Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ona chyba do Chirurga, ale ginekolog też robi usg piersi i tez możesz zapytać Madalena[/b.
Bylismy dziś na spacerku w trójeczke i fajnie było, jutro kuzynka ma wpasc z chłopakiem, to nie bedzie nudno i szwaagierka tez 😉 to sobie popijemy 😉 ale ja z umiarem, bo post 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

KOmsi ale sie paskudztwo przyplatalo 😲 ale ze zaraz szpital??szlak wszystkich pokolei Was wzielo....nabardziej szkoda Maxymka, bidulek maly 😞

Kwasku!!! Kobieto to że Agniesie odpieluchowujesz to nie znaczy zeby na noc nie zakladac!!!! 😮 jeszcze kupa czasu zeby mloda w nocy nie sikala,. poki co ciesz sie sukcesami w dzien bo u nas to l;ipa ☺️

Madalena widze ze klawiatura naprawiona 🙂

my od dzisiaj nie uzywamy smoka... mam nadzieje ze bedzie lajtowo bo smok owszem uspakaja ale np. nie usypia (moja corka obowiazkow zasypiala ze smokiem), z reguly smok lezal z butelkami i poprostu go bral a dzisiaj schowany...widac lekkie rozdrazneinie ale chyba sam nie wiem o co kaman 😜 trzymajcie kciuki 🙂

brej nocyjki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, poproś swojego lekarza albo gina o skierowanie do chirurga.Mam nadzieję, że trafisz na dobrego. Ja nim trafiłam do chirurga, pod którego obecnie jestem opieką, to trafiłam na 3 konowalów chirurgów, w tym jednego chirurga onkologa (wizyta prywatna za 100 zł i tylko mi obmacał pierś). Dopiero jak ten ropień udrożnił się i pękł przy zapaleniu piersi to cud, że na IP trafiłam na chirurga z powołania, który przeprowadził zabieg i okazało się, że przyjmuje w mojej przychodni. Teraz pomimo, że wszystko jest ok z piersią to mam nadal zgłaszać się do kontroli.Teraz wybieram się na przełomie maja/czerwca, po roku od ostatniej wizyty.

Laaf, powodzenia w odsmokowaniu Dawidka.
Ola na szczęście była mało i krótko smokowa, zresztą czasem ponosiła chwilę w ciągu dnia jak była marudna albo na spacerze, nigdy nie spała w domu ze smokiem.

Czas zapiernicza, że hej. Ostatnio też pomyślałam, że niedługo wstawię suwaczek, na którego końcu nie będzie już 2 tylko 3. A tak wydaje się, że niedawno zaczynałyśmy pisać na brzuchaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

laaf, nie założyłam Adze pampersa na noc, bo się w nocy budziła z płaczem (raz) i pokazywała na pampersa - rozumieliśmy to z mężem jako "zsikałam się, mam mokro, zmieńcie mi pieluchę!". I po tym jednym sikaniu pampers był suchy aż do pobudki porannej. Więc zaryzykowaliśmy, no ale najwidoczniej jeszcze za wcześnie. Albo nam takiego psikusa zrobiła tej jednej nocy 😉
Komsi, zdróweczka!
Magda, ja jak miałam guzek przy piersi, to skierowanie na usg dostałam od ginekologa.

Ha, ja już planuję menu na imprezę urodzinową 😁 ale ja to w ogóle na punkcie pichcenia mam nierówno pod deklem 😉

A własnie, Magda - jak robisz te zapiekanki?? Mam pieczarek trochę, może jutro bym zrobiła (szwagier przyjeżdża na weekend).

No i muszę Wam napisac, że dziś rozmawiałam z dyrektorem przedszkola koło nas i we wtorek umówiłam się na oględziny Agnieszki - być może uda się Agę zapisać do przedszkola już od czerwca, a na pewno od września już tam pójdzie 🙂 szczegółów dowiem się we wtorek. Czesne 350 miesięcznie + 9 zł dziennie za wyżywienie, więc nie są to jakieś powalające koszty, powinniśmy dac radę 🙂

A i to nie było nic z uchem, tylko Aga ze zmęczenia tak reagowała. Uff 🙂

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. My z ran a z mezem bylismy Kosciol sprzatac a za chwile chce zrobic naleśliki na obiad 😉 pozniej Kubusia na dwór wezmiemy, bo był o 11 z mezem i kolo 12 nie chciał wrócic do domu, płakał jak nie wiem. A dziz kuzynka przyjedzie, ale sie cieszę;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczęta troszkę nadrukowałyście

ja dzisiaj szalałam prawie cały dzień na szczocie na budowie a ile gruzu wyniosłam to szok i może za tydz przyjdą do tynków

Igula na razie zdrowa oby jak najdłużej

Kwasiek męża rodzinka ma przeczkowle w Lublinie czy gdzieś tam obok i wiem że mają dwoje maluchów z pampersem że im zmieniają cenowo chyba podobnie tu masz namiary
http://www.malyeuropejczyk.edu.pl/content/opłaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Juupi, mam już mały sukces wagowy 1 kg w dół. Dłuuuga droga przede mną, ale bardzo cieszę się, że waga drgnęła 🙂 🙂 🙂

Kupiliśmy sobie dzisiaj buty w CCC. Dla Oli na wiosne te drugie od prawej na dole, tylko, że bardziej różowe http://ccc.eu/pl#/kids/junior-kids/2

Miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*


Laaf wszystkiego najlepszego ;*;*


u nas smok jest do spania obowiązkowo... 🤨 Zuzia pierwsze co woła dyduś jak tylko znajdzie się w łóżeczku... 🤢 no ale trzeba bedzie coś z tym zrobić chociaż wątpie z jakim skutkiem teściowa tylko jak Zuza zapłacze wpycha jej smoka do buzi... wrrr... za pieluszki bierzemy się ostro około kwietnia maja...

dzisiaj na 10h do pracy...
miłej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego Najlepszego Laaf 😉 a Kubus dziś łądnie spał, zabki mu kolejne chyba już wychodza, bo płakał cos ostatnio i tak wyczułam,że coś mu tam w buzce rośnie, jego kuzynek pol roku starszy tez ma ostatnie zęby prawie wyszłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas smoczyca tez do spania ma byc. poludniowego niekoniecznie ale nocnego zapas smok i pielucha i zegnam pana prosze pana pan spi 😉

Anulaaaa!!! Gratuluje!!! Ja tez musze zmineic suwaczek choc sie bojeee ale dzis bylo rano 59,2kg 😎 takaaaa szczesliwa bylam ze polecialo na 5 z przodu!!!! ale stresa mam ze sie wyrowna znowu do 60 bo to takie standardowe u mnie ... no ale niech kozie smierc zmieniam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Sto lat Laaf!!! Spełnienia marzeń!!!

Komsi, a zmieniaj, zawsze to lepiej na samopoczucie wpłynie te kilka gram mniej niż więcej.

Ja dzisiaj wieczorem będę pociskać 11 dzień A6W, jeszcze tylko 31 przede mną 🙃 Na dniach będę miała w domu wagę, więc będzie pełna kontrola, obym tylko w obsesję nie wpadła hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂

Laaf, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Dużo zdrowia i miłości 🙂 🙂 i jak najmniej zmartwień!

My sobie ze szwagrem siedzimy, zaraz będę placki ziemniaczane robić, żeby przed wyjazdem jeszcze go nakarmić. Agnieszka śpi, ale pewnie zaraz będzie się budzić.
Ech, w ogóle w ten weekend nie odpoczęłam, ciągle w kuchni siedzę 😞

Co do smoczka, to Agnieszka do spania go używa, ale zdarza się, że śpi bez niego. Różnie z tym bywa. Przez ostatnie 3 dni używa ciągle jednego pampersa, w dzień super załatwia się do nocnika i całe noce wytrzymuje bez sikania, tak więc jest super 🙂

Ok, lecę ja do tej kuchni, bo później pewnie nie będę miała jak, jak się Młoda obudzi. A jeszcze rodzice mają przyjechać za chwile, jupi... 🤔

Wakacji chcę. Autentycznie chcę wakacji. Takich z leżeniem do góry brzuchem, spaniem do południa i czytaniem książek w wolnych chwilach.

Miłego dnia kobiety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

ogromnie dziękuję za wszystkie życzonka moje kochane mamusie 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

odmokowanie oficjalnie mogę zaliczyć 🙂 Owszem niewielki probl;em w dzien przy zasypianiu ale juz chyba zapomnial (mam nadziej ze pewnego dnia niezauwazy ze za witrynka uwilebione "mokuny" 😜 😉)

Angeee nawet jak ta osiemnastka stuknie to wierz mi nie beda wakacje 😉 moje strarsze dziecko nadal wymaga troski a przeciez TAKA DOSROSLA 😉 przyklad w tym roku wszyscy jej znajomi-rowiesnicy (a ma ich w cholere 😉) koncza osiemnastki i oczywiscie organizuja je w klubach, jak ustalilam z ojcem Kamili moze uczestniczyc w nich ale o 2 ma byc w domu, i prawie co 2 sobote mam zarwana (bo oczywiscie po drodze bylo zakonczenie ferii, walentynkowy weekend, ostania sobota karnawalu), bo jak mam sprac jak moje dziecko po za dopmem? 😉 ale generalnei trzyma sie wyznaczonej godziny (raz sie spoznila i byla o 2.30 - w tym czasie wykonalam chyba z 10 telefonow 😉. Madre stare powiedzenie. Male dziecko maly problem-duze dziecko duzy proble,m 😆
faktem natomiast jest to ze ma sie wiekszy luz przy strarszym tylko trzeba uwazac zeby nie stracic czujnosci...niby wszystko oki ale nigdy nie wiesz, dlatego ja z Kamila duzo rozmawiam i jestem w razie mozliwosci na biezaco ale mam reke na pulsie 🙂

komski masz racje na na fejsa wogole nie wchodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, za 18 lat przy naszych teraźniejszych dzieciakach. A pewnie jeszcze po drodze kolejne dzieci będą, więc sie odwlecze. Po śmierci wypoczniemy dopiero 😉

Sylwia, dzięki za namiary na to przedszkole, ale my pod nosem mamy fajne http://www.piotrus-pan.lublin.pl/ na piechotkę 5 minut. Tak więc już nie będziemy kombinowac, tym bardziej, że my bez samochodu jesteśmy...

Nie wiem czy we wtorek pójdę na tą rozmowę z dyrektorem przedszkola. Agnieszka znów dziś trzyma się za uszy. Kilka godzin bez odrywania rąk od uszu, jakby się zrosły. A oderwanie rąk od uszu (jakoś trzeba było ją przebrać) = ryk. Jutro zadzwonię do przychodni, może jakiś pediatra nas przyjmie i powie co się dzieje. Wątpię, że to uszy, bo tak do godziny 17 było wszystko ok, a by ją przecież bolały cały czas. Mam wrażenie, że jest troszkę rozpalona, dałam jej paracetamol (małą dawkę dla kilkumiesięczniaka), rano zmierzę jej temperaturę. Podejrzewam, że zaczęły jej wychodzić kolejne zęby i stąd to wszystko, ale wolę się u lekarza upewnić... dam znać wieczorem. Trzymajcie kciuki, żeby to nie było nic poważnego.

Idę zaraz spać, bo padnięta strasznie jestem po tym weekendzie.

A, dziewczyny, ma któraś z Was termometr na czoło? Aga już jest za duża na ten dupny, a jednoczesnie chyba za mała na pachowy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Podobno trzymanie za uszy najczęściej oznacza ból zębów bo dziecko jeszcze nie kojarzy że to zęby. Tak nam tłumaczył lekarz ale lepiej idź sprawdzić.

Laaaaaafiku, wszystkiego naj 🙂

A ja nie mam humoru bo znowu mi się odezwał staw żuchwowy i czuję sie jakby mi ktoś tam gwoździe wbijał przy każdym gwałtowniejszym ruchu czy uśmiechu, gryźć nie mogę, gadać nie mogę, jadę na prochach przeciwbólowych i w ogóle dramat na kółkach. We wtorek idę do tego chirurga szczękowego, zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasku bo ponoc od 17 to temp wzrasta. Moze bzdura,ale tak mi mama mowi, zeby sprawdzac temp dziecku choremu po 17 bo wtedy najgorszy czas. U nas najgorszy w nocy, ale co fakt to fakt, jak maxym mial goraczke zaczynala sie po 17.

Ann Zdrowiej!! Staw zuchwowy, matko od czego to? Ja duzo gadam chyba bym oszalala jakby mnie tfu tfu dopadlo. kiedys miewalam scisk szczeki... bol po nim raczej, ajk zestresowana byla, np droga do polski samochodem sama oganrialam sie po przejechaniu 400km ze zaciskam zeby... ale to co innego.... brej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Anulka gratulacje jakieś postępy są u mnie -7 kg

my termometr mamy od początku pachowy mamy też taki do czoła ale to badziew z biedronki i pokazuje temp jak chce nie ufam mu do końca jeszcze jak sie zmierzy tą końcówka do ucha to bardziej wiarygodną temp pokazuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...