Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Ania smacznie śpi a ja piję kawę. Zdrzemnęłam się na 1/2 h ale T mnie obudził szeleszczeniem i po spaniu 😞 Byłam dziś na zakupach, chciałam coś kupić Filipkowi na te dzisiejsze (wczorajsze) urodzinki i powiem Wam, że w Smyku to jest MASAKRA. Tam warto kupować zabawki w promocjach, a dziś mimo wszelakich wyprzedaży w całym centrum handlowym to nic nie było taniej. I przeniosłam się z zakupami do tesco 🙂 Tam kupiłam zabawek i pierdółek dla całej 3 mojego brata ...i Ani też się coś dostało. Nie potrafię jej nie kupić ja kupuję im 🙂

Aha, dziś wieczorem o 20 leci LIST W BUTELCE. Cudny film na podstawie książki Nicolasa Sparksa. Tego od Pamiętnika i innych fajnych książek. Polecam, ale opakowanie chusteczek bardzo wskazane 🙂

alwo bidulko tak mi się smutno i przykro zrobiło jak czytałam wieści od Ciebie i Gabrysia 😞 Musisz być silna i nie poddawać się, również Gabrysiowi, bo on wyczuł, że może sobie na wszystko z Tobą pozwolić i to wykorzystuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Sobolinku, skoro byłaś na zakupach to masz już wszystko sprawdzone. Mam do Ciebie pytanie, czy są już przeceny w tych sklepach dla dzieci typu reserved, h&m itp? W zeszłym roku jakoś tak pod koniec ciąży robiłam właśnie takie promocyjne zakupy i dość fajne ubranka pokupowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,po 2 dniach nieobecnosci,witaj AlwoNaprawdę nieciekawa sytuacja u Ciebie ,ale z nowym rokiem trzeba miec nowe nadzieje,będzie dobrze,trzymam za to kciuki
Malamyszko,propmocje juz są ,ale w niektórych sklepach to juz pustki zostały ,u nas np w HM to praktycznie nic nie ma ,jak chciałam golfik to nie bylo ,czapek tez nie w sumie tych zimowych rzeczy to zero,w Rekids to na razie małe przeceny ,tam sie opłaca jak jest minus 70%,z kolei bardzo duze promocje są w Tesco a tam ubranka są dobrej jakości i fajne
Lecę na razie w odwiedzinki do siostry, wpadnę wieczorkiem jak dam radę ,bo jakiś ciężki dzień mam ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, dziekujemy za miłe słowa 😁

Kurcze, z tymi urodzinami... ja robie tylko tort kawke, troche cukierniczych pierdółek i tyle :P Zadnych zaproszen, zadnych bajerów....:P chyba jakas dziwna jestem 😁 Chociaz, okaze sie w praniu, bo jak mnie poniesie to moze byc roznie;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam obejrzec film ,a tu d..a,zgubiły sie wszystkie programy TVN 😠moze z powodu śnieżycy ,bo do rana to jak tak dalej pojdzie to mi dom zasypie 😮
Pisałam ze miałam ciezki dzien i noc ,Zuza budziła sie w nocy dzis co godz.rano byłam padnięta,ale poszlam sapc do Michała do pokoju i spałam potem do 11.30 😉Zuza dzisiaj strasznie była marudna,spała tylko 2x po pół godz.nie mam pojecia co jej było,ale za to w gościach u cioci wszyscy mieli z niej ubaw,bo jak goście rozmawiali i gestyklowali rękami to ona robiła to samo ,tylko ze gadała po swojemu 😁no i Sobolinku Ania jest dobrym przykładem dla Zuzi,dzisiaj po raz kolejny probowałam dac jej niekapek,ale tym razem pomyślałam ze dam jej tak jak Ania piła,czyli położyłam ja na podłodze i dałam kubeczek,a ta od razu załapała o co chodzi,i potem juz cały dzien normalnie pila ,nie wiem czy to dlatego ze ja suszyło po chrupkach czy poprostu jej sie spodobało,wazne ze pije ,ale niepokoi mnie to ze ma od jakiegos czasu podkrążone oczy ,chyba pojde w poniedziałak zrobić jej badania krwi i moczu,nie wiecie mamusie czy takim dzieciom pobierają krew z zyły czy z paluszka?bo juz jestem przerażona 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabb napisał(a):
Sobolinku, dziekujemy za miłe słowa 😁

Kurcze, z tymi urodzinami... ja robie tylko tort kawke, troche cukierniczych pierdółek i tyle :P Zadnych zaproszen, zadnych bajerów....:P chyba jakas dziwna jestem 😁 Chociaz, okaze sie w praniu, bo jak mnie poniesie to moze byc roznie;p


Gabb ,nie jestes dziwna ja robie obiad bo bede miała gosci na 3 dni wiec musze im go poprostu dac,ale wczoraj moja mam mi uswiadomiła ze mogłam to zrobic inaczej,miałam poprostu isc na urozcysta msze tego 15 i nikogo nie zapraszac,a w dniu urodzin zaprosci ich tylko na kawe i ciasto,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Alwo! Super, ze się odezwałaś 🙂 Przykro mi z powodu tych nieszczęść, które w twoim otoczeniui się wydarzyły 😞 wszystko się ułoży i będzie lepiej!
Gabryś śliczny chlopczyk 🙂 Takie foszki ma też Blanka, potrafi tak się wydrzeć, że aż w uszach piszczy, i jak ją przenoszę z miejsca gdzie nie może przebywać to tak wierzga nogami, że ledwo ją trzymam! Charakterki to nasze maleństwa mają oj mają, trzeba będzie nad tym popracować, bo się wykończymy! Trzymaj się ciepło i zdrowo!!!!

Sobolinku ściągne z neta ten film 🙂 A w smyku to fakt drogo jak cholera:/ płaci się za markę, a tak naprawdę te rzeczy można kupić na allegro o połowe taniej! Pamiętam jakśpiewaka słodziaka kupiłam na allegro za 50 zł przesyłką a w smyku kosztują 80 albo 90 zł, także mają niezlą marżę...

Dziewczyny padam na ryj, ze tak brzydko powiem.... 12,5 godziny w pracy, dzisiaj po prostu była masakra w SOlarze! Ludzie oszaleli na punkcie przecen! Brali nawet zaq małe rzeczy jak nie było na nich rozmiaru!!! 15 minut przerwy tylko miałam i jestem dętka! Jutro kolejne 10, 5 godziny! Nie wiem jak dam radę, ale jakoś muszę.... miejmy nadzieję, że premia z tego będzie porządna!
Dobranoc kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ,jeśli płacą wam premie od obrotu to pewnie się opłaci ,potem sobie odbijesz,fakt przeceny ściągają tłumy ludzi a szczególnie w niedziele,jutro poniedziałak ,powinno być lżej ,tak czy inaczej życzę miłego i spokojnego dnia,dobranoc ,ja tez zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Ja po dzisiejszych urodzinach Filipa podjęłam decyzję, że roczek Ani robimy w restauracji, tam gdzie chrzciny. Dużo przestrzeni dla dzieci, dobre jedzonko, fajna atmosfera i nie drogo 🙂 Na urodzinkach było 5 dzieci ( u nas będzie 6) i nikt prócz mnie za bardzo się nimi nie przejmował. A Filip złośliwie psuł wszystko co napotkał. Ja jestem troszkę inaczej nauczona kultury i pilnuję swoje dziecko, i za nie odpowiadam. Wiem, że nie mamy super apartamentu, ale szkoda mi nawet tego co mamy. A druga sprawa,że nie pomieszczę 16 osób (nawet nie mam tylu talerzy i sztućców). A będą sami chrzestni z rodzinami, jedni dziadkowie i moja przyjaciółka. Muszę tylko zorientować się czy sala będzie wolna w tym terminie. Oby była!
zuzka bardzo się cieszę, że Zuzia w końcu zaskoczyła jak pić z kubeczka 🙂 Jeśli chodzi o częstotliwość picia, to u nas jest podobnie. Teraz Anka bardzo dużo pije, ale tylko wodę 🙂 A tak w ogóle to dziś mamy sobotę 😜 Tzn jeszcze przez kilka minut hehe 🙂 Jeśli Cię to pocieszy, to Ania też dziś byłą straaasznie marudna, siedziała i płakała jak mnie nie było albo tylko na rączkach albo chodzić z nią za rączki. Nigdy się tak nie zachowywała. Może dziś pełnia 🙂
Macie racje z tymi wyprzedażami: to co się teraz dzieje u nas w silesii dzieje to jest jakaś MASAKRA. Nie potrafiliśmy dziś wyjechać z naszego osiedla, korki w każdą stronę kilometrowe. Zuzka wie o czym piszę. Ludzi w cholerę.
malamyszko tak jak zuzka pisała, w H&M już powoli kończy się asortyment wyprzedażowy, do innych sklepów nie chodzę, bo ogólnie mam awersję do centrów handlowych, ciekawe dlaczego hehe 🙂
Joanna odpocznij sobie teraz choć trochę, a w poniedziałek odeśpisz jeśli Blanusia pójdzie do żłobka. Z tym za małymi rzeczami to aż śmieszne, ale ja znam osobę, która na dźwięk słowa promocja już leci na zakupy. Nie ważne, że jej się to nie przyda, ważne że kupione w promocji. I to kobieta na poziomie z kasą. Uważam, że to już choroba. A mieszkanie tak zawalone, że się wejść nie da.
Dobra zmykam bo T już poszedł spać.Dobranoc mamuśki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
Najpierw Sobolinku i Joasiu dziekuje, za dobre slowa 😘 😘
Dzis w nocy byla i u nas tragedia Ala o 12 sie obudzila i tak do prawie 3 rano z nia walczylam. Juz plakalam z niemocy bo nic nie dzialalo ani cyc ani przytulanie no nic doslownie, wspinala sie na mnie i szczypala, gadala itp!!! Szok, a ja tez padam na twarz ze zmeczenia nie funkcjonuje wogle. Puzniej nie chce mi sie nic, nie dam rady nalezycie zajmowac sie Ala 😞 😞 😞 nie chce mi sie do niej mowic ani nic bo chodze jak zabi gdziec w zaswiatach !!! Straszne to jest. A moj M wczoraj byl u kumpla wrocil kolo 1 i jak rano chcialam mu ja dac to tylko spojrzalam na niego, a on, ze musi odespac. ehhh szkoda gadac !!
Tak czy siak Zuza pytalas o pobieranie krwi. Wiec ja z Ala musze isc przed ukonczeniem roku i wiem, ze juz pobieraja z zyly bo sie dowiadywalam, zwlekam zeby raczka byla wieksza i pojde chyba na poczatku Lutego.
Alowo 😞 kurcze przykre te przezycia wszystkie, ale wiesz jak to jest jak juz sie cos sypie to wszystko na raz. 3maj sie kochana jestesmy z toba !! 😘
Joasiu a kiedy masz wolne ??? Bo rzeczywiscie pracowalas dlugo, nalezy ci sie odpoczynek !!! Dasz Blanusie do zlobka i odpoczniesz 😉
Sobolinku uwazam, ze na tyle gosci to urodzinki w restauracji to bardzo dobry pomysl 🙂 balagan z glowy no i jak piszesz- niepilnowane dzieci moga niezle nabroic 😉
jejku dziewczyny, az sie boje dzisiejszej nocki 🤨 😲 wogle od kiedy Ala sie urodzila nie cierpie chodzic spac- jakbym mogla to wogle bym tego nie robila bo noc to zwykle dla mnie byla udreka i wiszenie nad lurzeczkiem...
Mam nadzieje, ze to przejsciowe i ze to ten skok przed roczkiem tak daje nam wszystkim w tylek. Wogle dowiedzialam sie, ze wlasnie teraz przed roczkiem dzieci przybieraja podwujnie na wadze i temu rzadaja jedzenia w nocy bo go potrzebuja poprostu, dlatego ja Ale karmie na nowo i nie oszukuje sie bo tylko sie przez to rozbudza i tak na koniec jej dam.
Kochane czy wasze dzieci maja jakies juz strachy ??? BO u nas w kapieli zawsze byl taki ptak pelikan i zawsze splukiwalam Ali glowke jak mylismy i bawila sie nim itp wkladala zabawki do dziobka, az pewnego dnia zaczela sie go bac i jak go widzi, ze stoi na wannie to odrazu wiesza mi sie na szyje. Do tego nienawidzi sloni hehehe boi sie ich panicznie 😉 nie wiem o co jej chodzi.
Zuza, ale mnie wystraszylas z tym Poniedzialkiem 😲 😲 😲 juz myslalam, ze jutro do pracy trzeba, a tu jutro niedziela naszczescie.
ok uciekam bo Luska sie budzi od trzepania w klawiature... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Mój mały zawodnik już od godziny nie śpi. Dziś w nocy też było nieciekawie, bo o 24, 2:30, 4:30 i 6 się budziła na cyca. Próbowałam ją tylko wziąć na rączki przytulić i odłożyć, ale wyraźnie domagała się jedzenia. Nie żałuję jej cycusia w nocy, niech korzysta póki jest. O tym skoku nie słyszałam, ob to było to, bo tęż jestem wykończona tym ciągłym wstawanie. U nas tak nigdy nie było. Ania zawsze pięknie spała w nocy od 20 do 5,30-6 Nawet będąc noworodkiem tak często się nie budziła.
nanusia moja Anka boi się pralki. Obojętnie czy pracuje czy nie. A małpa sama sobie podchodzi do łazienki (zazwyczaj mam otwartą) siada, patrzy i zaczyna stękać 🙂 i popłakiwać hehe. Śmiesznie to wygląda, A poza tym to niczego się nie boi, chodzi do ciemnych pomieszczeń, lubi grające zabawki. Ale pewnie i to się zmieni.
zuzka pamiętasz jak rozmawialiśmy o tych zabezpieczeniach szafek, szuflad itp. Na allegro znalazłam też na rzepy, nakładane, zaciskowe. Pooglądajcie sobie z A może Wam coś przypasuje
http://allegro.pl/listing.php/search?category=11763&sg=0&p=1&string=ZABEZPIECZENIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!
Dzisiaj na szczęście bylo mało ludzi na zakupach, jakś przeżyłam te 10,5 godziny w pracy 🙂 Teraz relax przy tv z frytkami, które mąż przygotowuje! 🙂

100 latek DLA GABRYSIA, DUŻO DUŻO ZDRÓWKA!!!! ROŚNIJ ZDROWO I KOLOROWO

NANUSIU tak mi przykro z powodu takiej męczącej nocki! Nie gniewaj się na mnie, ale powiem Ci kochana, ze źle robisz, ze mu na to wszystko pozwalasz....on jest tak samo ojcem jak ty Mamą i jego obowiązkiem jest być przy Ali tak często jak to możliwe! Z tego co czytałam, on często wychodzi do kolegów, wraca pozno, odsypia itd to już nie jest młody kawaler ale ojciecm ma swoją rodzinę i ja w zyciu bym na takie zachowanie nie pozwoliła! Wiem, że nie masz siły się klócic itd ale jak będziesz dalej na to pozwalać to się wykończysz kochana, nie mozesz być w tym wszystkim sama, a moim zdaniem wszystko spoczywa na Tobie 😞 szkoda mi Ciebei kochana, nie zasługujesz na takie traktowanie....życzę Ci jak najlepiej i naprawdę powinnaś zacząć coś robić w tym kierunku aby Twój M dorósł do roli ojca...trzymam kciuki żeby było lepiej!
wOLNE mam jutro ale Blanka do żłobka nei idzie, ponieważ ma straszny katar i troszeczkę kaszle, poza tym chce ten dzień spędzić z nią 🙂
Sobolinku jeśli masz fajną miejscówkę i niedrogo to pewnie, ze rób tam 🙂 No i trzymam kciuki za wolny termin!
Nanusiu Blanka też boi się takiej zabawki co się naciąga i ona wibruje i chichra, zawsze ją lubiła i się smiała, a teraz aż się trzęsie jak ją widzi, i zaczyna płakać, ewidetnie bardzo jej się boi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie z tym terminem jest mały kłopot, bo 18 lutego jest ostatnia sobota karnawału i w tej restauracji jest impreza, ale od 19. Rozmawiałam przed chwilą z właścicielem i doszliśmy do porozumienia 🙂 Zorganizuje mi urodzinki, ale musielibyśmy się ewakuować do 18,30. A ja i tak planowałam imprezkę na 2h max (od 16 do 18) bo 6 dzieci nam nie wytrzyma i trzeba je położyć spać. We wtorek mamy się spotkać i dogadać szczegóły, ma mi doradzić co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Joasiu wiem, ze moj M jest taki jakis dziwny. Szczerzr to mecze sie z nim strasznie czasami. Ostatnio ciagle rzuca papierosy i jak tylko cos powiem nie tak to zaraz idzie palic i mowi ze to moja wina... ehhhh pozatym nie wiem kiedy on bedzie gotowy do roli ojac. Jest niby coraz lepiej bo pomaga mi jak go poprosze w ciagu dnia, ale w nocy on by sie nawet nie obudzil jak Ala by plakala...
Wogle wczoraj gadalismy o drugim dziecku i ze fajnie jakby Ala miala rodzenstwo itp a on do mnie wypalil cos takiego " no ja to bym w sumie mogl miec z toba drugie dziecko, ale ty nie zaslugujesz"" Wiecie jak to uslyszalam to mnie zatkalo i nie wiedzialam co powiedziec.. No ale cuz dziwny z niego gosc nic juz na to nie poradze! 🤔 Moze sie pewnego dnia stanie cud i otworzy oczy na niektore sprawy...
Sobolinku impreza 2 h w zupelnosci wystarczy mi sie wydaje. Dzieci i rodzice w takim miejscu dlugo by nie wytrzymali i tak. A czy tam bedzie jakies miejsce zeby dzieci sie mogly pobawic ??
Wszystkiego najj dla GABRYSIA 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku a tu ten skok rozwojowy to trwa miedzy 44 a 48 tygodniem.
Kiedy przeminie ten skok rozwojowy dzieci nagle potrafia wiele nowych rzeczy. Wiele z nich poraz pierwszy wskazuje na przedmioty, ktore nazywasz. Wiedza co do czego pasuje i co nalezy robic po kolei. Wiele dzieci chce koniecznie pomagac w codziennym zyciu- probuja sie same ubierac i robia duze postepy w samodzielnym jedzeniu. Wazne: gdy twoje dziecko dumnie chce ci zademonstrowac nowe umiejetnosci, pozwol mu na to i pochwal je! 😁
to tyle co znalazlam w moim albumie dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Sobolinku a tu ten skok rozwojowy to trwa miedzy 44 a 48 tygodniem.
Kiedy przeminie ten skok rozwojowy dzieci nagle potrafia wiele nowych rzeczy. Wiele z nich poraz pierwszy wskazuje na przedmioty, ktore nazywasz. Wiedza co do czego pasuje i co nalezy robic po kolei. Wiele dzieci chce koniecznie pomagac w codziennym zyciu- probuja sie same ubierac i robia duze postepy w samodzielnym jedzeniu. Wazne: gdy twoje dziecko dumnie chce ci zademonstrowac nowe umiejetnosci, pozwol mu na to i pochwal je! 😁
to tyle co znalazlam w moim albumie dzidziusia 🙂

nanusiu bardzo Ci dziękuję za te informacje 🙂 Na pewno nie przegapię nowych umiejętności i będę bacznie obserwować Anię 🙂

Krew mnie zalewa jak czytam jak zachowuje się M. Kochana przejrzyj na oczy i zastanów się czy warto marnować resztę życia na bycie z takim facetem. Gdybym ja usłyszała takie słowa od T,to bym się chyba spakowała i zabrała Ankę pod pachę. Nie możesz tak biernie wysłuchiwać takich rzeczy na swój temat, bidulko Ty już chyba w tym tkwisz długo skoro przechodzisz nad tym do porządku dziennego. I pewnie stąd te Twoje spadki nastroju. Zastanów się przed tym majem czy warto tkwić w małżeństwie gdzie jest się tylko od roboty, wychowywania dziecka i służenia swemu Panu. Tobie też się coś od życia należy! Przepraszam, że Ci to napisałam, ale nie mogę inaczej. Skrzywienie zawodowe. Jeśli Cię uraziłam to jeszcze raz przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu nie moge uwierzyć w to co napisałaś, co M powiedział! Podobnie jak Sobolinek, ja bym nie chciała żyć w takim związku! Jak tak można powiedzieć! Sory ale to on nie zasługuje na drugie dziecko, zwłaszcza z Tobą, jesteś wspaniałą matką i piękną, mądrą kobietą, wyjątkowa, a ona zdecydowanie nie zasługuje na Ciebie i Alę. Zastanów się, czy nie chciałabyś w maju zacząć nowego życia? Przemyśl to kochana.....ściskam CIę!
p.s. dziękuję za nazwę olejku, jutro może uda się go kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...