Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

😎sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Za mały raczej nie będzie, bo on się rozciąga (jak stare poczciwe składaki) i w ten sposób jest na dłużej. Kierownicę się podwyższa, siodełko chyba też. I tam jeszcze można ustawić że pedały się nie kręcą jak mama pcha, więc nóżki na pedałach będzie miała bo już prawie sięga, ale nie na tyle żeby kręcić.


a no to ok 🙂

hej Zuzka a i tak ci komary wlecą jak zobaczą monitor hehe 😜

Julik nie kracz bo zaraz Zuzka trzaśnie lapkiem i sobie pójdzie z tego podwórka 😁 😁




nigdzie sie nie wybieram ,tylko komp mi sie cos grzeje od tego upału ,musiałby sie schłodzi c jak Zuza która pól dnai siedxi w basenie 😜o własnie mi sie przypomniało ze o kremach pisałyscie ,ja mam z NIVEI dla dzieci z filtrem 50 ale mam go z Austri i tam wszystko w ich jezyku jedyne co zrozumiałam to to ze ma filtry mineralne 😁bardzo fajnie sie go rozsmarowuje niby jest bardzo biały ale nie za gesty i ta białosc na ciele zaraz znika,ale moje dziecko itak bardzo szybko sie opala nawet na tej 50 ,i na szczescie jedna rzecz oddziedziczyla po rodzinie A ,opala sie na braz a nie na czerwona jak mamusia i Michal ,ten to wogole jak byl w wieku Zuzi to przyjechała z nad morza biały jak kreda,a latał cały dzien po plazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Julik to Julka ma super ten rowerek, chyba na identycznym siedziała dziś Anka, tylko, że ona się już w nim nie mieściła. I tamten był tańszy bo 369 kosztował, więc może podróba tego Twojego. A za ile go kupiłaś jeśli to nie tajemnica? i Czy ma gumowe koła, tzn jest głośny na chodniku?


koła są gumowe i głośny nie jest, 265 albo 275zł włącznie z przesyłką ale nie wiem dokładnie bo nie mogę znaleźć bo nie mam już w kupionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie reklamuja nowego NEWSWEAK,i bedzie art o tym ze zuzle to najniebezpieczniejszy sport na swiecie,cos w tym jest wkoncu jezdzi sie z pełna predkoscia na motorze ktory nie ma hamulcow ,a ja byłam dzisiaj na pierwszym w tym sezonie treningu Michała i wyszłam po pierwszym okrążeniu ,nie mogę na to patrzec 😞,a ona ..jakbyście go widziały to pomyślałybyscie ze sie naćpał,taka adrenalina po treningu ,jeszcze go takiego nie widziałam ,no i jezdzil juz na motorze dla zawodowcow ,a nie jak w zeszłym roku dla szkołkowiczow,sama juz nie wiem co robic ,przeciez teraz mu nie moge zabronic ,tym bardziejze trener był w szoku ze on po 8miesiacach przerwy tak jezdzi i to na nowym motorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
wlasnie reklamuja nowego NEWSWEAK,i bedzie art o tym ze zuzle to najniebezpieczniejszy sport na swiecie,cos w tym jest wkoncu jezdzi sie z pełna predkoscia na motorze ktory nie ma hamulcow ,a ja byłam dzisiaj na pierwszym w tym sezonie treningu Michała i wyszłam po pierwszym okrążeniu ,nie mogę na to patrzec 😞,a ona ..jakbyście go widziały to pomyślałybyscie ze sie naćpał,taka adrenalina po treningu ,jeszcze go takiego nie widziałam ,no i jezdzil juz na motorze dla zawodowcow ,a nie jak w zeszłym roku dla szkołkowiczow,sama juz nie wiem co robic ,przeciez teraz mu nie moge zabronic ,tym bardziejze trener był w szoku ze on po 8miesiacach przerwy tak jezdzi i to na nowym motorze

Oj mamuśka, to Ci nie zazdroszczę tego bicia się z myślami. No teraz jak ma ten upragniony wymarzony motor to nie możesz mu zabronić. Ehh trzeba się tylko modlić o bezwypadkową jazdę, bo odwidzieć mu się też nie odwidzi. A z drugiej strony to jest jego pasja i to szczęście na jego twarzy to musi być niepowtarzalny widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Julik to Julka ma super ten rowerek, chyba na identycznym siedziała dziś Anka, tylko, że ona się już w nim nie mieściła. I tamten był tańszy bo 369 kosztował, więc może podróba tego Twojego. A za ile go kupiłaś jeśli to nie tajemnica? i Czy ma gumowe koła, tzn jest głośny na chodniku?


koła są gumowe i głośny nie jest, 265 albo 275zł włącznie z przesyłką ale nie wiem dokładnie bo nie mogę znaleźć bo nie mam już w kupionych.

Dziękuję Julik 🙂 Naprawdę fajny jest, tylko dla mnie ciut za drogi tym bardziej, że może się mojej księżniczce szybko znudzić (tak jak Zuzi) i wtedy kasa wyrzucona w błoto. Za duża kasa dodam. Ale piękny jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julik napisał(a):
zuzka napisał(a):
niektóre z Was pisaly zepodziwiacie mnie i macie szacunek za to ze naleze do banku dawcow szpiku...nie chce nikogo urazic bo to decyzja indywidualna ale to chyba zaden problem oddac troszke krwi ,sam przeszczep wcale nie wygląda tak jak wiekszosc ludzi sobie wyobraza ,jak to mowie znajomym to sie dziwia dlaczego to zrobiłam ,przeciez to skomplikowana operacja ,mówia ,wyobrazaja sobie ze to jest tak jak kiedys ze szpik pobiera sie z kregosłupa ,ateraz w wiekszosci przypadkow polega to mniej wiecej jak przeoczenie krwi zreszta nawet jakby mi mieli z kregoslpa pobierac to bede dumna ze mogłam komus uratowac zycie,byc moze kiedys ktos z mojej rodziny bedzie potrzebował takiej pomocy,i co wtedy bede sie zastanawiała dlaczego inni moga pomagac a ja nie?przepraszam ale takie jest moje zdanie ,


no to dostałam kopa ☺️, u mnie to lenistwo, na myśleniu się zawsze kończyło 😞 ale teraz już nie ma przeciwwskazań i wymówek 😉 więc się zaraz zarejestruje 🙃


jak ja wiele lat temu tez chciałam przez komputer sie zarejestrowac to tez było to skomplikowane ,teraz podobno jest inaczej i nie miej sobie za zle ze jestes leniwa ,ja tez byłam ale po smierci Agaty Mróz w katowickim spodku jest organizowany specjalny turniej siatkarski z udziałem druzyn światowych i naszych"złotek"ja uwielbiam siatkówkę,a przy okazji nie miałam juz wymówki zeby sie nie zarejestrowac,jak byłam pierwszy raz na turnieju to siedziałam w loży VIP,koło malutkiej jeszcze wtedy córezcki i męża Aagaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny u mnie w domu wygląda jak po wojnie ,ajkby kto bombe spuscił ,nie wtedy było by pusto 😁,od soboty nie sprzatałam ,tylko gary wkładam do mojej przyjaciółki zmywarki,nie mam jaj bo od rana do wieczora siedze z mała na dworze i mogłooby sie wydawac ze to fajnie miec plac ale nic bardziej mylnego musze jej nonstop pilnowac bo wlezie w kazda dziure,albo sie przewraca na krzaki ,dzisiaj np wspinała sie po siatce ogrodzeniowej sasiadki i nie przeszkadzał jej winobluszcz pieciopalczasty(Sobolinku nie zerwala w tym roku),A chodzi na rano do pracy jak wraca o 14 t o zjada obiad,i bierze sie za malowanie domu na zewnątrz i schodzi mu tak do 20 ,(dziennie jedna sciana)a jak dosłownie 24/h zajmuje sie Zuza bo on w nocy jest tak padniety ze nawet jej nie słyszy ,kurcze jestem wykonczona tym ,nie wiem jak ja sobie poradze za 2 tyg.
uciekam do wyrka ,kopruchy mnie nie zjadły za to alergia sie odzywa,
spokojnej nocki kochane ,Julik a jak mała ?lepiej już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
dziewczyny u mnie w domu wygląda jak po wojnie ,ajkby kto bombe spuscił ,nie wtedy było by pusto 😁,od soboty nie sprzatałam ,tylko gary wkładam do mojej przyjaciółki zmywarki,nie mam jaj bo od rana do wieczora siedze z mała na dworze i mogłooby sie wydawac ze to fajnie miec plac ale nic bardziej mylnego musze jej nonstop pilnowac bo wlezie w kazda dziure,albo sie przewraca na krzaki ,dzisiaj np wspinała sie po siatce ogrodzeniowej sasiadki i nie przeszkadzał jej winobluszcz pieciopalczasty(Sobolinku nie zerwala w tym roku),A chodzi na rano do pracy jak wraca o 14 t o zjada obiad,i bierze sie za malowanie domu na zewnątrz i schodzi mu tak do 20 ,(dziennie jedna sciana)a jak dosłownie 24/h zajmuje sie Zuza bo on w nocy jest tak padniety ze nawet jej nie słyszy ,kurcze jestem wykonczona tym ,nie wiem jak ja sobie poradze za 2 tyg.
uciekam do wyrka ,kopruchy mnie nie zjadły za to alergia sie odzywa,
spokojnej nocki kochane ,Julik a jak mała ?lepiej już?


no a ja już myślałam że masz taki większy kojec dla Zuzi 😁 😜

tak już dziś o niebo lepiej wczoraj popołudniu już gorączka przeszła tylko apetyt nie wrócił 🤢

dobranoc Dziewczynki! spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
zuzka napisał(a):
dziewczyny u mnie w domu wygląda jak po wojnie ,ajkby kto bombe spuscił ,nie wtedy było by pusto 😁,od soboty nie sprzatałam ,tylko gary wkładam do mojej przyjaciółki zmywarki,nie mam jaj bo od rana do wieczora siedze z mała na dworze i mogłooby sie wydawac ze to fajnie miec plac ale nic bardziej mylnego musze jej nonstop pilnowac bo wlezie w kazda dziure,albo sie przewraca na krzaki ,dzisiaj np wspinała sie po siatce ogrodzeniowej sasiadki i nie przeszkadzał jej winobluszcz pieciopalczasty(Sobolinku nie zerwala w tym roku),A chodzi na rano do pracy jak wraca o 14 t o zjada obiad,i bierze sie za malowanie domu na zewnątrz i schodzi mu tak do 20 ,(dziennie jedna sciana)a jak dosłownie 24/h zajmuje sie Zuza bo on w nocy jest tak padniety ze nawet jej nie słyszy ,kurcze jestem wykonczona tym ,nie wiem jak ja sobie poradze za 2 tyg.
uciekam do wyrka ,kopruchy mnie nie zjadły za to alergia sie odzywa,
spokojnej nocki kochane ,Julik a jak mała ?lepiej już?


no a ja już myślałam że masz taki większy kojec dla Zuzi 😁 😜

tak już dziś o niebo lepiej wczoraj popołudniu już gorączka przeszła tylko apetyt nie wrócił 🤢

dobranoc Dziewczynki! spokojnej nocki 🙂


a co bedzie za 2 tygodnie????mąż wyjeżdża na saksy za granicę 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Hej... nie zgadniecie ale to znowu ja 😁 😁 😁 😁
Ania właśnie zasnęła więc mam chwilkę na pogaduchy samej ze sobą chyba 😞
Dziewczyny moja Anka z biedą człapała ( na szczęscie tylko w domu więc jutro je oddam) w tych butkach z CCC i postanowiłam sprawdzić jak wyglądają oryginalne Bartki. Pojechaliśmy do Stonogi (jedyny sklep w Katowicach gdzie są najlepsze buty dla dzieci (niestety też najdroższe)) i szczena mi opadła. Inna jakość wykonania, lekkie, mięciutkie i cienka podeszwa. Te podróbki mają bardzo grubą i sztywną podeszwę. Kupiliśmy w końcu Ania butki firmy Gaspar (siostrzana firma Bartka i Emela) i w rozmiarze 22! Ale co firma to inna numeracja. Ania w butkach od razu zaczęła biegać więc jej pod pasowały i już je wypróbowała w terenie bo przed snem pojechaliśmy jeszcze do parku polatać 🙂
Także Zuzka masz rację, że na dziecku i jego prawidłowym rozwoju nie ma co oszczędzać 🙂 Lepiej zapobiegać niż leczyć, choć w tym przypadku to już później na korektę chodzenia jest za późno.
Będziemy wierni temu sklepowi (póki portfel pozwoli 🙂 )


Właśnie też oglądałam trochę butków, jeszcze zanim Ula zaczęła chodzić i okrutnie nie podobało mi się to, że te podeszwy takie twarde i ogólnie buty ciężkie... 😠 Wszędzie trąbią o tym, że najlepiej na boso a jeśli już w butach to elastycznych, miękkich i oddychających, a tyle takich "byle jakich" butów jest... W piątek wybieramy się po buty dla Uli. Kojarzę że mamy Bartka i Ecco w jednej galerii no i w deichmannie te z firmy elefanten też obadamy. Mam nadzieję że coś się znajdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ 😘
Ja znów zamiast się najpierw przywitać to za odpisywanie się wzięłam a potem net mi ześwirował i dopiero teraz udało się załadować stronę 😲 😮

Przypomniało mi się, że pedały z przodu w rowerku nie są dobre dla bioderek, powinny być pod siodełkiem. Ula też już nie chce jeździć w rowerku, woli go prowadzać 😁

Kurcze, zagniotłam ciasto na tortille, kiedy ten net mi się zbiesił, ale jak kiedyś robiłam tylko z mąki pszennej to wyszły super, a teraz z mąką kukurydzianą zrobiłam i nie dam rady ich rozwałkować 😠 Próbowałam dodać więcej wody i nie zadziałało to teraz próbuję dodać więcej mąki, może to pomoże i zdążę posmażyć placki zanim Ula się obudzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Ania właśnie chyba zasnęła 🙂
Byłyśmy dziś oddać te podróbki Bartka.
Asiula masz rację, one miały strasznie grubą i ciężką podeszwę i Ania w nich ledwo człapała. Te wszystkie droższe butki mają cieniutką podeszwę i są leciutkie mimo, że ze skóry. No i jak pachnie (a czasami śmierdzi 😁) taka naturalna skóra.
Ale jeszcze ciekawą rzecz mi powiedziała ta pani która dobiera Ani te super wygodne butki. Otóż przyszłyśmy w zwykłych papciach szmacianych ze smyka i powiedziała, że one są bardzo dobrej jakości, mają skórzaną wkładkę (faktycznie porządna wyciągająca się wkładka) i są robione przez firmę RenBut. Stwierdziliśmy z T, że lepiej będzie jak kupimy jej do piasku właśnie takie wygodne butki i w Smyku znalazłam śliczny model, ale nie było rozmiaru 22. Poszukałam u źródła i znalazłam je w necie i kupiłam 🙂
http://allegro.pl/kapcie-pantofle-sandalki-renbut-r-22-gkk-112-i2366217829.html

Aaaa jeszcze mi się przypomniało, że ta kobietka pokazywała, że dobry but to taki który się zgina w 1/3 buta a nie w połowie. A ten z CCC zgiął się w połowie. Tego nawet nie wiedziałam 🙂

Asiula mam nadzieję, że Ulcia tylko chwilowo marudna 🙂 No i ciekawi mnie przepis na tortillę 😁 😁 Tego jeszcze nie robiłam, gdybyś mogła wkleić byłabym wdzięczna Dobra Kobieto 🙂
Zmykam na razie zrobić małżowi sałatkę na obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek
Sobolinku ,super te buciki ,u nas w Smyku takich nie ma 😞
Julik ,mój A robi sobie "wakacje",będzie jeżdził po Europie przez najbliższych kilka miesięcy i zwiedzał,a w domu będzie gościem weekendowym i to nie zawsze ,zalezy jak wypadnie wycieczka,czy bedzie trwała 14 dni czy tydzien 🙃
uciekam robic obiadek w przerwie zajrzałam bo Michał zajmuje sie Zuza na dworze i jej nową atrakcją ,kupiłam w komisie zjezdzalnie plastikową,ciekawe ile czasu sie nią bedzie bawic bo na razie z niej nie schodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka no właśnie chciałam Cię pytać czy u Ciebie w smyku takich nie ma, ale już kupiłam i nie ma problemu. Na plac zabaw i do piachu idealne, bo trochę mi szkoda tych butów za 150 zł. Miłego dzionka i super masz z tym ogrodem (prócz roboty na nim). Możesz kupować Zuzi różne fajne duuuże rzeczy do zabawy. Jak kupisz huśtawkę to przyjeżdżamy 😁 😁 😁 chociaż Ania zjeżdżalnie też lubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
doberek
Sobolinku ,super te buciki ,u nas w Smyku takich nie ma 😞
Julik ,mój A robi sobie "wakacje",będzie jeżdził po Europie przez najbliższych kilka miesięcy i zwiedzał,a w domu będzie gościem weekendowym i to nie zawsze ,zalezy jak wypadnie wycieczka,czy bedzie trwała 14 dni czy tydzien 🙃
uciekam robic obiadek w przerwie zajrzałam bo Michał zajmuje sie Zuza na dworze i jej nową atrakcją ,kupiłam w komisie zjezdzalnie plastikową,ciekawe ile czasu sie nią bedzie bawic bo na razie z niej nie schodzi


hej Mamusie, tylko się witam i zmykam 😁
Taki to ma dobrze 🙂 ale to pewnie w charakterze pilota lub kierowcy, nie?! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

Dziękuję Julik 🙂 Naprawdę fajny jest, tylko dla mnie ciut za drogi tym bardziej, że może się mojej księżniczce szybko znudzić (tak jak Zuzi) i wtedy kasa wyrzucona w błoto. Za duża kasa dodam. Ale piękny jest 🙂



no tyle co 2 pary Emelków 😉 ja kupiłam tylko dlatego że Julka dostała kase i kazali mi kupić coś porządnego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziś postanowiłam że intensywnie biorę się za nocnikowanie, najwyżej będę mieć zasikane podłogi 🙃 ale te pieluchy coraz droższe, może nie droższe bo cena ta sama tylko czym większy rozmiar to w paczce mniej 😞 masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
dziś postanowiłam że intensywnie biorę się za nocnikowanie, najwyżej będę mieć zasikane podłogi 🙃 ale te pieluchy coraz droższe, może nie droższe bo cena ta sama tylko czym większy rozmiar to w paczce mniej 😞 masakra

Brawo za decyzję 🙂 Ja na razie sadzam Anię po spaniu i przy każdej zmianie pieluchy i powiem Ci, że coraz częściej sika do nocniczka. Tylko kupkę woli robić na stojąco 🙂 Dziś walnęła zaraz po zmianie pieluszki jak zeszła z wersalki 😞 A wcześniej na nocniku zrobiła siku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no qurcze kupiłam dziś 5 na noc bo 4+ już nie wystarczają a 4+ na dzień bo wiadomo częściej się zmienia chociaż teraz tak myślę że mogłam 4 kupić na dzień zawsze to więcej w paczce by było 🙂 (a nie różnią się wielkością a chłonnością) no i 100 poszła a tak by można było tą kasę spożytkować na coś lepszego np. zabawki 😜

ja też trochę sadzam ale zapominam i trochę z mojego lenistwa, ale koniec z tym 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
no qurcze kupiłam dziś 5 na noc bo 4+ już nie wystarczają a 4+ na dzień bo wiadomo częściej się zmienia chociaż teraz tak myślę że mogłam 4 kupić na dzień zawsze to więcej w paczce by było 🙂 (a nie różnią się wielkością a chłonnością) no i 100 poszła a tak by można było tą kasę spożytkować na coś lepszego np. zabawki 😜

ja też trochę sadzam ale zapominam i trochę z mojego lenistwa, ale koniec z tym 😎

Ja się przerzuciłam na Dady i fajną alternatywą są (ale przy częstej zmianie) na lato Pampers Sleep@Play. To pomysł zuzki 🙂 Teraz są w Realu w promocji

My jedziemy na 4 z Dady właśnie a wcześniej na 4+ z pameprsa ale Pampers 4 od 4+ różni się chyba tylko tym, że są obszerniejsze w środku. A Anka chudzinka więc w zasadzie też by 4 starczyła. A 5 mam aż 110 szt. bo kupiłam kiedyś w carrefourze i na razie czekają albo je sprzedam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...