Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A my z Blanusią walczymy ostatnio o samotne zasypianie w łóżeczku. Był taki czas, kiedy pięknie zasypiała w ten sposób i przyszedł w końcu taki moment, że zaczęła mi przy cycuszku już po kąpieli zasypiać i zamiast ją odkładać, pozwalałam jej na to i trwało to może 2 tygodnie, że zasypiała przy mnie w łóżku. Od 5 dni odkładam ją do łóżeczka i leży, później zaczyna się płacz rzewny i ją biorę, wtedy przestaje, odkładam i znowu, więc znowu biorę, przestaje i tak do 3 - 4 razy i w końcu zmęczczona zasypia. Zastanawiam się jak długo to będzie trwało - tak biedna płacze wtedy - niemal histeria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolla mialam tak samo tez Ali przy piersi pozwolilam zasypiac tyle, ze w ciagu dnia. I byl problem i nadal jest. Pozwalalam jej zasypiac ze mna na podusi na krzesle i sama zasypialam i tak czasem po 2 h siedzialysmy i teraz nie chce na drzemke w ciagu dnia byc w lurzeczku. Na razie tak zostalo nie mam sily z nia walczyc, a Ala tez jest taka, ze jej przez jakisc czas sie cos podoba, a puzniej sama juz nie chce i chce zmiany- wiec chyba poczekam na to. A jakby nie bylo to uwielbiam ja trzymac na sobie i patrzec jak slodko spi. Raz tylko w zyciu jest mala wiec troszke porozpieszac ja musze- niestety z gorszym skutkiem dla mnie, ale co tam. Dzieki dziewczyny za kciuki co do Evek. Dam wam znac jak juz bede wiedziec co i jak!
Dzis juz kupka normlana wiec chyba to bylo to, ze zmarzla.
Nic mamusie milego wieczorku wam zycze u mnie dopiero dzien sie zacza po 8 jest. No i dzis do lekarza 🤔 zobaczymy pewnie dostane skierowanie do doktora od piersi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pozdrowienia dla Evek, przekaż jej, ze jesteśmy z nią! Jak dojdzie do siebie to niech się odezwie!

kreskę u mnie też widać dość wyraźnie niestety :/ na ten sezon kupiłam sobie strój jednoczęściowy, brzuszka nie opalę niestety 😞
Nanka daj znac co lekarz powiedział, miejmy nadzieje, ze to nic poważnego!

Dziewczyny Mam wiadomość od Monic:
"Z Filipkiem już trochę lepiej. Tylko początki z tym nowym mlekiem były straszne - wogole kupki nie robil i bardzo bolal brzuszek. Po nocach przez to nei spal...teraz tylko jak odstawiamy to mleko to znowu kupka jest zielona mam nadzieje ze do srody przejdzie. fiLIP przez to wszystko jest bardzo smutny i prawie wcale nie chce jesc moje male biedactwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Asiula tak naprawdę każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby, nie można się posługiwać wg schematów i ulotek, każda mama wie co jest najlepsze dla swojego maleństwa. Ja też planowałam do 6 miesiąca nic nie dawać, ale Blanusia potrzebowała i była gotowa wcześniej na stałe posiłki, tymbardziej, że nie chciała jeść za bardzo mleczka, a nie chciałam by była głodna, no i dawała mi wyraźne sygnały na to, że juz chce jeść inne rzeczy 🙂 A żołądek ma bardzo silny, ani razu nie było tak, że jej coś zaszkodziło albo w moim mleczku albo w stałych posiłkach. Także być może i Ty zmienisz plany, kto wie 🙂


Nie kwestionuję tego, że każda mama wie co najlepsze dla swojego dziecka, ale jednak te schematy są konstruowane przez fachowców i są pewną wskazówką (inna sprawa że wytyczne się zmieniają co jakiś czas, jak np. ekspozycja na gluten), ale lekarz indywidualnych przypadkach może zalecić inaczej. Poza tym ponoć takie malutkie dzieci nie mają jeszcze odpowiednich enzymów do trawienia innych rzeczy poza mlekiem, więc tak naprawdę nic im to jedzonko nie daje, chociaż przecież początkowo to i tak daje się tylko kilka łyżeczek na posmakowanie a nie jako pełny posiłek.
A jakie to były sygnały u Blanki? Może i Ula się domaga, a ja tego nie zauażam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula na podstawie moich obserwacji wydaje mi się, ze jednak Blanka trawi te posiłki, bo robi częściej kupkę dzisiaj robi juz 3 dzień pod rząd i ta kupka jest inna niż przed podawaniem owoców... wiem, że fachowcy układają schematy i piszą wskazówki, ale jednak ja wolę kierować się intuicją i słucham mamy, która już czwarte dziecko wychowuje. Człowiek im więcej czyta tym bardziej jest zagubiony w tym wszystkim i ma wątpliwości później czy dobrze robi, czy nie robi krzywdy dziecku itp

Sygnały jakie dawała, to np to jak patrzyła jak my jemy, nie odrywała od Nas oczu i było widać, że też bardzo chciała, albo domagała się większej liczby karmień, nawet co godzinę, a ja nie miałam tyle mleka i była marudna...chciałam to przeczekać, ale zaczęła w końcu mniej jeść w dzień no i mama powiedziała, żebym już jej podała raz dziennie po parę łyżeczek jabłuszka z marchewką i tak zrobiłam, szybko się nauczyła jeść łyżeczką i teraz je bardzo ładnie, nie wypluwa i w końcu robi ładne kupki. Z lekarzem też rozmawiałam wcześniej i nie widział żadnych przeszkód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trzymam kciuki za maleństwa i za Evek, żeby wszystko było ok.

A co do kupek, to tak czytam jak piszecie o zielonej kupce i zacznam się martwić. Michałek robi ciemnozielone kupki i takie zwarte jakby duże bobki. Już od dłuższego czasu. Wydawało mi się, że wszystko jest ok. Nic mu nie dolega a tu czytam, że jak zielona to coś złego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko jezeli kupka jest zielona raz na jakis czas to czytalam, ze to dziecko albo zmarzlo, albo sie przegrzalo. Jezeli powtarzaja sie ciagle to ja bym to jednak skonsultowala z lekarzem. Bo zielonka kupka to jednak nie jest normalna. No dziewczyny ja juz po wizycie- mam skierowanie na mamografie obu piersi i usg jednej tej co boli. Lekarz powiedzial, ze ta lewa jest wieksza niz druga, ale zawsze tak mialam od kiedy pamietam no i powiedzial, ze jest gruczolowata. Takze skierowal mnie, zeby poprostu sprawdzic bo nigdy nie wiadomo- no i powiedzial, zeby sie nie przejmowac, ze rak nie boli i sutki krwawia itp, ale ja i tak sie bardzo boje 😞 ehhhh nie przezyje tych badan bede teraz ciagle myslec jakie beda wyniki... 😞
Co do Evek jest juz po operacji zrobili jej to lagroskopijnie wycieli guza z kawalkiem jajnika niestety, ale nie calego troche jej go zostalo. Jutro wychodzi do domu takze wsio jak narazie jest okej 🙂
Alicja wyciaga do wszystkiego raczki, wszystko chce dotykac i sprawdzac heheh to takie slodkie i jak gilgocze ja w brzuszek to sie glosno smieje. Zaczela sie tez tak wykrecac tak jakby chciala zrobic mostek 🙂 no i wogle jakas taka doroslejsza sie robi, az nie moge uwierzyc.
Joanna u mnie Ala tez sie patrzy jak jem i dzis jadlam obiad to trzymalam ja na kolanach i ona myslala, ze to dla niej i wyciagala raczke i buzke lekko otwierala, a jak przystawilam jej banana do buzki to odrazu otworzyla polizala i sie skrzywila hahah 😁 Ale narzie jeszcze nic nie daje poczekam do wizyty i jak lekarz powie, ze smialo mozna to zaczne cos wporowadzac. Ja tez chcialam czekac do 6 miesiaca, Ala jak narazie ladnie je moje mleczko- danie jej czegos innego to jak narazie moja zachcianka, ale jak doktor powie, ze jest zielone swiatlo to bedziemy eksperymentowac, a chociaz troszeczke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej nie wiem czemu, ale nie mozna tu zamieszczac linkow z youtube itp 🤔 wiec wkleilam go na naszym brzuszkowym forum. Jakby ktoras byla zainteresowana dalam tam linka na filmik z fajnymi pomyslami jak mozna robic samemu jedzonko dla maluszkow. Filmik jest po angielsku, ale nie sadze zeby to bylo problemem. Ja napewno skorzystam z tych pomyslow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia na pewno badanie potwierdzi,że wszystko jest ok, pewnie piersi są zmęczone karmieniem, trochę dostały w "kość" 🙂 mnie też czasem bolą tak jakbym siniaka albo guza miała, potem mija, także nic z tym nie robię, też mam lewą większą od prawej, dlatego też jest tam więcej mleczka.
Blanka też tak wyciąga rączki do wszystkiego 🙂 jak się pochylę nad nią to mi maltretuje twarz 🙂 a jak dorwie włosy to dopiero targa 🙂 i to prawda już się taka "dorosła" wydaje 🙂
Bardzo szybko wyrasta z ciuszków, jeszcze trochę i się skończą i będę musiała się wybrać na shopping 😁
Powiedzcie czy wasze maleństwa też czasem kaszlą?
na szczepienie idziemy dopiero 30 czerwca bo mieliśmy iść 23 ale jest święto i kazali przyjść tydzień pozniej:/
Nauka picia z butelki coraz lepiej idzie, wczoraj dałam jej przez sen to zjadła 50 ml i po obudzeniu kolejne 40 ml, także jest nadzieja 🙂 słyszałam ze butelki ze smoczkiem tommee tippee są najbardziej porównywalne do piersi, i się właśnie zastanawiam czy nie kupić takiej na próbe. Ktoś z Was takiej butli używa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Joanna – dziękuję za informację od Monic, najważniejsze, że już lepiej z synkiem.
Co do kaszlu, to Blanka czasami jakby kaszle, ale to chyba nie kaszel tylko jej sposób wyrażania emocji, niekiedy połączony ze śmiechem, albo gugnięciem, albo chęcią zwrócenia uwagi na siebie.
Nanusia – z piersiami będzie dobrze – zobaczysz, choć rozumiem Cię doskonale, jeśli chodzi o oczekiwanie na wyniki, pamiętam, że bardzo się bałam – jeszcze przed zajściem w ciążę, bo miałam zły wynik cytologii, a przez to skrócili mi szyjkę, bo były tam niepokojące zmiany i czekałam na wynik, czy wszystko co złe wycieli, czy jeszcze trzeba będzie usuwać – a wtedy już bym nie mogła mieć Blaneczki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Choć znowu się martwię, bo cytologię miałam rok temu i chciałam teraz zrobić, a ginekolog powiedział, że za pół roku od urodzenia dziecka, bo wyniki mogą być zakłamane. I też się troszkę boję, czy wszystko dobrze...
A gdzieś na tym forum czytałam, że żeby zamieścić linki, to trzeba mieć 20 postów - to taka ochrona przed tymi, co wchodzą tylko po to, by zamieszczać reklamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisała
Powiedzcie czy wasze maleństwa też czasem kaszlą?
na szczepienie idziemy dopiero 30 czerwca bo mieliśmy iść 23 ale jest święto i kazali przyjść tydzień pozniej:/
Nauka picia z butelki coraz lepiej idzie, wczoraj dałam jej przez sen to zjadła 50 ml i po obudzeniu kolejne 40 ml, także jest nadzieja 🙂 słyszałam ze butelki ze smoczkiem tommee tippee są najbardziej porównywalne do piersi, i się właśnie zastanawiam czy nie kupić takiej na próbe. Ktoś z Was takiej butli używa?


Joanna 1984 moja Zuzia kaszle już od 2 miesięcy czyli jak dostała ślinotoku poprostu nie umie śliny jeszcze odpowiednio połykać i jeśli jej nie wyleci z buzi to się nią krztusi,ale od jakiegoś czasu też jak kaszle to celowo żeby zwrócić na siebie uwagę bo jak ja też do niej zakaszlę to ona jeszcze bardziej i tak se możemy kaszleć w nieskończoność.
U nas picie z butelki dalej nie idzie i już chyba straciłam nadzieję że coś z tego będzie ,mojej małej nawet przez sen się nie da oszukać żeby wzięła smoczek z butelką do buzi ,a mam ich sporo i różne rodzaje już próbowałam nawet te z TOMMEE teppee i dalej nic .
Nanusia mam nadzieję że badania będą ok.i że EVEK też szybko wróci do siebie.Troszkę ją rozumiem bo sama przeszłam coś podobnego co Ona .6 lat temu okazało się że mam guza na jajniku wielkości pomarańczy ,niestety było to zbyt duże żeby zrobić laparoskopię wiec trzeba było ciąć,w czasie operacji okazało się że to może się przenosić dalej na jajnik ,więć usunęli mi go w całości.Zjednym jajnikiem też się żyje ,niby mogą byc problemy z zajściem w ciążę ale u nas nie było żadnych trafiliśmy za pierwszym razem.Na szczęście po badaniach okazało się że to nie było złośliwe Teraz tylko kontrole u lekarza co pół roku.Ale już wiem co to strach przed , czasami śmiertelną.chorobą.Dodam jeszcze że urosło takie duże bo przez 4 lata się nie badałam więc nie wiedziałam że coś tam mam no i nic mnie nie bolało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka - czytam, że też sporo przeszłaś... najgorsze w tym wszystkim jest właśnie to, że nic nie boli, nie ma znaków, ze coś złego się dzieje, a profilaktyczne badania wtedy idą na bok, bo mówimy sobie, że przecież wszystko dobrze, nic nie boli, a tu niekiedy takie przykre niespodzianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek 🙂

Parę dni mnie nie było i miałam trochę do poczytania.
Dobrze, że zabieg Evek odbył się bez komplikacji i ona dobrze się czuje. Nanusia i z twoimi piersiami tez na pewno wszystko ok, pewnie te problemy związane są z karmieniem. Trzymam też kciuki za Filipka, żeby szybko wyzdrowiał.
Pawełek też czasem kaszle ale robi to jak chce na siebie zwrócić uwagę albo jak po prostu zakrztusi się śliną, bo też ma jej teraz ogrom w buzi. Jak się nad nim pochyle to też "bada" moją twarz rączkami i ma ogromną radochę jak ciągnie mnie za włosy
😜
W ogóle mam teraz wrażenie, że codziennie jest większy i mądrzejszy. A od dwóch dni przytrzymując się moich palców sam próbuje siadać, ale boję się, ze to jeszcze za wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka nie poddawaj się z tym karmieniem z butli, damy radę. Mozesz jeszcze spróbowac podgrzać lekko mleczko może ciepłe jej lepiej posmakuje, albo dodać odrobinę, 1/4 łyżeczki na jakieś 50 ml mleczka kaszki smakowej, może jak poczuje iny smaczek to też podje, bo pamiętam, że jak jednej nocy za namową koleżanki dałam Blanusi z kaszką bananową to zjadła dość sporo, ale pozniej mama powiedziala, zebym jeszcze nei dawała kaszki więc nie daje, ale tak myślę, że jak nie zacznie jesc z innej butli to spróbuje dodawac odrobinkę tej kaszki wlasnie dla smaku...no zobaczymy..trzymam za Was kciuki oby się udało! I cieszę się, że udało Ci się tak szybko zajść w ciąże mimo tej operacji, nawet nie moge sobie wyobrazić jak się biedna stresowałaś 😞 my kobiety to sie mamy....
Kasiu to nie za wcześnie 🙂 uczy się chłopak i u Nas jak tylko Blanka zaczęła się tak podnosić jak jej podawałam kciuki to ćwiczyłam z nią kilka razy dziennie, teraz czasem jak siedzi oparta o mój brzuszek pochylona jeszcze w tył to się podniesie sama na chwilkę, popatrzy swoimi wielkimi oczami zdziwiona i się śmieje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiu mi Blanka wstawała, czyli nei chciała już zasnąć po karmieniu o 4h nawet, czasem o 5h, tez nie wiedziałam jak ją przestawić. O której kąpiesz Pawełka? Bo ja kąpałam o 18:00 lub 18:30 ale czasem chodziła spać o 20:00 dopiero po tej kąpieli, więc myślałam, ze to nie ma znaczenia czy ją będę kąpać później czy wcześniej, skoro i tak zasypia pozniej, jednak spróbowałam kąpać ok 19:30 20:00 i zadziałało 🙂 Teraz budzi średnio o 6:00 7:00. Także może i u Was zadziała, spróbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Asiula na podstawie moich obserwacji wydaje mi się, ze jednak Blanka trawi te posiłki, bo robi częściej kupkę dzisiaj robi juz 3 dzień pod rząd i ta kupka jest inna niż przed podawaniem owoców... wiem, że fachowcy układają schematy i piszą wskazówki, ale jednak ja wolę kierować się intuicją i słucham mamy, która już czwarte dziecko wychowuje. Człowiek im więcej czyta tym bardziej jest zagubiony w tym wszystkim i ma wątpliwości później czy dobrze robi, czy nie robi krzywdy dziecku itp

Sygnały jakie dawała, to np to jak patrzyła jak my jemy, nie odrywała od Nas oczu i było widać, że też bardzo chciała, albo domagała się większej liczby karmień, nawet co godzinę, a ja nie miałam tyle mleka i była marudna...chciałam to przeczekać, ale zaczęła w końcu mniej jeść w dzień no i mama powiedziała, żebym już jej podała raz dziennie po parę łyżeczek jabłuszka z marchewką i tak zrobiłam, szybko się nauczyła jeść łyżeczką i teraz je bardzo ładnie, nie wypluwa i w końcu robi ładne kupki. Z lekarzem też rozmawiałam wcześniej i nie widział żadnych przeszkód.


Myślę Joasiu, że te wątpliwość co do tego, jak wychowywać nasze dzieci nie skończą się już dopóki będziemy mamami 🙂 Każda musi znaleźć swoją drogę i swój sposób. I zawsze będą wątpliwości typu "czy na pewno dobrze robię?".
Ula podobnie się zachowuje jak Blanka, ale ja nie odczytuję tego jako sygnał, że chce jeść coś innego niż mleczko. Też się nam przygląda, ale robi to nie tylko gdy jemy, małe dzieci wolą przecież twarze oglądać niż przedmioty, a już najbardziej twarze rodziców, a gdy jedzą to na pewno jest ciekawe, bo zabawnie ruszają szczęką i coraz to coś wkładają do buzi. Też więcej je, ale to pewnie dlatego, że jest starsza, narazie jednak dajemy radę na mleczku. Hamuje mnie to, że Ulcia jeszcze nie siedzi (rwie się do siedzenia, ale to jeszcze nie tak, żeby ją podeprzeć i już będzie siedzieć) i nie radzi sobie z łyżeczką - gdy daję jej Espumisan to wypycha ją języczkiem i słabo jej idzie połykanie z łyżeczki. Może to kwestia smaku leku, może wyćwiczenia, ale według mnie Ulka nie jest gotowa do jedzenia łyżeczką. Żeby było jasne, wcale Cię nie krytykuję, że już karmisz Blankę. Po prostu u mnie jest inaczej i tyle. Nie wykluczam też, że może to się zmieni w ciągu dwóch trzech tygodni, ale to już wtedy będziemy miały prawie 5 miesięcy skończone a według schematów można wtedy zacząć powoli nowości do spróbowania dawać dziecięciu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do tego porannego wstawania to też niestety nie wiem co poradzić 😞 Ula też się budzi 5-6, ale zaliczamy wtedy nocniczek, przewinięcie, karmienie, Ula ewentualnie chwilkę sobie poleży i pomacha łapkami, pogada, ale ja jej nie uaktywniam dodatkowo i znużona zasypia jeszcze na jakieś dwie godzinki a mama z nią (czasem zasypiam przed córą 😜 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blanuś też budzi się około 6 i wtedy biorę ją do naszego łóżka i po karmieniu na szczęście zasypiamy jeszcze sobie - już razem i to jest cudowne i tata szykuje się do pracy i niekiedy zdjęcie zrobi jak sobie śpimy i w ciągu dnia dostaję takiego MMsa i jestem zadziwiona 😮 Blanulka wygląda przepięknie, a mama - no cóż... czasem i pierś odkryta między nami, gdy przysnę w czasie karmienia i jaka fotogeniczna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...