├│buj─Ö odk┼éada─ç ­čśů mo┼╝e dzi┼Ť si─Ö porw─Ö, zobaczymy. Aczkolwiek karmi─Ö na le┼╝─ůco i nim zd─ů┼╝─Ö si─Ö zastanowi─ç czy, ┼Ťpi na tyle mocno, ┼╝eby go od┼éo┼╝y─ç, zazwyczaj sama ju┼╝ ┼Ťpi─Ö ­čśä

Mam wra┼╝enie, ┼╝e co┼Ť jest na rzeczy z tym co @Klaudiuszka4┬ánapisa┼éa o dojrzewaniu uk┼éadu pokarmowego - M┼éody nie ┼Ťpi na plecach bo strasznie si─Ö spina i wierci do ka┼╝dego b─ůczka, na brzuszku odchodzi troch─Ö wiercenia to i sen spokojniejszy. W poniedzia┼éek idziemy do pediatry to te┼╝ jej o tym wspomn─Ö, zobaczymy co powie.┬á

Dziewczyny, a jak dzieciaki ┼Ťpi─ů w nocy z wami to nakrywacie si─Ö jako┼Ť razem? U nas zazwyczaj by┼éo tak gor─ůco ┼╝e spali┼Ťmy bez przykrycia, ale dzi┼Ť zrobi┼éo si─Ö ch┼éodniej to ba┼éam si─Ö nakry─ç powy┼╝ej pasa ┼╝eby Krzesiowi g┼éowy nie przyrzuci─ç.┬á

Czasem mam wra┼╝enie, ┼╝e jak to kiedy┼Ť kto┼Ť okre┼Ťli┼é "ton─Ö we mgle w┼éasnej niekompetencji" ­čśő

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja ┼Ťpi─Ö ze Stasiem. Jak by┼éy upa┼éy to spali┼Ťmy razem pod du┼╝─ů pieluch─ů mu┼Ťlinow─ů do spowijania. Teraz jak zrobi┼éo si─Ö troch─Ö ch┼éodniej to ┼Ťpimy pod kocem powleczonym w poszewk─Ö. Nakrywam nas tylko do pasa bo faktycznie boj─Ö si─Ö wy┼╝ej przykrywa─ç Stasia.┬á

Edytowane przez elvi
Odno┼Ťnik do komentarza

A ja mam pytanie z innej beczki 

Zbli┼╝a si─Ö termin wizyty kontrolnej po porodzie i tak mnie nasz┼éy my┼Ťli, czy wypada co┼Ť da─ç lekarzowi za prowadzenie ci─ů┼╝y? Ja do swojego chodzi┼éam p├│┼é na p├│┼é prywatnie i na NFZ. Nie wiem jak si─Ö zachowa─ç, czy wypada co┼Ť mu zanie┼Ť─ç w podzi─Ökowaniu, je┼Ťli tak to co..?┬á

Z jego opieki jestem zadowolona, mimo ┼╝e nie przyszed┼é w odwiedziny jak urodzi┼éam, ale┬á napisa┼é gratulacje smsem ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

@Klaudiuszka4 no faktycznie na pewno nie ┼éatwa jest taka zmiana ┼Ťrodowiska, musz─ů si─Ö biedactwa przem─Öczy─ç i dostosowa─ç, ale po za┼éatwieniu wida─ç, ┼╝e ulga, oby posz┼éo bez wi─Ökszych przeboj├│w.┬á

@Gucia23┬ásuper, oby tak dalej­čśŐ

@Ewelinaaa31┬áoch gratulacje ­čą░ ja jestem z 29.06.­čśŐ du┼╝o zdr├│wka dla Was.┬á

@Juka92 patrz a moja prawie wcale na brzuszku nie chce, nawet na mnie nie bardzo, za to bardzo pasuj─ů jej boczki chocia┼╝ wiem, ┼╝e lepiej na plecach, wi─Öc tak j─ů uk┼éadam i jako┼Ť ju┼╝ zaakceptowa┼éa­čśî a i na noc ubrana jest w taki ┼Ťpiworek na rami─ůczkach i jest w dostawce, ale jak j─ů bior─Ö do siebie i czasem ju┼╝ nad ranem nie odk┼éadam czy co┼Ť to ja przykryta, a ona obok w tym ┼Ťpiworku.┬á

@Patrycja2701 wiesz co chyba nie. Wydaje mi się, że to ich praca i i wystarczy przy okazji wizyty wspomnieć i podziękować, ale chyba prezenty niekoniecznie. 

Odno┼Ťnik do komentarza

@Ewelinaaa31┬á­čÄŐ­čÄë fajnie, ┼╝e ju┼╝ wszystkie mamy to szcz─Ö┼Ťliwie za sob─ů. Niech si─Ö ma┼éa zdrowo chowa. ­čśë

@Juka92┬áu nas m┼éody nie ┼Ťpi na brzuchu. Generalnie k┼éad─Ö go w ci─ůgu dnia i zanim si─Ö zez┼éo┼Ťci to troch─Ö pole┼╝y. Wczoraj na wersalce ze z┼éo┼Ťci tak si─Ö pr─Ö┼╝y┼é, ┼╝e pr├│bowa┼é si─Ö przewr├│ci─ç i w sumie niewiele mu brakowa┼éo, gdyby nie oparcie obok. ­čÖł Ja mam ko┼éysk─Ö przy ┼é├│┼╝ku i najcz─Ö┼Ťciej jest tak, ┼╝e jak wieczorem ju┼╝ za┼Ťnie to odk┼éadamy do ko┼éyski. Ale ostatnio ┼Ťpi─Ö jako┼Ť mocniej i nie s┼éysz─Ö jak kw─Öka, jak go przy mnie nie ma. Zatem m─ů┼╝ wstaje, przebiera pampersa i przynosi go do ┼é├│┼╝ka. A tu obok siebie mam kokon i┬á w kokonie ma┼éy ┼Ťpi na bodziaku kr├│tkim a n├│┼╝ki wk┼éadam w ┼Ťpiworek taki z gumk─ů w pasie. Ale u nas jak jest ch┼éodniej na dworzu to w domu temperatura spada do 24-25 stopni. Jak jest upa┼é na zewn─ůtrz to w domu do 26 dobija. ­čąÁ

@Patrycja2701ja bym tak nie szala┼éa. To ich praca i raczej prezenty tutaj nie s─ů norm─ů.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Hej. Kaja dzi┼Ť sko┼äczy┼éa miesi─ůc, jak ten czas leci! Ale niech leci jeszcze dwa miesi─ůce, potem niech zwolni jak problemy brzuszkowe mam nadziej─Ö odejd─ů. Na pocz─ůtku Wit D jej nie pasowa┼éa, zmienili┼Ťmy -bylo lepiej, po jakim┼Ť czasie wi─Öcej p┼éaka┼éa, dostaje delicol i zn├│w by┼éo lepiej, od tygodnia zn├│w b. Du┼╝o placzu- s─ůdzi┼éam, ┼╝e tak potrzebuje blisko┼Ťci bo na r─ůczkach pasowa┼éo i buja─ç, buja─ç trzeba by┼éo (r─Öce my┼Ťla┼éam ┼╝e si─Ögaj─ů mi do kostek u n├│g) i tak zacz─Ö┼éam podawa─ç sab simplex, po dniu podawania dziecko zacz─Ö┼éo puszcza─ç b─ůczki,┬á ┼Ťpi d┼éu┼╝ej i nawet pole┼╝y sama jak─ů┼Ť chwil─Ö! Jestem zachwycona, ┼╝e co┼Ť pomaga cho─ç troch─Ö bo ju┼╝ by┼éam na skraju za┼éamania. Jeszcze nie jest jako┼Ť super ale da si─Ö wytrzyma─ç.┬á Strasz─ů te┼╝ mia┼éa kolki za dnia ale podkurczala n├│┼╝ki a ta niee i to mnie myli┼éo.┬á

Mi przez to noszenie wieczne Kai obni┼╝y┼éa si─Ö cewka moczowa, czuje si─Ö jak 30letnia kaleka. ─ćwicz─Ö i ─çwicz─Ö mi─Ö┼Ťnie Kegla, mo┼╝e ciut pomog┼éo ale nie wiele. Mam si─Ö zg┼éosi─ç do lekarza jak przestan─Ö krwawi─ç to mi dobierze jak─ů┼Ť kostk─Ö do wi─Ökszej stymulacji mi─Ö┼Ťni. Dr stwierdzi┼é, ┼╝e to od porodu du┼╝ego dziecka bez naci─Öcia.┬á

@Patrycja2701co do prezentu- jestem na nie ­čśë

@Ewelinaaa31gratulacje ­čÄë

Ps. Doda┼éam zdj─Öcie mojej kluski ale czeka na zatwierdzenie ­čą┤

Odno┼Ťnik do komentarza

@Katarzynaa ale fajny ┼Ťmieszek z Jasia­čśŐ

@Kociara jejku biedne m─Öczycie si─Ö obie, ┼╝eby tylko szybko przesz┼éo. Fotki jeszcze nie ma, ale dopiero zobaczy┼éam poprzednie, jakie┼╝ Kaja ma d┼éugie ciemne w┼éoski ­čśŹ

A powiedzcie dziewczyny, bo tak na dzieciach się skupiamy, jak Wy się czujecie? Dochodzicie już do siebie? Psycha się trzyma? 

Odno┼Ťnik do komentarza

Psychicznie chyba dopiero teraz zaczynam dochodzi─ç do siebie..

Kiedy┼Ť poszlabym do psychologa. Teraz nie ma na to czasu.┬á Oszalalam. Wszystkie cudowne rady ciotek i bab─ç. Jakbym dziecku krzywd─Ö robi┼éa. Nie przespane przeplakane noce nad dzieckiem kt├│re nie wiadomo czemu p┼éacze. Walka o laktacje. Dwa pobyty z Jasiem w szpitalu.┬á

Dbajcie o siebie. Szcz─Ö┼Ťliwa mama to szcz─Ö┼Ťliwe dziecko

Odno┼Ťnik do komentarza

Krzesimir sko┼äczy┼é dzi┼Ť miesi─ůc ­čÖé walczymy z brzydk─ů kup─ů, p├│ki co po┼éo┼╝na kaza┼éa probiotyk da─ç, zobaczymy czy b─Ödzie jaki┼Ť efekt. Ma┼éy jest ostatnio cz─Östo marudny, zastanawiam si─Ö czy to nie kolki, ale chyba si─Ö jeszcze nie kwalifikuje. P├│ki co ko┼éyska i smoczek (jestem wyrodn─ů matk─ů, podda┼éam si─Ö, M┼éody ma bardzo siln─ů potrzeb─Ö ssania), a od czasu do czasu chusta, ale to na razie na kr├│tkie drzemki bo odk┼éadany si─Ö budzi, a jak za d┼éugo nosz─Ö chust─Ö to zaraz brzuch czuj─Ö.┬á

Co do mnie, to fizycznie jest w miar─Ö ok, ostatnio zauwa┼╝y┼éam tylko, ┼╝e musz─Ö siusiania pilnowa─ç, bo p─Öcherz przypomina o sobie jak ju┼╝ jest prawie przepe┼éniony. Psychicznie za to jest ┼Ťrednio - tak na codzie┼ä czuj─Ö si─Ö ok, ale ledwo M┼éody d┼éu┼╝ej p┼éacze, przeczytam co┼Ť smutnego, albo us┼éysz─Ö komentarz, kt├│ry mi si─Ö nie spodoba to zaraz mam ┼ézy w oczach, kompletnie nad tym nie panuj─Ö.┬á

@Katarzynaa┬ámusimy chyba pami─Öta─ç, ┼╝e niezale┼╝nie od tego jak sobie radzimy, jeste┼Ťmy najlepszymi mamami ­čÖé i trzymam kciuki za was, ┼╝eby ju┼╝ wszystko by┼éo ok.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

U nas ju┼╝ zaraz 2 miesi─ůce ­čÖł brzuszek jakby mniej dokucza, przynajmniej nie ma takiego p┼éaczu jak wcze┼Ťniej by┼é. Chocia┼╝ pr─Ö┼╝y si─Ö nadal srogo i czasami co┼Ť przy tym kw─Öka.┬á
Co do psychiki - jest r├│┼╝nie, raz lepiej raz gorzej. W szczeg├│lno┼Ťci jak p┼éaka┼é. No i nie wiem czy mog─Ö m├│wi─ç o jakim┼Ť sukcesie bo chyba jeszcze za wcze┼Ťnie ale przeszli┼Ťmy tylko na kp. By┼éa po┼éo┼╝na na ostatniej wizycie, zwa┼╝y┼éa go, przybiera na wadze super wi─Öc musi si─Ö najada─ç. ┬áAle te pocz─ůtki by┼éy mega trudne. Jako┼Ť tak sobie wbi┼éam do g┼éowy ┼╝e musz─Ö karmi─ç piersi─ů i koniec. Wi─Öc i pocz─ůtki psychicznie by┼éy ci─Ö┼╝kie. Ale na szcz─Ö┼Ťcie ju┼╝ jest du┼╝o lepiej ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...