Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A właśnie Aniu miałam pytać, jakie jogurty podajesz Stasiowi?? Takie typowe dla małych dzieci, czy może jogurt naturalny?? Bo ja dziś kupiłam małej pierwszy raz takie jogurciki dla niemowląt i jeszcze nie wiem jak Emi na nie zareaguje, ale jeśli nic jej nie wyskoczy to dobrze byłoby wprowadzić jogurcik do jej menu. I tak się zastanawiam, czy takiemu małemu dziecku można podać też zwykły jogurt naturalny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
edyta, mi lekarz mowil juz dawno zeby malej po trochu podawac jogurt naturalny zeby ja przyzwyczajac do nabialu. Ale zamiast tego wyjada mi ser z salatek 😉 Czasem jak ja jadlam jogurty to jej tez dawalam ale cos jej nie za bardzo smakuja, czesto robie kanapki z opiekacza z serem i potrafi zjesc pol bulki. Na szczescie juz jej tak nie wysypuje, poliki ma troche czerwone ale zaraz schodzi. Teraz ma troszke kaszke sucha ale to raczej nie od nabialu. Porobilo sie po wakacjach w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daję Stasiowi z nabiału "zwykłego" takie rzeczy: jogurt bałkański lub grecki (to są takie naturalne, bardzo gęste i bardzo tłuste, Staś je lubi nawet bez niczego albo ze szczypiorkiem), serek naturalny Bieluch (jakoś mi się wydaje najbardziej naturalny z tych pudełkowych), zwykły biały ser rozrobiony jogurtem naturalnym Bakoma. Sery na ogół mu daję ze szczypiorkiem, cebulką ew. jeszcze wkrawam jajko na twardo. Bardzo to lubi wszystko.
Daję też czasami jogurty dla niemowląt, najbardziej z tego lubi Owocowy Duet Hippa Jogurt & Owoce (to jest taki z morelami i bananami), ale ostatnio raczej rzadko i głownie jako dodatek do płatków owsianych jeśli je robię na wodzie, nie bardzo lubię te jogurty bo mają w składzie cukier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania napisał(a):
Ja mam wrażenie że Stasiek ostatnio strasznie dużo je. Np. wczoraj:
7:30 duża kromka chleba żytniego na maślance z masłem, ok. pół pomidora bez skórki i nasion, kawałek wędliny
10:00 2/3 szklanki makaronu kokardki z parmesanem, pomidor, kawałki mięska
13:00 micha krupniku z mięsem z indyka + duży słoik Hippa (królik z warzywami)
16:00 3 placki z jabłkami
18:30 cały banan
20:00 3 miseczka płatków owsianych na 200ml mleka krowiego


To podobnie jak Franek 🙂 Menu podobne do naszego 🙂
Franek np. na śniadanie wciągnie parę łyków mleka i koniec. Jak go nakarmię i my jemy śniadanie, to jemu też zawsze robię kanapkę (moja mama piecze nam pycha chlebek, z siemieniem lnianym, słonecznikiem, sezamem, płatkami owianymi i odrobina kaszy jęczmiennej, wszystko to na mleku/maślance i drożdże, mąka i to wszystko), to jak widzi, że ma z czymś innym jak my, to nie chce jeść swojej, więc nie raz wrąbie pasztet z pomidorem 🙂

Generalnie jeśli chodzi o mleko krowie, to jak coś z niego robię, np. naleśniki, to je, a tak to lecimy na modyfikowanym.

Wiecie co, wczoraj chciałam kupić małemu kurtkę na zimę, takie fajne, porządne w Lidlu były...i co z tego?? Rozmiar na 104cm był jeśli chodzi o tęgość w sam raz (jak dla mnie mógł być nieco luźniejszy), a na długość to kurteczka - biodrówka, rękawy tylko ok. Na kogo oni to szyją??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czsc mamuski 🙂

mialam napisac jak mu po osttanim szczepnieu 🙂
waga 12500g :P a wzrost hm sama nie wiem ale pewnie 84/85 cm
jesli chodzi o witaminki to mozemy,ale nie musimy na pore jesienna kupic cebion multi i go podawac choc wg lekarki jest wystarczajaca ilosc witami w kaszkach i mleku i nie ma sensu faszerowac dziecko kolejna dawka . . . . .
mleko krowie hmm widze,ze niektore z was je podaja my mamy sie wstrzymac,az do skonczenia 2 roku zycia w koncu sa mleka modyf. az do 3 roku i to by bylo idealne rozwiazanie wg lekarki no,ale powiedziala,ze choc do 2 roku sie wstrzymac wiec ja sie dostosuje

co do jogurtow to my podajemy naturalne i do nich dodaje owoce ale u nas bez rewelacji w ich pozeraniu wiec jest to dosc rzadko / / /
dzis 3 noc za cale zycie Wojtusia gdy przespal cala 😉 i to w swoim lozeczku jestem w szooooku i jesczze sie nie wyspalam czyzby za duzo miejsca ☺️ ☺️ ☺️ ☺️?? 🙃 🙃 🙃 🙃 oby tak pozstalo wczoraj zasosowalam chwyt tzn dalam moja/Wojtusia poduszke puchowa do lozeczka i moze to bylo to ,ze spal cala noc bez pobudek na mleko i przespal cala noc 😉 ktoz to wie . . . sprawdze dzis / ///

eh mam znow dylemat z niania 😞 szkoda gadac temat psa powrocil mam dosc na prawde
opieka wszytsko ok ,ale ten pies to p prostu mnie sporo nerowo kosztuej
i nei wiem czy p[isalam,ale postanowila,ze Wojtus po skonczeniu 2 roku zycia od wrzesnia idzie do zlobka no chyba,ze mamusia z tatusiem cos nawywijaja 🙂 to zostanie ze mna w domciu 🙂 do pewnego czasu 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to też spróbuję podać małej jogurcik naturalny 🙂

Justi dzięki za wieści odnośnie witamin. Mój M. dokładnie to samo stwierdził co twoja lekarka ale potrzebowałam fachowej odpowiedzi 😉 Ale muszę mu powiedzieć, że miał rację, ale będzie dumny heheheh 😁 😁 😁
Nooo a z Wojtusia kawał faceta 🤪
Ohohohoho a wogóle koleżanka tu jakieś plany odnośnie drugiej ciąży snuje...no proszę, proszę...to kiedy bierzecie się do roboty?? 🙃 😁 🤪 😎

Ja przymierzyłam ostatnio małej ten kombinezonik na zimę, który kupiliśmy jej w tamtym roku i pasuje, więc jesteśmy zaopatrzeni 🙂 Ale tak czy inaczej jakaś kurteczka zimowa też się przyda jak będzie za ciepło na kombinezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HIHI widzisz EDytko jakiego masz madrego mezusia 🙂

co do dzidziusia to i owszem plany sa przyszlo roczne wakacyjne 😉 ale co z tego wyjdzie zobaczymy 🙂 moze sie przesuną do przodu do tyłu 🙂 uwazam,ze w tej kwestii lepiej nie planowac 🙂 jednak na razie w tym roku na pewno nie robimy nic w tym kierunku 🙂

no to masz szczescie,ze kombinezonik jest dobry
lurcze moj byl na 18 mies ale juz byl pod koniec roku rpzy maly ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
mamy juz kurteczke rozmiar 92 i jest super 🙂
ale musze zakupic jeszcze kombinezon obowiazkowo i sanki
macie jakies na oku ????????????????/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu podajesz jeszcze witaminę D3?? Przecież podawanie zalecane jest do 1 roku życia...no chyba, że mała wciąż dostaje mało produktór mlecznych, to rozumiem 😉 My już zaprzestaliśmy podawania bo mała coraz więcej tej witaminy dostaje w mleku i jego przetworach 🙂

Justi my ten kombinezon kupiliśmy pod koniec zimy w promocji w realu i wtedy był na Emi duuuużo za duży, musiałam wszystko sporo podwijać, a teraz pasuje super, więc myślę, że prawie całą zimę powinna w nim przechodzić, tym bardziej, że nie rośnie już tak szybko 🙂
A co do waszych planów, to fajnie, że zamierzacie świadomie podjąć tę decyzję, choć przy spontanie jest o tyle lepiej, że nie stresujesz się kolejnym negatywnym wynikiem testu tylko poprostu jesteś postawiona przed faktem dokonanym hehhehe 😁 Ale trzymam kciuki za to aby wszystko poszło dokładnie tak jak sobie tego życzycie 😘 😘 😘 😘 No i kombinujcie na dziewczynke hehehehhhehe coby była parka 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nam pediatra kazała wrócić do witaminy D3 w połowie września i dawać po 1 kropelce. W sumie się właśnie zorientowałam, że już mamy połowę września 😉
A co do innych leków to właśnie dziś ortopeda nam zalecił tran.

Mam już potwierdzenie terminu ze szpitala - mam się stawić w poniedziałek a we wtorek pod nóż 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edyta, podawanie d3 jest zalecane do 2 roku zycia, nawet mam na opakowaniu napisane.
A podajecie dzieciakom fluor? Bo ja dostaje tabletki od lekarza ale nie podaje, zdania sa rozne na ten temat, jedni mowia, ze szkodzi inni, ze nie. Moim zdaniem jezeli pasta jest z fluorem to tabletek juz nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nawet nie zdawalam sobie sprawy ,ze tyle osob kupuje juz sanki na allegro dopoki sama nie zerknelam na aukcje 😮 😮 😮

jesli chodzi o dzidziusia hehe to jasne,ze chcialabym miec parke choc podswiadomie wiem,ze bede mialam 2 synow urwiskow 🙂 szczerze?? bardzo bym sie zdziwila jakbym miala corke
co do planowania to chcialabym zaczac starania za jakis czas by dzidzia urodzila sie w przedziale pomiedzy lutym,a czerwcem lol: 😁 😁 ooooooo tak sobie wymyslialam 😜 a zycie reszte zweryfikuje
nie wazne kiedy
nie wazne czy chlopczyk czy dziewczynka
najwazniejsze by w ogole bylo i bylo zdrowe 😉 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a nam nic nie wspominala pediatra o witminkach
tzn tylko tyle jak wam pisalam wczensiej,ze znajduja sie one zarowno w kaszce jak i mleku,a skoro mamy malego mlekołaka w domku ktory uwielbia mleko nie musimy podawac dodatkowych witamin

ehh okres mi sie zbliza wielkimi krokami 😮 😮 a tak fajnie bylo przez x miesiecy gdy karmilam i go nie bylo

uciekam do lozka dobranoc mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A na mojej witaminie D3 na opakowaniu było napisane, że podawanie jej jest zalecane do 1 roku życia...no nie wiem, ja nie podaję bo w mleku ta witamina też występuje, teraz jeszcze mała będzie dostawała jogurciki, w której też jest zawarta więc myślę, że nie będę podawać. Tym bardziej, że nam pediatra też nic nie wspominała...

Justi no to musicie się już brać ostro do roboty, bo jak zaszłabyś w ciąże w październiku to dzidzia urodziłaby się w lipcu 😉 No chyba, że mówisz o przedziale między lutym a czerwcem ale 2013 roku 😜 to macie jeszcze duużo czasu 😉

Ja narazie myję małej zęby pastą bez fluoru i fluoru też nie podaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dokladnie Edytko moje plany sa odlegle przyszlo roczne staranie , a w 2013 roku rozwiazanie 🙂 🙂 heheh wg mnie idelna roznica dla rodzenstwa nie za duza nie za mala lecz w sam raz 😜 🙂

w koncu trzeba sie obronic 😜 jeszcze 😜 🙂 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ no nie ?? 🙂 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

a u nas problemz myciem zebow 😞 wklejcie linki prosze jakich past i szczoteczek uzywacie ?? 😞 musze pomyslec nad zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szczoteczke mielismy ostatnio taka
http://www.shop-dent.pl/jordan-stepbystep-02-szczoteczka-dla-dzieci-wieku-do-lat-p-787.html
a teraz mamy zwykla z elmex, mala je strasznie gryzie i czesto wymieniamy.
A paste tez mamy dla dzieci z elmex, ona jest z fluorem.
mala nie ma problemow z myciem zebow, daje jej szczoteczke i sobie tam szoruje, a jeszcze jak widzi, ze ja myje zeby to tez chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas czasami jest problem z myciem zębów, bo Franek zamyka paszczę i nie daje rady, ale wtedy daję mu szczoteczkę, i sam sobie majdruje w buzi 🙂 A pastę mam Aquafresh dla dzieci 0-6, o smaku gumy i jest ok 🙂
Dzisiaj moje dziecię pogniewało się na mleko. Na śniadanie nawet do buzi nie chciał wziąć butli, dopiero jak mu zagotowałam 2 paróweczki z chlebkiem to zjadł. A mleko dopiero z pół godz. temu, jak zasypiał, a i tak podstępem 🙂

Wiecie co, przed chwilą wróciłam do domu bo mamę odprowadzałam, i tak rozmawiałyśmy o tym, że rowerzyści jeżdżą jak szaleni, nie patrzą na nic, a w powrotnej drodze właśnie taki szaleniec, który gnał jakby ktoś go gonił, wpadł na jadący samochód. Na szczęście wolno jechał samochód, bo wyjeżdżał z osiedla. Miałam się wrócić i być świadkiem, ale powiem szczerze, że nie chciało mi się, bo później jeszcze po sądach będą mnie ciągać. Rowerzysta trochę obolały, bo co chwila sie zginał w pół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziekuje dziewczyny za informacje dot szczoteczek
osttanio nawet ta z jordana mialam w reku w rossmanie ale odlozylam bo jakos nie bylam przekoana 🙂 ale po waszym rekomendacjach jutro z samego rana wracam po nia 🙂
jeszce raz dziekuje

Aniu trzymam kciuki by bylo wszytsko ok i zycze szybkiego powrotu do zdrowka, domku i Stasia 🙂
jak bedziesz miala czas i sily napisz co i jak u was po tej operacji
jestes dzielna kobietka poradzisz sobie i z ta operacja i rozstaniem z Stasiem :* na kilka dni


Lusiu ehh to mialam "szczescie" byc swiadkiem wypadku . . . dobrze,ze twmu szalencowi nic sie nie stalo powaznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam taką zwykłą malutką szczoteczkę dla Franka, bo miałam w komplecie z kilkoma wymiennymi końcówkami w szczoteczce na baterię, a jej nie używałam 🙂

Kurcze, w domu R chory, nie bardzo na szczęście, ale ostatnio cały czas cos z nim 🤢
Dzisiaj drugi dzień jak Franek nie chciał mleka na śniadanie, i znów parówki poszły w ruch (takie dla dzieci, nazywają się Misiaczki, mają dużo mięsa w składzie, z resztą kosztują 19,99zł, za kg, więc sądzę, że byle czego nie daję dziecku 🙂)
Gotuję rosół, niech wypędzi z domu choróbsko!!! 🙂

Poszliśmy dzisiaj z R i małym na zakupy, ja poszłąm na rynek, a oni kierowali się do domu. Jak wracałam, to niedaleko rynku policja, 2 karetki....spisują rowerzystę. Kurcze, myślę sobie że kolejny wariat coś zawywijał. Ale okazało się, że przyczepka odczepiła się od jadącego samochodu i wjechałą w 2 kobitki, a rowerzysta jako świadek. Całe szczęście, bo akurat R z Frankiem tędy szli, a to stało się mniej więcej kilka minut po tym, jak przeszli miejsce wypadku....Ja to mam "szczęście" do tych wypadków, eh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...