Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Amelko ojjj to ciężki okres przed tobą kochana 🤢 Ja ostatnio zauważyłam, że Emi też najbardziej woli mnie, jak np. M. wraca z pracy i wyciąga do niej ręce to ona na sekundę do niego idzie, przytuli się i za chwilę zaczyna jęczeć i wyciąga ręce do mnie...ale jak już M. trochę w domu posiedzi to już normalnie do niego lgnie. Ale na szczęście Emi nie robi jeszcze ze mnie mamy na wyłączność, jak dziadkowie się nią zajmują to nie ma problemu żebym ja np. gdzieś wyszła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W sumie to zapomniałam napisać, że Staś mleka jako takiego w ogóle nie pije, nie chce i już. Dostaje przynajmniej raz dziennie na śniadanie kaszkę mleczną (albo płatki owsiane na mleku), na kolację czasami kaszkę lub płatki a czasami kanapki z żółtym serem. I to na ogół jest całość jego mlecznych posiłków, czasami przemycę jakiś biały ser, uwielbia też grzanki z żółtym, czasem jogurt ale też nie zawsze. W tej chwili gotuję już zupy zabielane chociaż wcześniej tego nie robiłam. Najgorsze że jak przejdę na dietę to będę musiała co innego gotować dla niego a co innego dla siebie.
W ogóle Staś teraz potrafi zjeść strasznie dużo, czasem większą porcję niż ja. Nie przyzwyczaiłam się jeszcze do tego że teraz muszę wyliczać ilości na 3 osoby a nie na dwie 😉 Np. dziś rano zjadł dużą michę owsianki z musem brzoskwiniowym, potem spory kawałek bułki ziarnistej (bałam się mu dawać ale znakomicie sobie radzi z tymi ziarnami i nawet w kupce niewiele wychodzi z powrotem), potem znowu tę samą bułkę w grzankach z żółtym serem. Po powrocie ze spaceru wrąbał duży słoik obiadowy bo akurat nie była jeszcze gotowa zupa, zagryzł miseczką makaronu 3 kolory z sosem z tuńczyka i startym serem typu parmesan. Jak przyszłam z marketu, zrobiłam obiad dla nas, myślałam że Staś już nic nie zje, a on wtrząchnął z nami przy stole 2 duże ziemniaki, kilka różyczek brokuła i spory kawałek łososia na parze. A na wieczór jeszcze prawie porcję kaszki wielozbożowej na mm. No i ciągle jest poniżej 3. centyla zarówno z wagą jak i wzrostem 😉

Amelko, w sumie rzeczywiście zbliża się już czas tych lęków, może Hania zaczęła wcześniej? Co prawda ja np. zaobserwowałam że zaraz po moim powrocie ze szpitala Staś też był bardzo do mnie przyklejony ale potem mu dość szybko przeszło. Może to jest reakcja na pójście Hani do żłobka? Teraz np. do zaśnięcia jest mu potrzebny tata a rano po obudzeniu ze strasznym rykiem (na ogół) idzie go szukać. A co do nocy jeszcze: błyska jakieś światełko nadziei dla nas bo już drugą noc Staś wstaje o 7:30 a nie o 6:00 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heheheh no to Hania z Emilką idą łeb w łeb z ząbkami 😉

Do nas jutro wpadają znajomi z dwójką dzieci (Kubuś 22miesiące - oficjalny narzeczony Emi i Natalka 6 miesięcy). Dziś jak dzwoniłam do koleżanki zaprosić ich na jutro to mówiła, że Kubuś cały czas powtarza "Emila" 🤪 😁 😜 Mój kochany przyszły zięć hehhehhe 😁 🤪

A w niedzielę idziemy znowuż do brata mojej najlepszej przyjaciółki, który ma niespełna 2 misięcznego synka. Będzie też przyjaciółka i jacyś znajomi z dzieckiem w podobnym wieku co Emi więc też będzie wesoło 🙂
Wogóle dostałam narazie nieoficjalną propozycję zajmowania się tym małym jak jego mama pójdzie do pracy po macierzńskim i poważnie się nad tym zastanawiam. Najprawdopodobniej byoby to tylko pół etatu więc dałabym radę a i trochę grosza by do kieszeni wpadło 🙂 Podobno w pierwszej kolejności brali właśnie mnie pod uwagę bo nie chcą nikogo obcego ☺️ 🙂 Miło mi się zrobiło, że mają do mnie takie zaufanie 🙂
Narazie szczegóły nie są jeszcze dogadane, ja jeszcze ostatecznie nie powiedziałam TAK więc będziemy rozmawiać, ale może nie jutro, bo nie ma co gadać o interesach w towarzystwie heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, ja kiedyś skreślałam takie rozwiązanie ale po tym jak widzę jak Staś bawi się z córką opiekunki (7 lat), widzę dużo zalet tego żeby oddać dziecko do rodziny gdzie już jest dziecko w podobnym wieku. Widzę tylko tu jeden duży problem do rozwiązania: co jeśli któreś z tych dzieci się rozchoruje? Czy jesteś gotowa na to żeby Emi stykać z chorym maluszkiem który prawdopodobnie jej coś sprzeda? I z drugiej strony: czy rodzice tego maluszka są gotowi na to żeby łapał infekcje od Emi? Ewentualnie, czy macie możliwość zapewnienia rezerwowej opieki dla jednego z dzieci na wypadek choroby?
W sumie sama zastanawiałam się ostatnio czy się czegoś takiego nie podjąć ale ostatecznie doszliśmy z mężem do wniosku że to ma sens tylko przy spokojniejszym własnym dziecku.

Teraz uważam że Staś nigdy nie był niejadkiem tylko my nie wiedzieliśmy jak do niego podejść. W sumie teraz też gdyby posadzić go nieruchomo w krzesełku to by zjadł niewiele tylko od razu chciał wychodzić, co innego jeśli siedzi przy stole w towarzystwie albo bawi się i przy okazji podjada bez przerywania zabawy. Ostatnio ma fazę na to żeby kazać się posadzić obok siebie przy stole na normalnym dorosłym stołku i wtedy zajada aż miło 🙂 No i coraz lepiej mu idzie samodzielne jedzenie widelczykiem albo lepiej jeszcze rękami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hania za to je tylko w swoim krzesełku,ale tylko i wyłącznie jak w nim stoi! 😮 i jak ma łyżkę albo widelec w ręce. Generalnie wścieka się jak chemy ją karmić bo ona sama chce jeść więc karmienie odbywa się pomiędzy jej średnio celnymi próbami trafienia do buźki.

Ania- złe zachowanie Hani nie zaczęło się jak wróciła po chorobie do żłobka tylko w czasie choroby, więc myślę,że jest to nuda plus lęk separacyjny

Edytka- fajna opcja z tą opieką nad małym! A co do chorób to wiadomo trzeba brać je pod uwagę ale w końcu aż tak często się nie zdarzają,więc musisz omówić z koleżanką co wtedy będziecie robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
amelia ja malej daje mleko krowie ale bez laktozy czyli nieuczulajace.
Ale dzis zauwazylam czerwona wysypke w zgieciach kolan i lokci i nie wiem od czego to. Czy to od tego mleka, ale pila je 2 cfzy 3 dni temu przez kilka dni i nic nie bylo.
Czasem tez dostaje ser czy czekolade i tez niby jest ok, skora troche sucha ale nie ma juz plam jak kiedys.
Jak w czwartek bedziemy na szczepieniu to poprosze o skierowanie na testy.

Tyle napisalyscie, ze nie pamietam komu i co mialam jeszcze odpisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu wydaje mi się, że choroby nie zdarzają się aż tak często...a poza tym wydaje mi się, że jest to ryzyko wliczone w pomysł 😉 To tak jak wysłać dziecko do żłobka czy przedszkola, trzeba się liczyć z chorobami...
Tak jak mówię, musimy omówić dokładnie ten plan i napewno wtedy poruszę ten temat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MONIA ta twoja malutka jest niesamowita....fajne psikusy robi hihihi 😁 😁 😁 😁 😁niesamowite dziecko....mi kuba jeszcze czegos takiego nie wypsocil 😉 😜 😜 😜ale uwielbia wszystko z szafek wywalac.....a pozniej ucieka i sie smieje....wlasnie siedzi teraz kolomnie i slucha swoich ulubionych teledyskow....polecam..zaraz wam podam strone 😁 😁 😁 😁 kuba moze tego sluchac z 2 godz dziennie... 😜 😜 😜i nie nudzi mu sie to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/110810130012.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/4464/110810130012.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
WLASNIE ZOBACZYLAM TE ZDJECIE JAK MOJ BRAT ROBI ROGI KUBUSIOWI.... 😁 😁TO JEST NAJAKTUALNIEJSZE ZDJECIE KUBUSIA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uffff ja dzisiaj ledwo się wyrobiłam ze wszystkim...normalnie czułam się jakbym ruszała się w zwolnionym tempie, czas uciekał jak szalony a ja stałam z robotą w miejscu 😮 Ale na szczęście już mam wszystko zrobione, jeszcze tylko zjem obiad i czekam na przyjście gości 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tak na chwilę, więc nie będę sie teraz odnosić do postów, zrobię to jutro 🙂

Dzisiaj byliśmy u teściów, bo był Karol. Jak zwykle super bawili sie z Frankiem, przydałby mu się taki starszy brat na codzień 😉 No, może nie na codzień, bo bym chyba zwariowała, ale na chociaż raz w tygodniu 😁
Pojechaliśmy na zakupy, Franek ma już prezenty - zamówione oryginalne pampki 🙂, krążki do układania na takim bolcu - taka wieżyczka, i samochodzik z wystającym kierowcą, którego jak sie wciska to napędza samochodzik - fajna rzecz, akurat przeznaczona dla dzieci od roku 🙂

To chyba tyle chciałam napisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas chyba zębów ciąg dalszy, oprócz kataru. Popołudnie całe było pod znakiem marudzenia przerywanego płaczem, więc Staś na noc dostał nurofen, no i wtedy się dopiero zaczęło. W sumie dotychczas dawaliśmy mu nurofen tylko kilka razy w jego życiu ale zawsze po tym jeśli nie udało się go natychmiast uśpić to był strasznie pobudzony i szalał na maksa. U Waszych maluchów też tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas nocka była średnia. Małemu idą 4 zęby jednocześnie. Zasnął o 22, a ja, gdy próbowałam zasnąć ok.1 po filmie, niestety nie mogłam. Franek zaczął popłakiwać, tzn. jednorazowe wycie i spokój, i tak w kółko. Dostał jedną dawkę paracetamolu, uspokoiło się, jak przysypiałam, to na nowo. Dostał kolejną dawkę paracetamolu (poprzednia była trochę mniejsza niż powinna) Siedziałam z nim na rączkach, wtulony był i szczęśliwy, jak odłożyłam było ok.
W sumie położyłam się o 2.30, a pobudka o 10 🙃

Aniu - u nas zawsze przy płaczu, gdy dostanie przeciwbóla to uspokaja sie i śpi dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza witaj ja w skrócie również nie mam nic przeciwko 😉
U nas jeśli chodzi o zęby Kinga też w ich nie przoduje jak dobrze liczę to wychodzi mi że ma 9 sztuk w tym brakuje nam jak do tej pory jednej dolnej dwójki nie wiem dlaczego tak dziwnie dwie czwórki już mamy a ta dwójka gdzieś nam się zawieruszyła ☺️
Z zakupami jest podobnie Kinga je rozpakowuje podaje a ja dalej je chowam. Taka porządnisia wszystko musi być na swoim miejscu wracam z uczelni pilnuje mnie czy odłożyłam na miejsce torebkę czy kurtka już powieszona na wieszaku, zaraz podaje mi kapcie a jak Kuba dziś rano wstał i stwierdził że mu zimno w nogi a klapek nie mógł znaleźć to Kinga za rękę do szuflady z jego skarpetkami by zakładał 🙃 🙃 w ogóle jak czegoś szukam to Kingę się spytać to szybciej potrafi odszukać niż ja sama.
Edytka ten pomysł też uważam za fajny ja sama bym się na coś takiego skusiła jakbym miała okazję i warunki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamuski
ile tutaj stron


Monika hehehe a to GABI aparatka 🙂

Edytko jesli chodzi o pomysl opieki nad dzieckiem
hmmm
wczesniej tez bralam taka obcje pod uwage na macierzyskim by sama opiekowac sie drugim dzieckiem jednak z perspektywy czasu Wojtus jest bardzo absorbujacym dzieckiem wlasciwie jest przyklejony do mnie jak nie chce siedziec u mnie na rekach ,chce tanczyc, wariowac , skakac mi po brzuchu to chce mn ie oprowadzac po mieszkaniu i wciz trzyma mnie za reke . . .
do meza hmmm idzie na chwile z dystansem i najlepiej jak ja jestem w poblizu wzroku 🙂
dlatego u mnie na to chwile z perspektywy czasu obcja z biegajacym(nie chodzacy,) dzieckiem
na moich rekach
dodatkowo nie ma miejsca na drugie dziecko cudze . . . . . .

ale musisz przemyslec Edytko czy Emi potrzebuje az tyle uwagi co Wojtus 🙂
no i te chorobska . ..
najlepiej wypisz na kartce PLUSY i MINUSY
i wtedy zdecyduj 🙂


jesli chodzi o krowie,kozie mleko to rozmawialam z pediatra i stwierdzila,ze najlepiej poczekac do ukonczenia 2 lat i pozniej po malutku wprowadzac a juz idealna obcja jest przeczekanie do ukonczenia 3 lat
hmmm Wojtus to jest mlekołak wiec poki co pije w dosc duzych ilosciach modyfikowane
(glownie pije NAN PRO 3,ale ostatnio kupilam Hippa powyzej 15 mies i tez wypil RAZ , DWA , TRZY heheh , czasem kupuje Bebiko do kaszek ryzowych w ktorych nei ma mleka choc z reguly ich nei kupuje,ale czasem wlasnie takie dostajemy ehh)

jesli chodzi o obiadki to u nas roznie jest z tym jedzieniem wiem jedno uwielbia makarony, kluski i ziemniaczki 🙂


Amelko
wspolczuje z humorkami Hani
pewnie to tylko zmiana na chwile
inaczej bedzie jak znow zaklimatyzuje sie w żłobku
zreszta ja juz wypatruje wiosne 😁 😁 😁 😁 😁 😁 bo chce duuuuuuuuuuuuuuzo spacerowac na dworze


a co do pieluch do od piatku przeszlismyz 4 na 5 Dady i uwazam,ze to byl baaaaaaaaaardzo dobry wybor
bo przez ostatnie noce non stop musialam w nocy przebierac malego po 4 Dady nam przesikiwal
a od piatku odpukac 5 daja rade 😜 😉poza tym sa wyzsze lepsze zapiecia POLECAM 🙂


z zebami poszlismy do przpodu bo mamy 13 i wciaz ida nastepne 😉 na tyle,ze co godzinie zmieniam śliniak bo taki jest mokry ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...