Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gabb Ula co prawda nie budzi się w nocy jak Twój Borys, ale jest taka maruda, że ciężko z nią idzie wytrzymać... 🥴 Wczoraj nawet na spacerze marudziła, gdy zawsze taka zadowolona. Do tego sadzi kilka kup w ciągu dnia (rzadkich i czasem zielonkawych), gdy już od dłuższego czasu jedną rano robiła... Sprawdzałam i nic w buzi nie widać... To może ten skok rozwojowy? Bo akurat 19. tydzień zaraz kończymy, a tam czarno na wykresie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
Gabb Ula co prawda nie budzi się w nocy jak Twój Borys, ale jest taka maruda, że ciężko z nią idzie wytrzymać... 🥴 Wczoraj nawet na spacerze marudziła, gdy zawsze taka zadowolona. Do tego sadzi kilka kup w ciągu dnia (rzadkich i czasem zielonkawych), gdy już od dłuższego czasu jedną rano robiła... Sprawdzałam i nic w buzi nie widać... To może ten skok rozwojowy? Bo akurat 19. tydzień zaraz kończymy, a tam czarno na wykresie...

U mnie to samo maruda straszna, wszystko szybko jej sie nudzi i tylko na rączkach by chciała, do tego ma kłopoty z zasypianiem, płacze i się rzuca po całym łóżeczku :/ dopiero jak się zmęczy to kladę na boczek, pieluszka, smoczek i śpi. Coś mi się wydaje, że to ząbki, bo jak tylko dam jej mój paluszek do gryzienia to mało go nie zje, i czuć takie ostre i jest biała kropka na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Nanusia - Blanka też ostatnio szarżuje nieźle na brzuszku i to niestety w nocy też się zdarza, ostatnio słyszę, że budzi się na cycuszka, zapalam lampkę, a tu Malutka na brzuszku i do tego nie bardzo przytomna. A i zasypiam z nią ostatnio, bo niestety też cały czas na brzuchu ląduje, więc daję smoka, przytrzymuję troszkę i zasypia. My właśnie mamy ten monitor oddechu Angel Care - jest wspaniały, już od początku nie musieliśmy co chwilę sprawdzać, czy Blanuś oddycha, a i jak ląduje na brzuszku, to spokojniejsza o niebo jestem, choć i tak dopóki nie zasnę sprawdzam często co tam u niej, a zasypiam około 1 w nocy, bo uwielbiam długo siedzieć, gdy Blanuś zaśnie o 20 to mamy cały wieczór dla siebie - wtedy spokojnie poczytać można, coś oglądnąć, zajrzeć na forum, poszperać w internecie. Jakoś tak nie mogę się przemóc, by wcześniej się położyć i być bardziej wyspaną. Zatem monitor polecam ogromnie.No i oby nocki łagodniejsze były i abyś w końcu wypoczęła, pospała. A jeśli chodzi o przedmiot, jakiego uczę, to miałaś nosa - język polski właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gabb - studiujesz architekturę - brawo - i wiem, że to niezwykle trudny kierunek, ale podejrzewam również, że także pasjonujące studia 🙂 Gdy robiłam podyplomówkę z Wiedzy o kulturze, to mieliśmy przedmiot - architektura XX wieku - fascynujące, wykładowca - babeczka była niesamowita, z jaką pasją opowiadała o architektach, budynkach i uwielbiała Gaudiego i zaraziła mnie tą miłością - bajeczne budynki, a Sagrada Familia, o której snuła niezwykłe opowieści -niewyobrażalnie przepiękna - zwłaszcza na żywo. No i pracę pisałam z tego przedmiotu, ale o Berlinie, a dokładnie o Potsdamer Platz. Powodzenia na studiach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gabb faktycznie robię Ani zwykłą kaszkę mannę i do niej wrzucam owoce. Dziś Ania próbowała malinki i same jej lepiej smakują niż w kaszce. Może dlatego, że za gęsta mi dziś wyszła.
A jak jej buźkę skręca przy jedzeniu 😁 a mimo to otwiera buziola i się domaga następnej łyżeczki.
Asiu masz rację, po tym co przeszłyśmy z Anią na początku teraz jestem naprawdę zadowolona i bardzo dumna, że tak ładnie je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monic właśnie weszłam na bobasa, żeby zagłosować na Twoje zdjęcia, a tu mi wyświetla, że już zagłosowałam na to zdjęcie (fakt, zrobiłam to wczoraj, ale myślałam, że można codziennie...). Hmmm, a może trzeba dobę odczekać, bo chyba wczoraj jakoś wieczorkiem głosowałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć mamusie 🙂

monic my też zagłosowaliśmy na Filipka 🙂

Gabb nie martw się nie jesteś najmłodsza jestem o rok młodsza 😜
i ślicznie wyglądałaś w warkoczykach 🙂

Kasiu gratulacje dla Pawełka i jego ząbków 😁 😁!!

Ewciu współczuje teściowej, myślałam że moja jest straszna ale widzę że może być gorzej

Nanusia miejmy nadzieje że Aluni unormuje się sen i to przewracanie na brzuszek pisz na bieżąco czy coś się zmienia. Trzymam nadal za to kciuki 🙂

Nie było mnie kilka dni i tu tyle do nadrabiania
ja chyba przechodzę jakąś małą depresje przez moją wagę ciągle chodzę przygnębiona, dzisiaj wybrałam się po sukienkę bo w sobotę idziemy na wesele we wszystkim wyglądałam jak "słoń" no i nic nie kupiłam, w dodatku babka w sklepie wspomniała że jestem pulchna, (babcia mi to też ostatni powiedziała) później w domu przymierzałam jakieś stare sukienki i mój Damian jeszcze wspomniał że jakoś mnie one poszerzają (powiedział to nieświadomie nie wiedząc że zrobi mi przykrość później chodził pocieszał i przytulał mnie)- wszędzie dookoła jakieś "miłe" słowa, z tego wszystkiego dzisiaj pół dnia przepłakałam dobrze że jest forum bo jak usiadłam poczytać to troszkę mi przeszło.
Buziaki dziewczyny zaglądnę do was za kilka dni może już mi przejdzie i nie będę wam smęcić na forum 🤨

A i piszecie jeszcze o tym trudnym zasypianiu waszych maluchów u nas jest to samo odkąd zaczał stawać na kolankach to ciągle to robi nawet przed zaśnięciem nie wspominając już o spacerach w wózku i o przewijaku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla80 napisał(a):
Gabb - studiujesz architekturę - brawo - i wiem, że to niezwykle trudny kierunek, ale podejrzewam również, że także pasjonujące studia 🙂 Gdy robiłam podyplomówkę z Wiedzy o kulturze, to mieliśmy przedmiot - architektura XX wieku - fascynujące, wykładowca - babeczka była niesamowita, z jaką pasją opowiadała o architektach, budynkach i uwielbiała Gaudiego i zaraziła mnie tą miłością - bajeczne budynki, a Sagrada Familia, o której snuła niezwykłe opowieści -niewyobrażalnie przepiękna - zwłaszcza na żywo. No i pracę pisałam z tego przedmiotu, ale o Berlinie, a dokładnie o Potsdamer Platz. Powodzenia na studiach!


Zgadzam się, historia architektury jest ciekawa. Gaudi faktycznie rewelacyjny :-). Sagrada familia przecudowna :-)
Ale niestety istnieją jeszcze takie przednioty jak mechanika budowli, konstrukcje budowlane,fizyka budowli... eh to jest samo zło !
No i najgorsze jest to, że wracam w pazdzierniku na studia, a zupełnie wypadłam z tematu. Mam wrażenie, że nic nie pamietam 😞



Dziekuje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Asiula ! :-)

Apropo spania, ja sie totalnie poddaje, Borys chyba poprostu lubi spać na brzuchu ;-P

Sobolinku, zrobilam dzisiaj taka kaszke manna, zjadł z checia 😁 Jednak chyba ma uczulenie na borówki. Dodałam kilka zblenderowanych i przetartych przez sitko. Ale pozniej mielismy 2 razy zieloną kupkę z jakimś dziwnym szlamem. To podobno reakcja alergiczna... Ale możliwe, że tak szybko ?

Edziu w sumie, to wśród mamusiek na tym forum nie czuć żadnej różnicy wieku :-)))
Dzieki :-)

Przepraszam, ze tak chaotycznie, ale kilka stron bylo do nadrobienia i tak z pamieci odpisuje 😁


Aaa i jeszcze odnośnie ząbków. U Borysa chyba jednak ząbki. Strasznie marudny dzisiaj był, płakał, nie chciał jeść....Zobaczymy za kilka dni czy cos wyskoczy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane
Ja znowu poczytalam wszystko i juz nie pamietam co komu odpisywac, co sie ze mna dziej !!!?? Musze wziac kartke i zapisywac 😉 hehe
Co do roczniku to ja 86 jestem w sierpniu 25 stuknie, ale ja to jakos zatrzymalam sie na 19 roku zycia mentalnie 😜
Edzia wiesz co nie doluj sie !!! Ja tez nie wygladam tak jak bym chciala, moze jestem chuda na rekach, nogach itp, ale mam okropny brzuch 😞 wszystko jest szczuple na na brzuchu taka opona, jak to moj maz dzis powiedzial, ze mi sadlo zwisa 😉 przez to nadal nie wchodze w swoje zadne spodnie. Wogle mam wrazenie, ze biodra mi sie poszezyly bardzo, ale akurat mi nie przeszkadza tylko ten brzuch!! Do tego ciemna kreska jeszcze nie znikla i jak sie objem troche to wygladam jak bym byla w 20 tyg ciazy! Niecierpie swojej garderoby, nie mam sie w co ubierac, nie wspomne tez o biuscie ktory przez te cale karmienie wyglada juz nie powiem jak 🤔 ale ja nie mam sily narazie na cwiczenie itp Tez mam dola, ale pocieszam sie, ze jak tylko wroce do swiata zywych to zaczne dzialac- jakies cwiczenia itp 🙂 Takze wszystko w swoim czasie! Smialam sie tez jak pisalas o tym ze Piotrus swoja umiejetnosc wszedzie testuje heheh nawet na przewijaku 😁 z kad ja to znam tylko , ze u nas brzuszkowanie, ciagle sie wykreca. Najbardziej wkurzajace jest to ze jak klade ja na kocu na plecy to zaraz siup na brzuch i marudzi i nie wiem o co jej chodzi. Jezeli dalej Ala bedzie ze mna tak walczyc z tym spaniem na brzuszku to sie chyba poddam tak jak Gabb i kupie ten monitor oddechu i bedzie spokoj 🙂
Joanna nowy przepis na kisiel juz zapisalam 😁 bedziemy probowac jak tylko Ala zacznie jesc!
Kasiu gratuluje zabkow dla maluszka jedyneczki to jeszcze nie tak zle, slyszalam, ze trojki najbardziej bola jak wychodza i jak sobie mysle o tym wychodzeniu zabkow to az mnie ciary przechodza !! Teraz Ala nie spi dobrze to co bedzie jak bedzie zabkowac. Zreszta mi wydaje sie, ze u nas to jeszcze chwila bo nic nie wyczowam, ale dzis Alicja tak gryzak przyatakowala ze ho ho !
Asiul u nas tez kupek duzo, czasami to sie zdazy nawet jej 4 zrobic sa sluzowate i takie ciemne, ale nie zielone i dalej zadkie. Chyba one sie nie zmienia dopuki nie wprowadzimy jakiegos jedzonka. Zreszta nie martw sie tym marudzeniem, to minie u nas tez to bylo. Wczoraj na spacerze, nie chciala spac, ani nawet spacerowac tylko bylo yyyy, yyyy juz mialam dosc, myslalam, ze sie wykoncze. Puzniej w domu tez ciagle na rece itp naszczescie dzis juz bylo lepiej. Tak jak mowisz to chyba skok rozwojowy!
Nic uciekam kochane musze ciuchy posegregowac i znowu powyrzucac to co juz napewno na mnie nie wejdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek 🙂

Monika głosiki oddane. My jutro chcieliśmy się szczepić a tu okazuje się, że nasza pani doktor na urlopie do 2 sierpnia i może jutro przyjmie nas drugi lekarz ale to rano trzeba dzwonić. Troche kiepsko bo mąż chciał specjalnie brać urlop na jutro a teraz nie wiadomo co i jak.Pielegniarka mówiła, zeby przyjśc bo jak taki maluszek i tylko na szczepienie to powinno sie udać. Ach ta polska służba zdrowia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gabb, proszę bardzo 🙂 A może ta dziwna kupka to nie po borówkach a właśnie na ząbki? Ponoć przy ząbkowaniu zdarzają się przeboje z dziecięcymi kupami.

Edziu nie dołuj się tą swoją wagą, z czasem na pewno osiągniesz taką jaką byś chciała. A masz przy sobie swojego kochanego synka 😁
Ja wczoraj na mamusiach trafiłam na wątek o aerobicznej 6 weidera i pomyślałam że spóbuję, bo z wagą u mnie całkiem w porządku, ale brzuszek nie taki jak bym chciała, może i nie duży, ale taki flaczek... Nanusiu u mnie też jeszcze jest ta kreska... trochę może zbladła, ale nie chce zniknąć... czy już tak zostanie? 🥴 Tylko nie wiem na ile mi samozaparcia wystarczy, bo zwykle jak zaczynałam jakieś ćwiczenia to zapału mi na tydzień starczało 😜

Nanusiu tak wczoraj myślałam o spaniu Twojej Ali... Pisałaś, że i z 10 razy w ciągu nocy potrafisz do niej wstawać... Może ona ma kłopoty z wejściem w tą głębszą fazę snu, skoro wypadnięcie smoka ją budzi? Ula też zasypia ze smoczkiem, ale później albo sama go wypluwa jak lepiej zaśnie, albo ja jej wyciągam (bo czasami się zdarza, że ląduje gdzieś pod policzkiem i ją ugniata). Też był czas, że nie zdążyła głębiej zasnąć, smoczek wypadał z buzi i ona budziła się przez to i marudziła, ale jej minęło. Nie wiem czy da się to jakoś sprawdzić, zbadać czy to o to głębokie zasypianie chodzi, ale może warto zapytać lekarza przy okazji.

Monic, jak tam Twoja noga? Wczoraj miałaś być w szpitalu na wizycie. I co ubezpieczeniem? Należy się jakaś kaska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂


Oj my mamy też cieżko teraz ząbki idą i Dominik jest tak strasznie marudny że ja już wymiękam hehe cały dzień musze go nosić bo inaczej płacze nie poleży nie pobawi sie musze z nim wszystko na rękach robić:/

Po za tym jest taki straszny upał a ja mam okna i mieszkanie od strony słońca cały dzień i normalnie chodze w bieliżnie a mały w samej pieluszce bo inaczej nie da sie żyć:/

Kurcze Dominik nie chce jeść mięska pluje wygina sie i wcale mu te papki nie smakują macie jakiś pomysł żeby chciał troszke zjeść??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...