Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😘 😘 😘 Smaruję Bephantenem 🙂 A na solarium wogóle nie chodzę więc problem z głowy 😉
A i dzięki Olusiu za miłe słowa, narazie nie przejmuję się moją chorobą na zapas, bo szkoda nerwów. Póki dobrze się czuję to mam zamiar żyć normalnie 🙂

Emilka zaczyna wołać na kupkę 🤪 Nieraz zawoła sama , a nieraz muszę zapytać, ale wtedy zawsze mi powie prawdę. Jak nie chce jej się kupy, to mówi, że nie, a jak w najbliższym czasie ma zrobić to mówi, że tak 🙂 Jeszcze tylko na siku musi się nauczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamuski 🙂


Edytko tatuaz suuuuuuuper
zazdroszcze of course 😜
moj poki co pozostaje marzeniem 🙂
moze kiedys
po drugim bejbiku 🙂 kto wie 🙂

no to sie do ciebie swinstwo przyplątało ehhh
grunt to dobre nastawienie 😉
masz Emi kochajacego meza i to najwazniejsze


WSZYSTKIEGO NAJ Z OKAZJI DLA KOBIET 😉 I DLA TYCH MALYCH I DLA TYCH DUZYCH KOBITEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cholera 🙃 🙃 🙃 🙃
znow sie napaliłam na tatuaż 😮
Edytko zamorduje 😜 😜 😜 😜 😜 🤪
śliczności ehh



http://i2.pinger.pl/pgr354/e95c3ba3000c9d704dbdc93e/0b_500x640.jpg chce wciaz ten 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 wiec moze zaplacilabym jeszcze mniej niz ty hmm 🙃 🙃 🙃 w razie gdyby wezme namiary na twoje studio 😉
bo twoj tatuaz strasznie mi sie podoba oj bardzo 😉


a ile nie mozna sie opalać w sensie miesiac, dwa ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi myślę, że powinien kosztować mniej i być robiony krócej, ale to w sumie też zależy od studia. W jednym krzyknęli mi za mój tattoo 300zł 😮 😲 a tu tylko 170zł więc jest różnica 😉
Powiem tak, jeśli masz ochotę się wytatuować poprostu to zrób 😉 Nie ma co czekać heheh 😉 Na początek zrób rekonesans po studiach i sprawdź gdzie robią w miarę najtaniej ale też dobrze 😉 Ja byłam pewna, że gościu do którego poszłam robi super, bo widziałam jego prace (to jego strona www.filiptat2), poza tym koleżanka mojego brata sobie u niego robiła i tatuaż wyszedł jej super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko głowaq do góry, bedziesz dbac o siebie to bedzie dobrze.Trzeba myslec pozytywnie!!!

Olusiu, no tak mysla by z mala jechac butki zobaczyc, rozmiar a jak nicx ładnego znike nie bedzie to na allegro zamowie dany rozmiar.

Justi, no nowy rok i nowe plany, postanowienia...i moze tatoo? heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze teraz przeczytałam ulotkę tego leku, który am przepisany i się trochę zmartwiłam...jest mnóstwo możliwych działań niepożądanych, m.in może on nieraz powodować białaczkę... 😞 Wogóle niby moja pani doktor mówiła, że ta choroba nie skraca znacznie życia, a wszędzie gdzie czytam o niej pisze, że średnia przeżywalność to 10-15 lat 😞 😞 😞 Już sama nie wiem co o tym myśleć...niby ta choroba dotyka głównie starszych ludzi, po 40-50 roku życia, może to tej grupy ludzi tyczą się te rokowania...sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, może by warto zajrzeć do jakis artykułów na temat tej choroby? moze do encyklopedii medycznej? bo tak na prawde co lekarz to będzie mówił inaczej a na necie tez czasami bzdury piszą wiec moze zaczerpnij innego źródła lub jakies forum zwiazane z ta choraba...nie martw sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja narazie brzuszków nie robię, bo tatuaż mi na to nie pozwala, ale jak tylko mi się zagoi to chyba zacznę jakieś ćwiczenia ogólne tzn na wszystkie partie mięśniowe. Miałam kiedyś taką płytę, którą pożyczyłam koleżance, muszę się do niej odezwać, żeby mi ją oddała. bo na niej były super ćwiczenia, najpierw aerobik, a potem ćwiczenia na nogi, brzuch, ręce...

Kurcze dlaczego to musiało przytrafić się właśnie mnie...już czytałam conieco fora związane z tą chorobą, ale mam tylko po tym mętlik w głowie... 😞 Przy następnej wizycie w klinice, którą mam za miesiąc muszę dokładnie się o wszystko wypytać lekarki...niech mi powie, czy to jest rak, czy co...bo ona nazwała to nowotworem szpiku, a na necie nigdzie nie ma takiego stwierdzenia...jest tylko nazwa - zespół mieloproliferacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edyta nie zamartwiaj sie na zapas! Moze byc, ze ta choroba skraca zycie ale pewnie zalezy od tego jak bardzo ma sie przekroczona norme, nie wiem jak u Ciebie ale pewnie nie jest to strasznie duza roznica w porownaniu do np starszych ludzi z ta sama choroba. Teraz pod kontrola lekarza powinno byc wszystko ok. 3mam kciuki zeby bylo ok:*

Bylam dzis u ginekologa, nie mielismy co z mala zrobic i pojechala z nami, pod koniec sie najeczala troche bo mialam na 20,15 i zanim mnie babka przyjela byla juz 21, do domu tez kawalek bo ok 40km wiec troche sie zeszlo. Sama nie jechalam bo trzeb autostrada a ja w nocy nic nie widze wiec troche ryzykowne 😉 Sprawdzila spiralke i jest ok a juz mialam filmy, ze moge byc w ciazy po historii z kolezanka, ktora zaszla 😉 No i przy okazji pobrala mi krew na hormony bo mi skora ciemnieje w pachwinach i pod pachami, tzn prawie zawsze mialam ciemna ale w ciazy az czarna prawie i jakos zawsze zapominalam ja poprosic o badanie. Zobaczymy co bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Norma płytek krwi wynosi między 150-400 tysięcy. A ja na ostatnich badaniach miałam ich 927 tysięcy, więc bardzo dużo 😞 Ponadto moja choroba ma charakter progresywny, bo długi czas miałam płytki na poziomie 700 tysięcy, a ostatnio z miesiąca na miesiąc wzrastają...wczoraj miałam trochę doła, ale mój M. podniósł mnie na duchu (zawsze to potrafił...) i narazie się uspokoiłam 🙂 🙂 🙂 Muszę koniecznie spisać sobie najważniejsze pytania do lekarki i zadać je na najbliższej wizycie...

Olusiu super, że ze spiralką wszystko ok. A z tą skórą faktycznie dziwne, że tak ciemnieje...kto by pomyslał, że hormony są odpowiedzialne również za coś takiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta mi ta skora zaczela ciemniec juz jak mialam jakies 8 lat i pumeksem szorowalam zeby mi zeszlo 😉 Potem jak zaczelam dojrzewac zrobilo mi sie pod pachami i wygldalo jakbym sie nie myla. Myslam, ze to od ciemnych ubran i dopiero niedawno zaczelam czytac w necie o tym, ze to moze byc od hormonow. No i w ciazy jak wychodzi ten ciemny pasek wzdluz brzucha to mi przy okazji sciemnialo pod pachami, kolanami i w pachwinach prawie na czarno, az wstyd bylo sie na krotko ubierac. No i zobaczymy co bedzie w tych wynikach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Ja dziś tylko krótko do Edytki: nowotwór to nie znaczy rak. Rak to jest nowotwór złośliwy który daje przerzuty a jest jeszcze mnóstwo innych nowotworów o innym charakterze. Np. to moje też jest nowotworem a rakiem nie jest. Nie masz się co martwić na zapas (no wiem sama, że to łatwo powiedzieć 😉 ) ale koniecznie spisz wszystkie wątpliwości i z najbliższej wizyty nie wychodź bez odpowiedzi. Może też tak być że trzeba poszukać specjalistów w jakimś innym ośrodku, np. w mojej chorobie specjalizuje się bardzo mało lekarzy i większość w ogóle nie wie co to jest. Mam szczęście że mieszkam w Wawie bo tu jest właściwie jedyny w Polsce ośrodek który ma z tą chorobą jakieś większe doświadczenie, mnóstwo ludzi jeździ tu z całej Polski do konkretnego lekarza który jest specjalistą w ich przypadku. Myślę że warto się zorientować jak jest z tą Twoją chorobą, czy też nie warto się kiedyś gdzieś wybrać na konsultację. To powinni Ci chyba na forach dotyczących choroby podpowiedzieć. Ja o swojej chorobie znalazłam mnóstwo fachowych informacji tu:
http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/cat9.htm
Możesz tu też zadać swoje pytania, piszą tu doświadczeni pacjenci oraz też specjaliści, przynajmniej w "mojej" kategorii, bo forum podzielone jest na rodzaje nowotworów

A ja idę teraz na usg kontrolne w poniedziałek i nawet nie dopuszczam myśli, że coś mogło odrosnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...