Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja właśnie zrobiłam zupkę z kurczakiem, ziemniaczkami, marchewką, pietruszką i brokułem 🙂 Jak wstanie to dostanie łobuziara, strasznie dzisiaj marudna, pewnie dlatego, że niewyspana, spała z 2 godziny tylko od wstania rano, jak na nią to bardzo mało, zobaczymy ile teraz pośpi. Napisz czy smakowała rybka Filipkowi? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rybke wcinal az mu sie uszy trezsly - byla bardzo mieciutka i sama sie rozplywala w buzi...do tego bez tluszczu - zdrowiej...jadl to z ziemniakami i marchewa i kawaleczkiem kalafiora... co zostalo to mama zjadla 😜

joasiu - jadla wczesniej Blanusia brokuly??bo jeszcze nie dawalam - nastraszyli mnie ze bardzo trzeba uwazac na to warzywko ze wzgledu na brzuszek maluszka...ale jak u ciebie jest ok to tez dam filipkowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to tez bym juz w sumie chciala karmic czyms innym niz mleczko, ale Alunia zabardzo nie chce no i jakos nie umiem podzielic posilkow kiedy co i kiedy podawac mleczko. Jak u was teraz jest z grafikiem zywieniowym kiedy maluchy dostaja mleczko a kiedy jedzonko. Dajcie znac jak mozecie bo czoje sie w tym zagubiona 🥴
Edzia gratuluje Piotrusiowi nowych umiejetnosci 🙂 i pomyslu z basenikiem tez sie skusze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja zwykle robie tak....
nad ranem (godzina miedzy 6-7) - mleko
potem kolo 11 kaszka ale taka polplynna - daje mu z butli
potem jakis serek lub owoc kolo 13
15-16 obiadek - warzywa, zupki - raczej sama robie ale awaryjnie daje ze sloiczka
po 20 kolacja - kaszka mlecznoryzowa smakowa tez polplynnie (raczej pol niz plynnie 😜 ) no i potem idzie spac....
czasem miedzy tami posilkami staram sie mu cos dac - chrupka, troche nektaryny, dzis np po 9 jadl ze mna sniadanie 😜 😜 dostal kawalek buly do reki i zadowolony (ze sam) siedzial w swoim foteliku i jadl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanus oczywiscie zdarzaja sie odstapienia od tego grafiku - bo szybciej zglodnieje, bo gdzies jedziemy lub nie jest glodny - staram sie go nie "zmuszac" do jedzenie ale tez bez przesady - sa dni ze chyba moglby zjesc az 😮dwa posilki - dlatego w takie dni mimo iz sie nie upomina to sama mu daje jesc....

aha - i nie myslcie ze czekam az dziecko mi sie rozplacze w nieboglosy z glodu - jak chce jesc (zwykle wiem, bo kojarze godziny) staje sie bardzije marudny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ho dziewczyny.

U mnie Borysek dostaje o
6-7 - butla z 3 miarkami kaszki ryzowej
11 sloiczek z owockami
14-15 butla z 3 miarkami kaszki ryzowej (ostatnio dawalam obiadek ale chyba ma po tym wzdecia i zatwardzonko lekkie wiec zrezygnowalam)
18 i o 20 butla do spania.
Za kazdym razem z 3 miarkami kaszki ryzowej :P Bo nie ulewa po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
rybke wcinal az mu sie uszy trezsly - byla bardzo mieciutka i sama sie rozplywala w buzi...do tego bez tluszczu - zdrowiej...jadl to z ziemniakami i marchewa i kawaleczkiem kalafiora... co zostalo to mama zjadla 😜

joasiu - jadla wczesniej Blanusia brokuly??bo jeszcze nie dawalam - nastraszyli mnie ze bardzo trzeba uwazac na to warzywko ze wzgledu na brzuszek maluszka...ale jak u ciebie jest ok to tez dam filipkowi


Jeszcze nie jadła podałam pierwszy raz, jadła o 17h, jak na razie nic jej nie jest 🙂 teraz smacznie śpi 🙂 ja nic nie słyszałam na temat brokułów :/
fajnie że Filipkowi smakowała rybka, mocno ugniotłaś? on chyba sobie radzi już z większymi kawalkami? bo Blanka to sobie nie radzi nawet z gęstymi rzeczami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Ja to tez bym juz w sumie chciala karmic czyms innym niz mleczko, ale Alunia zabardzo nie chce no i jakos nie umiem podzielic posilkow kiedy co i kiedy podawac mleczko. Jak u was teraz jest z grafikiem zywieniowym kiedy maluchy dostaja mleczko a kiedy jedzonko. Dajcie znac jak mozecie bo czoje sie w tym zagubiona 🥴
Edzia gratuluje Piotrusiowi nowych umiejetnosci 🙂 i pomyslu z basenikiem tez sie skusze 😁


Nanusia to nie jest tak że ona nie chce, tylko nie potrafi, to jest dla niej nowość, musisz ją tego nauczyć. U Nas nauka twrała 1,5 tygodnia, bo wcześniej wypychała wszytsko języczkiem i się krzywiła, potem tak zajadała, że aż moją rękę łapała z łyżeczką i przysuwała sobie do buźki zebym szybciej jej dawała... musisz być cierpliwa i pomalutku małymi kroczkami Ala się nauczy i na pewno polubi jeść coś innego niż mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeśli chodzi o grafik to u Nas jest tak:
6,7h mleczko ok 90 ml
9,10h deserek - owoce
11,12h mleczko ok 90-130 ml
14,15h obiadek - zupka warzywna
czasem o 17h jeszcze mleczko bo mało je obiadku, a ja jej nie namawiam bo nei chce aby zwymiotowała, a 3 razy już się zdarzyło jak zjadła dużo
19h mleczko ok90 ml
23h mleczkook 90 ml
do tej pory jeszcze ok 3h, 4h mleczko ale od dzisiaj będe oduczać bo już nie dostanie cyca 😞

czasem też tak jest, ze obiadek je ok 17h bo nie zdąże ugotować, a ona już płacze lub marudzi z głodu, tak jak u Monic widzę, kiedy ona chce jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja troche zjadę z tematu..

Biorę udział w kampanii marketingu rekomendacji Streetcom.
Kampania dotyczy pieluszek Pampers Premium Care.
Ja od dzisiaj testuję pieluszki.
Chciałabym poznać Wasze opinie na temat pieluszek odnośnie jakości, ceny, plusów i minusów.
Ja czekam na największy test czyli całą noc w tej pieluszce.
Określane są jako najsuchsze pieluszki mimo, że są dużo ciensze niz inne. Póki co mi się podobają, są bardzo miękkie i delikatne, jednak cena według mnie trochę za wysoka. Fajne jest to, że mają rozciągliwe boczki z rzepami przez co dobrze się dopasowały. Używałam innych pampków, które mają nierozciągliwe boczki, przez co gdy Borys miał wydęty brzucho w czasie zakładania, pieluszka później była za luźna i często przesikiwał. Fajne jest też to, że zawierają balsam z aloesem. Zobaczymy jak pupa będzie wyglądała po całej nocy.

Zapraszam też do zapisania się w tym serwisie ( www.streetcom.pl) Można brać udział w kampaniach testując produkty 😁 Ja dzisiaj dostałam całą paczkę pampków do testowania także polecam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chętnie się podzielę opinią, bo używalam ich na początku, ze 3 paczki zużyłam i otóż nie jestem zadowolona z tych pamków,
Minusy:
-przeciekały, kupa lądowała na ciuszkach, nawet tyłem uciekała kupka :/
- strasznie śmierdzą chemią
- są za cienkie bo nie kształtują bioderek, wręcz przeciwnie - dziecko trzyma prawie że wyprostowane nóżki a to w pierwszych miesiącach jest bardzo źle
- drogie - jedne z najdroższych pampków
Plusy:
- tak jak pisałaś Gabb fajnie, że rzepy sie tak rozciągają i dzięki temu są wygodne
- ten dodatkowy "plaster miodu" czy coś takiego fajnie chroni pupę przed odparzeniami
- przyjemne w dotyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja ich wcześniej nie używałam. Takie akcje z kupkami zdarzyły mi się dosłownie 2 razy hm..
Faktycznie maja dosyć ostry zapach, wkurzający jest po dluzszym czasie uzywania, ale to chyba we wszystkich Pampersach.
Z tą grubością to nie pomyślałam, faktycznie nie ustawiają bioderek tak jak trzeba, ale z drugiej strony przy większym rozmiarze nie ograniczają ruchów, co jest już wtedy chyba plusem przy wiercikach 😁

dzięki za odpowiedź :-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny za odpowiedz co do grafiku zywienioweg ( oklaski dla was ) 😘 Pomoglo mi to bardzo bo nie wiedzialam jak to wszystko ustawic. Zla jestem w te klocki i strasznie sie wszystkim przejmuje wiec postaram sie opierac na waszych godzinach no i oczywiscie przedewszystkim na tym jak Ala bedzie chciala.
Joanna masz racje powinnam probowac jej dawac, nie moge oczekiwac, ze bedzie ladnie jesc odrazu 😜 heheh ja to jestem! Niedlugo juz bede probowac niech sie powoli przyzwyczaja 😆
Ej wiecie co 1,5 temu Ala zasnela, a ja juz 5 razy bylam w pokoiku bo ciagle w glosniczu slysze, ze przewraca sie na brzucho!! 😲 To jest niedowytrzymania przez sen to robi i wklada nos w materac!! Z tego wszystkiego nie moge sie niczym zajac- siedze i nasluchuje!! Tak sie o nia boje, ze masakra!! Kiedy to sie skonczy. Jak myslicie od kiedy mozna pozwalac spac maluchom na brzuszkach i od kiedy jest w miare bezpieczne !??
Jutro mam wizyte u gina ciekawe co z ta piersia dokladnie mi powie? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

Nanusia a jaki Alunia ma materacyk w łóżeczku, ma mamy kokos-gryka-pianka i jest dość twardy więc mały nawet jak leżał na brzuszku to nie był w stanie wbić w niego noska, a teraz śpi już na podusi (z pierza bo na innej nie chce zasnąć 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek 🙂

ja to dziewczyny w porównaniu z wami to bardzo ostrożnie i pomalutku rozszerzam dietę Pawełka. My jeszcze w większości pijemy mleczko. Po południu zjada marchewkę albo jabłuszko ze słoiczka a przed snem kaszkę ryżową ale taką bardziej płynną z butli, a w międzyczasie zajada sobie flipsy kukurydziane. Ale w przyszłym tygodniu idziemy się szczepić więc pogadam z panią doktor jak po kolei rozszerzać mu tą dietkę. Może jestem zbyt ostrożna ale zawsze taka byłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaw napisał(a):
doberek 🙂

ja to dziewczyny w porównaniu z wami to bardzo ostrożnie i pomalutku rozszerzam dietę Pawełka. My jeszcze w większości pijemy mleczko. Po południu zjada marchewkę albo jabłuszko ze słoiczka a przed snem kaszkę ryżową ale taką bardziej płynną z butli, a w międzyczasie zajada sobie flipsy kukurydziane. Ale w przyszłym tygodniu idziemy się szczepić więc pogadam z panią doktor jak po kolei rozszerzać mu tą dietkę. Może jestem zbyt ostrożna ale zawsze taka byłam 🙂

Dzień dobry mamusie
My Kasiu ,podobnie jak Wy ,cały dzień tylko mleczko,po południu to deserek ,albo zupka ,ale też nie zadużo bo Zuzka zjada tylko pół słoiczka i pluje,wieczorem to kaszka ale też nie zawsze ,bo mała nie bardzo chce jeść więc zazwycza kończy się na cycusiu,daję jej żeby przyzwyczajać ,ale jak widzę że ma dośc to nie zmuszam,no i wczoraj był pierwszy chrupek bardzo jej smakował ,ale tatuś musiał go trzymać ,bo sama nie chciała, mały leniuszek z niej.
Zuzia od 2 dni ,nie gaworzy tylko krzyczy,tak gardłowo i bardzo głośno ,śmieję się że zachwilę będzie ją bolało gardełko,jak jeszcze tak ze trzy 3 pokrzyczy.
Miłego dnia ,my zbieramy się na spacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek!
NAnuśka ja nie mam pojęcia o spaniu na brzuszku :/ Także w tej kwestii nie mogę Ci nic poradzić 😞
Oby jak najszybciej powróciła do normalnego spania, bez kombinowania! Wyobrażam sobie jak się zamartwiasz!
Trzymam kciuki za Twoją wizytę i napisz jak już będziesz wiedzieć co i jak, będziemy myślały o Tobie!
Moniś brawo dla FIlipka, taki już duży z niego chłopczyk, tak ładnie sobie radzi z jedzeniem, że niejedno dziecko mogłoby się od niego uczyć, np. moja Blanka 🙂
Kasiu każda z Nas ma swoją metodę i jej się trzyma 🙂 w koncu nikt lepiej od matki nie wie co podać dziecku 😉 ja jeszcze flipsów nie dawałam, ale chyab dzisiaj kupię bo czas najwyższy...myślę, że to pomoże jej w nauce miażdzenia jedzenia 🙂
U Nas podobnie, Blanka krzyczy jak ZUzia, czasem aż mnie uszy bolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też Borys od kilku dni tak głośno gardłowo krzyczy 😁 Tak, że wieczorem juz nie daje rady hehe, najchetniej zatkałoby sie uszy ;d

Po tescie pampków w nocy, dupka w miarę sucha, skóra mięciutka, pielucha nie przesikana (sukces !)

Ze spacerku niestety też nici, pada co chwile.... i to taki ulewny deszcz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna dziekuje napewno dam znac jak po wizycie 😘 🙂 Kasiu nie jestes jedyna z powolnym wprowadzaniem jedzonka. Ja dalam raz kaszke i marchewe 2 tyg temu i na tym sie skonczylo narazie tylko mleczko 🙂 Pozatym cale spanie wczoraj walczylam ze spaniem na brzuszku. Pospala tylko ledwie do 22 a zawsze tak do 23:30. Ale w konu przypomnialo mi sie ze znajoma dala mi taki specjalny pozycjoner z gabkami po bokach, zeby maluch sie nie przekrecil na brzuszek. To chwile udalo sie jej pospac lecz po 2h zaczela probowac i sie denerwowac a i tak spryciarze sie udalo w konu w tym przewrocic... Edzia my tez mam twardy materacyk, ale wczoraj sprobowalam sama tak nosem w materac i moze powietrze dochodzilo ale nie wystarczajaco. Nie wiem moze mala sama by odwrocila glowke jakby czula ze brakuje powietrza hmmm
Co do krzyczenia to u nas to samo 🙂 juz nie ma ciszy w domu tylko jak ALa spi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanka tak kombinuje ta Twoja Ala, że chyba nie ma na nią rady, musi się nauczyć tak spać i ładnie oddychać, moze faktycznie tak jest, że jak dziecko jak nie może oddychać to odruchowo przekręci to główkę w bok? hmmm nie wiem co sądzić....
A ja dzisiaj pierwszą nockę próbowałam oduczać jedzenia ok 4h rano i ta próba skończyła się przebudzeniem i zaśnięciem o 5h (na szczęście! ) po mleku 😞 dąłam jej najpierw smoka, to zaczęła gadać, więc po chwili dałam wody, ale napiła się troszkę i się domagała mleczka, aż w końcu dostała butlę ale po butli nei usnęła, więc odłozyłam ją do łożeczka i tak gaworzyła, bawiła się czym popadnie aż w końcu usnęła! Co robić żeby ja oduczyć i żeby się nie rozbudziła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...