Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

my ze względu na pochodzenie mężą najczęściej "zwiedzamy" beskid śląski... z miejsc szczególnym to Czantoria, zwłaszcza zimą, fenomenalny stok narciarski, rodzinne wyciągi itd. , tam też oświadczył mi się ☺️
Ochodzita w Koniakowie - piękna panorama..
w Wiśle tama i żródło Wisły - połaczenie białej i czarnej wisełki.
Barania Góra dla wytrwałych...
oj dużo dużo... generalnie jak najbradziej polecam zatrzymać się np. w wiśle, a do okoła mnóstwo gór, szczytów do zdobycia, widoki cudne !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malgosia31 napisał(a):
Marinka komplet rewelacja, z reszta wszystkie ciuszki tej firmy są super. Ja tez myslalam o całym białym body plus białe ogrodniczki jesli gdzies dostane tylko najgorzej co na główkę bo w sklepach same FALBANY.


Hmm a musi być czapka??
A co jak jej nie będzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamo antka ogolnie jestesmy z psiego pola ale w tej chwili przeprowadzamy sie do tesciow 15km od wroclawia i tam mamy pediatre ktora prowadzila jeszcze mojego meza, konkretna babka 🙂
co do chrztu to bardziej bym sie przychylala do kompleciku takiego jak marinka pokazala praktyczny ale mysle ze i wygodny dla maluszka.
a moj osesek dzis bardzo aktywny malo spi a duzo gada 🙂 mam nadzieje tylko ze w nocy sobie ze snem odbije 🙂 ohoo wlasnie sie glodomor budzi.ide karmic buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijołku ty chyba jakieś czary odprawiasz nad swoją córcią bo na nic się nie skarżysz moja znowu dzisiaj pierdzi płacząco czyli co prutek to płacz 🤢 prawie cały dzień spała na dworze z przerwa na zmiane pieluchy i karmienie u mamy a teraz czuwa juz 3h z 5 minutowa drzemką jakies długie przerwy w spaniu zaczyna dziewczyna mieć no i to odbijanie to jak ze studni tak dudni az słysze jak tam wszystko jej bulgocze ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
Fijołku ty chyba jakieś czary odprawiasz nad swoją córcią bo na nic się nie skarżysz moja znowu dzisiaj pierdzi płacząco czyli co prutek to płacz 🤢 prawie cały dzień spała na dworze z przerwa na zmiane pieluchy i karmienie u mamy a teraz czuwa juz 3h z 5 minutowa drzemką jakies długie przerwy w spaniu zaczyna dziewczyna mieć no i to odbijanie to jak ze studni tak dudni az słysze jak tam wszystko jej bulgocze ehhh

hehe czary mowisz.. 🙂 fakt nie mam na co sie skarzyc, ladnie chodzi spac, czasem kweknie ale zadna tragedia. ladnie je i kupa sobie. odbija sie jej dosc solidnie ale tak widocznie ma byc. odpukac zadnych kolek. jem wszystko co sie nawinie (dzis golabki z mloda kapustka) wiec czasem jakies delikatne problemiki z kupka, ale wtedy bach na brzuch, pojdzie pierdelek i za nim kupka. no i nie ma problemow z usypianiem. klade ja i sama zasypia, bez noszenia,tulenia godzinami.. a juz sobie nie wyobrazam zeby sypiala na mnie. czasem jak sie przytuli i zasnie to spoko, ale nie calymi godzinami...
wiesz, czasem zanim pierdelek pojdzie to widze ze sie napina, ale klade koniecznie wtedy na brzuszek albo masuje zgodnie ze wskazowkami zegara. no i pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
monalissa napisał(a):
Fijołku ty chyba jakieś czary odprawiasz nad swoją córcią bo na nic się nie skarżysz moja znowu dzisiaj pierdzi płacząco czyli co prutek to płacz 🤢 prawie cały dzień spała na dworze z przerwa na zmiane pieluchy i karmienie u mamy a teraz czuwa juz 3h z 5 minutowa drzemką jakies długie przerwy w spaniu zaczyna dziewczyna mieć no i to odbijanie to jak ze studni tak dudni az słysze jak tam wszystko jej bulgocze ehhh

hehe czary mowisz.. 🙂 fakt nie mam na co sie skarzyc, ladnie chodzi spac, czasem kweknie ale zadna tragedia. ladnie je i kupa sobie. odbija sie jej dosc solidnie ale tak widocznie ma byc. odpukac zadnych kolek. jem wszystko co sie nawinie (dzis golabki z mloda kapustka) wiec czasem jakies delikatne problemiki z kupka, ale wtedy bach na brzuch, pojdzie pierdelek i za nim kupka. no i nie ma problemow z usypianiem. klade ja i sama zasypia, bez noszenia,tulenia godzinami.. a juz sobie nie wyobrazam zeby sypiala na mnie. czasem jak sie przytuli i zasnie to spoko, ale nie calymi godzinami...
wiesz, czasem zanim pierdelek pojdzie to widze ze sie napina, ale klade koniecznie wtedy na brzuszek albo masuje zgodnie ze wskazowkami zegara. no i pomaga.

Jeeeju... Ania, to Ty na prawdę masz pięknie!
U nas przeciwnie... Problemy z kolką, skaza białkowa (ja to już nic nie jem :/ ), marudna się troche robi i zasypia przytulona do mnie... Jeszcze ją babcia wieczorami nosi na rękach godzinę, więc czuję, że Hania zaczyna się przyzwyczajać... :/
Na szczęście kupy ładne robi ale pręzy się przy tym i płacze...
Je czasami ładnie, a czasami 1-2min i ryczy 😞

Wiem, że to minie i niedługo będziemy się cieszyć spokojnymi dniami i nocami...
A jutro zostawiam Hanię z moją mamą , bo jadę do Łodzi na egzaminy... A odciągnęłam na razie tylko 30ml 😞 😞 Mam nadzieję, że jeszcze coś później pójdzie i rano...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do karmienia pozniejszego maluszka to napewno sama bede je przygotowywać bo jakos nie wierze w te kupne obiadki ale wiem że dużo mam sobie je chwali
Mam zamiar zrobic musy jabłkowe bo juz pod koniec lipca bedziemy swoje jabłka mieli no i malinki jagodki
Specjalnie też sadzilismy warzywka by Stas mial zdrowe jedzonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro byliśmy u pediatry i kwestia z naszą wysypką wygląda tak, że na buzi to trochę trądziku niemowlęcego i trochę atopowego zapalenia skóry, za uszami to już tylko to drugie i dość nasilone. Po tacie mały to odziedziczył;/ zalecenie to kąpiel w emolientach i 4 razy dziennie smarowanie też emolientami.
Mówiła też, że z atopowym zapaleniem skóry często wiąże się skaza białkowa więc mam narazie ograniczyć nabiał a jak się nasili to odstawić...

fijołek u mnie to samo, też mam takie spokojne dziecko, odpukać! potrafi się "sam sobą zająć", nie wymaga ciągłej uwagi, aniołek ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bea - ja też właśnie myślę, że Majka będzie spokojniejsza jak przejdzie ta żółtaczka

teraz żałuję, że tak kiepsko przeprowadziłam to nasze odstawienie od piersi. nie byłam na to gotowa ani psychicznie ani fizycznie. nawet nie miałam dobrego laktatora. męczyłam się z nim strasznie a okazało się, że był zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Bea - ja też właśnie myślę, że Majka będzie spokojniejsza jak przejdzie ta żółtaczka

teraz żałuję, że tak kiepsko przeprowadziłam to nasze odstawienie od piersi. nie byłam na to gotowa ani psychicznie ani fizycznie. nawet nie miałam dobrego laktatora. męczyłam się z nim strasznie a okazało się, że był zepsuty.



Małgosiu tak jak mowisz może nie bylas na to gotowa bo ja tez dosc długo sie zastanawialam zanim podjelam decyzje o odstawieniu balam sie ze Stas nie bedzie juz chcial wracac do piersi Moge Ci polecic laktator aventa z nakladką masujacą reczny u mnie w szczecinie w hurtowni placiłam 90 zl za niego i spróbuj jeszcze raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ta lekarka moja też tak mowila i ja takie badania robilam posrednią i calkowitą i jesli gwałtownie spada po odstawieniu to nie ma sie co martwic tylko nie mozna piersi wogóle przez ten czas podawac choc mialam momenty kiedy mały płakał by mu ja podac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...