Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ten portal jest chyba bardziej uporządkowany, bo na brzuszku zaczął się robić mały bałagan z postami (za dużo już ich było) 😉 A tak poza tym to portale są prawie identyczne 😜
Ale teraz jesteśmy już mamusiami a nie brzuchatkami więc bardziej pasujemy na ten portal, a brzuszka zostawmy ciężarówkom coby go nie obciążać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Jestem po zebraniu w żłobku i bardzo miła pani kierownik z wieloletnim doświadczeniem. Wcześniej jak się dowiadywałam o żłobkach to to do którego się dostała Lenka ma dobre opinie i kilka dziewczyn czy nawet znajomych mi go polecali. Na zebraniu było tak ogólnie co, kiedy i gdzie. Opłaty za żłobek ale na razie jeszcze nie mamy konkretnej kwoty bo od września jest zmiana to się w sierpniu przy podpisywaniu umowy dowiemy dokładnie. Dzieci w takim żłobku się uczą niektórych czynności nad którymi rodzice i tak pracują z dziećmi w domu, personel dosyć młody i doświadczony. Na 30 dzieci jest około 5 osób opiekunki , salowa. Mam nadzieje że córcia moja się zaadoptuje tam. A i jeszcze jedno żłobek jest czynny od 6 do 17 czyli zdążę po pracy odebrać bez problemu dziecko no i zaprowadzać powinno się do 8 bo kilka minutek po 8 jest śniadanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Straciłam rachubę gdzie teraz jesteście więc na wszelki wypadek wklejam swojego posta tu i tu 🙂

Według mnie dobra niania jest dla dzieci w naszym wieku dużo lepsza niż żłobek. Ale wiadomo, nie zawsze się uda dobrą nianię znaleźć. Jeśli miała by być słaba to myślę że żłobek się bardziej sprawdzi, jeśli jest dobry. Ale generalnie zgadzam się z Justi i Lusią że w pierwszej kolejności warto szukać niani a do żłobka oddać dziecko dopiero jak to się z jakichś względów nie uda (no choćby finansowych bo żłobek nawet prywatny to mniejszy wydatek niż niania).
Podczytuję od pewnego czasu forum dot. wychowania - tam był niedawno wątek co lepsze. Podobno psychologia mówi że dziecko do lat 3 potrzebuje jednego konkretnego opiekuna który się nim zajmuje (jak rodzic, babcia czy niania) a nie zespołu pań w żłobku i do 3 lat dla jego rozwoju obecność innych dzieci nie stanowi jakiejś szczególnej wartości.
Ja wracam do pracy jak Staś będzie mieć 2 lata. Na państwowy żłobek i tak nie mamy szans (w Wawie w kolejce czeka obecnie 7 tys. dzieci), mamy namierzony i polecony dobry prywatny, ale chyba najpierw jednak poszukamy na ten rok jakiejś sensownej niani, jak się nie uda to wtedy do żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane i ja sie melduje 🙂
Podczytuje was ale nie mam czasu nic skrobnoc bo wczoraj moj krolewicz spal 2 razy po 20 min w tym raz na dworze jak bylam z nim na spacerze,a ile bylo ryku zeby zasnol,ostatnio widze ze ma moj bidulek problemy z zasnieciem 😞
A tak ogolnie to probuje juz chodzic na calego puszcza sie sam i biegiem na oslep.a zaciska zabki i mruzy oczy jak niewiem i cieszy sie na maksa,tak wiec mysle ze do roczku juz bedzie sam smigal rowno 😜 😜
A co do zlobka to u nas tez by duzo rozwiazal,no ale niestety w miescie obok jest tylko jeden i pewnie ciezko sie dostac w tym roku nawet nie myslalam,bo tesciowa miala z nim byc,ale od przyszlego roku postaram sie go zapisac 😉Ja tez nie uwazam,ze jakos krzywdzi dzieci,ile tysiecy dzieci sie tam wychowalo i jakos wyrosli na ludzi i jakos sobie dawaja rade w zyciu,niestety takie mamy czasy,ze bez pieniedzy niema niczego,a skads je trzeba brac i musimy niestety chodzic do pracy...Jedyna rzecz jaka mnie przeraza w zlobkach i przedszkolach to choroby,jak juz jedna zalapie to ciagnie sie pozniej jedna za druga 😞
U nas dzisiaj pogoda pikna ma byc 27 st,ciekawe jak jutro bedzie bo chcemy jech do tego dinoparku???Miejmy nadz ze bedzie slonecznie i nie za goraco 😉
Uciekam bo mam roboty ze ho ho prasowania 2 tony,pranie musze powiesic,no i musze wykorzystac czas poki spi 😎
Justi rozmawialas z niania na temat tego psa????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiadomo, że najlepiej jak dzieckiem zajmuje się mama, babcia czy niania, ale czasem naprawdę nie ma innego wyjścia i my mamy nie możemy mieć wyrzutów sumienia, że musimy wysłać dziecko do żłobka. Tak jak pisze Irka, takie niestety mamy czasy...
ja narazie mam urlop wychowawczy do lutego, a potem w zależności jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa albo wrócę do pracy albo zostanę z małą w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie moje ulubione :*


Ircia rozmowy z niania wciaz trwaja . . . .
ehh napisze innym razem wiecej
poki co jestem na etapie szukania innej niani choc za pewno nie uda mi sie znalezc takeij jak ta 😞 ktora pokocha malego jak swojego wnuka . . . duzo by pisac . . .

Ania podpisuje sie rekami i nogami pod twoim postem
uwazam,ze dziecko do 3 lat powinno miec jednego opiekuna, a nie co chwile zmieniac otoczenie i złobek stanowczo nei jest dla takich maluchow

kazda mamusia moze miec swoje zdanie na ten temat Ja mam takei same jak Ty i Lusia ☺️

jestem w szoku ,ze tyle naszym mamusiek zapisalo dzieci do zlobka Ellie, Elunia moze wasze dzieci beda w tym samy zlobku??? 🤪 🤪 🤪 🤪

Edytko
nie pomoge ci bo nie znam ☺️ ☺️ ☺️ ze mnie takie cukiernik,ze ho ho heheh ciasto z opakowanie upieke , a poza tym ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

i co Ja mialam napisac hjmmmm 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziekuje za oklaski 😘 😘 😘
poklaskam wam rowniez 🙂 😘 😘 😘 😘 😘 😘

wczoraj kupilam grupon spa dla stop dzis dzwonie i kosmetyczka mi mowi,ze bede siedziala u niej conajmniej 2 i pól godziny juz mam dosc jak sobie pomysle ehhh . . . . . . 😮 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia sliczny komplecik talerzy 🙂

Wojtus tez taki chce 😜
heheh

cholerka nie mam takiego sklepu w poblizu wiec pupa blada obejdzie sie na zachciewajce 😜

dzis wielkie pakowanie nie bedzie mnie do niedzieli moze ktoras zateskni ;p ??


Buziaczki dla wszytskich pociech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...