Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Posiedziałabym z Wami jeszcze, ale muszę jeszcze zadbać o siebie, a już coraz później się robi, więc się żegnam i szoruję do łazienki 🙂

Dobrej nocki Dziewczyny i miłej niedzieli. My jutro do teściów na obiad jedziemy, bo teściowa dziś urodziny miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Asiula napisał(a):
Kasia, no to nieźle sobie dziewczyny poczynają 😜
Ula początkowo, gdy rzadko widywała swojego brata ciotecznego, który potrafi być naprawdę głośny też aż uszy zatykała, gdy on hałasował, a teraz już się przyzwyczaiła. Apropos Arka to kilka dni temu mój mąż zaczął temat, że może zapiszemy Ulę na te kilka godzin w tygodniu do jakiegoś klubu malucha czy czegoś takiego. Najpierw żartował, że chodzi o jego mamę, powiedział żebym popatrzyła na niego, bo jego takiego mama wychowała i czy na pewno chcę tak Ulę skrzywdzić 😜 ale potem już na poważnie stwierdził, że chodzi o Arka. Ula zapatrzona w niego jak w obrazek, a ten łobuzuje, zdarza się że rozrzuca zabawki, krzyczy, uderzy Gosię, wpada w małą histerię i ona go naśladuje po trochu, podpatruje różne niefajne zachowania... Ja tego nie widzę, bo gdy jestem przed południem to on jest w przedszkolu, ale Karol popołudniu widzi więcej i się niepokoi...


Asiu ,nie unikniesz kontaktu z łobuziakami małymi ,zawsze sie gdzies znajdą ,a izolowanie dziecka od innych dzieci nie ma sensu,bo tym mozesz skrzywdzic dziecko i wychowac odludka ,moja aparatka np nigdzie nie mogła podpatrzyc tego łobuzowania,bo nie ma kontaktu z takimi dzieciakami a skad jej to przychodzi to nie mam pojecia ,a co łobuzowania to od kilku dni moje dziecko pluje,to to juz wogóle nie wiem gdzie podpatrzyła?pluje jak jej sie przypomni,dzisiaj na srodku sklepu stanela i zaczela pluc ,wczoraj na Lenke ,staramy sie nie reagowac smiechem czy krzykiem ,odwracam jej uwage ale to nic nie daje ,mam nadzieje ze jej przejdzie,powiem Wam jedno ,moj aniołek Michał to było zlote i grzeczne dziecko przy tej małej diablicy


Wiem, że nie ma sensu izolować Małej od dzieci, myśleliśmy tyko o Arku 🙃 😁 To jej brat i będzie miała z nim kontakt na pewno, ale może dobrze by było, żeby był rzadszy, a teraz gdy szwagierka mieszka u teściów to Ula często jest przy Arku. Ale to tylko takie nasze rozważania, bo to nie tak łatwo dziecko do żłobka zapisać.

EDIT. Apropos zachowania. To "wesoło" masz z Zuzią... Ja ostatnio myślę o tym, że Ula jest bardzo grzecznym i bezproblemowym dzieckiem i zastanawiam się czy spotka nas szczęście i drugie dziecko też będzie takie, czy będzie musiała być zachowana równowaga, jak u Ciebie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie własnie przypomniało,jaka wode dajecie do picia maluszkom ?bo moja siostra mi wczoraj powiedziała ze podobno nie mozna dawac wody która ma ponad 400% zawartosci minerałów , apowinno sie dawac taka co ma 200,słyszałyscie cos o tym?
a wogóle to prosze trzymac kciuki w poniedziałek bo znowu sie idziemy kłuć w paluszki,az mi sie płakac chce jak sobie przypomne co mnie czeka,
Sia ,juz mi poszlo (te lody i inne Milki)pomału spodnie zaczynaja mi sie robic obcisłe,wiec trzeba bedzie przystopowac ,ale pytanie jak?przestałam karmic i efekty po miesiacu juz sa 2 kg na plusie 😁a Ty kochana pokaz nam sie w tych jasnych włoskach ,no chyba ze juz sie pokazałas ,tylkoze u mnie cos dziwnego sie dzis stało bo nie mam pod postami Waszych linkow do agu? 🤨
Kochane mamuśki jeszcze raz wszystkiego naj naj ,zmykam do A bo o ostatnie nasze wspólne wieczory wiec trzeba kozystac ,miłego wieczorku,dobranoc,Sobolinku ,Julik spokojnej nocki dla Was i dziewczynek w sczególności ,papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj trochę się spóźniłam 😞 wszystkie śpicie

zuzka napisał(a):

kurczę Julik to nieciekawe 🤨a robiłaś jej jakieś badania?no i masz rację znowu weekend

badań jeszcze nie robiłam żadnych, więc w poniedziałek do lekarza trzeba będzie iść!

sobolinek napisał(a):

Julik doskonale Cię rozumiem, a Jucia miała już podobne objawy, że przypuszczasz, że to może być pęcherz?.

nie, ale to mi przyszło do głowy albo coś z brzuszkiem ale od brzucha chyba nie ma gorączki i brzuch by bolał chyba ciągle, a tu płacz jest nagle, siedzi i zaczyna płakać, a jak ją przebierałam to akurat zaczęła sikać i strasznie wiszczeć, ale bez badań ani rusz!
Sobolinku nie mamy spokoju, już jak wyszły ząbki miało być spokój, a tu ciągle coś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No niestety 😞

Sałatka z tuńczykiem i ryżem

Składniki:

- 1 lub 2 woreczki ryżu, (lub ugotowany makaron zamiast ryżu.)
- 2 puszki tuńczyka w oleju ( może być w sosie własnym)
- 1 puszka kukurydzy
- 1 mniejsza cebula
- 5 jajek
- 2 łyżki majonezu
- sól, pieprz
- natka pietruszki

Ryż ugotować do miękkości, jajka ugotować na twardo, cebulkę pokroić w drobną kosteczkę.
Tuńczyka i kukurydzę odsączyć z zalewy dodać do nich zimny ryż, pokrojone w kosteczkę jajka i cebulkę, natkę pietruszki, doprawić do smaku pieprzem i solą i wymieszać z majonezem. Przed podaniem schłodzić.
Polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Surówka z czerwonej kapusty
Składniki
1/2 główki małej czerwonej kapusty
1/2 główki małej białej kapusty
1 duże czerwone jabłko
1/2 małej czerwonej cebuli
4 marchewki


Sos:
1/2 szklanki majonezu (można dodać więcej)
1/4 szklanki jogurtu naturalnego
1 łyżeczka cukru
1/2 łyżeczki soli a nawet więcej
1/2 łyżeczki mielonego pieprzu

Przygotowanie
Z tej porcji wychodzi duża micha surówki, jeśli nie zapraszasz na obiad całej rodziny, lepiej użyj połowy składników.

Kapustę białą i czerwoną pokroić cienko w paseczki. Jabłko ze skórką i marchewką zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Cebulę pokroić w drobną kostkę.
W małej miseczce połączyć składniki sosu i wymieszać dokładnie z surówką. Wszystko przykryć i odstawić do lodówki na kilka godzin.

Ja zazwyczaj robię tylko z czerwonej kapusty no i proporcje możesz zmienić po swojemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj Dzięki 🙂tą z tuńczykiem w poniedziałek zrobię bo jutro sklepy zamknięte 😁
ale proporcje to na pewno zmniejszę o połowę

hmm no ale tą z czerwonej kapusty to tylko na imprezę albo tylko dla mnie bo jabłko i marchew odpada 😞

Dziękuję i dobranoc Sobolinku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Dziś nocka Ani była nawet spokojna. Ładnie spała z 1 pobudką po 3. i później pospała do 6,50 🙂
Za to później zrobiła nam niespodziankę. Wysadzona na nocniczek nie zrobiła siku, tylko kilka kulek dosłownie kupki. Zadowolona, że zrobiła kupkę od 3 dni pozwoliłam jej polatać na golasa ... i za kilka minut osrała przedpokój, kuchnię i dywan w salonie i bynajmniej nie była to twarda kupa. A na koniec jeszcze wlazła w tą na dywanie. A T był obok i nic nie widział. Roboty trochę było, ale ja nie wiem gdzie ona to wszystko trzymała. Bardzo dużo tego było i może stąd te wymioty bo brzusio i reszta były zawalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😁
no to miałaś sprzątania Sobolinku, ja już wcześniej zauważyłam że jak jest twarda kupka to za chwilę jest też na rzadko 🙂 bo tam się odkorkowuje 😁

u nas też dziś już spokój, nie płacze i nawet jajko na szyneczce zjadła więc chyba już wszystko ok ale i tak zrobie badanie moczu dla świętego spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Anulka właśnie zasnęła 🙂 Padła, bo nie chciała spać po południu, a byliśmy dziś na 2 spacerkach 🙂 Ładnie dziś jadła, a na śniadanie zjadła mi moją kanapkę z serkiem brie. Nie wiem czy może już jeść serki pleśniowe, ale jej bardzo smakował.
Zaraz robię sobie kawusię i mam maraton tvn-owski 🙂 W przerwach będę zaglądać. Mam nadzieję, że frekwencja będzie większa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Sobolinku 🙂
no na to wygląda 😞 rozumiem że w dzień dziewczyny nie maja czasu ale wieczorem na 5minutek mogły by zaglądać 🤔 Evek obiecała że bedzie zaglądać po maturach i po weselu ale chyba też zapomniała 😞, o Joasi i Nanusi nie wspomnę też dawno nie było no i wiele innych dziewczyn 😞 😞

u nas już drugi dzień spokój, Jula ślicznie je, bawi się i nie płacze 😁
Dzięki za przepisy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘
Fakt, że niewiele z nas zostało, ale nie ma co się obrażać i biadolić tylko pisać 🙃 😜 Jasne, że to nie jest fajne pisać sama do siebie, ale potem zwykle jest jakiś odzew i ślad zostaje 🙂

Sobolinku, ja też dziś pokopiuję sobie wieczorem Twoje przepisy, żeby potem nie prosić Cię znów o nie 🙂
To ładnie Cię Ania zrobiła dziś rano... 😎 🙃

U nas też na szczęście nocki spokojne, mimo dni pełnych wrażeń. No i dziś w końcu Ula pospała do 7 🤪 w sobotę była o 4.20 wyspana, w niedzielę o 5.20...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu, pytałaś o wodę. Ja słyszałam, że nie można dawać dziecku zbyt mocno zmineralizowanej wody, ale dokładnych wartości to nie pamiętam, ale na rynku tych prawdziwie mineralnych jest niedużo tak naprawdę. Na pewno źródlane można dawać. My pijemy wodę z kranu, takiego oddzielnego, bo mamy założony jakiś super filtr 🙂 (smak wody jest super, bo bez smaku 😁 nawet jak ostatnio spróbowałam mojego ulubionego Żywca Zdrój to mi już nie smakował po tej filtrowanej...) A jak filtra nie było to Ula dostawała przegotowaną kranówkę.
A moje "jasne" włosy widać na jednym ze zdjęć ostatnich na agu (też mi w sobotę nie wyświetlało odnośników do agu). Stwierdziłam jednak że pójście w kierunku blondu to zła droga, nie pasuje mi ten kolor i już kupiłam "rudą" farbę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W niedzielę na obiedzie u teściowej byliśmy i Arek znów dawał popis... Rzucił kartonem we mnie i Ulę, trochę to może i niechcący wyszło, ale nie chciał przeprosić i potem do drugiej siostry męża powiedział, że jest niegrzeczna, bo mówiła mu żeby nas przeprosił i nie pozwoliła bawić się wentylatorem, który to był pośrednim powodem tego, że karton nas trafił... 🙃 A jak pojechali do drugiej babci, złożyć życzenia z okazji Dnia Matki to nagle zrobiło się tak cicho... 😁 I Ula mogła spokojnie się pobawić 😜

No to popisałam sama ze sobą i zmykam. Widzę, że Julik się "świecisz", ale pewnie coś tam innego robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
Ania za chiny nie chciała dziś spać po południu, ale się uparliśmy z T i w końcu przed 15 zasnęła. Prawie 2 godziny gadała i się bawiła aż padła. Ja skorzystałam z okazji i też się przespałam. Teraz Anka jeszcze śpi i nie wiem jak to będzie wieczorem, ale spać po południu musi.
Asiula my z julik się nie obrażamy ani nie biadolimy tylko piszemy jak jest. My akurat jesteśmy na forum prawie codziennie po kilka razy i u nas nie sprawdza się formuła, że napiszę a może kiedyś ktoś to przeczyta. Nam chodzi o w miarę ciągły kontakt a nie od wielkiego dzwona.

Co do wody to Ania pije wodę źródlaną niegazowaną z Lidla. Smakuje jej i to jest najważniejsze.
Asiula fajnie masz z tą wodą z kranu, ale w lesie to się nie dziwię 🙂 My na działce nad jeziorkiem mamy studnię i stamtąd woda to poezja. Na kawce robi się aż pyszna pianka.
Przepisami się częstuj 🙂 Gdybyś coś jeszcze chciała to pytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...