Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Evek fajnie, że do nas zajrzałaś. Dziś o Tobie myślałam i chyba Cię ściągnęłam telepatycznie 🙂 Gratulacje dla Szymcia za nowe umiejętności no i te kupkowe strzały do nocnika 🙂
zuzka Zuzia też jest śliczną dziewczynką, tylko inaczej wygląda bo ma inne oczka i jasne włoski. Anię też nieraz mylili z chłopcem, mimo, że czasami chodzi w różu lub w fiolecie. Mnie to zwisa i mam na to odpowiedź. Jak ktoś mówi jaki ładny chłopczyk, a jak ma na imię to mówię ANIA 🙂 Chciałabyś widzieć ich zmieszanie a ja mam ubaw 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No właśnie dziewczynki, ja też znając siebie i T to jednak nie zaproszę księdza na kolędę. Mój niewyparzony jęzor mógłby mieć używanie. U nas jest kilka tematów zapalnych, a ja nie chce się stresować. A ksiądz u nas jest 14. Ale przychodzi do tych co go telefonicznie zapraszają. Biedaczek by zawału dostał, gdyby po raz 100 pocałował klamkę, bo nasze osiedle jest dość specyficzne i na palcach jednej ręki można policzyć osoby które przyjmują księdza.

zuzka telepatia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też nie zapraszała księdza,ale co mam powiedzieć Michałowi,że go do domu nie wpuszczę ,(bo chodzi razem z księdzem),zresztą robi to tylko dla pieniędzy w tym roku(co wcale mi się nie podoba)wolałabym żeby nie dostawali tych pieniędzy,ale on juz przesiąknoł tymi zwyczajami naszej parafi.mamy bardzo bogata i dużą parafię ,u nas każdy ksiądz przychodzi do parafi ze starym zdezelowanym samochodem ,a po roku dorabia się super bryki,kościół też wyglada jak jakaś katedra,moja siostra własnie ze wzglądu na naszą specyficzną parafię postanowiła wziąć ślub w małym ,zabytkowym ,drewnianym kościółku w innym mieście,i jak poszła po pozwolenie do naszego księdza to zapytał jak mozna chcieć brać ślub w takim kościele a nie w naszym,to tok jakby woleć pójść na zakupy do małego sklepiku niż do supermarketu,dosłownie tak jej powiedział,a za pozwolenie musiala zapłacic 10 zł.u nas nie ma co łaska,tylko do wszystkiego jest cennik,dlatego jestem za opodatkowaniem kościoła,a nie wiem czy pisaam wam ,jak ostatnio mIchał przyszedł z mszy i był zbulwersowany bo proboszcz jak zobaczył ze nikt nie poszedl na ofiarę(msza za 80 letnią kobietę)to powiedział do Michała ze za karę uroczystej pieśni na koniec nie będzie,
tak wygląda nasz kościół http://www.biertultowy.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow no to faktycznie proboszcz okropny.Ja swojego nie znam, za to jak chciałam pozwolenia na chrzest Ani w innym kościele to zmusili mnie do wrzucenia drobnych. A za chrzest (w innym kościele, w Chorzowie) nie płaciłam nic. Dlatego są księża i księża. Ogólnie ich nie lubię. Z wyjątkiem braciszków z Leśniowa
http://www.lesniow.pl/
To magiczne miejsce i jedyne gdzie z radością biegnę do kościoła się pomodlić i zawsze płaczę ze wzruszenia. Magia. Kościółek cudny, bracia super (zawsze jeździmy tam ze święconką) no i bardzo urokliwa okolica. Już się nie mogę doczekać wiosny jak Ani pokażę park (bo w kościółku już była)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
W Nowym Roku życzę Wam i Kochanym Maluszkom wszelkiego dobra, piękna, spokoju w duszy, marzeń, które się spełniają, szczęścia na wyciągnięcie ręki i abyście zawsze obracali się wśród wspaniałych, życzliwych ludzi.
Tak dawno mnie nie było - poczytywałam niekiedy nieco - teraz troszkę nadrobilam i tak bardzo chcialabym częściej zaglądać i nieco napisać - muszę się zmobilizować i wypełnić to jedno z wielu noworocznych postanowień 🙂
Gratuluję nowych umiejętności, które pojawiają się nagle i dają tyle radości. Zdjęcia też cudne i jak One się zmieniają - rosną - nabierają już konkretnych rysów twarzy i stają się coraz bliższe, choć wydaje się, że już bliższe być nie mogą.
Pozdrawiam Was wszystkie i Maleństwa także. Jutro coś więcej napiszę. Dobrej nocy dzielne Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie!
Wiem wszystkie macie racje!! Tylko zeby odejsc musi sie naprawde cos stac i musi sie przebrac miarka. Co do tego, ze napisalam, ze nie zabralabym Ali ojca Chodzi o to, ze nie wyjechalabym do PL bo wtedy Ala widzialaby go raz na ruski rok. Wiem, ze jak w domu jest przemoc itp to lepiej dla dzieci jak tego nie widza! Jestem tego samego zdania. A Alowo ty masz w sumie racje bo M jest bardzo pewny, ze ja nie mam gdzie isc ( bo tak jest naprawde) nie mam tu nikogo- nawet znajomych, ani samochodu prawa jazdy- jestem niczym puki co i on to wykorzystuje- niestety !! Raz mi tylko powiedzial, ze boi sie jechac do PL bo boi sie, ze tam zostane i nie wroce hehe Zuza ja tez z M zawsze duzo rozmawialam i on to lubi i chce. To ja ostatnio stronie od rozmowy- nie mam przy tym wszystkim na to sily-wole machnac reka i to tez jest moj blad...
Malamyszko dziekuje pamietam o was zawsze i dziekuje, ze wam, ze jestescie 😘 😘 😘 naprawde !!! 😉
Sobolinku piekne te puzzle z tygrysem. Wiesz ja puzzli nigdy nie kleilam. Zawsze je przenosilam na karton i puzniej zaciskalam rama 🙂
to fakt juz 1000 strona hehehe 😁 😁 😁 lektura jak ta lala 🙂
Co do kosciola to temat rzeka, ale tak jak Sobolinek i Zuza twoja siostra zawsze sie lepiej czolam w malych kosciulkach 🙂
Joasiu kochana te kropelki to nawet nie wiedzialam, ze od tylu lat. Ale mi doktor mowila, ze nawet dac 2 kropelki na chusteczke lub jakis material i polozyc w pokoiku zeby zapach byl, albo jak sie Blanusia kapie to polozyc kolo wanny ta chusteczke. Ja go nie uzywalam bo ptrzeby nie mielismy.
Evek nic sie nie przejmuj ucz sie tam- to teraz najwazniejsze 🙂
Gratulacje dla Anusi za nowe umiejetnosci 😁 😁 😁 cieszymy sie bardzo. Juuupi 🙂
kochane wybaczcie dzis sie nie rozpisze bo juz puzno robilam male muffinki heheh tak mnie cos wzielo i dekorowanie troche zajelo, a juz czas na sciaganie mleczka 😉
do jutra 😘
Jeszcze raz wszystkim dziekuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Ale mi się chce spać. Ania od 5 nie śpi tylko buszuje, bawi się. Na szczęście ma duży apetyt. Nie wiem czy wytrzymam z nią do 12, bo ja już padam na mordkę, a ona jest niezmordowana 🙂 Poszłabym na spacer, ale pogoda jest fatalna a po południu i tak jedziemy do teściowej na obiad.

Karolla długo Cię nie było,ale fajnie że się odezwałaś. Dziękujemy za przepiękne życzenia 🙂 Wam również samych dobrych zdarzeń i otaczających ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie ja tak szybko bo zaraz do pracy lecę!
Evek zaproszenia chcę zrobić sama 🙂 dzisiaj idę dać do wywołania zdjęcia Blanusi, bo zaproszenia chce zrobić z jej zdjęciem, powymyślam jakieś kokardki, czy kwiatki, nei wiem jeszcze, może jakaś wena mnie najdzie, muszę kupić parę rzeczy w papierniczym i jak wywołają zdjęcia to się za to wezme 🙂 a z tym księdzem to się nie przejmuj, co oni wiedzą o życiu w rodzinie i związkach partnerskich, jakim prawem mają nas pouczać, skoro sami nie byli w takiej sytuacji, dobrze, Twój Tomek powiedział mu 🙂 brawa dla niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla witaj 🙂 Jak Blanusia, już chodzi?? 🙂 Napisz coś więcej, czekamy na relacje 🙂

Nanusiu musisz się zmobilizować do rozmowy, im więcej rzeczy narośnie tym gorzej...powinniście zrobić sobie jeden wieczór razem, oddać Alę teściowej na parę godzin i wybrać się gdzies na kolacje i miec trochę czasu dla siebie, porozmawiac wtedy na spokojnie, bez nerwów i kłótni, chociaz nie wiem czy tak się da, ale wierzę, ze się da i trzymam mocno kciuki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
A propo kolędy i pieniędzy, to ja pierwszy raz u siebie sama przyjmowałam księdza i tak się zestresowałam, ze zapomniałam dać pieniążków z koperta :/ co sobie musieli pomyśleć...zresztą nie przejmuję się tym 🙂

A ja nie daję im ani grosza, bo i z jakiej racji? Mnie nikt nie daje nic za darmo. Księża potrafią tylko ręce wyciągać po łatwe pieniądze, jak najbardziej jestem za opodatkowaniem ich i to słonym, bo trzeba by jeszcze z tych podatków utworzyć fundusz alimentacyjny dla tych wszystkich dzieci jakie mają na boku 🙂 Joanna to jest moje zdanie i nie bierz tego do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Zadziwiona jestem ilością zębów u Waszych Skarbów. Sobolinku - Ania ma aż 10 ząbków -niesamowite 🙂 A Ulcia 8 - jej!
Blanka ma dwa na dole i na górze coś się przebija - dwie jedynki - jedną już nawet wystukałam łyżeczką 🙂 a i przechodzi je właściwie spokojnie - bez temperatury czy płaczu.

Nanusia - jakiś czas temu wyczytałam, że Alusia stawia pierwsze samodzielne kroki.
Filipku to wiem już od dawna.
Joasiu -Twoja Blanusia też już samodzielna w chodzeniu jak czytam - super! A inne dzieciaczki? A i o Borysku czytałam, że też już sam chodzi 🙂 Moja Blanka chyba jeszcze nie jest gotowa, oprócz stawania przy meblach, drzwiach, szafkach,
sprzętach i chodzenia przy nich, nie myśli o samodzielnych krokach - nawet za rączki zrobi tylko parę kroków i już nie ma ochoty na więcej 😞 Trzy razy sama stanęła dłuższą chwilę. Jeśli chodzi o chodzenie, to sama zdecyduje kiedy to będzie - tak jak przy siadaniu - raczkowała bardzo szybko, ale opuściła siadanie, więc się martwiliśmy, ale po jakimś czasie usiadła - czyli też sama zdecydowała kiedy.

Jaosiu - cudne filmiki z Blanusią - jaka ona zdolna - te kółeczka dzielnie zakłada, a i kształty już zna 🙂 i jak świetnie zaglądała do środka czy aby wpadło i śliczna dziewczynka z niej.

Sobolinku - filmiki piękne - jak sobie Ania radzi z kubeczkiem i chrupaczkiem - brawo i jest taka
ładniutka.
Asiula - wróciłaś do pracy -brawo!!!
Za chwilkę jeszcze nieco dopiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane ja tylko na chwilę (jutro napewno już coś napiszę) bo padnięta jestem po kilku godzinach w kuchni - robiłam dziś tort próbny na roczek bo chciałam spróbować czy wyjdzie mi ta masa cukrowa, same oceńcie jak wyszło 🙂 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc02155gn.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/8268/dsc02155gn.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia Ty to jesteś "szpeniol" 😁 😁 tort BOSKI. Cudeńko Ci wyszło.Pięknie. Takiego samego lub jeszcze ładniejszego (jeśli się w ogóle da) na Roczek Ci życzę 🙂

Karolla nie przejmuj się, że Blanka ma dopiero 3 ząbki. Ania do 8 miesiąca nie miała ani jednego. Dopiero niedawno się posypały, a teraz idą cztery czwórki, które przebijają się w 4 miejscach i dzieciaczki to może boleć. Także cierpliwości i będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Ale tu cichutko.
My niedługo wybieramy się na spacerek połączony z zakupami. Ania dziś troszkę marudna, za to wczoraj była bardzo grzeczna u babci i w domku. Wydaje mi się, że zaczyna jej się katarek (nie wiem czy to możliwe, ale w sobotę na urodzinach Filipa dzieciaki mojego brata były zakatarzone i mocno cherlające) być może Ani dopiero teraz to wychodzi, choć od tej soboty też miała glutki w nosku. Jestem trochę zła na bratową, bo powiedziała mi o chorobie dzieciaków dopiero po 1/5h jak tam byliśmy i jeszcze potraktowała to jak żart.Może jestem przewrażliwiona ale teraz już przed każdym spotkaniem będą robiła najpierw wywiad. Nie chcę narażać Ani na kolejne fridowania i antybiotyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
A propo kolędy i pieniędzy, to ja pierwszy raz u siebie sama przyjmowałam księdza i tak się zestresowałam, ze zapomniałam dać pieniążków z koperta :/ co sobie musieli pomyśleć...zresztą nie przejmuję się tym 🙂

A ja nie daję im ani grosza, bo i z jakiej racji? Mnie nikt nie daje nic za darmo. Księża potrafią tylko ręce wyciągać po łatwe pieniądze, jak najbardziej jestem za opodatkowaniem ich i to słonym, bo trzeba by jeszcze z tych podatków utworzyć fundusz alimentacyjny dla tych wszystkich dzieci jakie mają na boku 🙂 Joanna to jest moje zdanie i nie bierz tego do siebie 🙂


Masz racje Sobolinku, moim zdaniem, też nie powinni dostać ani grosza, ale mąż mi kazał dać, bo wypada :/ moja mama też zawsze dawała, dlatego myślałam, że tak trzeba....może to i lepiej ze zamomniałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia90 napisał(a):
hej kochane ja tylko na chwilę (jutro napewno już coś napiszę) bo padnięta jestem po kilku godzinach w kuchni - robiłam dziś tort próbny na roczek bo chciałam spróbować czy wyjdzie mi ta masa cukrowa, same oceńcie jak wyszło 🙂 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc02155gn.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/8268/dsc02155gn.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Wow Edziu niesamowite dzieło!!! Jak ty to zrobiłaś 🙂 jestem pod ogromnym wrażeniem 🙂 śliczny!!!! Jak robiłaś masę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla Blanka do niedawna też miała tylko dwie dolne jedynki długo długo aż nagle wyszły jedynki u góry (było bardzo ciężko, bo jednocześnie miała anginę, nigdy nie zapomnę tych strasznych dla niej dni) a za jedynkami u góry za chwilę dwójki, także czasem jeden po drugim idzie! Wszystko jest jak najbardziej w porządku, tak samo jest z chodzenie i siadaniem naszych pociech, tak jak piszesz dzieciaczki same decydują o tym kiedy 🙂 wszystko w swoim czasie 😉 a Ty Karolla co planujesz na roczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
hej kochane ja tylko na chwilę (jutro napewno już coś napiszę) bo padnięta jestem po kilku godzinach w kuchni - robiłam dziś tort próbny na roczek bo chciałam spróbować czy wyjdzie mi ta masa cukrowa, same oceńcie jak wyszło 🙂 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc02155gn.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/8268/dsc02155gn.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Wow Edziu niesamowite dzieło!!! Jak ty to zrobiłaś 🙂 jestem pod ogromnym wrażeniem 🙂 śliczny!!!! Jak robiłaś masę???


Super że wam się podoba! 🙂 🙂
masę robiłam z tego przepisu http://www.smaczny.pl/forum/topic/6425-biala-masa-cukrowa-do-pokrycia-tortu/page__fromsearch__1 dziewczyna która go dodała zna się trochę na cukiernictwie opisała wszystko dokładnie, masa cukrowa nie może się nie udać, cała reszta też nie była taka trudna jak mogło by się wydawać jeśli któraś planuje zrobić torcik to zachęcam do przeczytania wątku wykonanie naprawdę jest bardzo łatwe 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...