Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
no i kupilam farbe...i szampon ktory ma zapobiec wypadaniu mio ch wlosw...zobaczymy co to jest warte 😁


Monic, jesli chodzi o szampon przeciw wypadaniu włosów to poelcam szamponik DERMENA.
Mi strasznie leciały włosy, normalnie po kilku h od poszprzatania, mialam dywan ze swoich wlosów na podłodze. Odkad uzywam szamponu bardzo sie poprawiło. A jeszcze śmieszne jest to, że odkad rozjasnilam wlosy (bo teraz jestem blond-ruda 😁) juz prawie wogóle mi nie wypadają. A po szamponie to zaczeły mi rosnac nowe włosy ;d Kosztuje 28 zł za 200 ml, drogi, ale warto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Monic to prawda male cwaniaczki. Wogle co do blnd wlosow to masz racje. Jak jak bylam blondynka to dokladnie tak sie czolam- deilkatniejsza i drobniejsz. Duzo mnie kosztowalo to zeby miec blond wlosy. Bo moj naturalny kolor to prawie, ze czarny i jeszcze do tego malowalam na czarno duzo razy i mi sie nie chcialy rozjasnic. Raz od rozjasniacza powypadaly mi wlosy, wyciagalam je garsciami i z wloswo do pasa, zrobily mi sie do ramion. Byly jak piorka, ale za wszelka cene chcialam byc blond. Potem zajelo mi rok, zeby te blond zrobily sie normalne no, a potem zaszlam w ciaze i chcac nie chcac zmienilam na ciemne bo z ciemnym odrostem na pol glowy czolam sie okrpnie, a rozjasniac nie mozna bylo. Teraz planuje schodzic spowrotem do blondu pasemkami 🙂 ale jeszcze chwile poczekam. Pokaz koniecznie zdjecie bardzo chce cie zobaczyc 🙂 napewno jest fajnie, ale i tak sie pochwal. Czekamy 😁
My dzis tez na basenie bylysmy i w parku na dlugim spacerze. Alusia tak bardzo lubi byc na zewnatrz jak idziemy do domu to zawsze marudzi, ze chce jeszcze zostac 😜 heheh
Nic uciekam cos zjesc bo glodna 😜



Nan, nie wyobrażam sobie Ciebie w blodn włosach, w ciemnych wygladasz rewelacyjnie 😁
W sumie ja całe życie miałam ciemne, farbowałam uparcie na ciemne brązy, raz mi sie czerwone zdarzyły ;-D A po ciąży zachciało mi sie jasnych, bo wlasnie chcialam sie poczuc tak jak mowicie hehehe ;-) Czuje sie inaczej, ale bede jeszcze rozjasniala, bo takie rudawe są...schodzilam z ciemnego brązu ;-)
Chyba zrobie tak jak Ty Monic, potraktuje sie pasemkami o ;-D

A apropo rozjaśniania, to ja miałam rozjaśniane w ciąży, fryzjerka powiedziala, ze to nie ma wpływu na dzidziusia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie! Już po weekendzie! Nanusia byliśmy z męzem na imprezie urodzinowej moich rodziców, ta impreza była nad wodą do rana, spanie w namiocie itp, więc Blanusia została u naszych najlepszych znajomych. POradzili sobie świetnie, Blanka nie plakała, tylko mało im spała, i przez to była trochę marudna :/ ale dali radę! A ja tak bardzo za nią tęskniłam, że stwierdziliśmy z mężem, że więcej jej nie zostawimy! 🙂 Nasza kochana, tak jak piszę sobolnek tyle szczęścia dają te nasze skarby!
Nanka dam znać jak dojdzie paczka 🙂 dziękujemy!
Monic czekamy na fotkę!!!! 🙂
Jutro napiszę coś więcej, bo uciekam spać, spałam może ze 3 godziny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Cześć dziewczynki 🙂
Ale spędziliśmy przyjemny weekend u dziadków Anulki 🙂 Pogoda dopisała, Ania uwielbia być w ogrodzie i tam ślicznie zasypia w wózeczku. Teściowie zachwyceni pogodną Anią i jej wielkim apetytem. Podobno mój mąż cały czas płakał i był niejadkiem. Teraz przy Ani na nowo odkrywają uroki bycia z takim maluszkiem 🙂 Kurczę, jestem z niej taka dumna 🙂 Taki mały szkrab a ile szczęścia daje.

Mam jeszcze pytanie czy Wasze pociechy odbijają się nóżkami jak piłeczka gdy próbujecie je stawiać? Moja Ania jeszcze tego nie robi, a wg mamy już powinna i trochę mnie to martwi.

Dobry wieczór mamusie 🙂my po dniu pełnym wrażeń,Zuzia zachwycona morzem,jak zobaczyła tyle wody,to zrobiła oooogromne oczy 😎
Sobolinku moja Zuzka ma sztywne nogi ,poprostu sama na nich stoi wkleję na NK zdjecie jutro,mnie też wydaje się ,że Ania powinna się już odbijać na nóżkach,bo moja chrzesnica jak miała pół roczku i tego nie robiła to stwierdzono u niej za słabe napięcie mięśniowe,a twoja mama to chyba pediatra z tego co pamiętam? mówiła coś jeszcze na ten temat?może Ania ma jeszcze trochę czasu bo każde dziecko rozwija się swoim tępem i nie warto martwić się na zapas,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michałek jeszcze nie odbija się, nawet nie ma sztywnych nóżek jak się go próbuje postawić. Jakoś na razie nie martwiłam się o to, ale muszę go przyuważyć od jutra.
Natomiast zaczęła nas martwić inna rzecz - mały jak już zasypia, jak jest zmęczony tak strasznie rzuca główką na prawo i lewo. Ma przy tym na wpół zamknięte oczka. Wygląda to strasznie. Czy Wasze pociechy też tak robią? CZy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Michałek jeszcze nie odbija się, nawet nie ma sztywnych nóżek jak się go próbuje postawić. Jakoś na razie nie martwiłam się o to, ale muszę go przyuważyć od jutra.
Natomiast zaczęła nas martwić inna rzecz - mały jak już zasypia, jak jest zmęczony tak strasznie rzuca główką na prawo i lewo. Ma przy tym na wpół zamknięte oczka. Wygląda to strasznie. Czy Wasze pociechy też tak robią? CZy to normalne?


Borys spi z wpół otwartymi oczami czesto... ale ma to po mnie chyba ;p Mąż sie śmieje, że mamy takie wielkie gały, że nam sie nie domykają haha ;p
Jak jest mu ciężko zasnąć, to robi tak samo, no i ogólnie sie wiertoli okropnie, codziennie budzi sie na brzuszku.... nie podoba mi sie to, bo mamy problemy z ulewaniem, a jak sie na brzucho przekreci, to ulewa sila rzeczy jak przycisnie żołądek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OO no faktycznie Joanna przeciez pisalas, ze jedziecie skleroza nie boli!! 😉 hehe
Wyobrazam sobie jak tesknilas, ostatnio maz pytal sie kiedy wroce do pracy, ale ja na sama mysl, ze mialabym zostawic Alunie z kims innym niz ja przeszla mnie gesia skorka! Troche sie o to poklucilismy bo kategorycznie powiedzialam, ze napewno do 1 roczku. ehhh
Gabb jak chcesz zobaczyc mnie z blond wlosami to dodaj mnie na naszej klasie tam mam pare fotek ze slubu to sobie zobaczysz (Natalia i Maciej Szklanko Kaczmarek) Z tego co ja wiem co mi lekarz mowil odnosnie malowania wlosow w ciazy, ze malowac mozna, ale zeby farba do skory nie dotykala a rozjasnianie sobie darowac bo to jednak mocny srodek. Ja malowalam wlosy ale farbami bez amoni, wszystkie kremy odstawilam itp bylam zupelnie wolna od jakiej kolwiek chemi w ciazy 🙂
No i u mnie Alunia tez na brzuszku sie budzi. Raz rano otworzylam oczy a ona z nosem w materacy odrazu raptownie ja podnioslam bo myslalam, ze cos sie stalo i tylko biedna niepotrzebnie wystraszylam 🤔 Puki co pozycjoner troche zacza zdawac egzamin 🙂 juz jakos nie protestuje. no i musze sie pochwalic ALa prawie ze raczkuje ttylko ze na brzuszku nie stoi jeszcze na kolankach, ale sie od nich odpycha. Dzis kladlam ciagle zabawke dalej od niej i ona spokojowo sie do niej zawsze doczolgala. Odwracala sie jak wskazowki zegara tak to sie jej spodobalo byla taka szczesliwa heheh zreszta ja tez 🙂 No i nie wiem co z Ala jest w nocy potrafie wstac do niej z 10 razy 😞 nagle zaczyna plakac wstaje daje jej smoka zasypia i za 20 min znowu to samo i tak przez cala noc !!! kiedy to sie skonczy to chyba przez te glupie smoki- wypadaja a puzniej wisk !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek 🙂

A my byliśmy w sobotę pierwszy raz z Pawełkiem na basenie i był zachwycony. Na początku trochę bał się tego hałasu i pisków dzieci ale jak tylko przyzwyczaił się do wody to była mega radocha. Nie bał się nawet jak mu się buzia zachlapała wodą. Jak zrzucę zdjęcia z karty telefonu to dam na agu 🙂 No i jeszcze nabył nowa umiejętność, wczoraj wujek nauczył go mlaskać i teraz albo piszczy albo mlaska ...sama radocha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nan obejrzałam zdjęcia 😁 Ja mam taki pseudo profil, bo pusty i nazywam sie Ac Ba 😁 Ale wysłałam zaproszenie :-)

W blondzie dużo poważniej wyglądasz, ja nadal jestem za ciemnymi włosami hehe 😁 Jak tak ogladałam zdjecia, to mi sie znowu ciemnych zachciało, ale za duzo juz wybuliłam na rozjasnianie hehe ;-D Takze najblizsze pol roku przynajmniej zostawie tak jak jest:P Albo zrobie sobie ciemne warkoczyki haha 😁
O sie pochwale co robilam 2 lata temu haha :P
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/8/73926009.jpg/][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/3066/73926009.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gabb fajnie w tych warkoczykach 🙂 masz taki typ urody, że Ci bardzo pasują!
Malamyszko, Blanka tak macha główką jak się denerwuje, a może Michalek potrzebuje sie przytulć, śpi z przytulanką albo pieluszką przy twarzy? esli nie to spróbuj, może to pomoże jeśli Cię to martwi.
Nanka współczuje Ci tych nocek 😞 może ona nie może spać przez te nowe umiejętności, słyszałam, że jak dzieci się czegoś nauczą nowego to nei mogą spać, bo cały czas przez sen chciałby by tą nową umiejętność ćwiczyć. Swoją drogą gratulacje dla Ali 🙂 Moja Blanka to taki leniuszek się zrobił, już nawet ei próbuje pełzać do przodu tylko rozkłada ręce na boki jak leży na brzuszku i się wyleguje zamiast ćwiczyć :/ no cóż może zacznie w końcu się ruszać 🙂 nic na siłę 🙂 na nóżkach też potrafi stać, wtedy się cieszy bo jej się to podoba, i często chce posiedzieć na kolankach, zwłaszcza jak czytam forum, Blanusia też chce poczytać i uderza mocno rączkami w klawiaturę i łapie za myszkę 🙂 wydaje do tego świetne odgłosy 🙂
Kasiu gratulacje dla Pawełka 🙂 mamy kolejnego pływaka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,
Podczytuje czasami co tam u was i zobaczylam, ze piszecie o stawaniu..
Jak bylismy u neurologa i na wizycie u rehabilitantki to powiedzialy, ze nie wolno dziecka sadzac jesli nie jest na to gotowe. Powiedziala, ze gotowe jest tylko wtedy , kiedy umie ewentualnie upasc na wyprostowane raczki..Tak samo ze stawianiem..Powiedzialy tez, ze absolutnie nie wolno w taki sposob nadwyrezac kregoslupa, to jest za duzy ciezar dla takich maluszkow.. Rehabilitantka opowiadala ile teraz dzieci ma problemy wlasnie z kregoslupem przec takie cos.. No ale zrobicie jak uwazacie. Ja tylko mowie co mi powiedzialy i o czym czytalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martuś nie wiem, jak reszta ale ja nie puszczam Blanki całkiem, trzymam ją za paszki i ona dotyka podłoża, widzę tylko, ze ma silne mięśnie..to tylko tak dla sprawdzenia.
Nie chce się z tym spieszyć, bo ja i moja siostra chodziłysmy już jak miałyśmy 7,5 mniesiąca i teraz mamy ogromne problemy z kręgosłupem :/ więc jednak lepiej czekać!
POzdrowionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 😉
Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedź na temat skakania. Jak wróci mój kuzyn z urlopu to się z nim skonsultuję a póki co delikatnie podtrzymuję Anię w pionie i stymuluję do skakania 😉 Ale nic na siłę. Na pewno jej nie będę stawiała, na to ma jeszcze sporo czasu.

Ani dziś zjadła z rodzicami pierwszy raz pstrąga zapiekanego w folii. Smakował jej strasznie. Pstrągi wybraliśmy i kupiliśmy jeszcze pływające w stawie w Złotym Potoku więc mam pewność, że były świeże. Pierwszy raz robiłam i wyszły rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratuluje Sobolinku przyrządzenia takiej smacznej rybki 🙂 Cieszę się, ze Ani smakowała! My jeszcze rybki nie jedliśmy, ale niedługo Blanka dostanie!
Dzisiaj Blanka miała dzień spania, spała ok 7 godzin łącznie 🙂 Tak się wymęczyła u Cioci, bo spała tam mniej niż zwykle, pewnie dlatego, że nie na swoim miejscu no i nie miała ciszy, bo malutkie dziecko tam jest. Ważne, że już jest z mamusią, już jej nie oddam :p tęsknota jest zbyt wielka, tak na noc oddać maleństwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja mam zarabysty problem z tym przewracaniem sie na brzuszek!!!! Wczoraj wieczorem chyba z 10 razy chodzilam i ja przekladalam na plecki, a ona wydawala z siebie taki placz jakiego jeszcze nie slyszalam!! 😞 Tak bardzo sie boje pozwolic jej spac na brzuniu. Naczytalam sie wczoraj o tej smierci lurzeczkowej itp. I pisze, ze dzieci na brzuszku maja duzo glebszy sen i jak np dostana bezdechu to nie obudza sie i do ich mozgu dotrze za puzno informacja o zlapaniu powietrza!! ehhh Wiem, ze duzo dzieci spi na brzuchu i jest im swietnie, ale ja nie dam rady. Nie wybaczylabym sobie jakby cos sie stalo. Wogle jak poczytalam o tym "sids" to mala poduche dopiero dostanie jak bedzie miala rok i to tez sie zastanowie, zadnego przykrywania, zabawek itp. Zdaje sobie sprawe, ze dziecku jest ciezko i nie milo tak spac, ale ja jakos jestem przewrazliwiona. Przez to wszystko juz swiruje, nie spie wogle tylko czowam. Pisalam, ze pozycjoner zacza zdawac egzamin, ale to tylko jedna noc sie tak udalo! ehhh Sobolinku mam do ciebie prozbe- moze bys sie mogla spytac swego kuzyna o te spanie na brzuszku, czy mozna dzieciom pozwalac, a jak nie to jak je powstrzymac od przewracania sie , moze jako pediatra bedzie mogl cos na ten temat powiedziec?! Z gory dziekuje ! 😉
Co do skakania to Ala nie skacze, ale nogi prostuje juz od bardzo dawno i stawia mocno, wbija mi je w brzuch zawsze. Oczywiscie jak ja tak trzymam pod paszkami to sobie je czasem ugnie puzniej prostuje, a czasem maszeruje do przodu tak jak Borys u Gabb.
Gabb super wlosy mialas no i jak juz tyle sie poswiecilas, zeby miec blond to go troche po nos, do ciemnych wlosow jest bardzo latwo wrocic wiec nie ma co sie spieszyc.
Jejq wy juz rybki dzieciom dajecie moja wciaz tylko na piersiowym mleczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia co Ty się biedna nacierpisz i nazamartwiasz :/ mogłaby już Ala spać ładnie na pleckach! Ja tu narzekałam, że Blanka jeszcze się nie przewraca, a chyba powinnam się cieszyć...chciałabym Ci bardzo pomóc ale nie wiem jak 😞 😞 😞 pozostaje mi życzyć tylko wytrwałości i żeby się to w końcu skończyło!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu to kup monitor oddechu. My mamy AngelCare i powiem ci, że rewelka. Mały śpi jak chce, bardzo często na brzuchu, a ja się nie muszę martwić. Wystarczy, że przez parę sekund nie oddychałby i zaraz załącza się u nas alarm na odbiorniku i w nadajniku u niego w łóżeczku. Więc i ja wiem, że coś jest nie tak a i on jak tylko załączy się alarm budzi się od razu. I człowiek śpi spokojnie 🙂 Naprawdę gorąco polecam to urządzenie, a dla Ciebie to będzie idealne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...