Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Asiula no właśnie to jest fajne, że Ulcia ma się na kim wzorować, naśladować. Ani tego brakuje i zostaje nam plac zabaw, albo towarzystwo Emi czy Zuzi. Jak ostatnio była Emilka to nawet nie bała się wariować w baseniku, a sama to nie chciała.


Dzisiaj przyszły tylko dwie pięciolatki i Ula z nimi się bawiła, a raczej im przeszkadzała, bo robiłyśmy domek z kartonu, kleiłyśmy, ozdabiałyśmy, a Ula do niego wchodziła i nim gibała, a raz to i wywróciła 😜 Kiedy musiałam zabrać Ulę na cycka, bo to ta pora już była, to poprosiłam męża, który był z nami na placu i Ulą się opiekował, żeby dziewczynkami się zajął, pomógł im i jak wróciłam to już nie miałam nic do roboty, bo dziewczynki z nim pracowały, a ja bawiłam się z Ulą, żeby im nie przeszkadzała, zamieniliśmy się zadaniami. Nie mogłam się napatrzeć jak mąż fajnie się dogadywał z tamtymi dziewczynkami, wycinał serduszka, pomagał przyklejać, potem przyszła pora na kwiatki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Asiula ja się już pożegnam, bo padam.
Spokojnej nocy Ci życzę 🙂
Pa


Dobrej nocy Sobolinku.
Nie zauważyłam Twojego pożegnania i odświeżałam stronę, żeby zobaczyć czy czegoś nie napisałaś 🙃 Ja też już będę się kładła (dziś tylko we dwie jesteśmy, bo mąż do lasu z kolegami poszedł). Wypożyczyłam dziś książki i chciałam zacząć czytać, ale też chciałam zajrzeć na mamusie i tak jak podejrzewałam, że będzie, przez Internetowanie się z czytania dziś nici...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
My już od 5,30 nie śpimy, ale Ania przespała pięknie całą noc i to z suchym pampersem 🙂 a Późnij po karmieniu zrobiła ślicznie siku do nocniczka 🙂 Teraz się bawi swoimi pojazdami a ja będę robiła pastę sardynkową na chlebek 🙂 T skorzystał z okazji i poszedł na kijki 🙂
Asiula ja mam to samo z czytaniem. W sypialni mam rozpoczętą LILKĘ i jakoś jak już tam trafiam, to padam na twarz w najlepszym przypadku udaje i się przeczytać kilka zdań.
A kiedyś czytałam nawet do kilku książek tygodniowo...

Miłego dnia dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Ja też nie zgadzam się, żeby skończyć z naszym forum.
Ja wciąż sama, chłopaki w Zwardoniu. Michasiowi idą trójki, więc płacze, jest marudny i cały czas chodzi ze smokiem.
A ja spokojnie mogę sobie robić porządki w szafkach.
Co do rozmiarów ubranek, to my też mamy 92 rozmiar ale w 86 też czasem wchodzi. A butki na 23. OStatnio kupowaliśmy adidaski, bo wcześniejsze już za małe były a dawno się w nie nie ubierał Michaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie!
Jaki koniec? ja się nie zgadzam, wiem że ostatnio nie zaglądałam ale najpierw siostrzenica siedziała non stop na kompie a jak zaczęła się pogoda to siedzimy całe dnie na plaży, a jak w końcu docieramy do domu i zanim coś zrobie to mnie jakoś 23 dopada, a po całym dniu jestem tak padnięta że nie mam sił, słońce wykańcza 😎 😉 ale mam wreszcie swoją pogodę 🙂

obiecuje poprawę 😁 wieczorem nadrobię i popiszę wiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuśki ,wkońcu wpadłam po tygodniu przerwy ,chyba to tydzień ,ale A wrócił po 20 dniach i trzeba było sie nacieszyc i kilka razy pokłócić z mężem ,dzisiaj pojechał do stolicy po poludniu i wraca w nocy wiec mam chwile dla Was,
jeśli mnie kopruchy nie zjedzą zywcem 😜
u nas nic nowego ,Zuza nadal nie ma 3-mam na mysli zęby,a marudna jak nie wiem, no mzoe troche lepsza jak tusia wrócił,bo tak zaczęła mówić na A jak go zobaczyła w zeszłą niedzielę,pisałyscie o wzroscie moja ma 80 cm ,i jak nigdy staje pod sciana kilka razy dziennie i kaze sie mierzyc ,bo kiedys to siła nie szło jej zmierzyc ,włzi mi wszędzie zwłaszcza na płot albo na furtkę stoi tam i woła dzieci albo Adam,czyli kolega z domu obok,a niegrzeczna jest ze szok Sobolinek może potwierdzic ,pokazała co potrafi tydzien temu na odwiedzinach ,najpierw bawiły sie fajnie z Anią a jak juz była zmeczona i miała dosyc to zamiarzyła sie na Anie klockiem ,na szczescie się mineła,
Sobolinku ciasto u ciebie było pysze ,mnie nie za bardzo wyszło,nie wiem dlaczego ,najpierw połowa uciekła mi z blachy do pieca(proszę się nie śmiać ) 😜 a potem coś w nim było nie tak bo co zjadłam kawałek to po pół godzinie biegłam do wc i zwracałam ,ale pozostałej części rodziny nic nie było nawet Zuza sie nim zajadała bo było zjadliwe ale jak to stwierdził michal nie takie pyszne jak od cioci Agaty
Asia ,moje dziecko tez jak wzieło do reki pierwszy raz kredki to wiedziało co z nimi robic nie mam pojecia skąd,ale za to teraz robi cos czego nie powinna ,czyli bazgrze kredkami po meblach,i wie ze żle robi ale to robi a mnie rece opadają ,a najlepsza jest jak bierze Michała za reke i pokazuje mu wszystkie kupki Berty w ogrodzie a potem kaze isc po wiadro i je zbierac
chyba mi juz wypiły całą krew z nog ,jutro bede w bablach 😞 🥴
Julik ale Ci zazdroszcze tej plazy,my w tym roku juz raczej nigdzie nie pojedziemy,bo nie mam co zrobic z psem i kwiatami no i praca A na to raczej nie pozwoli,został nam tylko(teraz sie przeniosły na twarz) 😠basen ale A nie cierpi upałów i basenów pełnych ludzi,
kochane ja uciekam bo czeka mnie prasowanie
spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze się Wam pochwalę bo do jutra zapomnę ,A kupił mi przedwczoraj rower ,zastanawiałm sie jaki wybrać ,taki typu góral czy miejski bo ten pierwszy z przerzutkami a ten miejski bez no i wybrałam ten 2 bo bardziej mi sie podobal nie wiem czy dobrze zrobiłam bo bedziemy na nim jezdzic z Zuza ,fotelik juz tez zamówilam,nie wiem tylko czy dam rade z moja kondycja,bo na rowerze 10 km przyjechal do domu Michal i o malo podobno nie umarl ze wstydu jadac na babskim rowerze
dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘

Hehe, Sobolinku, Ty wiesz co robić, trochę pogrozisz paluszkiem i zaraz większy ruch na forum 😜 🙃

Malamyszko, ale Ci śmieszny zlepek wyszedł - Michaś marudny i chodzi ze smokiem a Ty możesz sobie spokojnie szafki porządkować 😜 U nas taka rozłąka z Ulą jeszcze nie wchodzi za bardzo w grę, bo cyckujemy. Wiadomo, że mleczko nie jest podstawą jej diety i pewnie by sobie poradziła, ale nie wiem jak by to psychicznie zniosła i wolę nie sprawdzać. Jeszcze i na nas przyjdzie pora i będę dziadkom podrzucać wnusię 😜

Julik, super, że w końcu doczekałaś się pogody i możesz pokorzystać z plaży i z morza 🤪 Żeby nie było, my też nie omieszkaliśmy skorzystać z dobrodziejstw rzeki Supraśl 🙂 U teściów nad rzeką komary tną okrutnie (jakaś plaga straszliwa) więc poszliśmy na "plażę" kilka "domów" dalej 🙂 Ula nie wiedziała gdzie ma patrzeć, tyle się wokół działo, ale do wody nie chciała wejść (ja zresztą też nie dałam rady wejść, za zimna była jak dla mnie), wolała kąpać się w piasku ;p

Kasiu no to Zuzia Cię nie oszczędza, dokazuje "ile fabryka dała" 😎 I tak naprawdę niewiele możesz na to poradzić, taki ma temperament i tyle. Na szczęście na osłodę zawsze znajdą się chwile, kiedy nasze dzieciaki nas rozczulają, rozśmieszają, poruszają serducho 🙂 Po ostatnim tygodniu teściowa stwierdziła, że Ula nic się nie słucha, a jeszcze jak zwraca jej uwagę to ta albo ucieka albo na to samo robi 😜 Ciekawe co by powiedziała gdyby taka Zuzia jej się trafiła 😁

No i muszę jeszcze na koniec się pochwalić, że Ula dziś pierwszy raz powiedziała "CYCY" 😁 🙃 Rano "wydusiłam" to z niej i popołudniu znów mówiła "cycy", mając na myśli moje piersi 🙂 A gdy szukałyśmy przez okno dzieci na placu mówiła "dzici" 🙂 Powoli nam się Uleczka rozkręca z mówieniem. Ale będzie śmiesznie jak zacznie więcej mówić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
a jeszcze się Wam pochwalę bo do jutra zapomnę ,A kupił mi przedwczoraj rower ,zastanawiałm sie jaki wybrać ,taki typu góral czy miejski bo ten pierwszy z przerzutkami a ten miejski bez no i wybrałam ten 2 bo bardziej mi sie podobal nie wiem czy dobrze zrobiłam bo bedziemy na nim jezdzic z Zuza ,fotelik juz tez zamówilam,nie wiem tylko czy dam rade z moja kondycja,bo na rowerze 10 km przyjechal do domu Michal i o malo podobno nie umarl ze wstydu jadac na babskim rowerze
dobranoc 🙂


Hehe, myślałam w pierwszym momencie, że Michał miał umrzeć ze zmęczenia a nie ze wstydu 😁 Też planujemy z mężem zakup rowerów, oczywiście z fotelikiem dla Ulki, ale to już pewnie w przyszłym roku. Chociaż, jeśli zaciążę to nici z mojego jeżdżenia będzie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
Ja dopiero teraz mam chwilę czasu ... więc zrobiłam sobie kawusię i wcinam Pierota (jogurt, żeby nie było 🙂 ) na kolację.
No popisały mamusie nie ma co, tylko że to ma płynąć z Waszej potrzeby a nie z mojego jak to Asiula ujęła "pogrożenia palcem", choć nie miałam tego w zamyśle, ale jak zwykle tak wyszło. A wyszło to, że mamy czytają (bo nagle wszystkie się w jednym czasie odezwały hehe) ale już nie piszą, stąd moja mała irytacja.
Ok, koniec tematu.

Zuzka my mamy rowery (kupiliśmy jeszcze przed kłopotami z nogą, a teraz stoją w komórce i zajmują miejsce) Ja wozić Ani nie zamierzam, bo nie mogę nawet sama pod górkę wjeżdżać, żeby nie obciążać stawu kol. a co dopiero z Anką na bagażu a T jakoś sam nie chce jeździć. A rowerki mamy fajne Merida Crossway oba męskie, bo na damkach nigdy nie jeździłam 🙂 Ale teraz podobają mi się te holenderskie damki pełne kolorów. Są śliczne i może w innym życiu taki będę miała 🙂 Szkoda że ciasto nie wyszło jak trzeba. Może coś Ci się pozajączkowało z proporcjami, bo jak szukałam w necie przeliczników gram na szklanki mąki np to były duuuże różnice. Raz niecałe 2 a gdzie indziej pisało że 3 i 3/4. Tak więc trzeba z tym uważać. Następnym razem jak przyjedziecie to upiekę ciasto cynamonowe 🙂 Mam nadzieję, że Michał lubi 😜 😜
Malamyszko to Michaś wzrostem podobny do Anuli 🙂 Nawet butki mają takie same, tylko że pewnie Michaś cięższy jest, bo Ania to przecinek tylko 10,300. Jak podobnie jak Asiula nie mogę oddelegować nigdzie Ani, bo cyc a poza tym nie mam komu i psychicznie byśmy tego nie wytrzymały.
Julik fajnie, że znalazłaś chwilę, żeby wejść na mamusie no i w końcu doczekałaś się pogody 🙂
Asiula to Ulcia codziennie Cię zaskakuje nowym słówkiem. Super! Ania dalej przekorka 🙂 Zamiast mamy jest albo tata albo kaka. Oczywiście jak widzi małe dziecko to mówi dzidzi lub dzidziuś i ma masę swoich nazw 🙂 Na wszystko przyjdzie pora 🙂 Jeszcze zatęsknimy za tą ciszą hehe jak nam się dzieciaczki rozkręcą z mówieniem i ciągłymi pytaniami. Już to raz przerabiałam z M 🙂

Zapomniałam się pochwalić, że Anka dziś po południu spała ponad 4 h 🙂
Aaa i chyba jej się zwiększył obwód głowy, bo kapelusiki już wydają się być małe 😞 Masakra z tym rośnięciem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Malamyszko to Michaś wzrostem podobny do Anuli 🙂 Nawet butki mają takie same, tylko że pewnie Michaś cięższy jest, bo Ania to przecinek tylko 10,300.


Michaś rzeczywiście mała ciężarówka w porównaniu z Anusią - jak był na szczepieniu, to go lekarka badała i wyszło 13 kg.

A dziś gadałam z Michasiem przez komórkę. Paweł zrobił tak w swoim telefonie, że jak dzwonię, to wyświetla się moje zdjęcie. No i jak zadzwoniłam, to Paweł dał na głośnomówiący i dał tel małemu. NO i normalnie jak zadawałam pytanie, to mi Michaś "odpowiadał". Np pytałam czy się buja na huśtawce a on coś tam po swojemu odpowiadał. I tak wkoło. Słodko to wyglądałao.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a my mamy dylemat i chyba kłopot z naszymi wakacjami. Pojawiły się nowe opinie o naszym wakacyjnym niby raju i już nam się odechciewa tam jechać.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,595,127963988,128093254,Re_Witam_byl_ktos_w_willi_Esy_Floresy_w_Rabce_.html?v=2

Macie jakieś sprawdzone miejsce? Bo mnie się chce już płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany Sobolinku ,przeczytałam opinie i ja bym już na napewno tam nie pojechała ale Rabka to chyba cała tak właśnie wygląda ,czas się tam zatrzymal jakieś 30 lat temu,
ja nie znam zednych miejsc dla rodzin z dziecmi ale w zeszłym roku mamusie styczniowe miałyły jakies miejsca,może ich zapytaj ,są bardzo fajne kobitkisłyszalam tez kiedys ze powstała strona o takich miejscach ,ale za chiny teraz nie pamietam jej nazwy, a Ty wczesniej nie czytałaś tych opini?a zaplaciłas już za te wczasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany Sobolinku ,przeczytałam opinie i ja bym już na napewno tam nie pojechała ale Rabka to chyba cała tak właśnie wygląda ,czas się tam zatrzymal jakieś 30 lat temu,
ja nie znam zednych miejsc dla rodzin z dziecmi ale w zeszłym roku mamusie styczniowe miałyły jakies miejsca,może ich zapytaj ,są bardzo fajne kobitkisłyszalam tez kiedys ze powstała strona o takich miejscach ,ale za chiny teraz nie pamietam jej nazwy, a Ty wczesniej nie czytałaś tych opini?a zaplaciłas już za te wczasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku my to jednak mamy podobne gusta,tak wygląda moja maszyna ,tylko bez przerzutek niestety,http://allegro.pl/rower-miejski-holender-caprice-26-koszyk-nexus-i2494816408.html
Małamyszko u nas Zuza nie gada z nikim przez telefon ,raz tylko z A gadała jak był w Norwegi a tak to nie chce zaraz odpycha tel jak kogos słyszy po drugiej stronie ,ale za to z niby ciotką to gada godzinami ,"niby ciotka" bo jak mówi to co 2 słowo to gada ciocia halo,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heej
znów nie mam kiedy nadrobić, może jutro 😉
Ja też muszę wypróbować to ciasto z kubka może chociaż ono mi wyjdzie, bo dziś robiłam ciasto czekoladowe mojej siostry (przepyszne i wszyscy się zachwycają) ale oczywiście porażka, biszkopt nie urósł, za mało wódki w sliwkach 🙃 nutella nie ta

Sobolinku super Ania pije i jakbym słyszała Julę 😉 tylko ta ta taata at aty taty 😁

Zuzka ja nie jestem rowerowa ale ten rowerek jest super, na czasie i stylowy, świetny wybór!

Asiula musisz częściej chodzić nad rzekę to się Ula oswoi i przyzwyczai, ja teraz to muszę Julkę na siłę wyciągać z wody bo siedzi tak długo że sina się robi i trzęsie z zimna 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamy
Fatalnie się dziś czuję, głowa mnie boli, mam mdłości (nie jestem w ciąży). To chyba reakcja na stres związany z poszukiwaniem nowego miejsca wakacyjnego no i na zmianę pogody. A najgorsze, że Ania już nie śpi od 5 😞 Ale sama się ładnie bawi i pomaga mamusi w ten sposób 🙂
Ale piszę do Was, bo od dziś jest promocja Pieluszek DADA w Biedronce. Mega pack (2 paczki) w cenie 49,99. Opłaca się 🙂 Ja nie omieszkam zaciągnąć dziś T z samochodem do sklepu po 2 mega paki na wakacje 🙂
Julik a może spróbuj zrobić to ciasto czekoladowe:
http://www.malacukierenka.pl/proste-ciasto-czekoladowe.html
Mnie wyszło a Zuzce nie, więc spróbuj sama 🙂 W smaku REWELACYJNE i bardzo prosto się je robi.
Miłego dnia dziewczynki i trzymajcie kciuki za moje nowe typy wakacyjne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku rower mam ten tylko że bez przerzutek jak pisałam wczesniej,do Katowic? 😲chcesz mnie potem reanimować? a jeszcze autostradą jak ten facet ostatnio 🤪
co za ciasto z kubka? bo chyba coś przeoczyłam? 🤔
mnie bolała glowa w nocy ,a teraz jest ok już ,za to Zuza coś kiepsko spała cały czas sie kreciła,
Sobolinku znalazłaś już coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...