Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Clarcksa buty są świetne. Mój brat je nosi i jest zachwycony. Szkoda, że nie będzie w najbliższym czasie w Polsce, to poprosiłabym go, aby mi kupił, bo u niego są znacznie tańsze!!
Trzeba będzie się zrujnować chyba na jakieś porządne buty, bo jednak skóra to skóra. Szkoda tylko, że to będą buty na jeden sezon 😞 No i ważne, żeby były porządne skarpety. Wiem, jak ex R ubierała Karola na zimę....masakra!! Buty owszem, skórzane, ale skarpeta cienka, garniturowa. Stopa i but przepocone, co za tym idzie zimno w stopy i niezdrowo, poza tym buty przepocone, są niestety nie do odratowania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My też uważamy że ciuchy mogą być tanie i używane ale buty powinny być porządne, niestety oznacza to że na ogół drogie chyba że się trafi na jakąś okazję jak ja z tymi jesiennymi.
A co do ciuchów to zaczęłam kupować w second handach. Za kilka złotych można kupić naprawdę bardzo fajne spodnie czy bluzę czy kurtkę. Nawet w takim drogim z bardzo dobrym towarem wyszło mi średnio po 10 zł za sztukę rzeczy w idealnym stanie (spodnie, bluzy polarowe i kurtki jesienne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już nie pamiętam, kiedy kupiłam Frankowi nowy ciuch do ubrania. Wszystko ma albo od ludzi, albo w second handach. Są tam naprawdę fajne, firmowe, porządne ubrania, za grosze, i dziecko wygląda jak mały modniś 🙂
Buty też można trafić, ale już kiedyś poruszałyśmy ten temat, że jak poprzedni właściciel miał wadę, to nasze dziecko "odziedziczy" to niestety. A tanie obuwie....niestety nie ta jakość, co za tym idzie zdrowie stópek 🙂
Wiem, jak na lato kupiłam małemu fajne trampki/mokasynki. Szerokie, więc fajnie się zakładało, kosztowały grosze (nowa rzecz), jednak były sztuczne, jakaś chińszczyzna. I przy dłuższym noszeniu miał mokrą stopę i trochę śmierdzącą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No proszę- temat butów i jakie ożywienie! 🤪

Właśnie była u mnie kumpela od której dostaję ubranka (później idą do zwrotu plus moje kupione dla jej drugiej córeczki 5-miesięcznej) i przyniosła mi 3 czapki zimowe 🙃 No to odpada mi ten zakup. I jeszcze mi powiedziała żeby już kupować buty na zimę 😮
My jednak kupimy ciepłe buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasze źródełko używanych ciuchów chwilowo wyschło bo spadkodawca ma brata wprawdzie rok młodszego od Stasia ale za to już prawie równego mu wzrostem 😉 Będzie trzeba z rok przebiedować a potem będziemy dziedziczyć po tym młodszym 😁

A tu mały spamik z niedzielnego spaceru 🙂 Na pierwszym planie buty jesienne Befado 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi nosi teraz rozmiar 22. My narazie kupujemy buty w Deichmanie. Ostatnio kupiliśmy jej buciki jesienne za 79zł 🙂 Zobaczymy jaką będą mieć zimową kolekcję, jak marną, to będziemy szukać dalej...

Ja też nie pamiętam kiedy kupiłam ostatnio małej jakieś ciuchy, bo albo dostaje coś nowego od dziadków i ciotek, albo dziedziczy po starszej o 1,5 roku kuzynce 😉 Na zimę mamy kombinezon kupiony w tamtym roku (wtedy był za duży, muszę przymierzyć małej coby zobaczyć, czy pasuje), czapki, szaliki, rękawiczki. Zostaje nam zakup butów i rajtuzków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, babeczki wyglądają bardzo smakowicie, super przystrojone wiec efekt genialny...oj to będzie sie dzisiaj działo 🤪 i wszystkiego najlepszego z okazji 2 rocznicy ślubu!!!!

Mała tez nie usiedzi w miejscu, je w biegu co jest bardzo męczące ehhh jak przy kazdym posiłku tak sie murze nalatać to potem moje nogi odmawiają mi posłuszeństwa

co do ciuszków to ja ostatnio kupuje na allegro, w ciucholandach jakoś nie znalazłam nic ciekawego, a teraz nie mam zbytnio czasu by wypuścić sie dalej do miasta i czegoś poszukać.
Bucików na zimę tez jeszcze nie mamy i tez będę musiała coś zakupić.My obecnie nosimy rozmiar 19...to znaczy Gabi nosi 😜..Kurtkę na zimę juz mamy puchowa a na jesień mam kożuszek który jeszcze małej kupiłam będąc w ciazy.

Ann Stasiek widac bardzo zadowolony no i super prezentuje sie w swoich bucikach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zapomniałam....dzisiaj sie wnerwiłam.M pojechał do poradni wyznaczyc małej wizyte do alergologa, bo dostalismy skierowanie od pediatry a tam mu mówia ze juz nie ma terminów, dopiero na przyszły rok i ma przyjść w grudniu sie umówić.SZOK!!!!! a ja potrzebuje na juz. Po pierwsze potrzebuje zaświadczenie o alergi małej, bo potrzebna jest pediatrze do wypisywania recept na mleko. Po drugie mała od miesiaca dostała suche czerwone plamy a na zgięciu to nawet jej pękła skóra tak była wysuszona. Kupiłam kosmetyki do skóry atopowej ale nic nie pomaga. Jutro ide znów do pediatry niech mi moze poleci jakiegos lekarza prywatnie, no bo co mam zrobic.... mała budzi sie w nocy, sadze ze to przez te alergie, oczy tez ja bola , czy moze cos innego bo często je trze i ciągnie sobie rzęsy.Ja juz nie wiem od czego jej sie to zrobiło. Przeszliśmy 2 tygodnie temu z mleka nestle na preparat mlekozastępczy bebilon pepti ale dalej nie widzę poprawy, nie wiem czy to ta skaza białkowa czy moze cos innego...no oszalec mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiadomo,że jak na tapecie temat ciuszków to dziewczyny się ożywiają 😎

MONIA- niestety tak jest z terminami do specjalistów. Musisz iść prywatnie. Ja tak miałam z ortopedą.
Widzę,że Gabi ma taką małą nóżkę jak Hania, bo Emi ma 22 🤪 Szok! Ale z tego co pamiętam to ona raczej będzie wysoka,więc ma prawo mieć taką nóżkę.
Hania w sumie chodzi jeszcze w swoich wiosennych butach 18 🤔 Teraz są takie na styk.

EDYTKO- oj to się będzie działo! 🤪

ANN- wyglądacie naprawdę kwitnąco. A jak Staś z wagą i wzrostem? Nadgonił już? Nie wygląda na straszne chucherko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Staś ostatnio ważył 8700 ale nie mierzyliśmy go żeby nie prowokować awantury. Po ubrankach widzę że ma około 72-74 cm. Wygląda na to że jest w uczciwym 3. centylu ale policzki w sumie zawsze miał pucate, nawet jak był chudzielcem. Teraz doszło mu jeszcze brzuszysko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania - super wyglądacie ze Stasiem 🙂 Fajne te buciki 🙂

Monia - to się wam porobiło 😞 Może smaruj małej alantanem dermoline zgięcia....Franek ostatnio dostał bardzo suchą skóre głowy, jak łupież, ale to nie był łupież i sprawdził sie u nas szampon atoperal baby.

Edytka - wszystkiego najlepszego 🙂 I udanego wieczoru 🙂 A babeczki apetyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia do natłuszczania dobra jest maść cholesterolowa, my jej używaliśmy do niedawna, teraz pediatra kazała odstawić, bo mała nie ma już suchej skóry no i musi nauczyć się sama wytwarzać lipidy (teraz smaruję nią tylko pupę małej i na to daję sudocrem, bo tylko to się u nas sprawdza). Ta maść jest na receptę tania (za 200g 10zł). U nas sprawdziła się rewelacyjnie. A na większe zmiany dobra jest maść sterydowa, bo odrazu wszystko znika. Doraźnie możecie taką stosować żeby mała tak nie cierpiała...
A oprócz mleka dawałaś Gabi coś nowego do jedzenia? Kurcze te alergie, my wychodzimy coraz bardziej na prostą po trudnej walce, teraz mamy tylko wyeliminowanego kurczaka, wołowinę, rybę (musimy niedługo spróbować ją małej podać), na kakao też nie za bardzo reagowała...

Amelko Emi jest wysoka stąd ta duża stópka 😉 Na placu w porównaniu do innych dzieci ze swojego wieku bardzo się wyróżnia heheh 😁 🤪

Nic uciekam do mężusia hehehe bo mała już się położyła 😉 PS. Babeczki były pyszne 😜 😎

Miłego wieczorka kochane 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moinka kup w aptece cetaphil, nie jest tlusty i szybko sie wchlania. Jak mala miala takie suchoty to juz nawet nie ta mascia cholesterolowa tylko wlasnie cetaphilem smarowalam po sterydach i bylo super!do tej pory mala nim smaruje i jak ja wywali po mleku czy czekoladzie to szybko schodzi.Opakowanie ok 40zl ale starcza na kilka miesiecy a smaruje mala cala codziennie.

U nas jeszcze tydzien temu mala chodzila w sandalach ale, ze w pl zimno to kupilismy jej adidaski nike rozmiar 21 ale ma jeszcze troche luzu.
Za tydzien mamy szczepienie wiec zobaczymy jaka duza jest mala ale mysle ze 80cm juz ma, a waga chyba taka sama ok 9kg, teraz minimalnie przybiera.

Umie juz mowic viki, tatus, chodz, idz, gada przez telefon, pokazuje jak glowa boli i wyciska lzy piastkami:P tylko raz jej pokazalismy:P Ale jak juz mowi normalne slowa to przy tacie, do mnie nie chce za bardzo tak gadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie to uczulenie nic nie schodzi, raz te plamy sa jasniejsze a raz ciemniejsze. To tak jak by alergen ciagle byl w organizmie...... je te same rzeczy co wczesniej....kurcze juz sama nie wiem.TYo sie zrobiło o ile dobrze pamietam w Gdańsku,...moze po wodzie z morza? a teraz nie chce zejsc....bo normalna woda to utrwala? .... kurcze nawet nie mam namiarów na dobrego alergologa....dzisiaj postaram sie poleciec do pediatry i spytać czy moze mi kogoś polecić...no i co dalej z bebilonem pepti.....
Jeju to z Emi rosnie modelka 🤪
dzieki za te nazwy masci, zorientuje sie w aptece i u pediatry.obecnie jej podaje taki syrop na alergie ketofilen czy jakos tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ketotifen, tez go mam, ale kupilam zyrtec bo latwiej podac malej, na poczatku podawalam jej 3 krople dziennie a teraz juz jej nie daje. A tych masci wszystkich mi nazostawalo, sterydy i protopik malusienka tubka a chyba 60 zl no ale dobrze, ze prawie przeszlo. teraz daje malej mleko jak bebilon pepti ale daje jej lyka kako normalnego, kawalek jajka czy inne rzeczy z melkiem. Wczesniej jej tez dosypywalam miarke normalnego mleka do butli i nic nie bylo a po 2 miesiacach zaczela sie robic sucha skora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia możliwe, że to po wodzie...a co do jedzenia podawaliście małej nad morzem??

Emi ostatnio nauczyła się mówić "O Bozie" hehehe 😁 Mówi też "ciocia", "póś - czyli póść", kręci kółka paluszkiem na rączce kiedy mówię jej "ważyła sroczka kaszke" 😉 Też gada przez telefon, mówi do niego "halo" 😉 A ostatnio lubi wkładać sobie paluszki do uszu, kręci się wtedy w kółko i się śmieje 😁 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka jest już od dłuższego czasu na zwykłym mleku modyfikowanym (Gerber 2, bo 3 jeszcze ją uczulało), ale podaję jej też małe ilości rzeczy ze zwykłym mlekiem krowim i jajkami i nic jej się nie dzieje 🙂 Np. ostatnio dałam jej spróbować tych babeczek na rocznicę. Jak robiłam naleśniki dla nas na obiad, to też jej trochę dałam. Za to ma uczulenie na twarożek, kakao, wołowinę, kurczaka.

Monia może jak posmarujesz małą maścią sterydową i wyleczysz to uczulenie, to może już nie wróci, bo nie będzie mieć kontaktu z alergenem...jeśli oczywiście to przez wodę morską...jeśli po zaprzestaniu stosowania maści uczulenie by wróciło, to mała dostaje coś w pokarmie, na co jest uczulona...
A jeszcze miałąm pytać, czy zmieniałaś jakieś detergenty? Proszek do prania ciuszków małej, jakiś płyn do mycia jej naczyń do jedzenia...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Podobno alergia może wyskoczyć nawet od zmiany wody pitnej więc jeśli to wyskoczyło podczas wakacji, może faktycznie jak radzi Edytka, warto "wyczyścić pole" a potem sprawdzić czy alergen jest nadal z Wami.

Stasiek nie chce pić mm w ogóle. Sztukuję te 3 mleczne posiłki z jogurtów i serów a ostatnio na wieczór zaczął dostawać owsiankę na normalnym krowim mleku i baaaaaaaaaardzo mu smakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas ostatnio w dzień czasami też mała buntuje się przeciwko butli z mlekiem modyfikowanym, ale wieczorem chętnie całą butlę wypija...
Dziś np. ma takie menu:
9 - naleśniczki na mleku modyfikowanym z owocami ze słoiczka
11 - kasza manna na mleku mod.
15 - obiadek
17:30 - kisiel
20:30 - owsianka na mleku mod. + 240ml mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam wrażenie że Stasiek ostatnio strasznie dużo je. Np. wczoraj:
7:30 duża kromka chleba żytniego na maślance z masłem, ok. pół pomidora bez skórki i nasion, kawałek wędliny
10:00 2/3 szklanki makaronu kokardki z parmesanem, pomidor, kawałki mięska
13:00 micha krupniku z mięsem z indyka + duży słoik Hippa (królik z warzywami)
16:00 3 placki z jabłkami
18:30 cały banan
20:00 3 miseczka płatków owsianych na 200ml mleka krowiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...