Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolla80 napisał(a):
Asiula - przyszła pieluszka i jest przepiękna, kolory żywe, mięciutka i milutka w dotyku - jeszcze wspanialsza niż na zdjęciu. A z limitowanej kolekcji Snap in One wybrałam kolor Danube - taka w kolorach turkusowo - ciemnoczerwonych i kwiatowy wzór. A więc zaczynamy!


SUPER 😁 Cieszę się, że pieluszka się podoba, oby i pieluszkowanie się spodobało i Tobie i Blance 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monic dalej trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze. Na pewno sobie poradzicie. Najważniejsza jest bliskość Mamy, a to Filipek ma zapewnione.
Jeśli będzie musiał iść do szpitala to koniecznie dowiedz się, czy jest możliwość, żebyś była z nim cały czas na sali, nawet w nocy. To dużo pomaga dziecku, szybciej zdrowieje.
Całuski od Michałka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co tak cicho się zrobiło? Chyba wszystkie mamusie usypiają swoje pociechy 🙂 Moja Blanusia już śpi. tatuś wrócił, wykąpał i poczytał bajeczkę 🙂
Byłam dzisiaj w rossmanie odebrać tą drugą paczkę hippa, jest obiadek zupka jażynowa w kremie i soczek marchewkowo jabłkowy no i wielka łyżka! Nie wiem czemu taka wielka, ale na pewno nei nadaje się do karmienia 4 miesięcznego dziecka 🙂
Blanka dzisiaj zjadła cały mały słoiczek jabłuszka, i dałam jej na razie 3 łyżeczki soku jabłkowego rozrobionego z odrobiną wody przegotowanej, jutro dam jej więcej, bo na dzisiaj starczy tych jabłek 🙂może w końcu jutro zrobi ładną kupkę!
Dziewczyny orientujecie się kiedy i w jakiej postaci najlepiej podać gluten? słyszałam, ze pierwzy raz to dobrze jest dać piętkę chleba do possania....mam słoiczek z herbatnikami z glutenem i tam jest napisane ze od 4 miesiąca i nei wiem czy już jej podać, czy najpierw w innej postaci lepiej dać. jak myslicie?

Nanusia a jak w ogóle u Ciebie z karmieniem piersią? Ala je ładnie znowu, dajesz też butlę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Blanusia też śpi, ale to mamusia utuliła i ucałowała na dobranoc, a tatuś wykąpał, bo dziś ma wychodne z chłopakami - trzech z nich też ma dzieci i nawet młodsze od Blanuszki, więc myślę, że tematów nie zabraknie 😁 A mama została w domku, na pociechę Karmi 😜 otworzyła i do forum zasiadła.
Joasiu oby jabłuszka ruszyły do boju i wspomogły kupalka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam coś takiego, trochę mnie to uspokoiło, chociaż wolałabym aby robiła raz dziennie chociaż :/ a to ten artykuł:

"Mój mały robi kupkę co pięć, sześć dni. Podobno to normalne, ale słyszałam również, że jeżeli coś zalega w jelitach dłużej, to może dojść do zakażenia. Czy to prawda? A może powinnam zmienić coś w swojej diecie?

Nie ma powodu do niepokoju. Maluchy karmione piersią często robią kupkę co kilka, a nawet kilkanaście dni, bo mleko mamy trawi się i wchłania nie-mal bez reszty. Kupka jest zazwyczaj większa, gęstsza (ale nie twarda). Dieta matki nie ma tutaj żadnego znaczenia. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu - zdrówko!
A co do kupek to koleżanki córeczka karmiona piersią robiła jedną kupkę na tydzień i lekarka mówiła, że to normalne, a działo się tak dlatego, że ona miała tłuste mleko, tłumaczyła mi, że jak ściągała to miało żółty kolor, więc nie ma co się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula - chodzi o pieluszkę wielorazową Bitti D'Lish Snap-In-One - Kolekcja Limitowana - można ją zobaczyć na stronie Pieluszkarni. Pieluszka posiada wkłady bambusowo – bawełniane, które się do niej dopina za pomocą napów i gdy są zabrudzone, odpina się je i pierze. Dzisiaj przyszła, bo zamówiłam, a wcześniej jeszcze dodatkowe wkłady na zmianę, jeszcze nie użyłam, od jutra zaczynam. Do tej pory były pampersy, więc to wyzwanie dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂
Joanna u mnie karmienie z piersi okej 😁 naszczescie, Alunia ladnie je w ciagu dnia i w nocy, zajada czasami jak szalona, ale w dzien zaczela usypiac mi przy piersi i ja pare razy z nia zasnelam na krzesle i jej sie spodobalo tak z mama przy brzusiu spac i teraz jak chce jej zrobic drzemke w dzien i do lurzeczka to ona za bardzo nie chce ! No ale nic wazne, ze cycusia chce 🙂 Mleczko sciagam tylko okolo 6 i jej daje na noc zjada juz po 6 uncji i kolejny raz kolo 22 sciagam i jej daje. Potem je okolo 4 rano z piersi no i puzniej kolo 7. ALe jest dobrze tak jak jest 🙂 A jak tam u ciebie ?? Czy Blaneczka je juz wiecej??
Monic sluchaj tak mi przykro ! 😞 Domyslam sie co musisz przezywac !! 3mam kciuki z Alunia za Filipka. A czy wiesz dlaczego tak sie z nim dzieje? Czy to spowodowane jest jakas bakteria itp? A nie myslalas, ze to moze byc spowodowane tym, ze za wczesnie wprowadzilas dla Filipka pokarmy bo z tego co pamietam to chyba mial 2 miesiace jak zaczelas cos innego podawac? Ale tak czy siak glowa do gory nie zalamuj sie bo Filipek ci potrzebuje ! Bedzie dobrze bo musi byc i innej obcji nie ma. Szpital tylko mu pomoze napewno nie zaszkodzi, a ja mysle, ze jakby chcieli zatrzymac Filipka to napewano pozwola ci zostac z nim. 3maj sie tam i dawaj nam znac co i jak !
ehhhh Taka to juz nasza rola- takie zmartwienia to dopiero poczatki- niestety. Ale my jestesmy dzielne mamy i wszystko przetrzymamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj i do nas przyszła paczuszka z Hippa, a ja myślałam, że nie dostaniemy, bo nie pamiętałam, żebym wypełniała ankietę z Hippa w szpitalu 😜 I Joasiu tam były schematy żywieniowe dla dzieci karmionych piersią i mm i o glutenie było napisane, że nie wcześniej niż w 5. i nie później niż w 6. miesiącu np. 2-3g (pół łyżeczki) kaszy manny raz dziennie wymieszać z mleczkiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my właśnie się dzisiaj zastanowiliśmy kiedy wprowadza się ten gluten gdzie czytałam to co innego piszą... Dziś postanowiliśmy spróbować zjeść chrupka kukurydzianego bez glutenu, mały odrazu włożył go do buźki i sobie ciamkał wydając przy tym różne odgłosy i śmiejąc się, taki chrupek a tyle radości 🙂 🙂

Monic odezwij się i powiedz co u Filipka, dzisiaj Piotrkowi opowiadałam że jego brzuszkowy kolega jest chory mały miał przy tym taką poważną minkę jakby wiedział o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam coś takiego

A oto sygnały wskazujące, że maluch dorósł już do rozszerzenia diety:


zwiększona liczba karmień niezwiązana z ząbkowaniem lub chorobą,

zainteresowanie jedzeniem spożywanym przez innych członków rodziny,

umiejętność siedzenia,

zdolność do brania jedzenia w ręce i wkładania do buzi.

jakby ktoś chciał cały artykuł:
http://www.babyboom.pl/ciaza/karmienie_piersia/kiedy_wprowadzac_nowe_pokarmy_do_diety_niemowlecia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EdziA wlanie tez gdzies czytalam, ze maluch musi siedziec, nie koniecznie sam ale z podporka. U mnie Ala jest bardzo zainteresowana tym co jem. Wyciaga raczki i chce zawsze dotknac i zobaczyc. Raz jak mialam kawalek bulki w reku to jej go dalam bo raczki wyciagala i ta odrazu skierowala to do buzki 😁 Dzis wlasnie chyba dam jej kaszke ryzowa 🙂 Poraz pierwszy bardzo malutko bo na 5 lyzek stolowych mleczka i stolowa kaszki. Zobaczymy jak to zniesie. Wizytye mamy 22 Czerwca i mialam czekac do wizyty, ale chyba juz nie wytrzymam. Ala 16 bedzie miala rowne 4 miesiace wiec tydzien nas nie zbawi. Wogle wczoraj moj maz mial urodziny i zaprosil pare osob, zeby sie napic jeszcze pepowki nawet nie bylo po urodzeniu wiec 2 w jednym. Bardzo balam sie, ze Ala nie bedzie spala. Naszczescie wszystko bylo dobrze. Obudzila sie na samym poczatku kolo 5 razy, ale jak juz puzniej zasnela to spala do polnocy 😁 Dobrze, ze napisalyscie o tym glutenie bo nie mialam zielonego pojecia o tym 😘
Monic mam nadzieje, ze Filipek okej !!!
Milego weekendu mamusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny,
Czytam Was już tak naprawdę od dłuższego czasu ( na forum lutowych dzidziusiów 2011), i w końcu postanowiłam również się aktywować...
Mój Milanek urodził się wg planowanego cc 18.02.11jest baaaardzo spokojnym i pogodnym dzieckiem, od tygodnia zaczął przesypiać całe nocki (jego rekord to 9,5h 🙂)) - jest na mm. Kolki na szczęście nas ominęły szerokim łukiem, więc jak na razie nie mogę na Niuńka narzekać bo praktycznie prawie w ogóle nie płacze i nie marudzi. Obecnie walczymy z ciemieniuszką ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy Ryska 🙂 cieszymy się, ze do Nas dołączyłaś 🙂 z ciemieniuszką na pewno sobie poradzisz, tylko musisz być systematycznaw smarowaniu i wyczesywaniu!
Nanusia cieszę się, ze Alunia ładnie je i najwazniejsze, że Ty jesteś zadowolona, bo pamiętam, ze pisałaś, ze już sie meczysz karmieniem piersią, ale jak zaczęłaś karmić butlą to doceniłaś uroki karmienia piersią 🙂 przede wszystkim wygoda 😁 Odpowiadając Ci na pytanie, Blanusia je już w sumie normalnie średnio co 3 godziny, chociaż zdarza się, że nawet co 2 woła, no i dzięki Bogu robi więcej kupek co 2 dni, dzisiaj np. ładną raną zrobiła, dość rzadką i żółtawą, dzięki temu że zjadła cały słoiczek jabłuszka i troszkę soczku jabłkowego no i espunisan, ale espu chyba jeszcze nie zaczął działać, bo od 5h znowu ją gazy męczyły :/ zwiększyłam dawnkę do 15 kropel rano i 15 wieczorem, bo dawałam 10. no zobaczymy.....u Was po ilu dniach zaczął działać espu???
Jutro idziemy znowu na basen to pewnie też kupka pójdzie bo ostatnio po basenie właśnie zrobiła, ponoć woda tak wpływa na organizm 🙂
Dzisiaj w ogóle kąpałam się z Blanusią w dużej wannie, napuściłam dużo wody i troszkę sobie pomachała nóżkami w wodzie, ale była uradowana! Śmiała się i nie chciała wyjść z wody 🙂

MOnic czekamy na wieści!!! Coś nie pisze od wczoraj, mam nadzieję, ze nie są w szpitalu 😞

Nanka powodzenia, oby Ala dobrze zniosła dodatek do mleczka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...