Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zamówiłam właśnie rowerek...zielono-żółty..przewaga głosów była właśnie na ten kolor 😁
Kupiłam mojej mamie na imieniny groupona na zabiegi do studia blask metamorfozy, niech sie kobitka zrelaksuje trochę i odpocznie 😁
Olusia, no i co u teściów jesteś? mama dalej szaleje? hehe wiesz stęskniła sie za wnusia i teraz nadrabia haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann no to Stasio to orginał, he he nie da sobie plastiku wcisnąć 😁 Juz chce być dorosły, 🤪 A z gładkiej np białej plastikowej miseczki nie chciałby jesc?moja znowu wyrywa mi łyżkę i sama chce jesc, tyle ze z całej porcji do buzi trafi z 20 procent posiłku a reszta na meblach 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łyżki to mu nie daję do ręki bo byłoby to samo, ale bardzo często daję mu do łapy twardsze jedzenie typu kawałek mięsa, chleba, makaron, fasolkę itp. Zwykle najpierw ląduje to na podłodze ale potem zjada. Dziś jadł brzoskwinkę, brał sobie po kawałku z talerzyka i pakował do paszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u Nas przy takim jedzeniu to jest pewien system...dajemy jedzonko np zwinięty w rulon plasterek szynki i mała najpierw obraca go w raczkach, potem gryzie górę, następnie dół...środek...i wyrzuca hehe potem na nowo to samo....z chlebem np to lubi eksperymentować i gnieść go sobie w łapkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bylam u tesciow dzis po poludniu i wlasnie wrocilismy, moze na weekend pojade na noc bo jutro i w sobote mam jazde a ode mnie z miasta jest mi lepiej dojechac.

Ja malej obiadki daje sama a np kotleta czy makaron itp daje do reki i zjada, cos tam spadnie ale glownie pcha wszystko do dzioba. owocow dalej nie je bo nie chce ale uwielbia kotlety mielone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MIKUSIU KOCHANY STO LATEK Z OKAZJI UKOŃCZENIA 11-MIESIĄCZKÓW 😘 😘

Koraliku nie martw się, na początku każdy przeżyty przez dziecko miesiąc robi furorę, a potem pamięta się tylko o urodzinach, bo jakbyśmy miały świętować każdy kolejny miesiąc naszego dziecka przez całe jego życie to byśmy zwariowały hehehe 😁 😜

Ja dziś dałam małej deserek z pomarańczą i obsypało ją jak nie wiem, więc cytrusy odpadają 🤢 A mała drapała się dziś przez to jak szalona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ciekawa jestem jak nam pójdzie wprowadzanie nabiału, bo po skończeniu roczku miałam w planach jego wprowadzenie do diety małej i miałam nadzieję, ż ejuż nie będzie reakcji alergicznej, ale teraz mam wątpliwości... 🥴
Oczywiście spróbuję jej podać jakiś jogurcik, ale boję się, że dieta bezmleczna w naszym przypadku potrwa duuużo dłużej... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eluniu, noto super ze jednak małej nic nie jest.
edytko ja juz nie jestem na diecie bezmlecznej, mala sie nie drapie...czasami jej wyskoczą jakies suche pola na nogach ale to maciupkie, wiec zastanawiam sie czy jak skończę podawać bebilon pepti do kaszek nie spróbować z mlekiem modyfikowanym. moze tez zaczne podawac malej wołowinę i cielęcinę i zobaczymy.A ty jajka dajesz Emi..tzn żółtko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze nie podaję jej niestety żółtka, bo zawsze coś odwlekało jego wprowadzenie...a to gluten, to jakaś reakcja alergiczna, teraz te cytrusy... 🤢
Muszę jej wkońcu podać tylko zastanawiam się, czy skoro wprowadzę żółtko tak późno to też aż tyle miesięcy będę musiała wprowadzać je jak to jest zapisane w schemacie tzn. najpierw pół żółtka co drugi dzień przez jakieś dwa miesiące itd... 🤔

Ehhh wogóle u nas jest jeszcze jeden problem, mała ma straszny odruch wymiotny jak jakiś większy kawałek jedzenia wpadnie jej do buzi 😞 Nie mogę jej przez to dać do rączki większego jedzenia które ona miałaby pogryźć i zjeść (no oprócz chrupków kukurydzianych). Zauważyłam, że Emi zamiast gryźć to raczej stara się połykać odrazu kęsy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas do tej pory jak wprowadzałam coś małej to też wyskoczyło może parę niegroźnych krostek, a wczoraj od tej pomarańczy całe plecy były wysypane i Emi okropnie się drapała 😞 Także cytrusy u nas na bank odpadają. Dobrze chociaż, że Emi dobrze toleruje pomidory, bo w wielu obiadkach one się znajdują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy
Jak widzę to mojemu dziecku ta ziemia z działki zaszkodził bo dzisiaj od rana wszystko dobrze jest więc już nie muszę się martwić.
Dawałam kilka dni wcześniej małej taki plaster z pomidora i też jej na buzi wyszły takie malutkie krostki a właściwie taka kaszka na policzkach a teraz nie je pomidorka któryś dzień i buzia jej się gładka zrobiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...