Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Julik my chodzimy na zwykły basen kryty dla wszystkich 🙂

Nanusia zapomniałam napisać, że szczerze współczuje Ci tych nocek 😞 u mnei jak tylko Blanka na godiznkę sobie wstanie w nocy to mi nerwy siadają, a co dopiero ty musisz przezywać 😞 Podobno to przechodzi z wiekiem jak dzieci tak mało śpią, więc życzę CI aby u Ali szybciutko to przeszło i zebys w końcu mogła się wyspać. A co wtedy robi Twój mąż jak Ala w nocy nei śpi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 LAT DLA PIOTRUSIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA PÓŁ ROCZKU !!

Ja dziś ugotowałam barszczyk ukraiński i przed doprawieniem wyciągnęłam mięsko, buraczka, marchewkę, pietruszkę, selera i wszystko zmiksowałam. I taki obiadek dałam Ani. Nie smakował jej tak jak te słoiczkowe, może dlatego że nie był idealnie gładki tylko miał malutkie kawałeczki (nie potrafiłam tego zmiksować na krem). Zostało mi tego jeszcze trochę więc jutro drugie podejście. No i Ania dziś zjadła podobnie jak Pawełek zupkę jarzynową.

Aha, jak doprawiałam barszcz sokiem z cytryny to Ania patrzyła z takim zaciekawieniem, że dałam jej na łyżeczce spróbować cytrynki ... i wypiła 4 łyżeczki soku z cytryny. Mnie wykręcało na sami widok a jej smakowało 🙂 Ona woli kwaśny sok z cytryny od słodkich soków 😁 😁 😁 Co za dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
a my dzis rosolek na cielecinc e i marchewie - nie blenduje tylko widelcem rozdrabniam...i to na grysiku by nie bylo za zadkie

Ja póki co wszystko blenderuję, też chciałam już dawać Ani z grudkami ale zapytałam teściową i powiedziała, że to jeszcze za wcześnie. Poza tym dzisiejszy obiadek mojej roboty z burakiem był słabo zmiksowany i Ania nie za bardzo miała na niego ochotę i miała odruch wymiotny.
Ale jak Twój Filipek wcina bagietkę, to grudki mu też nie straszne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Edzia super Piotrus juz okej 🙂 no i gratki juz pol roczku wow !! nie moge uwierzyc @@ 🤪
Witaj Julik Bozie jakie sodkie masz dzieciatko 🙂 normalnie nie moge sie napatrzec hehe 🙂 supcio, co do basenu to my chodzimy na odkryty zwyky tam gdzie wszyscy udzie chodza 🙂
Joanna dziekuje za wspolczucie, ale u nas bez zmian, a juz sie czasem zastanawiam czy z dnia na dzien nie gorzej?!! Dzis tak jak zawsze po kapieli jadla to podczas jedzonka zasypiala odkladalam do luzeczka i juz kolo 19 a dzis dopiero 21 zasnela 😞 przewraca sie na ten brzuch i juz zaczelam jej pozwalac ogolnie bo pod[atrzylam, ze dobrze sobie radzi, ale czesto jak sie na niego przewraca to odrazu staje na raczki, steka i sie rozbudza 😞 ehhh Juz sama nie wiem co ja robie zle !!!! ??? Mam nadzieje, ze tak jak piszesz tak i bedzie, ze z wiekiem to minie tylko z jakim wiekiem ?? hehhe mam nadzieje, ze jak juz bedzie miala roczek bedzie ok heheh tyle jeszcze moze wytrzymam 😜 A co do meza to ja spie w innym pokoju, zamykam sie bo Ala jest wrazliwa na wszelkie dzwieki, a mamy fretke w domu ktora lubi sobie pogryzc w kraty kolo 4 rano 😠 Pozatym maz pracuje wiec nie chce go obciazac, zreszta jak czasem przyjdzie mi pomodz to Ala sie jeszcze bardziej rozbudza bo kojazy go z zabawa. Dzis juz z tego nie spania w nocy i z rannego usypiania na drzemki plakalam 4 razy, czasami czuje sie tak bezradna jak to bylo w tydzien po porodzie 🤨
Co do jedzenia to u mnie Ala tez mniej je. Ogolnie jak dawalam jej piers w dniu to duzo nie jadla i wtedy przez kapiea wypijala 190 ml i puzniej o 23 tez 190 a czesm 200ml. A teraz od 2 dni daje jej o 15 kaszke i puzniej piers do tego w ciagu dnia o 9 Am, o 12 sciagam mleko i zawsze jadla 120 ml a dzis jakos tylko po 60 ml na noc 120ml takze znacznie mniej niz zwykle. Wlasnie jak to jest z tym skokiem rozwojowym niby teraz mial byc spokuj, a u nas tak jak u Edzi Piotrus mala maruda !! 😲
Mam pytanko ile czekalyscie dni na wprowadzenie nowego smaku?? Np jak w jeden dalyscie jabluszko to po ilu dniach dawalyscie inny smak ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.youtube.com/watch?v=tkHu-Lrg_j4
http://www.youtube.com/watch?v=vBNtC9Z8boI
O moj Boze dziewczyny tak to poogadalam i az niedobrze mi sie zrobilo !!!!!!! 😞 😞 😞 😞 😞 jak mozna tak robic !!! Az strach pomyslec ze to mogloby byc moje dziecko !! ZAbilabym !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
Monic Filipek to potrafi zjeść wszystko 😉 jak to kiedyś pisałaś, mały głodek 🙂 Brawo za zjedznie rosołku! 🙂

Nanka z jakim wiekiem przejdzie Aluni, to nie wiadomo, znajmomych synek zaczał ładnie spać w wieku 8 miesięcy. Ale u Was to będzie szybciej na pewno!!! Może Ala po prostu nie śpi bo nauczyła się ostatnio dużo nowych rzeczy, a czytałam, że jak dziecko nabiera nowych umiejętności to ma problem ze spaniem. Miejmy nadzieję, że to to. A jeśli chodzi o męża to przykro mi, że nadal Wam się nie układa: ( może to taki teraz okres odkąd jest Ala bo wszystko się zmieniło w Waszym życiu i niebawem się polepszy! Tego wam życzę! No i w nocy też nie chce męża poganiać do Blanusi, chociaż już mógłby ją nakarmić, bo pracuje non stop i tylko weekendy na wolne do odespania. Zresztą ja szybciej przyszykuję mleczko zanim Blanka się rozbudzi, wiec tak jest po prostu lepiej 😉
Ten film z ta nianią straszny 😞 nawet do końca nie obejrzałam, bo nie mogłam na to patrzeć. Jakbym spotkała ta babę to bym ją ..... lepiej nie będę pisać co! Taka baba powinna dostać dożywocie!!!
A filmik z tatusiem i córeczką słodki 🙂 ALe lepiej tego nie próbować hehe 🙂
Sobolinku Ania lubi tak cytrynkę jak moja siostra jak była mała cebulę 🙂 mama mówi ze sama sobie wyciągnęła z szafki i zaczęła ją jeść, płakała ale jadła dalej 🙂 I brawo za ugotowanie barszczyku! podsunęłaś mi pomysł, żeby ugotować Blanusi zupkę jarzynową z buraczkiem młodym 🙂 oklaski dla Was dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek
Właśnie moje szczęście zasnęło. A mieliśmy gdzieś z nią wyjść na spacerek. Zawsze tak jest, my się wyszykujemy a Ania myk i śpi 🙂 Ale niech śpi bo od 6 "na nogach" i na kaszce już przysypiała 🙂
Co do nocnego wstawania to ja już nie muszę, ale jak była młodsza, to ja wstawałam bo ją słyszałam. Z mężem śpimy w sypialni a Ania od początku śpi we własnym łóżeczku w swoim pokoju, który jest obok naszego, więc budził mnie każdy szmer. Mój mąż spokojnie się wysypia do pracy bo ma twardy sen. Czasami jak go obudziło gadanie Ani to mi ją przynosił w nocy do łóżka na karmienie. Ale przeważnie robiłam to sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):

Mam pytanko ile czekalyscie dni na wprowadzenie nowego smaku?? Np jak w jeden dalyscie jabluszko to po ilu dniach dawalyscie inny smak ??

Kochana ja odczekiwałam na początku kilka dni żeby sprawdzić czy jej coś nie wyskoczy na skórze. W książkach piszą, żeby czekać tydzień z wprowadzeniem nowego produktu. Teraz zdarza się, że Ania codziennie je coś nowego, a raz zdarzyło się, że w ciągu jednego dnia miała 2 nowości. Ale później odczekuję i obserwuję. Na szczęście na razie nie ma na nic alergii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
My już na miejscu tzn. nad jeziorem z Blanusią i znajomymi i ich ponad 2 miesięczną córeczką. Miejsce doprawdy rajskie, taras z widokiem na jezioro, tylko pogoda nie jest łaskawa, ale najważniejsze, że nie pada. Zaraz ruszamy na dokładniejszy ogląd okolicy.
Wszystkiego najlepszego dla Piotrusia 🙂
Nanusia - kochana, oby wszystko szybciutko wróciło do normy i obyś z Alunią swoją nockmi całe przesypiała. Jesteś naprawdę przedzielną Mamą.
U nas słoiczki jednak nie bardzo, ale próbujemy nadal. Zobaczymy jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy za mile powitanie 🙂

Okropne filmiki, ja się popłakałam, najgorsze jak dzieciom dzieje się krzywda są takie bezbronne, zabić? nie,..tortury byłyby lepsze 😠

O basen pytałam bo wyczytałam, że dla takich maluszków musi być cieplejsza woda, ale skoro tak, to już się cieszę, i jak nam się uda to może w następnym tygodniu wybierzemy się na basen 😁

Nie mogę się nadziwić, że wasze dzieciątka tak ładnie jedzą obiadki, to mobilizujące biorę się za samodzielne gotowanie skoro słoiczki się nie sprawdziły. Chociaż dziś mamy pierwszy sukces, bo tatuś nakarmił Jule gęstą kaszką malinową, która wcześniej też lądowała na ubrankach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik woda na takim zwykłym basenie tez jest cieplejsza, bo miała ok 29 stopni tam gdzie my chodzimy. Także musisz się zorientować jak jest u Was: )powodzenia, bo naprawdę warto pójść z maleństwem na basenik! Ja uwielbiam takie wypady!

A ja chciałam się Wam czymś pochwalić 🙂 wygrałam dzisiaj w multi lotka 10000 zł 🙂) normalnie jestem w szoku jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...