Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zdrowka dla Emi ciekawe co sie do neij przyplatalo ehh oby nic wielkiego

Ja bym Edytko sie wstrzymala jeszcze dzis z wizyta , bo panuje wirus ospy ( u mnie w prayc wszytskie dzieci po malu zarazaja sie od dzieci z przedszkola ) eh i nie wiaodmo czy Emi nei zalapie go w przychodni
z kolei u moejj mamy w pracy panuje szkarlatyna 🤨 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tylko ja Justi nie idę do pediatry, bo już dziś u nas nie przyjmuje 😠, tylko do "dorosłego" lekarza, także będą sami dorośli 😉 Ale zobaczę jeszcze z tą wizytą, jak Emilka będzie po przebudzeniu dobrze się czuła to sobie daruję wyjścia.
Swoją drogą pediatra u nas to towar deficytowy, przyjmuje w ciągu dnia bardzo krótko, wkurza mnie to...ale cóż zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie, niestety nie miałam tych butów w ręku a polecenia są tylko z forum dot. zakupów dla dzieci. Ale może jedna z czerwcówek je kupi na końcówkę zimy, bo jej synek wyrasta właśnie z aktualnych, to będziemy mieć konkretniejsze informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi, my wczesniej szczepilismy 6w 1 i na pneumokoki. teraz cos dr mowila ze ta 4 dawka moze byc juz 5w1. W sumie mamy 2 opakowania szczepionek...
Nie spała jeszcze najpierw musi sie zaklimatyzowac dopiero po tym okresie bedzie zostawac na dłuzej w złobku.dzisiaj cos miala gorszy dzien co troche marudziłaa i popłakiwała no i na raczki chciala tyle ze w domu to samo było. Moze to dlatego ze w nocy co troche plakala i zmeczona potem w dzien była. mam kolejne zdjecia i filmik. Jutro juz bede wychodzic z sali i zostawiac mala sama.dzisiaj była 4 Pani która grała na kejbordzie i spiewała...takie zajecia zwane rytmika np były piosenki z pokazywaniem, potem piosenki ze np przy niskich dzwiekach dzieci kucaly lub klaskały.Bardzo fajne. A co do jedzenia to roznie to bywa..dzieciaki czesc jedza a czes na stole zostaje itp ale panie pomagaja jak dziecko ma problemy z jedzeniem. Obok Gabi siedziala dziewczynka chyba ok 13 mies miala lub w podobie, jeszcze nie mowi ale sadzac po jej zachowaniu to lubi jesc..obiad zjadla sama prawie caly lapkami, az w szoku bylam jak jadla.Nabierala jedzonko w piastki i pchala na raz do buzi heheh. Moja Gabi je tylko na poczatku potem sie nudzi i ucieka od stołu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie, że wszystkim mamusiom udały się Walentynki 🙂

Edytko - dziwna sprawa z noskiem Emi 😮 Nie mam pojęcia co jej może przeszkadzać?? Może się uderzyła w niego? 🤨

Monia - dobre, w piąstki jedzenie 😁 FRanek jak nie zje z łyżki albo widelca, to rączkami nigdy sobie praktycznie nie pomaga, chyba że jest to kluska, która mu np. wypadnie, to wtedy nieraz włoży sobie ja do buzi, ale zazwyczaj odkłada z powrotem do talerzyka 🙂

Piękna pogoda, tyle śniegu, tylko że wieje, więc nie pójdziemy na sanki, no i ten katar....zobaczymy jutro....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem Lusiu ze krzywde, hehe po tym co czasami maluchy wyprawiaja to jestem jak najbardziej ZA łyzka
Justi zapomniałam ci odpisac...dzieci spia na takich niskich plastkikowych eee materacach? nie wiem jak to nazwac, maja swoja posciel. Te ich łozeczka sa moze wysokości 15,20cm
jak cos mialam jeszcze odpisac to przypominajcie sie kochana bo pamiec mam dobra ale krótką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
takie lezanki pewnie, pamietam moje ze zlobka, mialam obrazek z grzybkiem 😉
Moja mala jak je to tylko widelcem, bo sobie nabije i wlozy do buziaka, a lozke zawsze odwraca odwrotnie i wszystko jej wylatuje. Ale mamy taki maly widelec dla niej, cos jak do tortow tylko ze dla dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
]haloooooooooooooooo

gdzie mamuski wszystkie ??????????????

paczki zajadacie od samego rana czy co ?? 🙂

Smacznych paczków i faworkow 🙂


ja na razie zjadlam 1 ale czkeja 2 nastepne na mnie i na tym koniec ;p 🙂 a co 🙂 raz w roku zaszaleje ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi dzieki i wam tez zycze smacznego i oby nie wchodziło w bioderka tylko w piersi 🤪

Olusiu, w domu tez mała je i łyżką i widelcem ale tam jak tyle dzieci to jeszcze w oko by sobie lub komuś wsadziły, zawsze bezpieczniej
Dzisiaj mała została sama na sali ja bylam na korytarzu, trochę sie bawiła a tak co jakis czas dolatywała do drzwi i wołała mama. Rozpłakała sie dopiero jak poszła z Pania do innego pokoju na zmianę pieluszki i nie dala sobie jej zmienić wiec wzięła ja i zaprowadziła znów na sale, dopiero tam dalo rade jej zmienic. Przed obiadem mnie zawołały to jak mnie zobaczyła to dopiero zaczęła sie histeria.... mam nadzieje ze to sie szybko zmieni...najłatwiej jest jak dziecko jest mniejsze...im starsze tym gorzej znosi rozłąkę....ehhh powiem wam ze żałuje ze wcześniej malej nie zapisałam i nie poszłam do pracy...no ale co damy rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey..ja robilam paczki wlasnej roboty i sa pyszne...zjadlam jednego i sie najadlam..kubus tez wciagnal jednego..jak jadl to az stekal tak mu smakowaly hihihihi....dzisiaj z moim zabieramy malego do miasta na zakupki i spacerek....sniegu jest duzo ale slonce siweci i jest naprawde cieplo...chyba z 5 stopni na plusie...wiatru wogole...wiec tylko korzystac...kubusiowi zeszła goraczka...wiec mysle ze na chwilke mozna isc na spacerek....od rana probuje sie dodzwonic do gina ale nie odbiera,,,a chcialam dzisiaj isc..moj by sie zajol malym a ja bym spokojnie poszla do lekarza..ehhh dodzwonic sie do niego to tak ciezko jak do prezydenta....sprobuje jescze sie dodzwonic moze akurat mi sie uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia - gdyby to wszystko było takie proste, że uda się nam przewidzieć pewne rzeczy, to pewnie posłałabyś wcześniej Gabi do żłobka, a niestety człowiek dopiero "w praniu" przekonuje się że jest inaczej. Miejmy nadzieję, że Gabi jednak zaklimatyzuje się i szybko skończą się płacze na mamą 🙂


Ja jeszcze dzisiaj nie jadłam pączków, ale mam w planie wieczorkiem, jak R przywiezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tu mam fajna piosenke do śpiewania z pokazywaniem:
Tu paluszek,tu paluszek
kolorowy mam fartuszek
Tu jest rączka a tu druga
a tu oczko do mnie mruga
Tu jest buźka,tu ząbeczki
tam wpadają cukiereczki
tu jest nóżka i tu nóżka
chodź zatańczyc jak kaczuszka
88888888888888888888888888888 i jeszcze taka:
Ole, ole Janko,
Klęknij na kolanko, (dziecko klęka na jedno z kolan)
Podeprzyj się w boczki, (podpiera się obiema rękami w pasie)
Złap się za warkoczyki, (łapie się za włosy)
Umyj się, (rękami myje twarz)
Ubierz się, (udaje że nakłada koszulkę)
I wybieraj kogo chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hurra 🙂 Zakwalifikowaliśmy się oboje z M na darmowe warsztaty rodzicielskie dot. dzieci w wieku 1-3, w dodatku dwie ulice od nas 🙂
http://dobryrodzic.fdn.pl/warsztat-toddlersi
Będziemy chodzić ze Stasiem, w sali obok dzieci będą się bawić z panią. Staś dziś z tą panią spędził z biegu godzinę kiedy my byliśmy na rozmowie kwalifikacyjnej w pokoju obok 🙂 Żadnych protestów, płaczów, szukania mamy, bawił się pięknie całą godzinę, popisywał się znajomością zwierzątek itd. Jestem dumna ze swojego synka 🙂

W ogóle to jest bardzo fajna fundacja, prowadzą sporo zajęć dla rodziców i dzieci, finansowanych przez gminę. Przy okazji dowiedziałam się o sali zabaw gdzie można za darmo przyjść z dzieckiem w sobotę, chyba pojutrze się wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super Aniu, że udało wam się dostać 🙂 Będzie miał Staś kolejne atrakcje 🙂 A mama zdobędzie wiedzę 🙂

Widzę, że mamusiom kable pozasypywało 😉 😁 Cały czas sypie, dobrze, że dzisiaj tata mój podjechał i przywiózł mi parę rzeczy 🙂 Bo nie chciałoby mi się wychodzić do sklepu 🤢
Zobacze, może dzisiaj wyjdę z młodym na sanki, ale nie chce mi się po pierwsze, a po drugie jeszcze ma trochę katar, więc boje się, żeby nie rozwinęło mu się lub przerodziło w coś gorszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała wczoraj była szczepiona, w nocy troche zwymiotowała i rano nie chetna by pic mleko...wypiła 20ml i tez zwymiotowała a do tewgo ciagle ziewał rano bo pobudka przez wymioty o 4.20 a potem juz o 6. 45 wstała. zadzwonilam do zlobka i powiedzialam jak jest i obie bylysmy zdania ze lepiej jak Gabi dzisiaj zostanie w domku i odpocznie.

Aniu, fajnie ze udało wam sie dostac na takie zajecia.Ja sama jestem zadowolona z tych co są w żłobku.A nie myslałas moze ze skoro Stasiu tak chetnie uczestniczy w zajeciach to moze by go własnie do złobka zapisac? tam by codziennie mial takie zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu gratuluje! Ciekawa jestem czy Wam sie bedzie podobalo. A to jest program ogolnopolski czy tylko w Waszym miescie?

Monia ja pamietam te piosenki z przedszkola 😉 Jeszcze bylo
Mam chusteczke haftowana co ma 4 rogi
Kogo kocham, kogo lubie
rzuce mu pod nogi
Tego kocham, tego lubie, tego pocaluje
A chusteczkę haftowana tobie podaruje

Dzieci staly w kolku, jedno chodzilo wokol i na koniec dawalo chusteczke komus i byla zamiana

Albo chodzi lisek kolo drogi, nie ma reki ani nogi ale co dalej bylo juz nie pamietam
W domu mozna tez sie bawic w stary niedzwiedz mocno spi, nawet w 2 osoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ta fundacja jest lokalna i dofinansowywana nawet nie przez miasto tylko przez dzielnicę. Ale widziałam na plakatach że coś tam robi np. w Poznaniu. Myślę że jeśli dobrze poszukać, w każdym większym mieści by się coś podobnego znalazło.

Co do żłobka to myślę o nim dopiero od września, wcześniej wolę być ze Stasiem w domu i chodzić razem do dzieci. Mamy złożony wniosek, może się zdarzyć że dostaniemy miejsce od kwietnia bo nasz żłobek pierwszego wyboru jest teraz w remoncie i startuje właśnie w kwietniu. Jeśli dostaniemy wtedy miejsce, będziemy się zastanawiać czy już zaczynać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu, ja wózkiem na razie sie nie wypuszczam bo za małe kółeczka mamy i sadze ze by sie ciezko jechało...obecnie śmigamy sankami.Lusiu, moze po weekendzie jakos sie spotkamy to wezme te cherbatke od ciebie. Idziesz moze do ginka w przyszłym tyg? bo ja musze podejsc i spytac o wynik cytologii.
Aniu, fajnie by bylo jak juz w kwietniu Stasiu by poszedł.Oby tylko sie zaklimatyzował. Gabi przy mnie spoko, gorzej jak mnie nie ma.Mam nadzieje ze jak juz sie przyzwyczai do tego miejsca i osób to bedzie lepiej.

Wiecie mała własciwie od dzisiaj dziwnie sie zachowuje, chyba i na nia przyszedł okres buntu. Jak jej cos nie pasuje to zaraz jest ryk...nie płacz tylko własnie ryk. potrafi sie rozzłościć z powodu błachostki np: skarpetka lekko sie jej ściągnie lub pobrudzi sobie palec jogurtem ehhh a czasami to juz nie wiem o co jej chodzi. po godz.17 to juz sie zaczęły akcje raz nawet rzucila sie na podłogę 😮i nerwy pokazywała. Dzisiaj rano obudziła sie o 6.20 wygramoliła sie od nas z łózka, podeszła do stolika z telewizorem....zabrała pilota i poszła usiąść w swoim fotelu. włączyła sobie pilotem TV i ogladał... dobrze ze leżałam bo bym chyba padł. Ona czesto tak robi ze włącza bajki i oglada ale jakos dzisiaj mnie to wyjątkowo rozbawił, moze ze względu na tak wczesną pore?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...