Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
no własnie u nas tez ząbki ale juz długo tak mamy co drugą noc albo co noc.dzis juz rozpłakał sie przy włozeniu sobie piastki do buzi..tak go bolą..


No u nas tez już od paru tygodni się przebudza ale dzis już bije rekordy no i jeszcze tak mi sie ciężko nie uspokajało go 😞
Ehh te nasze maluszki tyle muszą przejść...jak nie zaparcia,kolki to teraz ząbki...
A! Jeszcze Wam powiem że mój gagatek nakłada sam sobie pieluchę na buzię,fika na maxa i odkrywa ze śmiechem bo ja wtedy mówię a kuku albo o jest Wojtuś 😁 No tak mu sie to podoba że nie da sie nie śmiać z niego hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Nie no jakie śłitaśne te Wasze córeczki 🤪 Niki i Zuzia :*
Doris mi się podoba to krzesełko 🙂 Ten kolor czekoladowy jest fajowy 🙂
Wojtusia chyba męczą dziąsełka bo non stop mi się budzi i ciężko go uspokoić:/ Mam nadzieje że całą noc tak nie będzie...
Marlenka Adi to cała Ty! Zmienia sie chłopaczek 🙂


u nas od kilku dni to samo.. dziś już 3 razy płakał odkąd zasnął po kąpieli... nigdy tak nie było, to na 100% te zębicha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj idę spać, od 20 min żadnego płaczu, mam nadzieję, że jak się położę to za 5 min nie będę musiała wstawać do małego, tak jak wczoraj, kiedy przybrałam już dogodną dla siebie pozycję na brzuchu... i musiałam wstać 🙃

kolorowych snów 🙂 (jak byłam mała to mówiłam kororowych:lol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja sie witam!
korzystam z chwilki,bo moja spi jak przyslowiowy zajac pod miedza-juz mam 15 min.ciszy 😉
co do zaniku mleka po wystapieniu miesiaczki-bzdura wierutna!u mnie juz byl 3 razy,a Lenka nadal cyca ciagnie!
a w bubble shuttera mam metode-na dluzsza mete sie nudzi jak punktacja przekracza milion...zostawic sobie 2 kolory i zbijac tak,zeby te 2 kolory utrzymac jak najdluzej.polecam prymitywna,ale wciagajaca gre gold strike.mnie rozwala na 10 poziomie,przy osobistym rekordzie 700070,a z 1-szej planszy 51tys.ktora sie zmierzy 😉??
pozdrawiam i zycze zdrowka dla wszystkich pociagajacych i kaszlacych mam i dzieciaczkow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zwlekłam się w końcu z łóżka... 🙂 oj jak miło się wyspać hihi teraz mamy akcję obcinanie pazurków u stopek 🙂 a później musze jakąś kawę wypić i zjeść coś... kurde taka pogoda że nie wiem czy z Marysią wychodzić... pada co chwila a ona taka zakatarzona i kaszląca... ech no nic zobaczymy później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry,
Agatka i Iwonka dzieki, ale on chyba bardziej do taty podobny 😞, no a oczy to ani po mnie ani po ojcu, tzn kolor, bo ksztalt po Wojtku ma.
Dla mnie bez sensu o czym mowia w Dzien Dobry TVN, tzn o tym ze nie powinno sie spac z dzieckiem. Mi sie wydaje ze to wszystko troche zalezy od tego JAK sie spi z dzieckiem. Adrian spi dosyc daleko ode mnie (ogolnie spi u siebie, ale czasem w nocy go biore do siebie), ja tak swiadomie spie ze normalnie slysze jego kady ruch, oddech, nie wyobrazam sobie sytuacji uduszenia 🤢. Moim zdaniem opierajac sie na kilku sytuacjach tworza z tego juz jakas zasade.

Butterfly Nawet mi nie mow nic o facetach.... to jest jakas chodzaca porazka, moj mnie ostatnio tak wk**wia ze czasem mam ochote spakowac sie i wyjsc... z Adriankiem oczywiscie 😁.

W niedziele ide do pracy pomoc kolezance w restauracji, a co. NIech Adi posiedzi sobie z tatusiem troszke, a ja zarobie chociaz na zakupy. Grudzien to ciezki miesiac trzeba wszedzie lapac kaske gdzie tylko sie da 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mojej siostrze zaczęły się bóle krzyżowe... mówi, że takie jak przy pierwszym porodzie, ale wzieła nospe i jej przeszło... później pojedzie na szpital jak jej te bóle wrócą, bo UWAGA! ona teraz nie ma czasu rodzić i musi pojechać załatwić ważną sprawę 😮 to jest właśnie moja siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Nikolka i Zuzia sliczne dziewczynki.
Doris trzeba było na balkon wystawic Julcie na troche.swieze powietrze to jednak lepiej działa na sen moze by pospała dłuzej potem.

tak, tak, wiem tylko oprócz tych opiłków to Julcia miała lekkie kaszelek a ostre powietrze na dworku więc wolałam z nią zostać w domku... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała wcina kaszkę jednocześnie robiąc kupke. to sie nazywa przemiana materii.
zupka się gotuje i czekamu na transport sofy, fotela, kuchni i innych bzdurek, które mam nadzieje szybko zakoncza zycie na kartonach.
Dziewczyny dam Wam radę, oczywiście tym które karmią wyłącznie piersią i chcą wrócić do pracy. Oczywiście nie ma reguły bo może okazać się Wasze dzieciaczki pięknie przejdą wszelkie zmiany, ale wg mnie i jak obserwuje moje znajjome warto to zrobić już. Im dzieciak starszy tym cwańszy i będzie bezdyskusyjnie chciał pierś. Moja szwagierka karmiła swoją Olgę do 7 miesiącą, wróciła do pracy i przez pierwsze 1,5 miesiąca jeździła do domu w trakcie pracy, ponieważ mała tak piszczała że własna babcia nie mogła jej ogarnąć, Pisk był oczywiście o cycka. zaznaczę, że ona wcina tez łychą, butlą, ale dostawała na dniu pierś na żądanie i nie mogła przyjąć że już tak nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie,
Julka właśnie sobie ucina drzemkę 50 minutową 😁 a mamusia dorwała laptopa zamiast ogarnąć chatę.
Nocka super bo tylko 1 pobudka o 02:00 i pospała do 06:30, już jej nie kładłam na siłę.
Jak na ostatnie dni to super nocka. Wczoraj i przedwczoraj to po godzince od zaśnięcia jest pierwsza pobudka. Wogóle to te zęby jakoś na wieczór zaczynają dokuczać, kupiłam żel na dziąsła i powiem Wam, że strata kasy 16 zł. Mama poleciła mi najwyklejszy rumianek zaparzyć, ostudzić i wacikim lub patyczkiem do uszu nacierać dziąsełka (albo na łyżeczkę tylko u nas nie przeszło bo miała odruch wymiotny 😁 )i mała była spokojniejsza. Na rumianku jest nawet napisane, że polecany przy zapaleniu dziąseł, błon śluzowych itp więc spróbujcie.

Nequita - u nas też kaszelek więc nie wychodzimy dziś na spacer (i wczoraj nie byłyśmy). Ostre powietrze więc nie chcę jej "dorobić".

Dziewczyny, które robiłyście pizzerinki - mam dobry przepis na ciasto od pizzy więc potem Wam napiszę .

Kasia - to niezbyt pocieszające co piszesz o odstawianiu od piersi. BOOOOOOOJĘ SIĘ !!!!!!! 🤢

aaa, JESZCZE PYTANKO :
czy WASZE maluszki też tak uwielbiają przewracać się z plecków na brzuszek ? Moja hobbystycznie tylko, że baba jedna leniewa obkręci się a potem chwilę leży na brzuchu i się drze, sama się z brzuszka a plecki z powrotem nie przekręci tylko się właśnie drze i ja ją muszę obkręcić a wtedy ona znowu FIK na brzuch i tak w koło macieju ... więc cały czas muszę stać obok maty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj leniuszek nadal nie chce sie przewracac, tylko na boczki i prawie sie juz udaje ale za duzo energii go to kosztuje. hehe
Basia wlasnie, ciesz sie ze dziecko z babcia zostaje, ja musze oddac do obcych ludzi, wyc mi sie chce na sama mysl, ale podobno pierwszy tydzien jest najgorszy.

Mamy karmiace butelka... czy wasze dzieci tez w czasie karmienia pchaja paluchy jeszcze do buzi? jakby sam smoczek w buzi to jeszcze bylo malo 😮. Adi ostatnio strasznie mi przeszkadza przy karmieniu, lapie butelke, albo mnie szczypie.
Normalnie chyba sie obetne na krotko, bo nie dosc ze wlosy wypadaja to jeszcze on mi wyrywa.

Dzis i jutro podam znow gruszke, sie okaze czy to gruszka spowodowala wysypke. Mam deserek z jablka i jakiegos zboza... tam jest gluten, podam na drugi tydzien, a w Polskim sklepie kupie juz kasze manna. Jak skonczy 6 miesiecy, dam do kaszki biszkopcika...mniammm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...