Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!

Jakoś sie nie moge ogarnąć po tym weekendzie...w sobotę mieliśmy gości, po czwartej poszłam spac a o 5 już Wojtuś zażyczył sobie mleczka 🙃 No a potem to już nie jest spanie...w każdym badź razie byłam jak zombi wczoraj. A jeszcze obiad u teściów i tak powiem Wam szczerze ze ja dopiero po weekendzie odpoczywam...zawsze coś sie dzieje u mnie przez weekend...Dziś jakoś sie nie moge ogarnąć 😮 Niby wszędzie mnie pełno ale jakoś za bardzo rezultatów nie ma hehe Byłam z Wojtkiem na dworzu, zmarzłam potwornie, w sumie siedziałam (tak siedziałam hehe szok) na ławeczce pod blokiem bo jak tylko wyszłam z kwadratu to wiatr mi wózek nie dawał prowadzić...teraz Wojtuś śpi w gondoli a ja łażę na palcach żeby sie przespał i był w humorze potem bo bym sobie mieszkanie ogarnęła.
Wojtek podobnie jak Filipek Beti zaczął robić mostki, i przewraca sie z boku na bok, juz nie moge go zostawić sama na łóżku bo on naprawde sie na nim przemieszcza, przez te obroty i inne akrobacje hehe
Dobra poczytam sobie co tam sie działo u Was ostatnio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniaruda83 napisał(a):
az tak za nia nie tesknie ale to juz dwa tygodnie wiec pewnie cos jest nie tak... 😞 😞 😞 😞


Ania z okresem może jeszcze sie tak dziać że nie będzie regularny, ponieważ wciąż w Twoim organizmie regulują sie hormony...lekarz mi to mówił. Także nie martw sie na zapas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
witam ponownie,
u nas niestety złe wieści, wróciłam z Julką od lekarza: zapalenie oskrzeli !
a taki niepozorny ten kaszel, nie chciałam z siebie panikary robić i odrazu lecieć do lekarza ☺️
bidulka dostała antybiotyk...
ja też chora, m.chory ...
w przychodni pełno dorosłych i dzieciaczków ...


Doris a często Julka kaszlała? Jaki to kaszel jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Wiecie co, a u nas jest gorączka! Wczoraj wieczorem BOrysio mi zwymiotował, ale wszystko potem było ok.. no i dziś taki rozpalony... KAtar jeszcze mu rano ściągałam, ciekawe czy to gardło ma jeszcze czerwone? Mnie jeszcze trochę drapie, to pewnie on atak samo ma....

A u nas pogoda jak na wiosnę! Słońce świeci, jest prawie 10 stopni! wietrzę mieszkanie całe!



Gosia ja bym poszła na Twoim miejscu do lekarza...cholera jak szybko sie rozwija u dzieciaczkó choroba...a bardzo goraczkuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):

Moje dziecko robi sie niedobre, szczypie, drapie, bije rekami co popadnie. Wlosow juz mi tyle nawyrywal ze szok.


U nas to samo hihi i to jeszcze złapie mnie np za policzek ciagnie i piszczy cwaniak mały 😁
Moja mama mówi że już powinnam mu dawać do zrobienia że tak nie wolno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Mój pierwszy obrót (trzeci z kolei ale pierwszy raz!)
Tylko coś mi sie wydaje ze za cwana ta moja córeczka
Co sądzicie o technice obrotu?

http://www.youtube.com/watch?v=H_j3SS78cmw


Hehe cwana cwana 🙂 A jak sie obróciła to od razu za zabawke hehe jakby te obroty były u niej czymś normalnym już 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny.
Gosia opiekunce będę płacić 10zł za godz. Miesiecznie wyjdzie jakies 1400zł za 7 godzin dziennie piec dni w tygodniu.
A ja mam do Was pytanko. Własnie sobie uświadomiłam,że nie jestem już na macierzynskim tylko na zwykłym urlpie wypoczynkowyn, zorientowałam się o tym, po wysokości wynagrodzenia jakie mie przyszło na konto. I wystraszyłam się, że powinnam zaraz po zakończeniu macierzyńskiego złożyć to podanie o zmniejszenie etatu, a nie po powrocie do pracy 2 stycznia. Jutro jadę do firmy obgadać temat bo aż mnie trzesie z nerwów, czy czegoś nie zaniedbałąm. Czy zmniejszenie etatu np do 7/8 można połączyć z odejmowaniem 1h na karmienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly o co chodzi z tym chodzeniem po koledzie??
Chyba Kosciol kasy potrzebuje ze tak wczesnie.... porazka 🤢.

Ania.... ja juz osrana tu siedze bo okres mi sie spoznia i mam straszne mdlosci od pewnego czasu. Bede musiala test zrobic. Zre tabletki i wszystko bylo z zabezpieczeniem a ilosc stosunkow po porodzie moge policzyc na palcach u jednej reki, ale mimo wszystko sie boje 😮. To chyba nam w glowie siedzi. Boze, jak sie okaze ze jestem w ciazy... osieroce dziecko, bo ja tego juz nie przezyje 🤢.

Gosia, Borysiowi chyba zeby ida 🙂

Iwonka, ja juz mu mowie ze nie wolno tak robic, ale myslisz ze on sie slucha? Jak sie go pytam czy chce w dupke dostac od mamy to on sie cieszy 😮. Niedobry sie robi mowie ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po prostu nas jest dużo parafian, a tylko trzech księży, więc ciężko im to obrobić później 🙂
Używam tego kremu Penaten i jest super. Zniknęły takie zaczerwienienia na policzkach Pawełka- zawsze miał po spacerze jakby popękane naczynka. Teraz już tego nie ma.
Kupiłam dzisiaj kleik ryżowy (teraz już z Bobovity jest niebieski, a nie żółty, zaś coś pozmieniali) i będę zagęszczać mleczko na noc,bo już sama nie wiem..dziś Paweł obudził się o 3 nagle... Koniecznie chciał cyca, ale po 5min cycania zasnął. A nawilżacz włączony...Jakoś się poprzestawiało to moje dziecko...
Dziewczyny, nie żartujcie z tym okresem... mnie to jakoś w ogóle w głowie się nie mieści, że tak szybko można zajść w ciążę...choć wiem oczywiście, że to możliwe jak najbardziej.
Kasienkaks ja też chcę wrócić na 7/8 etatu i liczę na to, że godzina na karmienie mi sie nalezy... Mój macierzyński kończy się chyba jutro, więc muszę wcisnąć jeszcze te dwa dni opieki (dzięki dziewczyny za przypomnienie), a potem to już lecę na urlopie. Ale czemu Ci źle przelali? Za dużo czy za mało, bo nie rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A slinienie mojego dziecka dzisiaj przeszlo chyba wszystkie granice! Wsadza te łapki tak głęboko, że aż ma odruch wymiotny. I też non stop mnie szczypie. A przy karmieniu nauczył się, że jak sobie naciśnie czasami cyca to mu leci więcej i teraz przez połowe karmienia obczaja,w którym to miejscu, a potem jak ściśnie to tylko czuję, jak tryska mleko 😮 A on zaczyna mruczeć! Kosmos jakiś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly to jest bardzo mozliwe, mam chodzacy przyklad. Mojego Wojtka mama zaszla z nim w ciaze jak jego siostra miala 3 miesiace 😮.
Moim zdaniem mimo wszystko chodzenie po koledzie w listopadzie to dziwne i bez sensu, niedlugo zaczna w czerwcu juz chodzic 😮.
powiem Ci ze zageszczanie kleikiem, super sprawa, polecam.
U nas nawilzacz tez non stop chodzi, takie mam suche powietrze w domu ze szok.

Lece po synka 🙂, stesknilam sie strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!
W końcu mam chwilkę, żeby napisać.. mały dzisiaj marudził na maxa.... od samego rana, od 6... a ja taka niewyspana, bo nie dość, że tak jak Ivona w sobotę była u nas impreza i również do ok 4 siedzieliśmy...a o 6 już Milo wstał i popłakiwał, wczoraj z mężem miły wieczór do późna 😉 i zmęczona jestem, a ten mój gagatek ma ciężki dzień, marudzi, jakimś cudem go ululałam i odniosłam do łóżeczka, zobaczymy ile pośpi, rolety zasłoniłam... oby dał chwilkę wytchnienia...

Kobity nie martwcie się tak na zapas, z tą ciążą, moim zdaniem się nakręcacie 🙂

Mój Milo jeszcze nie je zupek z mięsem, a takiej zwykłej warzywnej wcina 150ml 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia słodziutka.no prosze nawet chorobe przechodziła z usmiechem, dzielna dziewczynka.oj kurcze chorują te nasze dzieciaczki biedne...
MAłgorzatta biedny Borysio też chory 😞 kurujcie sie
Marlena u nas tez było ciągniecie za ucho duzo wczesniej.teraz tez powróciło, mały miał dwukrotnie sprawdzane uszy przy okazji wizyt i nic nie miał.ale z dziecmi to wiadomo nie mozna nic przewidziec.ale nie boli go przy nacisnieciu przy uszku?
a Filipek odkrył że ma....siusiaczka 🙂 nie jest zaczerwieniony, po prostu sie na niego patrzy i sobie maca 😁 no i włozył dzis stópkę do buzi w pozycji na leżaco 🙂 . byliśmy dzis u neurologa i rehabilitantki. obydwie były zachwycone postepami 🙂 napiecia prawie juz nie ma, asymetria zniknęłą, dobrze ze cwiczyłam na prawo a nie na lewo jak jeden z rehabilitantów zalecał, bo skróconą miał lewą stronę i bym pogłębiła tylko.mamy do cwiczenia tylko podpór na brzuchu, bo sie rączki jeszcze rozjeżdzają za bardzo. no i jak chcemy to turlanie. pokazała jak ma wyglądac obrót z brzucha na plecki i pytałam i lekarki i rehabilitantki o ten obrótbo Filip sie nie obraca z brzucha na plecki i mówia ze swiadomy obrót w pełni kontrolowany z brzucha na plecki jest dopiero później wiec Agatka pamietam jak sie martwiłas jak ja o ten obrót to Ci pisze że to dopiero później,po obrocie na brzuch, tak mi powiedziano.ten obrót ma wygladac tak ze strona na która jest obrót ma byc wydłuzona a strona z której jest wybicie ma byc skrócona w takim przygieciu do siebie i dopiero wtedy wybicie w tył. nie da sie tego wytłumaczyc pisemnie 😞 no a takie nieswiadome to były dwa razy kiedys.
Buterfly dzieki za odp co do projektora .zamówiłam tez ale inny bo wczoraj zamawiałam. my jutro zaczynamy dynie z ziemniakami 🙂
KAsienkaks gratulacje picia Oliwki z kubeczka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam ziemniaków kupić więc Marysię w wózek i heja do sklepu, jak wracałyśmy Mała zasnęła i śpi dalej, zostawiłam ją ubraną w wózku na ganku (tam zimno prawie jak na dworze), niech sobie pośpi jak jej dobrze. Laptopa na dół zniosłam do jadalni żeby być blisko 🙂
Marysia też ucho maca, ciągnie, szarpie, wkłada paluszki do niego... u nas prawe... a w ogóle to Maryśka ma taką śmieszną asymetrie, oprócz tej którą da się wyćwiczyć... np. prawe ucho ma duże a lewe małe 🥴 Mam tylko nadzieję, że ta różnica będzie mniej widoczna jak będzie rosła tak jak mówiła reh.
Jejku dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tych powrotów do pracy... ja nie mam gdzie wracać niestety 😞 i w ogóle czuję się okropnie z tym, że nie pracuję i przez to jesteśmy skazani na mieszkanie z teściami, chociaż może jakby mój R był bardziej obrotny... ech... nie będę Wam marudzić 😉

Dużo zdrówka dla Julki i Borysia 😘
Marysia nadal ma katarek, ale kaszel prawie odpuścił po kuracji mucosolvanem 🙃 na szczęście bo znowu po szpitalach mi się nie uśmiecha z nią latać..
Aha! Macie jakieś dobre sposoby żeby się zmotywować do zrobienia czegoś? hehe pytam bo moja praca magisterska zatrzymała się w miejscu a zostało mi zrobić badania i napisać rozdział teoretyczny i jakoś słabo mam na to ochotę 🤪

Beti dzieciaczki odkrywają narządy płciowe właśnie koło 5 m-ca, moja też łapki pcha na dół ☺️ jak siedzi rozebrana przed kąpielą i jak ją kąpie... no ale cóż, tak ma być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...