Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
na pewno spróbuję ale najpierw musimy zjeść to wczorajsze 😁
po pieluszki muszę iść, ostatnio kupiłam slep6play to jakieś nieporozumienie jedne siknięcie i są pełne, jakaś masakra.

W biedronce są fajne farbki z pieczątkami do malowania palcami, polecam fajna zabawa i łatwo się zmywają, kosztują 10zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘

Sobolinku, współczuję wiadomości o miejscu Waszych wczasów... 😞 Na pewno znajdziesz coś fajnego, szkoda tylko że pieniądze z zaliczki przepadną no i ten stres z szukaniem nowego miejsca...
Ania super sobie radziła z tą wieeelką butlą 😁

Julik, będąc w sobotę w "Dronce" patrzyliśmy z mężem na te farbki, ale uznaliśmy, że Ula jeszcze ciut za młoda na pieczątki, może się pomyliliśmy i trzeba nadrobić zakup? 🙂

Wczoraj znów nad rzekę pojechaliśmy, ale na plażę nie dotarliśmy (tylko ja na chwilę z Ulą poszłam), bo deszcz i burza nas powstrzymały. Ula bawiła się z Arkiem i Gosią na podwórku u dziadków, wszystkie dzieciaki na koniec dnia były brudne, zmęczone i szczęśliwe 😁 😜
A wieczorem, po powrocie do domu, kiedy zapytałam Ulę czy chce cyca to powiedziała że nie 😮 po kąpieli też się nie domagała, więc położyła się spać bez cycusia, a obudziła się na mleczko przed 5. (na szczęście po jedzonku dospałyśmy do 7. 🙂 z tego wieczornego braku cycusia w sumie trochę się ucieszyłam, bo ostatnio Ula mi trochę poharatała lewą pierś (miałam mało mleka przed okresem i Ula chcąc coś więcej wyssać mocno ciągnęła i na otoczce ranka się zrobiła, w takim miejscu, że przy każdym karmieniu Ula ją odnawiała, a bolało jak cholera) a tak pierś odpoczęła i się zregenerowała trochę bardziej, no i do tego na rano było więcej mleczka. Zobaczymy jak sprawy się dalej potoczą, może to jednorazowy "wybryk", a może Ula powoli odstawia się od piersi.
Myślałam też, że przejdziemy na jedno spanie w ciągu dnia, bo w weekend było tak, że spała raz i dawała radę wytrzymać, tyle że za wcześnie trochę, bo od 10.30, miałam w planach stopniowe przesuwanie pory spania na południe, ale dziś na przykład po 9. zaczęły jej się nóżki plątać, była marudna i rozbita i bardzo chętnie położyła się do łóżeczka na drzemkę. Dziś szary i deszczowy dzień to może dlatego... Zobaczymy, mamy miesiąc na ewentualne poukładanie na nowo dnia, przed moim powrotem do pracy, a Uli do babci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny.
Sobolinku - super filmik z Anusią. Pięknie pije wodę z butelki. Ja Michasia nie potrafię nauczyć picia z kubeczka lovi. Ze zwykłego kubka też próbowałam Mu dać, ale tylko zaciskał usta i wszytsko lądowało na koszulce. A Anusia to taka zdolniacha.
Niestety nie mam sprawdzonych miejsc na wakacje z dzieckiem. Mój chrzestny był teraz na wczasach z wnuczką, ale to JAstrzębia Góra, więc pewnie nie będziesz zainteresowana. Jeśli jednakt ak, to daj znać. POproszę o nazwę ośrodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuśki
my już z Zuzą wyprobowałyśmy naszą nową maszynę i Zuza super zadowolona ,na początku troszke sie bala i chciała tylko z mamusią jezdzić,ale po zaliczeniu kilku rundek wkoło domu mamusia padła i tatuś przejoł kierownice i wtedy dopiero zaczeła sie zabawa Zuza kurczowo trzymała sie fotelika ale piszzczala z radosci tylko ze to juz 21 była i trzeba było brualnie przerwac zabawe ,ale jutro ,jak dam rade ruszyc nogami to pojedziemy sobie gdzies dalej
Sobolinku a byłas na stronie dzieciochatki.pl ? bardzo ciekawa jest,
musze Wam jeszcze powiedzic ze dzisiaj pierwszy raz od miesiaca zrobilam normalne zakupy ,bo mimo ze Zuza była z nami to tatus ja niby pilnował ,niby bo pozzwalal jej chodzic po sklepie i sciagac wszystko z polek ,wczesniej tez tak robiła ale Michał ja odciagał i wtedy była dopiero awantura ,a tatus jest super bo na wszystko pozwala,tez ogladałam te pieczatki ,ale chyba nie chce miec takiego bałaganu w domu ,ale z drugiej str.moze wyprobujemy je na dworze?
Małamyszko ale Ci zazdroszcze tego ze jestes sama,tak sobie myslałam ze jak moj Michał był dokładnie w wieku Zuzi to A zabrałgo do Gdanska na 3 tyg .ale ja wtedy odpoczełam,a teraz z Zuza by sie nie odwarzył,bo to taki mamincycek ze szok,a przez ten ostatni miesiac jak A nie było to on teraz nawet jej wykapac nie moze,wszystko tylko mama, mama
Asia ,to może będziesz miała bezproblemowe pozegnanie z piersia? fajnie by było co?a wogole to tak sobie dzisiaj myślałam (bo nawet jak mnie tutaj nie ma to o Was myślę)że wy na tej wsi to macie więcek atrakcji dla dzieciaków niż w niejednym mieście,u nas wprawdzie są jakieś atrakcje dla dzieci w wakacje ale tylko tych starszych,
ok ,uciekam bo czekaja mnie dzisiaj przyjemności,oliwka już gotowa,a wczesniej były banany w ieście z sosem czekoladowym ,to na kolację, 😜
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Hej Dziewczyny.
Sobolinku - super filmik z Anusią. Pięknie pije wodę z butelki. Ja Michasia nie potrafię nauczyć picia z kubeczka lovi. Ze zwykłego kubka też próbowałam Mu dać, ale tylko zaciskał usta i wszytsko lądowało na koszulce. A Anusia to taka zdolniacha.
Niestety nie mam sprawdzonych miejsc na wakacje z dzieckiem. Mój chrzestny był teraz na wczasach z wnuczką, ale to JAstrzębia Góra, więc pewnie nie będziesz zainteresowana. Jeśli jednakt ak, to daj znać. POproszę o nazwę ośrodka.

A u nas odwrotny problem/nie problem bo Anka nie chce pić już z lovi. Schowałam go bo pije ze zwykłych dorosłych kubków, szklanek no i ostatnio z gwinta 🙂 Poza domem będę musiała jej chyba kupować 0.5 l wody w butelce i będzie pić.
Michaś też się nauczy zobaczysz, choć wydaje mi się, że butelkowo-smoczkowe dzieci (które piły z butelki mleko) są bardziej rozleniwione i im się nie chce porzucać butelki ze smoczkiem na rzecz dorosłego kubka.Ania nie piła z butelki i nawet nie potrafi inaczej pić jak z kubka lub z lovi. To był jej pierwszy kubek.
A jeśli chodzi o Jastrzębią Górę to tam jest rewelacyjny Dom TYLKO dla rodzin z dziećmi Amberia, ale nie mają wolnych terminów. Polecam sprawdzić (na przyszły rok) bo chyba warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka TY SZCZĘŚCIARO hehehe (mam na myśli oliwkę ... ) Mój znowu się włóczy z kijami po parku...
A dzieciochatki przerobiłam wzdłuż i wszerz 🙂 Ale dzięki Kochana 🙂
MY jak byliśmy dziś w biedronce po pampki to też pokazałam T te farbki i tylko warknął, że on nie będzie zmywał tego ze ścian. No i nie kupiliśmy. Poczekam z rok jak Anka będzie bardziej ciekawa i świadoma takich rzeczy bo na razie jej niewiele potrzeba do zabawy. Ostatnio przekłada karteczki z pudełka do pudełka albo swoje plastikowe sztućce z Ikei (od wczoraj siedzę w necie) I potrafi się na tym skupić nawet i 15-20 min. A wczoraj wieczorem to nam z T obojgu szczęki opadły bo jakby dziecka nie było, sama się sobą zajmowała (pod naszym czujnym okiem) ponad godzinę. Bawiła się na całego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek
Sobolinku T to Cię normalnie "zdradza "z tymi kijami 🙃 🙃
a szkoda ze nie wiedzialam o pampkach bo w niedziele kupiłam paczke bo rano sie obudzilysmy i stwierdzi;lam brak pampkow no i w zwiazku z tym na pupie wyladowała tetra ,przez godzine bo biedronka zamknieta jeszcze była i wyobrazcie sobie ze ze po zesikaniu Zuza sobie ja wwyciagla i sie darła bo jej to mokre przeszkadszało,ale do nocnika nie zrobi
ok uciekam bo na basen do żor jedziemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka wejdź kiedyś na ciut dłużej, bo tylko popiszesz i spadasz hehe. Ale dobrze, że w ogóle piszesz 😁 😁
Ale zazdroszczę Wam tego basenu.
A my coraz częściej chodzimy bez pieluchy, chcę żeby Ania widziała i czuła co robi. A sika już więcej, bo pije z dużej butelki. Teraz siedzi i żłopie z 1,5 l butelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Wczoraj u nas do popołudnia padało, a dziś od rana piękne słoneczko, ale bez upałów więc jest cudnie 🙂 Jedna z dziewczynek, które przychodzą tu na plac i na zabawy bardzo polubiła Ulę (wręcz chce ją zabrać ze sobą do Szkocji, gdy przyjdzie czas wyjazdu :silly 🙂 i zaprosiła nas z mamą do siebie na dziś, więc zupka już gotowa i jak Ulcia się obudzi to pójdziemy w odwiedziny 🙂

Wczoraj Ula widziała filmik z Anią pijącą z butli (gdy powiedziałam jej, że to Ania to Ula próbowała po swojemu powtórzyć, wyszło coś na kształt "Nia") i później jak w kuchni przyuważyła butelkę to chwyciła za nią i domagała się, że chce pić, ale nie wsadziła dzióbka do środka tylko objęła ustami cały gwint i w efekcie się oblała i musiałyśmy się przebierać 😜 😁 Drugiego podejścia nie chciała zrobić, wolała z kubeczka 🙂

Kasiu, bo ja wiem czy takie atrakcje, ot, plac zabaw i trochę zorganizowanej zabawy z rówieśnikami. Raz przyjdzie więcej dzieci, raz mniej. Zależy to też od chęci rodziców, bo przyprowadzają, więc jak nie mają jak lub coś wypadnie czy pogoda nie taka to i dziecka nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuśki jestem ,zuza zasneła po basenie w samochodzie i spi sobie na dworze,wieczorem wrzuce filmiki jak szaleje z tusiem w wodzie ,bylismy 3 x ,za pierwszym razem bała sie wody i nie chciała nawet wejsc ,za 2 na raczkach u mamusi i troszke tylko sie moczyła a dzisiaj z tusiem była zabawa na całego i plywanie,ale to chyba dlatego ze tusia sie z nia nie cacka i nawet jak mala stawia opor to ja wkłada do wody zeby sie przyzwyczaiła ,pokazuje jej ze to nic strasznego ,a mamusia zaraz ja chroni i wyciaga jak jej sie nie podoba,całe szczescie ze A konczy z zagranica,i od wrzesnia bedzie na miejscu,obiecalismy sobie ze basen 1x w tygodniu bedziemy odwiedzac,
ok zmykam myc podłoge ,puki mala śpi.a za 2 godz mam odwiedziny mamy i siostry,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem
Ania pięknie dziś sama zasnęła. Jestem w szoku 🙂
Ale najważniejsze ZNALAZŁAM DLA NAS MIEJSCE NA WAKACJE!!!!!! Juuupii
Jedziemy do Wisły do WILLA LARYSA AGRO.
http://willalarysa.pl/pl_willa-agro,3.html
To na uboczu i też rewelacyjnie przystosowane dla dzieci, a tatuś będzie miał masę szlaków i wszyscy będą zadowoleni (mam nadzieję) hehe
Znalazłam też opinie, a co 🙂
http://noclego.pl/oferta/214882/komentarze/
Wiecie jak się cieszę... Kamień mi spadł z serca... chociaż nawet wczoraj jeszcze gadaliśmy, że Wisła jest beee bo jest tyle ludzi, ale to w centrum, a ta willa jest 2 km od centrum w Gościejowie. No i jedziemy od 13 bo weekend mają zajęty i pokój wykombinowałam duży 3 os. mają łóżeczka więc nie muszę wieźć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie
Ale mieliśmy noc. Do 3 Ania obudziła się 2 razy na cyca a od 3 nie chciała wrócić do swojego łóżeczka i przez 40 min wyła tak głośno, że mimo grubych ścian sąsiedzi na pewno ją słyszeli. Po 40 min się poddałam (za co dostałam opr od T, że się nauczy i co noc będzie tak wymuszać) i i wzięłam ją do naszego łóżka i od razu dorwała się do cyców. I tak aż do rana, ja nie wyspana a ona tylko zmieniała sobie piersi. Jestem wykończona i coraz bardziej dojrzewam do decyzji, że po wakacjach robimy papa cycusiowi tylko, że u nas nie będzie łatwo, bo Anka za cycka życie by oddała. Teraz się grzecznie bawi, bo przed chwilą się pozbyła kupy (w plenerze mieszkania zamiast w nocniku).
Udanego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już mam chwilę spokoju, Ania śpi od 30 min i po południu się wyciszyła i znowu ładnie bawiła z tatusiem. Dziś przyniosła mi nocnik a jak ją spytałam czy chce siku to powiedziała tak, siadła i zrobiła od razu 🙂 Zadziwia mnie czasami 🙂
Malamyszko ja mam nadzieję, że to tylko chwilowe marudzenie. Ty masz fajnie, pusty domek i cisza spokój, ale z drugiej strony pewnie bardzo tęsknisz za Miszką. Ja bym chyba Ani nie oddała nawet na 1 dzień. Ale nikt też jej nie chce brać, nawet ze mną hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Sobolinku u nas to samo nasze dziewczyny chyba się zmówiły, ja na spanie Julki nigdy nie narzekałam a już drugi dzień nie chce spać w dzień, położona do łóżka wyje jakby ją ze skóry obrywali, wczoraj też wstała mi o 6 rano gdzie od kilku miesięcy regularnie pobudka jest o 9, ślini się i gryzie ubranie więc też podejrzewam te 5, a tyle czasu był spokój!!! 🤢 a no i najważniejsze mniej je tak jak to było wcześniej przy ząbkowaniu

STO lat ZUZi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik to ja na jedzenie Ani nie narzekam. Je wszystko co zobaczy u nas. Pokochała nawet owoce, uwielbia arbuzy a dziś o 18,30 zjadła całego dużego banana odgryzając sobie, więc dziś nie jadła innej kolacji. W dzień różnie to bywa ze spaniem, ale przeważnie znowu zaczęła spać. Dziś zasnęła na cycu, ale spała tylko 1,5h. Julka Ci śpi do 9??? SZCZĘŚCIARA Z CIEBIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...