Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania my jeszcze z mala u dentysty nie bylismy bo jakos nie ma kiedy, ale musze zrobic termin. A z tego co moje znajome tutaj w DE chodza to juz od pierwszych zabkow, chodzi o to zeby dziecko juz od poczatku sie przyzwyczajalo do otwierania paszczy 😉
Raz bylismy u dentysty z mala ale ona byla turystycznie 😉 Ja a potem m siedzielismy na fotelu a ona zwiedzala gabinet, byl w nim taki duzy kon na biegunach i miala radoche 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu dziekuje za info dot . okularow
bo tez mialam juz nawet upatrzone dla bąbla , ale w tym przypadku odpuszcze sobie ich zakup 🙂


szczoteczka elektryczna hmmmm
musze poszukac jakiejs dla dzieci , bo u nas podobnie Wojtus woli zdecydoanie nasze elektryczne 🙂


Lusiu
🙂 Franiu duzy chlopak 🙂 a mamusia promienieje przy nim 🙂
slicznie wyszliscie 😉

Edytko Emilka jak zwykle laleczka 🙂
przyszedl wam juz rowerek ??
pamietaj,ze obiecalas nam relacje 😉

Monika 🙂 no prosze jaka zdolna z ciebie mamuska 🙂 sliczne opaski pewnie jakbym miala coreczke to bym sie do ciebie ladnie usmiechnela i nie jedna zamowila hehe

no i Gabi jak sie slicznie w nich prezentuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!
ANN- wielkie gratulacje dla Stasia za odwagę!
Co do szczoteczki elektrycznej to też zamierzam już od jakiegoś czasu ☺️ kupić końcówki dla dzieciaków do mojej.
LUSIA- też bym powiedziała,że schudłaś! A Franio już bardzo duży!
EMILKA- też duża panna!
My jutro idziemy na szczepienie (ospa albo 5w1 bo z obiema zalegamy) ☺️.
Wczoraj teść dał mi 200zł dla Hani na szczepienie i zgubiłam tą kasę.... 🤨Wkurzyłam się okrutnie! Mam nadzieję,że chociaż znalazł ktoś biedny 😮

No i wielkie gratulacje dla KINGI!!!!!Zuch dziewczynka. Hania w domu lata bez pieluchy i coraz rzadziej zdarza się siusiu w majtki. Ostatnio wzięłam ją na plac zabaw bez pieluchy i oczywiście pierwsze siusiu zrobiła w majtki, ale już drugie na trawę- strasznie to było dla niej dziwne! 😁

Edytka masz już rowerek biegowy? I jakie kółka wybraliście? Ja myślałam o 10tkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MONIA ty masz talent do szycia 😉)te opaski sa czadowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gratuluje ci takiej sprawnej reki..ja to nie potrafie takich rzeczy robic....o szyciu nie mam pojecia...LUSIU franio jest cudowny 🙂 🙂 🙂na nk wstawilam ci na zdjecia po piatce; 🙂 🙂super focie....wcyesniej wam pisalam ze mnie brzuch boli i mialam jechac do gina ale nie pojechalam bo po paru dniach mi przeszlo ...pozatym starsza strasznie mnie kontrolowala....a teraz ten bl znowu wraca i nie mam wzboru i bede musiala jechac do gina zobaczyc co sie dzieje... 🥴 🥴ale w tym tygodniu nie dam rady bo moj pracuje po godzinach...dopiero w nastepnym tygodniu pojade......koniecznie musze teraz jechac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu - u nas to może ze 2 godziny musiałaby się pani doktor namęczyć, zanim Franek uległby i otworzył paszczę 😁
Ale ze Stasia dzielny chłopak.

Co do szczoteczki, to kupiłam ostatnio nową Frankowi, ale za nic nie chce nią myć zębów, nawet nie bawi się nią. Ale chętnie mył jak podebrał szczoteczkę R, więc nastąpiła wymiana 🙂 Jak R zaczął myć szczoteczką Franka, to stwierdził, że jest bardzo ostra - to co oni robią dla dzieci?? 😲

Amelia - eh, jak pech to pech...jedynie trzeba mieć nadzieję, że znalezione pieniądze komuś dobrze posłużą.
Hehe, to Hania pierwsze "dorosłe" siusiu na trawkę zrobiła 🙂 Eh, zacznie się.... 🙂 a niedawno takie kruszynki były te nasze dzieci 🤔

Izunia - koniecznie do lekarza, nie ma żartów!!

Monia - spotkałam dzisiaj Kingę, ale nie rozmawiałam, tylko przywitałyśmy się jak wsiadała do samochodu. Miała krótkie włosy 🤢 Eh......


My dzisiaj zaliczyliśmy plac zabaw - Franek chodził po takiej konstrukcji, gdzie są różne szczebelki, mosty, tunele do przechodzenia i zjeżdzalnie - wszystko połączone - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Myślałam, że zawału dostanę jak tylko puścił się poręczy 😲

Właśnie skończyłam wywieszać pranie - zrobiłam mega duże pranie, pościele, ręczniki, stos ubrań. Balkon to błogosławieństwo 😉 Cały zajęty, plus suszarka stojąca i łazienka. Zostało jeszcze ciemne, ale nie mam już gdzie wieszać 😁

Wczoraj był koło mnie wypadek - samochód potrącił pieszego. Facet wysiadł z tramwaju i prosto wybiegł pod koła samochodu w dodatku na czerwonym świetle. Nie wiem, czy przeżył czy nie - usztywnili go i zabrali do szpitala.
Ludzie opierdzielali kierowcę, że za szybko jechał...tak źle i tak niedobrze. To chyba samochód miał zielone i co kierowca winny? Chociaż mniejsza prędkość w razie czego mogłaby dać większe szanse na przeżycie poszkodowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nam powiedziała dentystka że dla dziecka najlepiej na początek kupić jak najtańszą szczoteczkę elektryczną bo jest duża szansa że zepsuje. My chyba na razie kupimy taką:
http://www.shop-dent.pl/pl/p/BRAUN-ORAL-B-Stages-Power-Szczoteczka-na-baterie-ZygZak-McQueen-dla-dzieci-w-wieku-od-3-lat/401
a dopiero jak się otrzaska, zaczniemy kupować końcówki do naszej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu no ja dopiero pierwsze aukcje wystawiłam, na razie sprzedałam 3 szt i 4 daje gratis a na ebayu to nie umiem wystawiac bo tam po niemiecku jest wiec czarna magia. ..a po ile chodza w niemczech takie opaski?

Lusiu ja ostatnio czesto widze wypadki, a raczej rozbite samochody i policje...eh co to sie dzieje

szczoteczka fajna tez bede chciala by mala ja uzywała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ebay tez jest po polsku, on jest miedzynarodowy. Ale jak chcesz to mozesz mi wyslac na probe kilka sztuk i zobaczymy czy sie sprzeda, a te opaski sa naprawde ladne, na ebayu tez sa ale takie lipne, dam ci link. W weekendy wystawianie na ebayu jest za darmo zwykle ale od sprzedanej rzeczy pobieraja jakas tam mala prowizje.

http://www.ebay.de/itm/Baby-Madchen-Haarband-Stirnband-ROT-Strass-NEU-148-/160775473080?pt=DE_Baby_Kind_Baby_Babykleidung&hash=item256ef707b8

http://www.ebay.de/itm/wunderschones-Madchen-Haarband-Stirnband-PINK-NEU-L56-/150785548024?pt=DE_Baby_Kind_Baby_Babykleidung&hash=item231b84def8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia ja na początku maja bede szła do pasmanterii i tez moge jakies ozdoby dokupić wiec bede miala większy wybór. powiedz mi które bys chciała to ja narobię i ci wysle. teraz bede robic te z futerkiem bo takich nie ma raczej a jak znajdzie sie osoba co jej sie spodoba to kupi bo zawsze cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MONIA- superowe te opaski! Hania nie chce takich nosić. Czasmi pozwala sobie na chwilę założyć taką zwykłą. Może takie też byś była w stanie zrobić? 😎

LUSIU- Hania też szaleje na tego typu drabinkach. Sama zjeżdża ze zjeżdżalni i mówi:"rączki, nóżki"-czyli że najpierw ma się złapać rączkami a potem wystawić nóżki, ale i tak ciągle jestem przy niej bo brakuje jej wyobraźni i czasami mam wrażenie,że gdybym przy niej nie stala to poleciałaby prosto na dół w piach!

Dzisiaj robiłam porządki w letnich ubrankach dzieci i policzyłam,że Hania ma ok 45 koszulek! 🤪 Przejrzałam też ubranka które oddała mi koleżanka (0-3mce) i okazało się,że bawełniane spodenki są idealne dla Hani- ma teraz takie legginsy za kolanko! 🤪 Polecam mamusiom!

No i moja teściowa wyszła wczoraj ze szpitala- strasznie tam wychudła przez co się postarzała 🤨 Na razie chemii nie będzie dostawać tylko kontrolne badania ma robić,ale i tak jest jak tykająca bomba 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny polecam Wam takie sandałki na lato:
http://allegro.pl/nike-santiam-5-ps-roz-22-sklep-lato-2011-i2262266641.html

Miałam takie tylko czarno-żółte dla synka. Są rewelacyjne.
W długi weekend majowy ma być już upalnie,więc trzeba w końcu zakupić letnie obuwie. Sobie też muszę kupić,więc znowu mamy pełno wydatków 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu to super, że tych okularów dzieciaczki nie powinny nosić, bo też się nad takimi zastanawiałam, ale widzę, że tak jak piszesz kolejny wydatek mniej 😉
Ja zdjęcia wstawiam dalej przez Imageschack, zarejestrowałam się za darmo 😉

Eluniu dużo zdrówka dla was 😘 😘 😘

Monia opaski śliczne 🙂 🙂 🙂 A jaka ładna modelka 😉 Mnie się najbardziej podoba ta kokardka z kolorowymi paskami 🙂

Przyszedł nam rowerek ale okazało się, że jest na małą jeszcze ciut za duży 😞 No i przez to mała niechętnie na niego wsiada, bo musi chodzić na paluszkach...także musimy jeszcze troszkę poczekać niestety ;(
Co do kół to szczerze nie wiem jakie są w nich koła ☺️

Amelko współczuję zagubienia takiej gotówki 😞 Ale straszny pech 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko - to jeszcze Emilka będzie musiała poczekać na rowerek 🙂

Amelio - oby teściowa szybko doszła do siebie i była z wami jak najdłużej!! Przykre to 😞

Olusiu - ładnie sobie cenią takie opaski 😲 A ty Monia działaj i podbijaj niemiecki rynek 😁 😁


Dzisiaj sunia moich rodziców miała operację - wycinali jej narządy rodne. Wczoraj tata poszedł z nią do weterynarza, bo nic nie chciała jeść ze 2 dni i tylko piła, poza tym zrobiła się opuchnięta. Okazało się że ma stan zapalny wewnątrz narządów rodnych i stało się to po cieczce. Podobno to częsta przypadłość. Dobrze, że szybko tata zareagował, bo 2-3 dni później pies już by nie żył....a to oczko w głowie mojego taty 🙂 Teraz czeka na wybudzenie z narkozy.

Widziałam dzisiaj pana biedronkę....ach.....kasowałam u niego zakupy 🙂 Franek jadł bułkę i spoglądał na niego, a on na mnie i na Franka....uśmiechał się jak nigdy dotąd i te jego oczy....takiego faceta chciałabym mieć przy sobie........... 😎 Jak wychodziłam ze sklepu uśmiech nie schodził mi z twarzy 🙂 Zauważyłam, że patrzył za mną 🙂 Szkoda, że to bajka nie dla mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ajjjj Lusiu skąd wiesz, że to bajka nie dla ciebie 😎 Wkońcu tak naprawdę nie jesteś do końca pewna czy jest zajęty...to, że ma dziecko z jakąś inną babką nie oznacza, że z nią jest, może spotykają się tylko odnośnie dziecka...także uśmiechaj się do niego może wkońcu coś do ciebie zagada 🙂 Tego ci z całego serducha życzę!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelio, smutna sprawa z twoja tesciowa... zycze wam duzo siły i oby zyła jak najdluzej. Moja tesciowa ma znowu stwardnienie rozsiane i pełno problemów z tym związanych...ehhh zycie. Co do tych sandałek to je juz wcześniej wypatrzyłam i sa śliczne, chciała bym małej przymierzyć ale jeszcze nigdzie ich nie widziałam w sklepie. co do opasek to chodzi ci o takie twarde plastikowe????
co do tych opasek to mnie naszło, bo sama malej chcialam kupic cos fajnego na jakies wyjscie no i nie mialam gdzie kupic...prócz allegro no i sama zaczełam tworzyc heheh

Lusiu, moze zagadaj do Pana Biedronki? moze spytaj o cos związanego z dziećmi? moze o żłobek, czy np orientuje sie jak jest z przyjęciami do złobka itp...hehehh jak powie ze nie wie to spytaj czy moze jego zona wie hahahah

Olusiu, czekam na zółta falbanke no ale sie chyba nie doczekam w tym tygodniu wiec wysle to co mam. Tylko jakies kosmiczne ceny tam u was heheh, moze 10 euro to za duzo?????? te co pokazywałaś to takie wypasane heheheh no ale jak dostaniesz to sama zdecydujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia u nas ceny typowo niemieckie, jak w PL cos kosztuje 10zl to tutaj 10euro 😉, ostatnio malej kupowalam zwykle male gumeczki do wlosow to 5 euro zaplacilam.

Widzialam te sandalki ale u nas one sa sprzedawane jako buty na basen wiec nie wiem czy dobrze, jak dziecko w nich chodzi caly czas, bo one sa cale z gumy, stopa sie pewnie bardziej poci czy cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...