Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
Kupiłam Ani kilka rzeczy, głównie rajstopki, skarpetki ale też szelki (bo wszystkie spodnie jej z tyłka spadają) i zamiast typowej kurtki przeciw deszczowej to w pepco były takie małe sztormiaczki (żółte i czerwone, ale i niebieskie widziałam) za 17,99 i kupiłam Ani żółty 🙂 Niestety jest na 2-3 lata. Ale podwinę jej rękawki 🙂
Dziś ten mój czort nie spał 14 godzin a na koniec pojechaliśmy jeszcze do parku żeby Anka się wyhasała no i wieczorem chyba z tego zmęczenia zwróciła całą kaszkę, a tak pięknie zjadła. Ale dzięki temu dostała cycusie 🙂 na których już przysypiała, ale nie dobra mama nie dała spać i jeszcze umyła jej ząbki 🙂 Za to jak ją tylko położyłam to momentalnie zasnęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
julik napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Julik Blanka też jest nieznosna podczas choroby, ale wiesz to kwestia przyzyczajenia, mam na nią sprawdzone sposoby 😉
Ja już odliczam dni i godziny do spotkania z nią, chwila oddechu jest portrzebna ale chwila a 2 tygodnie bez niej to cała wiecznosc! Najbardziej się boje jej reakcji i tego, ze bedzie teraz zle znosic rozłąke ze mną, bo będzie się bała ze znowu ją zostawię 😞 najgorzej bedzie zostawiać w żlobku bo już był płacz przy oddawaniu odkąd jest w nowej grupie:/ no ale mam nadzieje, ze jakos to zniesie i przywyknie! no i że bedzie zdrowa!!! bo to najważniejsze!

z chęcią poznałabym te twoje sposoby, ale lepiej nie, wolę żeby już mi się nie przydały (ale i tak pewnie działają tylko na Blanusię 😁)
Joasiu takie dzieciaczki szybko zapominają i szybko sie klimatyzują więc bądź dobrej myśli, a to już na pewno ostatnia choroba Blanusi w końcu wiosna idzie więc będzie dobrze 🙂 🙂.


dziekuje Julik za słowa wsparcia :** tak ja mowisz te sposoby to pewnie tylko na blanke działają :* i mam nadzieje ze juz teraz bedzie dobrze! jeszcze 3 nocki i ją wysciskam !!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
A to pełna energii Ania na wieczornym spacerze w parku
http://www.youtube.com/watch?v=5SVAd6vSKJw

nie no boska kurcze ale Anula już biega i zająca też złapała a co do ławki to mój uwielbia tak w nie walić i szyszki na nie układać 😉 no i jedno co moge napisać pogoda pierwsza klasa 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
hej kochane :_)
no dokumentu złożone i za jakieś 2 tygodnie paszport do odbioru 🙂 uciekam do tej mojej marudy bo jeszcze nie śpi spokojnej nocki i do jutra 😘

No to super 🙂 To teraz tylko poczekać na paszport i przyjeżdżać do kraju 🙂
Dobranoc Alwo i dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek dziewczynki
Zapowiada się dziś piękny dzień 🙂
My już nie śpimy od 5,30 ale nocka była fajna, bo tylko jedna pobudka o 3 🙂 Teraz Ania buszuje a ja kombinuję jak wziąć prysznic. Co Wy robicie z dzieciaczkami jak chcecie się umyć? Ja początkowo brałam ją ze sobą do łazienki ale jak zaczęła chodzić to lata po niej i boję się, że się poobija od ceramiki, kafelek i luster. Wali mi w drzwi z prysznica i krzyczy. A wczoraj to wyła regularnie mimo , że mnie widziała bo mam przezroczyste. W łóżeczku z zabawkami też nie mogę jej zostawić bo wyje jeszcze głośniej. Nie wiem co robić. Chyba jednak bezpieczniej będzie zostawiać ją w tym łóżeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Dziewczyny.
Sobolinku, ja jak już muszę, to wsadzam Michasia do łóżeczka i wsypuję tam pełno zabawek. Albo kąpię się jak śpi. No a najlepszym wyjściem jest kąpiel jak jest Paweł w domu.
Teraz to wogóle mam luksus, bo spokojnie można się zająć sobą jak mały jest w żłobku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ
u nas też dziś spokojni od 21 do 7 rano też tylko jedna pobudka o 2, o 7 też myślałam że jeszcze zaśnie ale była kupa torpeda i koniec spania, a że obudziła się o nie swojej porze i była marudna i płacząca o 10 znów zasnęła i już śpi 2,5 godziny 😁

sobolinku ja też się kąpie jak śpi lub jest K. bo inaczej się nie da 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek 🙂

Sobolinku ja to czasami jak nie mam innego wyjścia to zabieramm Pawełka do lazienki z krzesełkiem do karmienia i książeczkami. Ja siup pod prysznic i daje rade. Ale oczywiście szybki prysznic 🙂 a większości to biore go jak on śpi albo jak P jest w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
A my już po spacerku w parku i zakupach w H&M. Piękna pogoda zmusiła mnie do kupna Ani kapelusika 🙂 No i takie piękne były właśnie w H&M że kupiłam aż 3 🙂 W smyku też jest olbrzymi wybór nakryć, ale po pierwsze nie mają wiązania, a moja Anka wszystko ściągnie z głowy, a po drugie są bardzo drogie.
Dzięki za rady odnośnie prysznica, coś wykombinuję. Jak Ania śpi to już jest po spacerku, a ja muszę wcześniej oporządzić włosy i resztę 🙂 A jeśli chodzi o krzesełko, to boję się, że by mi z niego próbowała schodzić. Chyba że obniżę siedzonko 🙂 To jest myśl 🙂Dziś o mało nie wyszła z wózka
kasiaw myślałam, że weszłam na starą stronkę jak zobaczyłam Twojego posta 🙂 hehe Daaaaawno Cię nie było, ale fajnie że się odezwałaś 🙂 CO u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
kasiew super że znalazłaś chwilkę 🙂
ja tak na chwilkę bo mały cały czas gorączkuje 😞 normalnie przerażona jestem i zmartwiona bo czy można tak długo gorączkować to już przecież 5 dzień i dosłownie na dobrą sprawę podaje mu na przemian panodol z ibuprofenem co 4-5 godzin w ciągu dnia( na noc ok 20 i nad ranem ok 5) a i jeszcze dzisiaj to dreszcze miał normalnie słyszała kiedyś któraś że tak to może wyglądać już sama nie wiem co o tym myśleć 😞 chociaż dzisiaj o wiele lepiej jadł jeden plus ale reszta beznadziejna i pewnie jutro jeszcze raz lekarz szkoda gadac no dobra uciekam sorki humoru mi brak 😞
spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziewczynki przekazuję Wam gorące i słone pozdrowienia od Zuzki, która już się inhaluje jodem 🙂 Szczęśliwie dojechali i wszystko jest ok.
alwo to bardzo długo Gabryś ma tą gorączkę najlepiej idź jutro do lekarza, bo to mi nie wygląda na ząbki. Dużo siły i wytrwałości Ci życzę a dla Niuteczki duuuuuzio zdrówka 🙂
kasiaw to dużo zdrówka dla Pawełka i więcej czasu dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Dziewczyny.
Pewnie wszystkie na spacerkach, dlatego nikt jeszcze dziś nie pisał.

Michaś w żłobku, ja biorę się za sprzątanie, bo jutro chcemy wyjechać na dłuższy spacer.
Sobolinku, chcemy jutro jechać do zoo w Chorzowie, więc może jakoś się tam spotkamy, jeśli będziecie w tamtej okolicy. My powinniśmy być tak ok 11 w Chorzowie, bo Paweł ma nockę i potem musimy wracać do domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamcie
My po 2h spacerku, teraz Ania zasypia i znowu nie chce spać, ale nie narzekam, bo w porónaniu z wczoraj to dziś złote dziecko mam. Już wiem, dlaczego wczoraj była taka straszna - przebijała jej się prawa dolna 3 bo dziś już jest 🙂 Bidulka musiało ją to boleć jak cholera. Jeszcze tylko jedna 3 nam została i później 5 🙂
malamyszko bardzo chętnie bym się z Wami spotkała, ale my jutro jedziemy do Myszkowa do teściów. Ma być piękna pogoda więc chcemy skorzystać z ogrodu dziadków 🙂 A wiesz, że w weekendy jest masa ludzi w parku i w zoo? Szczególnie podczas majówki. Ale jeśli Wam nie przeszkadzają tłumy to na pewno będzie super zabawa no i pogoda ma być jak malowana 🙂 Bawcie się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
dzięki sobolinek za pozdrowienia od zuzki niech wypoczywa ile się da 🙂
byliśmy u lekarza wszystko niby ok co do gorączki to powiedział że to może być wirus(świadczą o tym te oczka które czasami mu robieja np. dzisiaj tak) i jak do poniedziałku nie przejdzie to mamy się do niego zgłosić i mały dostanie jakieś skierowania na badania krew mocz itp.ale to juz wszsyko w szpitalu będą robic no zobaczymy co i jak bo fakt jak nie ma goraczki to nikt by nie powiedział żer chory
no dobra uciekam bo i męża dzisiaj w domu mam też gorączkuje 🙂 wrrrr co ja się mam i na dobra sprawę to już tak od ponad miesiąca cały czas coś 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamutki 😘
Kilka dni byłam u rodziców i niebardzo miałam jak zajrzeć do Was, ale już nadrobiłam.

Kurcze, Ulka taka maruda i tylko na rękach chce żeby ją nosić, że wczoraj pod wieczór to plecy i kręgosłup mnie okropnie bolały... 🤢 Był dzień, że coraz to próbowała po tym jednym kroczku bez trzymanki, a wczoraj tak zajęta była marudzeniem, że nie miała czasu próbować nawet... A do tego katar się przypałętał i nocka była baaaardzo ciężka. Spać nie mogła przez zatkany nos, a odciągnąć nie dałam rady, takie jakieś zastane te gile były, mimo rozmaczania solą fizjologiczną, albo ciągnęłam i już nic nie chciało wyjść, a jak się kładła to słychać było, że pełno w nosie 🤨 Już myślałam, że tak jak Tobie Alwo z Gabrysiem, przyjdzie mi spać na siedząco z Ulą, ale na szczęście obeszło się bez tego. Pospać pospałyśmy, ale odzwyczaiłam się już od takiego częstego wstawania. Mama i teściowa twierdzą, że katar od spacerów jest (we wtorek i środę dość chłodno jeszcze było i wiało mocno) i zabawy w piaskownicy (bo wczoraj też sikała mi jak najęta), ale Gosia nie bawiła się w piachu, a jak przyjechałyśmy dzisiaj to i ona zakatarzona... I powtarzam im, że katar jest od bakterii i wirusów a nie chłodu. Owszem można wychłodzić organizm i wtedy podatniejszy jest na zarazki, ale Uli nie było zimno. Jak było chłodno to miała grubą pieluchę, rajstopki i spodenki i siedziała na ogrodzeniu piaskownicy... Ech... w każdym razie oby ten katar jak najszybciej minął. Zimą zdrowa właściwie była a wiosną już drugi raz zakatarzona chodzi.
Tak sobie myślę, że może to marudzenie i podziębienie złapała przez wyłażące dolne trójki, bo górne już na wierzchu, to teraz czas na dolne...

To tyle mego narzekania 😜 Z radosnych wieści to to, że we wtorek Ula normalnie trzy kroczki sama zrobiła 🤪 A jaka skupiona była przy tym 😜 Jak pisałam, teraz na razie nie w głowie jej chodzenie bo zajęta jest marudzeniem i katarem 😎. Będąc u rodziców chodziłyśmy na plac zabaw. Ula była zapatrzona na te wszystkie bawiące się dzieci 🙃 🙂 Ale sama też trochę piaseczku poprzesypywała, babki mamine porozwalała, na zjeżdżalni zjeżdżała (sama 🤪 ja tylko łapałam ją na dole), a ostatniego dnia to nawet raczkowała po kamyczkach, jakie są wysypane na placu... Byłyśmy o takiej porze, że jak przychodziłyśmy to po jakichś 20 minutach większość dzieci się rozchodziło na drzemki (Ula świeżo po spaniu 😜 ), ale dzięki temu Ula miała czas żeby na dzieci popatrzeć i żeby samej się pobawić 🙂

Alwo, jak Gabryś? Kurcze, faktycznie strasznie długo gorączkuje 😞

Zuzka, zazdraszczam 😜 Odpoczywajcie sobie i korzystajcie 😘

Joasia, jesteś dzielna, że tak wytrzymujesz bez Blanki. Jest pod dobrą opieką, pewnie brakuje jej Ciebie, ale jak się zobaczycie to minie wszystko. Oglądałam nowe zdjęcia Blanki na agu i jakoś tak zmieniła się na buźce, jest mniej bobaskowa a bardziej dziecięca, chyba tak można tą zmianę ująć 🙂 I nieodmiennie śliczna 😆 😘

Sobolinku, super, że ząbki Ani dały już spokój i jej nie dokuczają, a przez to i ona spokojniejsza. Też tak już chcę z tą moją marudą kochaną 😎 Fajnie, że sobie wyjeżdżacie i wspólnie odpocznienie. My uziemieni przez obowiązki męża...

Odmeldowuję się 😉 Być może do wieczora 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zanim wysłałam swoją przydługą wiadomość to Alwo zdążyłaś napisać 😜 Dobrze, że lekarz Cię chyba trochę uspokoił, co pewnie nie zmienia faktu, że żal patrzeć na chorujące dziecko 😞 A do tego mąż jeszcze 🙃 Trzymam mocno kciuki za szybki powrót Twoich mężczyzn do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...