Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Szarla od września moja mama będzie z małą. Pierwsze dwa tyg. ma wolne ,a potem 4dni musimy z mężem wziąść urlop jak będzie w pracy,pracuje w szpitalu. Chodzi na 12h też na nocki i w weekendy więc dyżurów dziennych w tyg. nie ma tak dużo. Będzie jej ciężko,ale będziemy się wymieniać gdyby dniówka trafiła jej się w tyg. I tak do połowy listopada,od kiedy głównie zajmować się Agatką będzie moja teściowa która mieszka obok ale prowadzi sklep który będzie miała zamknięty do końca lutego,a od marca mam zarezerwowany już=wpłacone wpisowe za żłobek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

My też mieliśmy nakombinowane, że przez najbliższe kilka miesięcy ktoś by był z małą, głównie by teściowa u nas zamieszkała. No ale jak tylko dostałam miejsce to się nie zastanawiałam. Wcześniej było to dla mnie niewyobrażalne zostawiać takiego malucha w żłobku i myślałam, że się zapłaczę. Jednak co by nie było, lubię moją teściową, szanuję, ale my mieszkamy już 3 lata sami, mamy wszystko po swojemu, mamy poukładane i bałabym się że jak teściówka u nas zamieszka to popsują się nam relacje. Także z uśmiechem na mojej twarzy Amelcia idzie do żłoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Gerda dostałaś wiadomość 🙂Niusia Pawełek super wygląda w krzesełku...on już tak siedzi?Jestem pod wrażeniem...Olka jeszcze nie sadzam choć jak da mu się rączki to już ładnie się podciąga do siadu.Na tym filmiku jak gada do mamy to tak wygląda jak Olek -też tak gada i takie miny robi i tak jakby się pręży śmiesznie brzuszkiem...Nie mogę znależć tej strony co podawałaś jaką kaszkę dajesz Pawełkowi-mogłabyś podać jeszcze raz? 🤔
Co do kolczyków to ja właśnie nie chciałabym żeby to była decyzja mamy tylko decyzja dziecka bo to dziecka ciało i to ono moim zdaniem powinno zdecydować czy chce mieć przekute uszy...to tak jakby mama zrobiła dziecku tatuaż...ja jestem zdecydowaną przeciwniczką przekuwania uszu tak wcześnie-oczywiście nie chodzi mi o to żeby kogoś obrażać wyrażam tylko swoje zdanie-a takie mam 🤔
Oluś pije herbatkę koperkową i głównie tylko to mu podaję bo nic innego nie chce pić.Wypija 50ml tej herbatki.Lubi sok marchewkowy ale za dużo nie chcę mu dawać tej marchwii...A ja dziś zaprosiłam koleżanki.Jedna prawdopodobnie przyjdzie z dzieckiem.Początkowo się cieszyłam a teraz to najchętniej bym odwołała- chyba zdziczałam całkowicie 😉
KRYSTIANKU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Nas znów leje ;-( Oktawia daję małemu taką kaszkę http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/4___6_miesiecy/KASZKA/203, a jeśli chodzi o wprowadzanie glutenu to takiej pół łyżeczki http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/produkty/produkt/kaszka_mleczna_manna.aspx Pawełek już ładnie siedzi, ale nie sam. Wystarczy, że złapie się czegoś łapkami. W tym krzesełku jest fajnie, bo jak się zmęczy to opiera plecki i może leżeć, są 3 regulacje. Miłego spotkania.
Misia, a Tobie udanego wyjazdu życzę,zobaczysz, że będzie fajowo.
Dorotko jak Cię bolą tak plecy to lepiej nie wariuj ze sprzątaniem.
I dla Majeczki wszystkiego naj, naj, naj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
U nas dziś też mocno pada więc na spacer nie poszliśmy.
Pawełek jest świetny. On to od początku tak dużo gaworzył. A najbardziej zapadł mi w pamięć ten filmik, na którym Paweł opowiada mamusi co mu się dzisiaj przysniło 🙂
Dorotko, my dopajamy Grzesia sokami 50/50 i wypija różnie, od 40 ml do 100 ml. A kupki są zazwyczaj codziennie. Czasem zdarzy się, że nie ma 2 dni. Ale tak często są te kupki dopiero po wprowadzeniu pokarmów stałych. Wcześniej to i przez 4 dni potrafiło nie być.
Co do kolczyków, to ja jako mama chłopca takiego problemu nie mam 🙂 Wydaje mi się jednak, że pół roku to trochę za wcześnie na kolczyki, właśnie ze wzgędów bezpieczeństwa. Natomiast na roczek pewnie bym nie wytrzymała i gdybym miała córeczkę, to bym zrobiła 🙂
Ja do pracy nie wracam. Będę jeszcze w tym roku z Grzesiem,a dorabiać sobie będę korepetycjami. W tym czasie małym będą się opiekowac na zmianę mama i teściowa, bo obie nie pracują i tylko sie wyrywają, żeby pobyc Grzesiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majeczko kochana ale ciocia gapa wszystkiego naj, naj, naj! Buziaki dla Ciebie i dla mamusi!!!!

Ja tez przekuje malej uszy dopiero jak sama o to poprosi.
M. zabrał mała i poszli do tesiow a ja mam chwilke dla siebie!! Zajrzalam tylko co napisalyscie i uciekam sie relaksowac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zdrowka,mleczka i wszystkiego naj dla naszych solenizantow!!!
A ja dzis rano poszlam do lekarza po cos mocnego przeciwbolowego,bo Julki podniesc nie moglam i kolezanka musiala mi pomoc ja do wozka wlozyc...Zapomnialam mu powiedziec,ze robie A6W..Przed chwila zadzwonilam do mojego lekarza z zapytaniem o te cwiczenia..I okazalo sie,ze bardzo mocno wala po odcinku ledzwiowym,a to wlasnie z nim mam problemy.Kategorycznie mi ich zabronil,bo stwierdzil,ze jak teraz sie tak z bolem mecze(a bylam rano u niego na wizycie i zapomnialam mu o cwiczeniach powiedziec),to za tydzien bym juz z lozka nie wstala 😞 Kazal mi znalesc cwiczenia na bole plecow,a jesli takowych nie znajde,to mam przyjsc w przyszlym tygodniu,to mi je poda.Dupa,a tak sie nakrecilam 😞 😞Ale przynajmniej wiem,od czego mi sie pogorszylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W jednej z "mądrych" ksiażek przeczytałam, ze dziecko dopaja się o tyle wiecej i częściej, o ile zmniejsza się ilość mleczka na rzecz pokarmów stałych. U nas kupki to bywają z różną częstotliwością: 2 dziennie albo niekiedy z prawie 2 dniowa przerwą.

No tak, Majeczka, ciekawe jak sie ma nasza pannica 🙂

Niunia - świetne krzeselko, a czy ono ma możliwość "zrobienia" z niego stoliczka dla starszaka? Ja musze dopiero zrobić rekonesans pośród tego produktu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krystianek dziękuje za życzonka. Mam nadzieję, że zrobi mamusi prezent i będzie spał w miarę dobrze. Jak tak się zastanawiam to chyba jeszcze tylko Misia wstaje w nocy tak często jak ja. Wczoraj już o 23 kwękał ale przytuliłam go i zasnął. Potem o 1, o 3 i o 5. A zaraz po 6 jak zwykle ostatnio pobudka na godzinę i potem dalej nyny. Nie wiem co mu się przestawiło. Jeszcze niedawno często wstawałam w nocy ale chociaż do tej 9 spałam a teraz o 6 pobudka (często poprzedzona półgodzinnym rzucaniem się i postękiwaniem przez sen) i zabawa prze godzinę albo i dwie. A potem śpi jeszcze godzinkę albo półtorej. No cóż, takie uroki macierzyństwa. Zresztą zauważyłam, że już nie jestem taka zmęczona jak na początku.

M. wrócił do Szczecina a ja zostałam u rodziców. Nie wiem jak bez niego wytrzymam. czasem mnie wkurza ale żyć bez niego nie mogę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
Miłego wieczoru dziewczyny!
Szarla ja właśnie piję też piwo Redd'sa jabłkowego, a mąż karmi małą.Jednego bo potem mam dylematy kiedy mogę karmić.


No ja daję małej cycki rano, ale się nie najada, a potem ściągam wieczorem. Także rano dam modyfikowane i ściągnę i wyleję. A wieczorem idę na panieński, także ściągnę i nie wiem czy zostawię czy też wyleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...